A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Ott van 3 zászlóalj, az előzőekben linkelt SZMSZ-ből pedig kiderül, hogy minden zászlóalj 3 századból áll. Név szerint már csak a hódmezővásárhelyi legények közül tudok megnevezni 3 főt, szolnokról 1 főt, tatáról 1 főt, de őket azért már nem nevezem meg személyiségi jogok és hasonlók miatt, a győriek közül 1 főt de ő tavaly leszerelt...
Meg szerintem dudinak is tudom az igazi nevét, de őt nem ismerem személyesen....
Hogy jön össze? Öten megvannak szerinted, ezt vágom. Sokat ismerek én is. Az ötös is vili. Tehát?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 444
113
FYI en 28km-es kanyarokat jartam ellenőrző jarorkent, 150 loszer ot tarban a tartaskaban, AMMSz (63D), jarortaska benne az aprosagokkal, gumibot sprayvel stb.
De amugy szerinted mennyi az osszterhelese egy amerikai geppuskasnak? FYI az M249 betarazva-befuzve 11kg felett van.
Hogy mennyire fontos minden gramm.
Különös tekintettel nézd meg az angol gyalogosok táblázatát!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
FYI en 28km-es kanyarokat jartam ellenőrző jarorkent, 150 loszer ot tarban a tartaskaban, AMMSz (63D), jarortaska benne az aprosagokkal, gumibot sprayvel stb.
De amugy szerinted mennyi az osszterhelese egy amerikai geppuskasnak? FYI az M249 betarazva-befuzve 11kg felett van.
De nem hordtál tizenkilós védőmellényt ami viszont ma elég alapvető.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Lesz csőgyártás ;)

Ebben csak az a szomorú, hogy eddig is úgy kommunikálták a gyárat?, hogy az gyár!
Pedig amíg mindent nem itt gyártanak, addig az nem gyár!
De a honvédség és főleg politika(Szilárd, Benkő) többször azt komunikálta(hazudta) hogy itt már folyik a fegyver gyártás. o_O

Legyen minél előbb cső és minden más gyártása idehaza. Jóesetben magyar acélból.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
@honved jar jo uton: lehet, hogy most eppen 600-800 eleg, de akkor raktarban kell lennie masik 2000-3000 darabnak, lezsirozva, strategiai tartaleknak, mozgositasra stb, az a normalis. Ha 3000-4000-et legyartunk, azert mar siman megeri, a sajat gyartokepessegrol mar nem is beszelve.



Kaliber biztosan NATO 7.62 lesz, ez nem is kerdes. A suly szerintem masodlagos-harmadlagos kerdes.

A súly a felhasználók szempontjából azért elég fontos. :D De értem amit mondasz.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 692
13 356
113
Kétségtelen, hogy gyakori a túlárazás, de a bolgár gyárnál nem érzem a know-howt... :rolleyes:
A Smile ellenére ezt nem holmi rasszizmusból írom, de tényleg a termékek 80%-a posztszovjet. Nem tudunk mit kezdeni vele. Modernizált RPG-7-tel meg mit kezdjünk? Úgy is jellemezhetném, hogy kicsit hatástalan. Ami végülis eredmény.
A kiskaliberű lőszert most fogjuk beszerezni V4-es összefogásban. Aknavető "gyárunk" má' van! :)
Egy kézigránátért meg nem kell Bulgáriáig elmenni.

Ha már mindenképpen környező célpontot keresünk megvásárlásra, akkor én inkább a szerb EDEPro-t javasolnám:
- rakéta tüzérségi rakéták szinte minden méretben
- csöves tüzérségi póthajtások
- nagy sebességű céldrón, ami gyakolratilag cirkállórakéta is lehet.
- ALAS rakéta család, Pauk (Spider) ATGM is (1000mm RHA, top attack :rolleyes:, ez fog a szerb H145M-re is kerülni), stb. (ezekből alig van fenn a honlapon)
- Fejlesztett hatótávolságú Strela
- Repülőfedélzeti NIR-ek
- stb.
:hadonaszos::)
Ezek közül szinte egyik sem szabványosított a NATOban.

...NATO... az USA meg RPG-7-t gyárt :eek:

Szerencsére ez a NATO szabvány nincs kőbe vésve...

A szerb cég figyelemre méltó, pl :

High Speed Target Drone

high_speed_target_drone.jpg



TARGET DRONE PERFORMANCE
Maximum speed Mach 0.86 at 5 000 m
Controllable range 300 km (150 km radius)
Altitude 200 m to 5000 m
Endurance 0.35h at 5000 m and Mach 0.7
 
  • Tetszik
Reactions: ravenlord

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Értem, te konkrét számot akarsz arról, hogy 1 században van mondjuk 90 fő a másikban csak 85 a következőben meg csak 80. Hát ilyet szerintem egyik hadseregtől sem kapsz nemhogy az MH-tól.
Nem, humorizalni próbáltam. Az ötös dandár goody, ahogy a parancsnoka mondaná. :) Tobbi? Nem látom, azt amit írtak.
Ez hogy lehet? Azt mondták ott van a honvédelem.hu-n.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Ebben csak az a szomorú, hogy eddig is úgy kommunikálták a gyárat?, hogy az gyár!
Pedig amíg mindent nem itt gyártanak, addig az nem gyár!
De a honvédség és főleg politika(Szilárd, Benkő) többször azt komunikálta(hazudta) hogy itt már folyik a fegyver gyártás. o_O

Legyen minél előbb cső és minden más gyártása idehaza. Jóesetben magyar acélból.
De most akkor az audi gyar (pl) az nem gyar? Ne toljuk tul szerintem.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
jaj de rég hallottam ezt :D mit keresel pontosan mert visszaolvastam de eskü nem értem
Az a kérdés, hogy a mi autónkban, hány ülés van. Valaki azt mondta, hogy annyi mint a többi ilyen autóban. Én azt hallottam, hogy speciel a mi autónkban kevesebb van.
Tehát nem az a kérdés, hogy hányan ülnek benn ténylegesen, nem is az, hogy mennyien kellene benn lenni.
Csak azért, mert nemsokára sokan akarunk bele ülni, jó lenne tudni, mennyi szék kell még bele.
Szóval a loveszalegysegekrol van még mindig szó, a fegyvernem napja alkalmából. :)
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
A szokásos felesleges, semmitmondó dolgokon. Pár ember elbeszélget egymással a semmiről.
Az MH fejlesztése szempontjából nem mindegy, honnan indul a legnagyobb és legfontosabb fegyvernem fejlesztése.
Amúgy csak számok, ne törődjetek vele. A számok soha nem fontosak, sokszor csak zavarják a lényeg látást.
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Van, hogy engem sem érdekel mások véleménye itt a fórumon, néha napokig csak olvasom mások frocsogeset. De csak akkor kotyogok közbe, ha az hozzátesz a témához.