[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Még a vírus mizéria előtt, vagy az elején volt téma a facebookon, a tatai dandár oldaláén, hogy milyen lesz a festése a beérkező harckocsiknak. Ez megakadt, vagy megakasztották. Lehet erről tudni valamit majd ismét ? Tataiak nem folytatják ott a festés felfedést ?
Jobban örülnék, ha Barracudával váltogatná a színét!
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

zulu

Well-Known Member
2012. március 8.
635
906
93
Még a vírus mizéria előtt, vagy az elején volt téma a facebookon, a tatai dandár oldaláén, hogy milyen lesz a festése a beérkező harckocsiknak. Ez megakadt, vagy megakasztották. Lehet erről tudni valamit majd ismét ? Tataiak nem folytatják ott a festés felfedést ?
Mivel az első két szín rajza még mindig fent van a facebookon, ezért azt gondolom, nem felsőbb utasításra hagyták abba. Talán a covid miatt csúszik a gépek leszállítása, és a harmadik színt csak akkor akarják megmutatni amikor már itt vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
3 920
11 570
113
A harckocsi-vezető képzéshez van egy kérdésem:
Lehetséges-e, hogy a vezetőképzés elején ne a Leo2 A4-en gyakoroljanak, hanem vennénk Wiesel 1 kiképzőpáncélost, amelyen költséghatékonyan be tudnák gyakorolni a lánctalpas vezetési technikát, vagy annak legalább az alapjait?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
A harckocsi-vezető képzéshez van egy kérdésem:
Lehetséges-e, hogy a vezetőképzés elején ne a Leo2 A4-en gyakoroljanak, hanem vennénk Wiesel 1 kiképzőpáncélost, amelyen költséghatékonyan be tudnák gyakorolni a lánctalpas vezetési technikát, vagy annak legalább az alapjait?
Folosleges penzkidobas. Nem olyan nagy truvaj egy hkt megtanulni alapszinten vezetni... Anyi hogy ameddig nincs tul nagy rutinja parancsra vezet. /pk a mitfarer./ elorre hatra elesen ballra enyhen jobra stb. Csak kovetnie kell az utasitast... Az onalloan vezetni kepes allomany meg mar szerzett akora rutint 72 on hogy nem fog nagy gondot okozni az atallas/atkezes./
Gondolj bele egy hk szakalap epp ugy 3 honap mint egy lovesz. Ebbe a 3 honapba vezeto eserebe sem cak a vezetes van benne hanem tantermi foglalkozas a hk tulajdonsagai annak ismerete muszaki felkeszites elmelet gyakorlat harcaszat stb.... Maga a vezetesi resz egy hk szakalapnak csak toredeke vezeto esetebe.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Ha ugy vesszuk jogsival remdelkezo ramdom szemelyt beultetnel egy hkba reggel delre mar kepes lenne tuzeloallasbol kialni majd a bol b be jutni tobb km en keresztul terepen aszfalton bealni biztonsaggal a telephely hangrjaba majd onnan ki es tuzeloallasba alni... Pk val. Ez komoly. Persze ettol nem lessz vezeto de ez a szint felett amugy is a leo kellene amin rutint gyujt./ tehat arra a par ora gyakorlasra per fo nem szukseges masik jarmu egyaltalan nem lenne gzdasagosabb a kikepzes tolle de gyorsabb se./
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
A harckocsi-vezető képzéshez van egy kérdésem:
Lehetséges-e, hogy a vezetőképzés elején ne a Leo2 A4-en gyakoroljanak, hanem vennénk Wiesel 1 kiképzőpáncélost, amelyen költséghatékonyan be tudnák gyakorolni a lánctalpas vezetési technikát, vagy annak legalább az alapjait?

Nos, a harckocsi nem személygépkocsi, amihez ha a jogosítványod megvan, akármilyen kocsin tanultál vezetni, minden személygépkocsi típust vezethetsz. Egy Leopárd harckocsihoz, a kiképzést Leopárd harckocsin kell elvégezni. Vagy arra átképezni. Amennyiben nem így lenne, nem kellene a kiképzéshez A4 harckocsi, hisz ha megérkeznek az A7+ tankok, elég lenne csak átülni beléjük a T-72 kezelőknek és kész. Na, ez nem így működik. Különben lövése nem lesz hozzá senkinek, aki nem azt tanulta meg. Természetesen egy átlag ember meg tuja tanulni a kezelését, de arra kell megtanítani, nem másra. A Gripenre sem ültek csak át menetből a MIG-29 gépek pilótái. Nem ilyen egyszerű ez a történet.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Ha ugy vesszuk jogsival remdelkezo ramdom szemelyt beultetnel egy hkba reggel delre mar kepes lenne tuzeloallasbol kialni majd a bol b be jutni tobb km en keresztul terepen aszfalton bealni biztonsaggal a telephely hangrjaba majd onnan ki es tuzeloallasba alni... Pk val. Ez komoly. Persze ettol nem lessz vezeto de ez a szint felett amugy is a leo kellene amin rutint gyujt./ tehat arra a par ora gyakorlasra per fo nem szukseges masik jarmu egyaltalan nem lenne gzdasagosabb a kikepzes tolle de gyorsabb se./

Én is tanultam vezetni a BMP-1-et. Talán több kiképzési nap is erről szólt. De ettől még nem én voltam a vezető, csak megtanították, meg kicsit gyakoroltam. Mint lőni is az ágyújával és a toronygéppuskával, de ettől még nem lettem irányzó. A rpk kiképzés része volt. Azért kell a rutin, és a tudás, ha készség szinten akarsz kezelni egy fegyvert, pláne nehézfegyvert.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 479
14 759
113
Én a büdös életben csak autót és katonai jeepet vezettem. Születésnapomra kaptam egy harckocsivezetési kupont a páromtól Tapolcára. Volt ott Tiger replika, T-54 és még sok más. Egyszer régen már feltettem, a videót róla. Nos, én kb 15 perc alatt végeztem a tanulással és repesztettem. Ja voltam katona itt és ...... ott.....
Még egyszer felteszem okulásul..... ha megtalálom
.
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Én a büdös életben csak autót és katonai jeepet vezettem. Születésnapomra kaptam egy harckocsivezetési kupont a páromtól Tapolcára. Volt ott Tiger replika, T-54 és még sok más. Egyszer régen már feltettem, a videót róla. Nos, én kb 15 perc alatt végeztem a tanulással és repesztettem. Ja voltam katona itt és ...... ott.....
Még egyszer felteszem okulásul.....
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https://www.facebook.com/janos.kiss.735/videos/1790701257610389/&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

Igen, a BMP vezetésem ,az első nekem is ilyesmi volt. De ettől még nem lettem rutinos BMP vezető. Ennyire nem egyszerű.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Face Wagner Péter
Vmiért szöveg nélkül másolja ki.
"Toltokezelo gyakorlas a Leopárd 2es harckocsin. Ez is csak egy része annak a háttérnek, amit - gondolom - beszerzünk a harckocsikkal együtt. Ha nem keverem az emlékeim, lesz szimulátor és olyan jármű amin csak a vezetést lehet gyakorolni. A T-72 esen automata töltő van, ezért a legénység csak három fős. Ez valami koncepcionális dolog lehet az szovjet/orosz és a nyugati katonai gondolkodás között, mert az utóbbiak a mai napig kerülik ezt a megoldást."
Tudtommal a T-72 osztott lőszert tüzel, a Leók pedig nem. Nem lenne könnyű dolga a töltő kezelőnek, ha külön kellene betöltenie a lőszert és a töltetet, pláne, hogy több féle lőszert szoktak bemálházni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 279
113
Tudtommal a T-72 osztott lőszert tüzel, a Leók pedig nem. Nem lenne könnyű dolga a töltő kezelőnek, ha külön kellene betöltenie a lőszert és a töltetet, pláne, hogy több féle lőszert szoktak bemálházni.

Te tudod legjobban, mint katona, hogy éles helyzetben is készség szinten kezelni egy fegyvert és úgy dolgozni, hogy az életeket mentsen, hatalmas gyakorlást és rutint igényel. Mondhatni vég nélküli gyakorlás kell. Ráadásul soha nem leszel kész, mert mindig újra és újra kell venni mindent.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 982
113
Én a büdös életben csak autót és katonai jeepet vezettem. Születésnapomra kaptam egy harckocsivezetési kupont a páromtól Tapolcára. Volt ott Tiger replika, T-54 és még sok más. Egyszer régen már feltettem, a videót róla. Nos, én kb 15 perc alatt végeztem a tanulással és repesztettem. Ja voltam katona itt és ...... ott.....
Még egyszer felteszem okulásul..... ha megtalálom
.
Én csak hátul ültem a BMP -ben, de amikor megjöttek az új BMP vezetők, és először ültünk be mögéjük, akkor ment az anyázás, meg a "Nem krumplit szállítasz.' -hoz hasonló beszólások. Eléggé bénáztak. Pedig 4 hónapos kiképzés után jöttek. És sokan traktorosok meg hasonlók voltak civilben. Kellett idő amíg beletanultak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 076
13 706
113
Én csak hátul ültem a BMP -ben, de amikor megjöttek az új BMP vezetők, és először ültünk be mögéjük, akkor ment az anyázás, meg a "Nem krumplit szállítasz.' -hoz hasonló beszólások. Eléggé bénáztak. Pedig 4 hónapos kiképzés után jöttek. És sokan traktorosok meg hasonlók voltak civilben. Kellett idő amíg beletanultak.


A BMP nagyon libeg, billeg. Szerintem egy hk azért nem annyira.
Pont pár napja linkelt valaki a cseh tenderről?
Ott is voltak fotók ahol a nagy fékezésben a segge az égnek áll."Majdnem" orrabukik.

Én az első BMPzésemnél pár km után kiszálva sugárban hánytam.:D
Természetesen ott a sofőr az én kedvemért dobálta a gépet a kedves rajom kérésére. :cool:
Bár ezt tagadták. :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 982
113
A BMP nagyon libeg, billeg. Szerintem egy hk azért nem annyira.
Pont pár napja linkelt valaki a cseh tenderről?
Ott is voltak fotók ahol a nagy fékezésben a segge az égnek áll."Majdnem" orrabukik.

Én az első BMPzésemnél pár km után kiszálva sugárban hánytam.:D
Természetesen ott a sofőr az én kedvemért dobálta a gépet a kedves rajom kérésére. :cool:
Bár ezt tagadták. :rolleyes:
Nálunk is volt hogy a sofőr direkt hintáztatta a gépet. Aztán elhangzott néhány fenyegetés, és inkább nem akarták kipróbálni, hogy milyen 7-8 dühös emberrel egy körletben aludni. Nálunk 1 raj 1 körlet volt. A körletek is 11 személyesek voltak. Hányás nálunk akkor volt, amikor először mentünk 2 órát terepen folyamatosan.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 712
32 377
113
Én is tanultam vezetni a BMP-1-et. Talán több kiképzési nap is erről szólt. De ettől még nem én voltam a vezető, csak megtanították, meg kicsit gyakoroltam. Mint lőni is az ágyújával és a toronygéppuskával, de ettől még nem lettem irányzó. A rpk kiképzés része volt. Azért kell a rutin, és a tudás, ha készség szinten akarsz kezelni egy fegyvert, pláne nehézfegyvert.
Ihen de en nem is azt irtam.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 983
113
Hm, en csak egy Btr-50 tetejen utaztam. Aki vezette az eloszor vezetett ilyen tipust, viszont Bmp-t es T-72-mar korabban, siman elboldogult vele. Szoval szerintem nem egy orokkevalosag atkepezni valakit egyikrol masikra. Mondjuk azt tuti nem dijaznak ha a leonak megkarcolodna a fenyezese. :)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 839
113
Én a büdös életben csak autót és katonai jeepet vezettem. Születésnapomra kaptam egy harckocsivezetési kupont a páromtól Tapolcára. Volt ott Tiger replika, T-54 és még sok más. Egyszer régen már feltettem, a videót róla. Nos, én kb 15 perc alatt végeztem a tanulással és repesztettem. Ja voltam katona itt és ...... ott.....
Még egyszer felteszem okulásul..... ha megtalálom
.
Azt hiszem ezt én még megfejelem, mert azelőtt ültem be a T-55 vezetőülésébe, hogy a jogsi közelébe kerültem volna, sőt asszem előbb vezettem tankot, mint autót. Bár az is egy UAZ volt :D