Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 099
31 047
113
Volt már ki vette face to face is a bátorságot de nem én kullogtam el sosem vérző orral ! De nem vagyok szájkarate mester és egy kép többet mond ugye 1000 szónál !

besz-logat-s.jpg
besz-logat-s.jpg
Nem vagy te se bölény,se farkas,csak egy vinnyogó sakál.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 389
113
Gugli legyen a barátod ! Az elsőt bemásoltam de van aktualizált változata amihez ti is pont úgy hozzá tudtok jutni mint én vagy bárki ! Az egykor Jobbik és a hozzá tartozó Kuruc infó ma már ehte ballib Fletó tábor !
Ilyet egyáltalán minek teszel be? Miért nem az aktuálisat teszed be? o_O
Ezt miért nekünk kellene megkeresni?:hadonaszos:
Hja hogy az nem felel meg az izlésednek?
Ez olyan, mint amikor boki "illusztrációt" tesz be, csak ezt persze elfelejti említeni.
Különben engem nem érdekelnek az ország médiaviszonyai, de a nyilvánvaló ferdítéstől hányok.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 977
14 036
113
Szép védelme a be nem vallott inflációnak. A forint gyengén tartása jó az államnak, de ettől még folyamatos áremelkedést okoz. A statisztikát jól rendben tartja az üzemanyag árának esése, de ettől még minden drágább lett. Hogy ne a szalámit nézzük, az egyik nagyáruházban vett kenyér kilója tavaly óta ~270Ft-ról ~330Ft-ra emelkedett. Az 5%-os áfán csak azok nyertek hosszú távon, akiknek üzlet. Akik 27%-ot igényelnek vissza/számolnak el a megvett dolgok után, de csak 5%-ot kell befizetniük a bevétel után... Az élelmiszer-árak átlagosan fél év alatt elérték az adótartalon csökkentése előtti szintjüket. Azóta meg nőttek tovább...

A gyenge forint miatt gyártanak nálunk Kína(és környéke) helyett. Nem vagyok közgazdász, a napi tapasztalataim(+ismeretségi kör) a család- és egyéb támogatások bőven korrigálják az általad leírt hatást.

Mindennél jobban mutatja az eredményeket egy portugál, görög összehasonlítás.
...a 2006-as válságkor hasonló (sz@r) helyzetben voltunk.
Most szeretnék a mi gondjainkat:
- munkaerő hiány,
- 2% körüli költségvetési hiány (a 2-3x nagyobb helyett),
- GDP aranyos adósság (jééé, az is 2-3-4+... szeres náluk) ,
- vmi Covid-statisztikai eltérés,
- ...

Valóban vannak gondok,
vannak a mostani csapatnak is selejtjei,
hibái is...
Remélem kijavítják, nem gyűlik össze.


...kíváncsi leszek a Bp- "királyságra"...
Erős önuralommal írok Karácsony "ifjú Titánról", annak ellenére, hogy kb. bő 15-25%-t tett hozzá a Covid eredményekhez. :(
...meg az egyre több, ami "kiderülget"!
...látszat-intézkedések, a -szokásos- erős médiahátszél, folyamatos pénzkövetelés a parazita holdudvar csoportoknak... Phhhhhhh



..úgy tűnik már most kifutottak a pénzből ? ? ?



Valós problémákat írsz, csak a nagy média-ködtől nem mindig látszik, hogy mi-miért, és nyújtanak megoldásokat.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Ilyet egyáltalán minek teszel be? Miért nem az aktuálisat teszed be? o_O
Ezt miért nekünk kellene megkeresni?:hadonaszos:
Hja hogy az nem felel meg az izlésednek?
Ez olyan, mint amikor boki "illusztrációt" tesz be, csak ezt persze elfelejti említeni.
Különben engem nem érdekelnek az ország médiaviszonyai, de a nyilvánvaló ferdítéstől hányok.


Minden kívánságod így teljesüljön !

m-dia-f-l-ny.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Szép védelme a be nem vallott inflációnak.
A forint gyengén tartása jó az államnak, de ettől még folyamatos áremelkedést okoz. A statisztikát jól rendben tartja az üzemanyag árának esése, de ettől még minden drágább lett. Hogy ne a szalámit nézzük, az egyik nagyáruházban vett kenyér kilója tavaly óta ~270Ft-ról ~330Ft-ra emelkedett. Az 5%-os áfán csak azok nyertek hosszú távon, akiknek üzlet. Akik 27%-ot igényelnek vissza/számolnak el a megvett dolgok után, de csak 5%-ot kell befizetniük a bevétel után...
Az élelmiszer-árak átlagosan fél év alatt elérték az adótartalon csökkentése előtti szintjüket. Azóta meg nőttek tovább...
Sztem a kormány ahol tudja fogja az áremelkedés ütemét. Aram, viz, gáz, kukadíj. Hány éve nem emelkedett??? Ez a 0 % is visszafogja az inflációt. Az élelmiszer árakról nem tudok nyilatkozni, de sztem akciós árut minden boltban találni, ha vki nagyon árérzékeny
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Szép védelme a be nem vallott inflációnak.
A forint gyengén tartása jó az államnak, de ettől még folyamatos áremelkedést okoz. A statisztikát jól rendben tartja az üzemanyag árának esése, de ettől még minden drágább lett. Hogy ne a szalámit nézzük, az egyik nagyáruházban vett kenyér kilója tavaly óta ~270Ft-ról ~330Ft-ra emelkedett. Az 5%-os áfán csak azok nyertek hosszú távon, akiknek üzlet. Akik 27%-ot igényelnek vissza/számolnak el a megvett dolgok után, de csak 5%-ot kell befizetniük a bevétel után...
Az élelmiszer-árak átlagosan fél év alatt elérték az adótartalon csökkentése előtti szintjüket. Azóta meg nőttek tovább...


Tudtommal a piacot a kereslet/kínálat szabályozza ! Az áfa az mindig a királyé mindenhol a világban , arról nem tehet az állam , hogy az 5%-ra levitt áfa könnyítést a termelők és a kereskedők lenyelték ! Mint ahogyan az üzemanyag árak alakulása is túlmutat az államon !
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 968
82 844
113
Sztem a kormány ahol tudja fogja az áremelkedés ütemét. Aram, viz, gáz, kukadíj. Hány éve nem emelkedett??? Ez a 0 % is visszafogja az inflációt. Az élelmiszer árakról nem tudok nyilatkozni, de sztem akciós árut minden boltban találni, ha vki nagyon árérzékeny
Amikor az ellenzéki média szakért egy ügyben, a karaván meg haladna tovább. Azt hiszik függetlenobjektívek, ők a szakma, mindent jobban tudnak, pedig ...

thumbs.gfycat.com/ConcreteWarmAnglerfish-mobile.mp4
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
W

Wilson

Guest
68 milliárdba került, de végül csúcsra ért Orbán futballhóbortja
https://foci.444.hu/2020/06/27/68-milliardba-kerult-de-vegul-csucsra-ert-orban-futballhobortja


Kiesett a Debrecen, a pályára rohanó, feldühödött szurkolók lerángatták a mezt a játékosokról

A hajdúsági klub az elmúlt két évtized legeredményesebb hazai csapata volt, 2004 óta hét bajnokságot nyertek, igaz a legutóbbit 2013-14-ben, voltak a BL- és az Európa-liga főtábláján is. Még az előző szezonban is bronzérmesek voltak.

https://foci.444.hu/2020/06/27/kies...t-szurkolok-lerangattak-a-mezt-a-jatekosokrol

Én ezen a 68 milliárdon kínomban egy jót nevettem,az jutott eszembe ha a jó öreg Hemi papa fillérekből a Honvédból képes volt bajnokot csinálni.Akkor 68 milliárdból egy BL döntőt minimum összehozott volna:).
 
  • Tetszik
Reactions: Robur

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 389
113
Mondjuk lehet azért van, mert az 55 KESMA elemből szerintem úgy 52-ről nem is nagyon hallott az ember. Szarabbik fajta populizmusnak végülis jó.
Hogy te itt Budapesten nem hallottál az "Északról" (ugye @ogretankHU ?) vagy a "Napló"-król, azzal nem tudok mit kezdeni, de hogy mondjuk a Borsról, vagy a Nemzeti Sportról nem hallottál azt közve hiszem.
Vagy látod az Ogre által betett grafikán a Duna TV-t? Esetleg a Petőfi, vagy a Kossuth rádiót?
Na?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
A cigányokról. (nem direkt politika, inkább társadalmi kérdések)
Tudom Torockai, ezért sokan oda sem klikkelnek, bár hosszú de érdemes végighallgatni. Ha sikerülne nekik ezt a stílust továbbvinni és nem a Trianoni szerződés felülvizsgálatával bohóckodnának, akkor 2számjegyű eredmenyük is lehet.
Semmi patkányozás, ordítozás, lényegre törő korrekt. Érthetően tagoltwn, hangsúlyozva beszél. Érdekes dolgokra hívja fel a figyelmet. Nem túloz, elég a valóság bemutatása. Mondjuk a megoldás hogy finoman fogalmazzak nem kiforrott, de nem is egyszerű kérdés. Másnak sincs jobb, azaz nincs válasz a kérdésekre. De vmi együtt gondolkodás és nem hisztérikus médiapolitizálás.
Érdemes a videó stilusa mellé tenni a jobbikos Jakabot, a momentumos csajokat, Bangóné, DK. Nagy a kontraszt. Stilusban biztosan nem ő a szélsőséges.
 
  • Tetszik
Reactions: Horizon and zsolti
Status
Not open for further replies.