Civil fegyvertartás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Lehet hogy le vagyok maradva? Gumiképes gázfegyver? Betiltották , még nem is hallottam ilyenről!
Nem beszéltek róla sokat, mert ezeket nem lehetett rejtve viselni, csak a sima gáz-riasztó pisztolyokat. A gumilövedékes fegyvereket csak otthon használhatod.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Vadászbaleset - az áldozatnak iszonyat peche volt, 2000 méterről érte lapockatalálat, és a kórházban így is belehalt.

https://168ora.hu/itthon/vadaszat-loves-halal-ugyeszseg-ujfeherto-185510

Nem tudom itt mivel találták meg a delikvenst, de ilyenkor azért az ember elgondolkodik a ‘jajj az a kaliber őznél többre nem elég’ típusú vadászviták létjogosultságán. ;)


Alapszabály csak akkor engedem útjára azt a bizonyos golyót/lövedéket ha 100%-ig biztosan tudom , hogy mire teszek lövést és azzal nem veszélyeztetek se ember életet , se testi épséget , nem teszek kárt semmilyen tulajdonban . R-go nem lövök lakott település illetve járt út felé ! Ezért tartom azt , hogy nem minden puskás VADÁSZ és azt , hogy a vadászat magasabb szintje az amikor megtanul NEM LŐNI az ember !

fekete-1.jpg




bar-tokkal-az-erd-n.jpg
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 762
14 692
113
Ha jól értem itt véletlenül sült el a fegyver, nem célzott lövés volt (mármint nem vadra lőtt).
 
W

Wilson

Guest
Alapszabály csak akkor engedem útjára azt a bizonyos golyót/lövedéket ha 100%-ig biztosan tudom , hogy mire teszek lövést és azzal nem veszélyeztetek se ember életet , se testi épséget , nem teszek kárt semmilyen tulajdonban . R-go nem lövök lakott település illetve járt út felé ! Ezért tartom azt , hogy nem minden puskás VADÁSZ és azt , hogy a vadászat magasabb szintje az amikor megtanul NEM LŐNI az ember !

fekete-1.jpg




bar-tokkal-az-erd-n.jpg


Szerencsétlen áldozatnak még a lottó ötösre is nagyobb esélye volt mint,hogy így haljon meg.Még így ismeretlenül is megrázó az eset,nagyon nehéz feldolgozni egy ilyen halált a hozzátartozóknak és nagyon nehéz lehet a lövést leadó vadásznak is.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ha jól értem itt véletlenül sült el a fegyver, nem célzott lövés volt (mármint nem vadra lőtt).

Magyarázni mindent meglehet . Nekem 25 évnyi vadászat után 1x sült el "véletlen" a puskám de akkor is én voltam a hibás és ha valaki lik iránt áll akkor kampeca !

Sajnálatos tragédia de aki vadászfegyvert vesz a kezébe az tudatosítsa magában , hogy a figyelmetlensége embert ölhet !

Tragédia mind két oldalon ami fegyelmezett fegyver kezeléssel elkerülhető lett volna !

Nyugodjon békében az áldozat és találjon megnyugvást az elkövető !
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Vadászbaleset - az áldozatnak iszonyat peche volt, 2000 méterről érte lapockatalálat, és a kórházban így is belehalt.

https://168ora.hu/itthon/vadaszat-loves-halal-ugyeszseg-ujfeherto-185510

Nem tudom itt mivel találták meg a delikvenst, de ilyenkor azért az ember elgondolkodik a ‘jajj az a kaliber őznél többre nem elég’ típusú vadászviták létjogosultságán. ;)
Nagyon szeretném azt tudni, hogy ki volt az áldozat, és milyen fegyverrel lőttek!
De főleg, hogy kit talált el... gyanús, gyanús...
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
Vadászbaleset - az áldozatnak iszonyat peche volt, 2000 méterről érte lapockatalálat, és a kórházban így is belehalt.

https://168ora.hu/itthon/vadaszat-loves-halal-ugyeszseg-ujfeherto-185510

Nem tudom itt mivel találták meg a delikvenst, de ilyenkor azért az ember elgondolkodik a ‘jajj az a kaliber őznél többre nem elég’ típusú vadászviták létjogosultságán. ;)
Ha valami ennyira hihetetlen az általában nem is igaz. Nem lesz nehéz dolga a fegyverszakértőnek, csak annyit kell írnia: 2000 méterről leadott halálos eredményű vétlen lövés valószínűsége olyan alacsony, hogy lényegében kizárható. Még célzott lövésnél is nehéz 2000 méterről halálos lövést leadni. Kicsit a Kennedy-gyilkosságra emlékeztet: akkor kezdtem el hinni, hogy nem az a szerencsétlen Lee Harvey Osvald volt amikor a bizonyítási kísérletről volt szó: az FBI 3 legjobb lövésze lőtt ugyanazzal a borzalmas Carcano puskával ugyanabból a pozícióból ugyanolyan sebességgel haladó gépkocsiban ülő bábura és egyik sem tudta eltalálni. Ki lehet számolni, hogy akkor mekkora esély volt rá, hogy Osvald néhány másodperc alatt 3 eredményes lövést is leadjon ugyanebből a pozícióból.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 359
22 890
113
A fegyvervizsgára felkészítő tanfolyamon azt verik bele az emberbe előszőr, hogy mennyire veszélyes és egy rossz mozdulat egy életre megnyomoríthat vagy megölhet bárkit és ennek súlyos börtönévek leszenek a következményei, a lelki teherről nem is beszélve.
Benne van a tananyagban, hogy golyós vadász fegyverrel úgy kell célozni hogy a lövedék célttévesztés esetén a talajba vagy valamilyen tereptárgyba fúródjon. Nem lehet házak, utak, vasutak, települések felé lövést leadni.
Egy.308-as lőszer még 3000 méteren is bőven halálos (meg van szabva hogy mekorra lőszerrel lehet menni nagyvadra, hogy az egyből elpusztuljon és ne szenvedjen vagy okozzon kárt, sérülést menekülése közben)
Szemléletesebben ha a Lánchíd budai hídfőjénél a Clark Ádám téren lead valaki egy lövést egy 9mm lugger lőszert tüzelő maroklőfegyverrel és a lövés célt téveszt, akkor a Margit híd pedti hídfőjénél a Jászai Mari téren a villamosra várakozók közül simán megölhet valakit!
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 748
113
1996-ban Komádiban a helyi KMB-s 38 méterről találta el az önvédelmi FÉG Parabellum maroklőfegyverével a hülyegyereket aki 3 vadászfegyverrel szitává lőtte a helyi oktatási intézményt. (betört az általa ismert szomszédban lakó vadász családhoz és onnan lopta a fegyvereket és a lőszert). A kiérkező KMB-snek sikerült a Parával a bal homloklebenynél eltalálni az elkövetőt és mindenki dícsérte, hogy milyen pontosan lő, mert a FÉ Parával a 38 méter is nagy távolság volt. Egyébként tényleg dicséret illette mert nagyon bátran intézkedett. De 38 méterről kellett lőnie nem 2000-ről. Nem az a kérdés, hogy a golyós vadászfegyver milyen távolságról képes halálos sérülést okozni hanem az, hogy mennyi a valószínűsége a vétlen halálos lövésnek ilyen hatalmas távolságból. A múltkor itt olvastam valahol, hogy a jelenlegi világcsúcstartó jenki mesterlövész olyan 3000 méterről tudott eredményes lövést leadni: nyilván óriási tapasztalattal és megfelelő fegyverrel és természetesen célzottan.(A Komádi eset érdekessége, hogy az elkövető túlélte a fejlövést. Ma is él.)
 
W

Wilson

Guest
1996-ban Komádiban a helyi KMB-s 38 méterről találta el az önvédelmi FÉG Parabellum maroklőfegyverével a hülyegyereket aki 3 vadászfegyverrel szitává lőtte a helyi oktatási intézményt. (betört az általa ismert szomszédban lakó vadász családhoz és onnan lopta a fegyvereket és a lőszert). A kiérkező KMB-snek sikerült a Parával a bal homloklebenynél eltalálni az elkövetőt és mindenki dícsérte, hogy milyen pontosan lő, mert a FÉ Parával a 38 méter is nagy távolság volt. Egyébként tényleg dicséret illette mert nagyon bátran intézkedett. De 38 méterről kellett lőnie nem 2000-ről. Nem az a kérdés, hogy a golyós vadászfegyver milyen távolságról képes halálos sérülést okozni hanem az, hogy mennyi a valószínűsége a vétlen halálos lövésnek ilyen hatalmas távolságból. A múltkor itt olvastam valahol, hogy a jelenlegi világcsúcstartó jenki mesterlövész olyan 3000 méterről tudott eredményes lövést leadni: nyilván óriási tapasztalattal és megfelelő fegyverrel és természetesen célzottan.(A Komádi eset érdekessége, hogy az elkövető túlélte a fejlövést. Ma is él.)

Szerintem nem járunk messze az igazságtól, hogy kétszer vagy háromszor nagyobb az esélye annak,hogy valaki megnyeri a lottó ötöst,mint hogy ilyen tragikus körülmények között haljon meg.
 

bejczi

Active Member
2020. március 19.
98
164
33
Vadászbaleset - az áldozatnak iszonyat peche volt, 2000 méterről érte lapockatalálat, és a kórházban így is belehalt.

https://168ora.hu/itthon/vadaszat-loves-halal-ugyeszseg-ujfeherto-185510

Nem tudom itt mivel találták meg a delikvenst, de ilyenkor azért az ember elgondolkodik a ‘jajj az a kaliber őznél többre nem elég’ típusú vadászviták létjogosultságán. ;)
Az ember sokkal gyengébb és ócskább konstrukció az őznél.
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 211
4 414
113
Szerintem nem járunk messze az igazságtól, hogy kétszer vagy háromszor nagyobb az esélye annak,hogy valaki megnyeri a lottó ötöst,mint hogy ilyen tragikus körülmények között haljon meg.

Közelebb van hozzá az, hogy kb egy meteor is nagyobb eséllyel csap agyon.


FMJ lövedék.....

https://24.hu/belfold/2020/05/21/cs...l50QPtRwEeacz-V3R_3y0EEAMdA2p75Z8V7W0WP9DwzgQ
A kutyát is majd a gazdáját is kB fellógatnam.... Valamint azonnali hatállyal betiltanam ezt a totál idegroncs, full agresszív emberölesre tenyésztett fajtát... Nem tudom hogy ez csak hatasvadaszat de kb az összes kutyatàmadas 4/5e pitbullnak van irva... Ha ez igaz nem is értem miért nincs tiltva ez a fajta???? Akinek van gyereke ilyenkor kicsit gondolkodjon el mi lenne ha az ő kislányának tépné le az arcát egy ilyen felesleges kutyafajta.....
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
A kutyát is majd a gazdáját is kB fellógatnam.... Valamint azonnali hatállyal betiltanam ezt a totál idegroncs, full agresszív emberölesre tenyésztett fajtát... Nem tudom hogy ez csak hatasvadaszat de kb az összes kutyatàmadas 4/5e pitbullnak van irva... Ha ez igaz nem is értem miért nincs tiltva ez a fajta???? Akinek van gyereke ilyenkor kicsit gondolkodjon el mi lenne ha az ő kislányának tépné le az arcát egy ilyen felesleges kutyafajta.....

Én tényleg így gondolom !
a-l-nyom-az-letem-3.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn