A II. világháború (1939 - 1945)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 238
17 126
113
A japán anyaszigetek bombázásának terve.

108974858_1569830399858458_6973945171140534875_o.jpg
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Az írás a Putyin által megírt írást elemzi, amit a NI is lehozott.
https://nationalinterest.org/featur...-lessons-75th-anniversary-world-war-ii-162982

A történészek feladata, hogy egy egységes megitélést kidolgozzanak, természetesen ahhoz meg kell nyitni az érintett országok levéltárait és egyes dokumentumokat fek kellene oldani a titkosítás alól. Az, hogy mi a te személyes véleményed és mi az én személyes véleményem senkit nem érdekel. A történelmi események feltárásához mindegyik fél álláspontját meg kell ismerni.
De Putyin milyen minőségében ír egyáltalán? Történész vagy hadtörténeti kutató? Az meg, hogy a lengyelek mint agresszorok, árulók az meg egy vicc. Nem csoda, hogy utálják a ruszkikat.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 573
113
De Putyin milyen minőségében ír egyáltalán? Történész vagy hadtörténeti kutató? Az meg, hogy a lengyelek mint agresszorok, árulók az meg egy vicc. Nem csoda, hogy utálják a ruszkikat.

Te is írhatsz, de neked nincs hozzá anyagod, ahogy neki a lelevéltárakból...
 
  • Tetszik
Reactions: vata

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 573
113
Tehát csak neki van és ezért igaza is van. Cáfolhatatlan logika. :) Innentől második világháborús könyveveket ne is írjon senki, csak ő.
Ne a szavakat forgasd ki, ha más véleményed van(itt már többféle volt linkelve) írd meg és küld el valamelyik újságba. :)
Az éremnek két oldala van, mindig meg kell ismerni mindegyik fél véleményét . Miért zavar ez téged? Egyébként az elmúlt 5 évben 3 könyvet is ajánlottam független orosz történészektől, akiknek hozzáférése volt titkosítás alól feloldott anyagokhoz és részletesen kielemezték miért volt aláírva Ribentrop-Molotov paktum.
 
M

molnibalage

Guest
Ne a szavakat forgasd ki, ha más véleményed van(itt már többféle volt linkelve) írd meg és küld el valamelyik újságba. :)
Az éremnek két oldala van, mindig meg kell ismerni mindegyik fél véleményét . Miért zavar ez téged? Egyébként az elmúlt 5 évben 3 könyvet is ajánlottam független orosz történészektől, akiknek hozzáférése volt titkosítás alól feloldott anyagokhoz és részletesen kielemezték miért volt aláírva Ribentrop-Molotov paktum.
Az ilyen dumáktól megyek falnak.
Miféle két oldala van annak az érmének, hogy a Szovjetunió megszállta Lengyelország egyik felét egy másik diktátorral karöltve, majd aztán megtámadta Finnországot, mert úgy tartotta Sztálin kedve?

Aztán persze régi "barátja" ellen megtalálta a közös érdekszövetséges nyugatot. Kb. addig tartott a nagy fegyverbarátság, amíg az ellenség és cél közös volt.

Bocs, de ezt jó lenen befejezni. Méltatlan.
Más szórakoztass ezzel a vicces performansszal, én nem vagyok rá vevő és úgy látom más sem...
Én nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 573
113
Az ilyen dumáktól megyek falnak.
Miféle két oldala van annak az érmének, hogy a Szovjetunió megszállta Lengyelország egyik felét egy másik diktátorral karöltve, majd aztán megtámadta Finnországot, mert úgy tartotta Sztálin kedve?

Bocs, de ezt jó lenen bejefezni. Méltatlan.
Más szórakoztass ezzel a vicces performansszal, én nem vagyok rá vevő és úgy látom más sem...
Én nem tudom, hogy sírjak vagy röhögjek.
Területi viták..
Majd Finnország megtámadta a SZU-t 1941-ben.
Nem én kezdtem.
Meg kell érteni, hogy mindegyik félnek más a véleménye.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Ne a szavakat forgasd ki, ha más véleményed van(itt már többféle volt linkelve) írd meg és küld el valamelyik újságba. :)
Az éremnek két oldala van, mindig meg kell ismerni mindegyik fél véleményét . Miért zavar ez téged? Egyébként az elmúlt 5 évben 3 könyvet is ajánlottam független orosz történészektől, akiknek hozzáférése volt titkosítás alól feloldott anyagokhoz és részletesen kielemezték miért volt aláírva Ribentrop-Molotov paktum.
Én ugyan nem forgattam ki semmit, nem vagyok Putyin. Várom viszont, hogy Merkel, Macron, Trump, Sindzo és más történészek mit fognak írni és elemezni majd a második világháborúról. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 707
32 377
113
Igazabol en olvastam egy konyvet szovjet leveltari anyagokat amik titkositas alol feloldodtak. A haboru elottrol /kulonbozo megszalt allamok leveltaraibol valo titkos fiplomaciai levelezesek es feljegyzesek./

Cseszlovakia megszalasa elott a cseszlovakok paktumba voltak a britekkel es a franciakkal hogy ha tamadas eri oket akkor a ket nagyhatalom megvedi oketet es a tamado felnek hadatuzen.
De volt egy ilyen titkos szerzodes a franciak es az oroszok kozott is es volt amikor ez a titkos szerzodes nem is lett mar annyira titkos a csehek is elfogadtak a szovjetek ezen szerzodeset....

De ez csak humbuk duma volt ez a hadatuzenunk ha megtamadnak dolog mint kiderult kesobb... /ugyan olyan mint most a natos./ ha van erdek hadatuzen de ha az erdek maskepp kivanja nincs haduzenet... /szovjet francia angol oldalrol egyebkent nem volt haduzenet./

Ja es a lenyeg a vegere a lengyelek is resztvettek cseszlovakia megszallasaba./ekkor meg a nemetek szovetsegesei voltak a lengyelek et kesobb valtozott meg amikor a lengyelek nem akartak a szovjetek ellen vonulni es nem akartak a nemet csapatokat atengedni a teruletukon./mikozbe cseszlovakia megszallasa elott egye ebbe is megeggyeztek./
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
M

molnibalage

Guest
Területi viták..
Majd Finnország megtámadta a SZU-t 1941-ben.
Nem én kezdtem.
Meg kell érteni, hogy mindegyik félnek más a véleménye.
Visszafoglalták a Szu által elvett területeket és Hitler határozott kérdése ellenére sem mentek tovább annál, ami Finnország területe volt mielőtt a Szu szépen megszáll az sztálin által indított háború után.

Picit házhoz mész a pofonért ma...
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 431
18 869
113
Kb. addig tartott a nagy fegyverbarátság, amíg az ellenség és cél közös volt.
Lehet nem a mi életünkbe lesz de mjad az lesz a szép amikor kina megbukik mint a szovjetek es a térség fejlett katonai hatalma japán lesz immáron saját technológiával. Na majd a jenkik őket is fogják baxtatni mert nem tűrnek meg riválist. Akkor majd a fenti idézet ide is szólhat majd. Japán is csak addig lesz jó míg közös az ellenség es vevő haditechnikara. Mjad őket is megvadoljak "birodalom építéssel"