Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
És végül gondoljatok bele 2 dologba: 1. a múlt rendszerben nem volt szükség bekamerázásra 2. mi lett volna, ha ilyen szintű megfigyelést tudtak volna megvalósítani az egyszerű "besúgás" helyett?
Hát sokkal tisztességesebb lett volna rendszer, mert nem lettek volna besúgók és besúgottak! Az emberi aljasságot, az árulást, zsarolást, megtörést és kilátástalanságot küszöböli ki a megfigyelés.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
haubagoi

"a múlt rendszerben nem volt szükség bekamerázásra"

Pontosan!
A múlt rendszerben lopott is mindenki amit csak ért, el is lógott mindent amit csak lehetett és mindennek kurva szar volt a minősége.

Ellenőrzés nélkül szarul működnek a dolgok. Pont.
Kíváncsi lennék, hogy te be költöznél-e egy olyan házba, ahol az építési vállalkozó, a mérnök, a statikus meg a felelős műszaki vezető nem ellenőrzi le az építő munkások munkáját. Ki se mennek, csak "Jó lesz az úgy Józsi".
Biztos jó ház lenne :D:D:D Lakjál ilyenben ;)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
haubagoi

"a múlt rendszerben nem volt szükség bekamerázásra"

Pontosan!
A múlt rendszerben lopott is mindenki amit csak ért, el is lógott mindent amit csak lehetett és mindennek kurva szar volt a minősége.

Ellenőrzés nélkül szarul működnek a dolgok. Pont.
Kíváncsi lennék, hogy te be költöznél-e egy olyan házba, ahol az építési vállalkozó, a mérnök, a statikus meg a felelős műszaki vezető nem ellenőrzi le az építő munkások munkáját. Ki se mennek, csak "Jó lesz az úgy Józsi".
Biztos jó ház lenne :D:D:D Lakjál ilyenben ;)

Ja értem. Tehát mindenki lop, ha nem kamerázzák be és nem figyelik meg titkosszolgálati módszerekkel.

A másik meg, hogy nem mondtam olyat, hogy nem kell ellenőrzés! A munkád (eredményének!) a minőség-ellenőrzése kell. De nem olyan ellenőrzés, hogy a nap minden percében monitoroznak!!!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Ja értem. Tehát mindenki lop, ha nem kamerázzák be és nem figyelik meg titkosszolgálati módszerekkel.

A másik meg, hogy nem mondtam olyat, hogy nem kell ellenőrzés! A munkád (eredményének!) a minőség-ellenőrzése kell. De nem olyan ellenőrzés, hogy a nap minden percében monitoroznak!!!
Csak és kizárólag annak van problémája a megfigyeléssel, aki sunnyog, lop és kummant. Mert különben kit érdekel, ha egyszer azt látják, jó vagy!

Defud the Police! - követelik a fosztogatók...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
haubagoi

Nézd én a nap minden percében nézem, hogy mit csinálnak. Így is el tudnak baszni dolgokat, meg el tudnak lopni dolgokat, meg el tudnak pazarolni dolgokat.
Ha meg a munka végén jönnél ellenőrizni a végeredményt akkor meg már baszhatod :)
Így lesznek a több milliós károk.... :(
És ez nem csak az építő iparra vonatkozik.
Szállítmányozásban is ott a GPS megfigyelés a kocsiban, mindent is le kell papírozni, mindenért is a sofőr felel stb...
Ahova szervizbe viszem a kocsit, ott is be van kamerázva a műhely. Érdekes módon, mindig minden meg van jól csinálva. :cool:
A világ egyszerűen így működik jól! Ellenőrzés, ellenőrzés, ellenőrzés! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: blogen

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Hát sokkal tisztességesebb lett volna rendszer, mert nem lettek volna besúgók és besúgottak! Az emberi aljasságot, az árulást, zsarolást, megtörést és kilátástalanságot küszöböli ki a megfigyelés.

Ja, csak éppen az a különbség, hogy a besúgók nem tudtak mindenkit a nap minden percében megfigyelni, viszont az általad követelt totális bekamerázás meg MI-pontozásos rendszer mindenkit meg tud figyelni, kivétel nélkül, állandó jelleggel.

Számokra lefordítva: a múlt rendszer kb. pár ezer embert figyelt meg a titkoszolgálat által, a besúgó hálózat meg max. pár százezret, a többi meg élhetett nyugodtan, ha nem került a hatórságok látókörébe! A te általad vizionált mindent bekamerázós-megfigyelős társadalom meg mind a 10 millió embert állandó jelleggel figyelné meg, kivétel nélkül. Mennyivel durvább diktatúrát lehet megvalósítani az utóbbival!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Ja, csak éppen az a különbség, hogy a besúgók nem tudtak mindenkit a nap minden percében megfigyelni, viszont az általad követelt totális bekamerázás meg MI-pontozásos rendszer mindenkit meg tud figyelni, kivétel nélkül, állandó jelleggel.

Számokra lefordítva: a múlt rendszer kb. pár ezer embert figyelt meg a titkoszolgálat által, a besúgó hálózat meg max. pár százezret, a többi meg élhetett nyugodtan, ha nem került a hatórságok látókörébe! A te általad vizionált mindent bekamerázós-megfigyelős társadalom meg mind a 10 millió embert állandó jelleggel figyelné meg, kivétel nélkül. Mennyivel durvább diktatúrát lehet megvalósítani az utóbbival!
És? A tovajokon, naplopókon kívül ugyan kinek kellene ettől félnie!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Csak és kizárólag annak van problémája a megfigyeléssel, aki sunnyog, lop és kummant. Mert különben kit érdekel, ha egyszer azt látják, jó vagy!

Defud the Police! - követelik a fosztogatók...

Akkor neked tulajdonképpen nincs bajod a totális diktatúrával sem?? Meg azzal sem, hogy pl. a Microsoft meg a Google is mindent megfigyel és szarik a privát szférádra? Aztán mielőtt azzal jönnél, hogy de a munkahely az munkahely és nem privát szféra, tudod-e, hogy gyakran a munkahely meg a privát szférád (otthonod) egyre gyakrabban összemosódik? Hogy ez szándékos? Hogy aztán nem lesz a nap egyetlen percében sem olyan hely és idő, ahol ne figyelnének meg? Normális az, aki ezt követeli? Az érved pedig a legundorítóbb érv, amellyel a totális megfigyelés mellett kardoskodsz.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson
T

Törölt tag 008

Guest
Az, hogy a munkádat/munkahelyen megfigyelnek nem új dolog. Ha dolgozol akkor nincs benne semmi.
Engem spec a megfigyelés miatt b@szott le a főnök, hogy minek dolgozok annyit. Ki volt adva év végén, hogy már nem túlórázhatok (nem a pénz miatt, nem fizették ki, de a projectet be akartam fejezni)

Persze ez egy pozitív példa de volt olyan kolléga akit az index.hu túlzott látogatása miatt tettek ki. Nem az indexel, hanem a nemdolgozással volt a baj. (mondjuk fogalmam sincs hogy lehet azon a portálon napi 10 percnél többet tölteni.)

Amúgy már 20 éve is toltunk gyanúsan viselkedő munkatárs gépére képernyő megfigyelést és ki is derült, hogy hackelgeti a rendszert éjszakásban.

Az cyber betörések 80%-a belső vagy belső segítséges munka.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
haubagoi

Nézd én a nap minden percében nézem, hogy mit csinálnak. Így is el tudnak baszni dolgokat, meg el tudnak lopni dolgokat, meg el tudnak pazarolni dolgokat.
Ha meg a munka végén jönnél ellenőrizni a végeredményt akkor meg már baszhatod :)
Így lesznek a több milliós károk.... :(
És ez nem csak az építő iparra vonatkozik.
Szállítmányozásban is ott a GPS megfigyelés a kocsiban, mindent is le kell papírozni, mindenért is a sofőr felel stb...
Ahova szervizbe viszem a kocsit, ott is be van kamerázva a műhely. Érdekes módon, mindig minden meg van jól csinálva. :cool:
A világ egyszerűen így működik jól! Ellenőrzés, ellenőrzés, ellenőrzés! :hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

Szerintem nem ugyanarról beszélünk. Nekem semmi bajom azzal a típusú ellenőrzéssel, amely a munkád minőségét ellenőrzi. Nekem azzal a típusú ellenőrzéssel van bajom, amely lehetőséget ad arra, hogy valaki kibasszon veled felhasználva az ellenőrző rendszert és azzal, amely nem csak a munkád minőségét ellenőrzi, hanem magát a személyedet is.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az, hogy a munkádat/munkahelyen megfigyelnek nem új dolog. Ha dolgozol akkor nincs benne semmi.
...

Igen, de nem mindegy, hogy hogyan figyelnek meg. Diszkréten, hogy addig amíg a gyanú be nem igazolódik, ne érezd magad megfigyelve, vagy megfélemlítő módon, ahol a megfigyelést az arcodba tolják, hogy azáltal legyen biztonság, hogy mindenki fél.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem nem ugyanarról beszélünk. Nekem semmi bajom azzal a típusú ellenőrzéssel, amely a munkád minőségét ellenőrzi. Nekem azzal a típusú ellenőrzéssel van bajom, amely lehetőséget ad arra, hogy valaki kibasszon veled felhasználva az ellenőrző rendszert és azzal, amely nem csak a munkád minőségét ellenőrzi, hanem magát a személyedet is.

Nagyon igaz.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Akkor neked tulajdonképpen nincs bajod a totális diktatúrával sem?? Meg azzal sem, hogy pl. a Microsoft meg a Google is mindent megfigyel és szarik a privát szférádra? Aztán mielőtt azzal jönnél, hogy de a munkahely az munkahely és nem privát szféra, tudod-e, hogy gyakran a munkahely meg a privát szférád (otthonod) egyre gyakrabban összemosódik? Hogy ez szándékos? Hogy aztán nem lesz a nap egyetlen percében sem olyan hely és idő, ahol ne figyelnének meg? Normális az, aki ezt követeli? Az érved pedig a legundorítóbb érv, amellyel a totális megfigyelés mellett kardoskodsz.
Egy jogállamban csak és kizárólag a bűnözőknek van félnivalójuk a korlátozott (iskola, munkahely, közterület) megfigyeléstől. Nem tudom milyen törvényellenes cselekedetekben vagy érdekelt mondjuk a melóhelyeden, de a motivációd nyilvánvalóan becstelen, hogy a transzparencia ellen uszítasz! Ha radikálisan csökkenteni akarjuk a korrupciót, tolvajlást, naplopást, akkor ezen bűnös tevékenységek színterét nem hagyhatjuk a bűnnek kedvező sötétben, hanem átláthatóvá kell tennünk, minél objektívabb kontroll számára. Az alapvetően mesterséges intelligencia vezérele megfigyelés hallatlan lehetőség, hogy torkon ragadjuk a társadalmunkat megrontó bűnözőket, míg a körülmények megrontotta kisembert visszatereljük a becsület útjára!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Egy jogállamban csak és kizárólag a bűnözőknek van félnivalójuk a korlátozott (iskola, munkahely, közterület) megfigyeléstől. Nem tudom milyen törvényellenes cselekedetekben vagy érdekelt mondjuk a melóhelyeden, de a motivációd nyilvánvalóan becstelen, hogy a transzparencia ellen uszítasz! Ha radikálisan csökkenteni akarjuk a korrupciót, tolvajlást, naplopást, akkor ezen bűnös tevékenységek színterét nem hagyhatjuk a bűnnek kedvező sötétben, hanem átláthatóvá kell tennünk, minél objektívabb kontroll számára. Az alapvetően mesterséges intelligencia vezérele megfigyelés hallatlan lehetőség, hogy torkon ragadjuk a társadalmunkat megrontó bűnözőket!

"Nem tudom milyen törvényellenes cselekedetekben vagy érdekelt mondjuk a melóhelyeden, de a motivációd nyilvánvalóan becstelen, hogy a transzparencia ellen uszítasz! "

Na jó, ez a személyeskedés már sok!!! :mad:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
"Nem tudom milyen törvényellenes cselekedetekben vagy érdekelt mondjuk a melóhelyeden, de a motivációd nyilvánvalóan becstelen, hogy a transzparencia ellen uszítasz! "

Na jó, ez a személyeskedés már sok!!! :mad:
Az talán nem sok, hogy totalitarizmussal vádolsz full igaztalanul? Pont a szabadságot védeném a felelősséget magáról lerázó, csak a jogokat felemlegető egyre átláthatatlanabb önzés mocsarától, ami csak bűnt szül és destrukciót!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Na jó, tehát akkor mindenkit meg kell figyelni, még a saját otthonában is. Állandó jelleggel, a nap 24 órájában, annak minden percében. A hálószobában, a WC-ben is. Hátha oda viszi a céges laptopját törvényellenes cselekedetet fontolgatva. Legyen kamera a munkahely minden helységében, az utcákon minden lámpaoszlopon, minden épület sarkán, legyen kamera a műholdakon, az önvezető kocsikban, a lakásod minden szobájának minden sarkában. Akinek ez meg nem tetszik, az biztos valami törvényellenes cselekedetet fontolgat. Gyönyörű, itt kiszáltam ebből a beszélgetésből és kb. a kurva anyját mindenkinek, aki így gondolja.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az talán nem sok, hogy totalitarizmussal vádolsz full igaztalanul? Pont a szabadságot védeném a felelősséget magáról lerázó, csak a jogokat felemlegető egyre átláthatatlanabb önzés mocsarától, ami csak bűnt szül és destrukciót!

Full igaztalanul? A totális megfigyelés mellett érvelsz, amely minden elnyomó rendszer alapja!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 308
54 746
113
haubagoi

Nézd én nem akarok erről tovább vitatkozni, az élet évtizedek óta engem igazol. Az emberek nagy része egy tróger, aki csak azért csinál valamit, hogy ne halljon éhen. Egy percig sem szereti a munkáját, egy percig sem érdekli, hogy minőséget ad-e ki a kezéből vagy szart, egy percig nem becsüli meg a tőkés által a kezébe nyomott munka eszközt, egy percig sem érdekli semmi. Egyetlen célja van csak, hogy a lehető legkevesebb erőbefektetéssel, a lehető legtöbbet hozza ki anyagilag az adott helyzetből. Ilyenek az emberek, ez az általános jelenség.
Ha te nem ilyen vagy akkor te vagy a kívétel, amely létezik csak nagyon ritka. Találkoztam ilyen emberekkel is az élet minden területén.
Őket érdekes módon sosem zavarta az, hogyha egész nap velük voltam, figyeltem őket stb....
Ellenben a tolvaj, léhűtő brigádokat mindig is feszélyezte a dolog :)

Amúgy az alap jövedelem is pont a fentiek miatt nem működne. Ha adnának mindenkinek 100,000-et, hogy nesze fogd meg, ha több kell akkor dolgozzál, akkor az emberek 70-80% már nem csinálna soha többé semmit. Én sajnos ezt látom mindenüt.... :confused: