[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Mar ne haragudj, de megis mibol gondolod, hogy *barmelyik* katonai iskola meguti egy, mondjuk muegyetemi mernok vegzettseg erosseget avagy mitol igenyelne egy katonai foiskolai kepzes barmiben tobb "megdolgozast", mint akarmelyik mernok vegzettseget ado civil foiskolai avgy egyetemi szak, amit mi vegeztunk?
Feladod a szabadságjogaid, az időddel nem te rendelkezel hanem a századparancsnokod aki bármikor letilthat akár a kimenőkről akár a hétvégi hazamenetelről, hétvégén ingyen mész toborzási rendezvényekre bemutatózni, nyáron család helyett gyakorlatra mész vagy (ingyen szintén) a határra kerítést építeni. Teljesen zárt rendszerben élsz, folyamatos leszabájozással. Nem azt mondom, hogy tanulmányilag nagyobb teljesítmény (mert nem az) de ami ahhoz kell, hogy az életmódot elviseld négy éven át eléggé más mentális tűrést követel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Lehet, de cserebe feleannyit nem kell tanulni, mint mondjuk a Muegyetem villanykaran avagy barmelyik informatikai mernok szakon, ahol teljesen megszokott es elvart, hogy a hallgato otthon is tovabbi 4-6 orat naponta ul meg a gepe elott plusz az egesz hetveget. Sot, a tied egeszseges gyakorlatozas, a mienk meg hatsorvaszto, gerinctorzito kulonmunka.
Azért azt megnézném, hogy a teljes menetfelszerelés mióta egészséges, főleg ha kiegészül egy 20 kg körüli súlyú védőmellénnyel. Na az eléggé gerinctorzító.
he-protec-he-attac-but-most-importantly-he-young-man-35594596.png
 
K

kamm

Guest
Feladod a szabadságjogaid, az időddel nem te rendelkezel hanem a századparancsnokod aki bármikor letilthat akár a kimenőkről akár a hétvégi hazamenetelről, hétvégén ingyen mész toborzási rendezvényekre bemutatózni, nyáron család helyett gyakorlatra mész vagy (ingyen szintén) a határra kerítést építeni. Teljesen zárt rendszerben élsz, folyamatos leszabájozással. Nem azt mondom, hogy tanulmányilag nagyobb teljesítmény (mert nem az) de ami ahhoz kell, hogy az életmódot elviseld négy éven át eléggé más mentális tűrést követel.

Mast, igen, az termeszetes. Ez a lenyege az ilyen parancsuralmi rendszereknek, marpedig a hadsereg ezen alapszik - ez mondjuk kb az ellentete a hagyomanyos mernoki munka "problemamegoldo" iranyultsaganak, ahol az egyeni kreativitas egyenesen felertekelodik.
En csak azt kerojeleztem meg, hogy ugy hangzott, mintha szerinted egy magyar mernoki vegzettseget megszerezni csupa bulizas es hasonlok lenne - mikozben vilagszinten is elismert a mernoki kepzesunk szinvonala, en szamtalan peldat tudok hozni, hanyszor futottam bele magyarokba vezeto beosztasokban a legkomolyabb cegeknel (Amazon, Google, IBM, GE stb), mind otthoni egyetemi ill foiskolai mernoki szakokon vegzett, max megfejelte ideat egy masters fokozattal a BS corporate policynak megfeleloen.
Maskeppen fogalmazva erosen ketlem, hogy egy hazai katonai mernoki vegzettseggel valaki utanunk csinalja peldaul azt, hogy mi kulfoldre szakadt hazai mernokok a nullarol kezdjuk es par ev alatt altalaban korrekt felso kozeposztalybeli szintet erunk el, minimum kozepvezetoi beosztasban a harmincas eveinkre, majd felsovezetoit a negyveneves korra - mindezt a hazai oktatasunkra tamaszkodva. (Jo, mondjuk en meg a kilencvenesekben vegeztem, ma nem tudom, mi a helyzet.)
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff and krisss

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 441
113
Maradjunk abban, hogy azt irtam, "lefogadom" - nem veletlenul...



Jo reszuk azert, mert nem volt mas opcioja.
Amit en allitok, hogy ha 2x annyit kapna, siman hajlando akar 4-5 rendfokozatot is lemennni.
Ez csak elmeleti agytorna, nem valos opcionak szantam, hanem arra probalok ramutatni, hogy bekeidoben katonanak a stabil eletkorulmenyek, a csaladra is kiterjedo (ill azt osztonzo) remek egyeb juttatasok - ruhazat, felszereles, ingyenes oktatas beleertve a postgrad fokozatokat, sportolas, udulesek stb - es a korrekt fizetes miatt mennek emberek. Legalabbis normalis esetben.
Mindebbol ma csak a normalis felszereles, ruhazat, udules stb, no meg a korrekt fizetes hianyzik, ugye...

...most a felszerelest elkezdtek megoldani, a ruhazat egyelore docog, a fizetes meg majd sokara jon csak.
Ha kimegy Ausztriába, Londonba szállodaportásnak, nem a dupláját, hanem minimum a 3x-osát kapná. Persze vannak olyanok, akik ezt megteszik, de hacsak nem nyomorog, akkor ilyet nem fog tenni. Aki igen, akkor az nem is volt oda való.
Olyanról tudok (hallomásból), hogy külszolgálatba 2000 előtt még, a fizu miatt, volt hogy akár egész magas rangú tiszt is kikönyörögte magát akár gépkocsivezetői beosztásba is, mert kellett a pénz, de ez nem arról szólt, hogy örökre lemond a rangjáról. Amit te leírsz, az olyan eset, hogy ideiglenesen elfogadná az ember, de örökre nem hiszem.
Én biztosan nem... ;)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Mast, igen, az termeszetes.
En csak azt kerojeleztem meg, hogy ugy hangzott, mintha szerinted egy magyar mernoki vegzettseget megszerezni csupa bulizas es hasonlok lenne - mikozben vilagszinten is elismert a mernoki kepzesunk szinvonala, en szamtalan peldat tudok hozni, hanyszor futottam bele magyarokba vezeto beosztasokban a legkomolyabb cegeknel (Amazon, Google, IBM, GE stb), mind otthoni egyetemi ill foiskolai mernoki szakokon vegzett, max megfejelte ideat egy masters fokozattal a BS corporate policynak megfeleloen.
Maskeppen fogalmazva erosen ketlem, hogy egy hazai katonai mernoki vegzettseggel valaki utanunk csinalja peldaul azt, hogy mi kulfoldre szakadt hazai mernokok a nullarol kezdjuk es par ev alatt altalaban korrekt felso kozeposztalybeli szintet erunk el, minimum kozepvezetoi beosztasban a harmincas eveinkre, majd felsovezetoit a negyveneves korra - mindezt a hazai oktatasunkra tamaszkodva. (Jo, mondjuk en meg a kilencvenesekben vegeztem, ma nem tudom, mi a helyzet.)
Hát eléggé szokták szeretni a katonai mérnököket amúgy a multik mert nem szokott panaszkodni a rideg tartás miatt. Amúgy nem a mérnököt emeltem ki hanem a rendőrtisztivel hasonlítottam össze. A mérnöki azért elég tisztességes szopás az biztos.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Lehet, de cserebe feleannyit nem kell tanulni, mint mondjuk a Muegyetem villanykaran avagy barmelyik informatikai mernok szakon, ahol teljesen megszokott es elvart, hogy a hallgato otthon is tovabbi 4-6 orat naponta ul meg a gepe elott plusz az egesz hetveget. Sot, a tied egeszseges gyakorlatozas, a mienk meg hatsorvaszto, gerinctorzito kulonmunka.
Ezt sztem hagyjuk, mert ez az összehasonlítás hülyeség. Mkinek az a legnehezebb, amit saját maga csinál, a másé könnyebb.

Én anno ellinkeskedtem az egészet, mákra átcsúsztam vhogy mindenen. De a műszaki végzettségemhez abszolút nem szakadtam meg. Ma már ahogy hallom sok minden szigorodott, az akkori hozzállásommal tuti elvéreznék. Pedig az a qrva papir sokat segitett az életben!!
 
K

kamm

Guest
Hát eléggé szokták szeretni a katonai mérnököket amúgy a multik mert nem szokott panaszkodni a rideg tartás miatt.

Ezen jot rohogtem. :D

Amúgy nem a mérnököt emeltem ki hanem a rendőrtisztivel hasonlítottam össze. A mérnöki azért elég tisztességes szopás az biztos.

Naja, a rendoroknek nem sok tiszteletuk volt regen sem, akit ismertem arrafele, azok gyakorlatilag mind a jogra probaltak bekerulni a sikertelen felvetelijuk utan...

Amugy minden realtudomanyi szak eleg korrekt szivas volt regen, de az orvosoke es a jogaszoke is komoly mennyisegu otthoni tanulast feltetelezett, meg az eleve megszurt felvettektol is - ez ugye a regi elitkepzesre epulo berendezkedes miatt volt igy.

Utobbin amugy lehet vitazni, en nem vagyok ellene a piaci alapu tomegkepzesnek sem, csak kommunikalni kell.
Nalunk az elitkepzes miatt evtizedek ota limitalt szamban kepeztek minden szakmahoz diplomasokat, igy tartva fenn az ertekuket versus az amerikai, piaci alapu felsooktatas, ahol akarki akarmi lehet, majd a piac bearazza a diplomaja erteket ill az iskolat is. Utobbinak peldaul az elonye, hogy nyitottak a papirok nelkuliekre is: ha okos vagy es tehetseges, akkor tokmindegy Amerikaban, hogy nincs papirod, haladni fogsz elore (en sem foglalkozom vele, honnan jon a jelentkezo, inkabb elbeszelgetek vele, ha papir nelkul van, de elozo beosztasai komolyak voltak, akkor siman felveszem.)

Ma mintha valami oszvermegoldas lenne a helyzet odahaza...?
 
K

kamm

Guest
Hát térd, könyék, derék már eléggé szét van menve.

O, hat a konyokom az nalam is gaz, alvasnal gyakorlatilag ki kell egyenesitenem a karom (keves elonye egy valasnak, hogy a utana sokkal kenyelmesebben alszol, raadasul megvalogathatod, ki mellett. :D) Also vegtagokban a keringesi zavarok 35-40 fele mar eleg komolyak, alvasnal jon a "jimmy leg", ahogy Jon Stewart hivta anno, amugy ez egy naval kifejezes eredetileg (=restless leg syndrome.)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
W

Wilson

Guest
Azért azt megnézném, hogy a teljes menetfelszerelés mióta egészséges, főleg ha kiegészül egy 20 kg körüli súlyú védőmellénnyel. Na az eléggé gerinctorzító.
he-protec-he-attac-but-most-importantly-he-young-man-35594596.png

Ezt sohasem értettem,hogy miért nem született még megoldás,hogy a technika segítségével (tudom folynak ez irányban kutatások)a katonáknak ne kelljen egy 30 kg hátizsákkal hosszú meneteket végrehajtania biztos vagyok benne,hogy a fizikai elhasználódáson kívül egy katonának ugrásszerűen jobb lenne a harcértéke egy éles helyzetben ha nem kellene kutyagolnia egy 30 kg hátizsákkal több tíz kilométert .
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 441
113
Mar ne haragudj, de megis mibol gondolod, hogy *barmelyik* katonai iskola meguti egy, mondjuk muegyetemi mernok vegzettseg erosseget avagy mitol igenyelne egy katonai foiskolai kepzes barmiben tobb "megdolgozast", mint akarmelyik mernok vegzettseget ado civil foiskolai avgy egyetemi szak, amit mi vegeztunk?
Szerintem ezt most félreértetted és magadra vetted. Van ebben egy jó adag katonai hierarchia is. A civil világban nincs az a hierarchikus rend, mint a seregben. Maga a parancsuralmi rendszer determinálja ezt. Szerintem az a tiszt, aki egyszer tisztként működött sosem fog már igazán altisztként vagy legénységi állományúként "működni". Ha lemond önszántából a rendfokozatáról, akkor esetleg kiszolgáltatott helyzetbe is kerülhet egy korábbi beosztottjával. Ez kicsinyes és megalázó helyzeteket eredményezHET. És az az ilyen helyzetben a gond, hogyha tudod, hogy az elöljáród marhaságot csinál, akkor az ellen nem ellenkezhetsz, mert ugye a "ha a parancsot b@szogatjuk, akkor szaporodik".
Hangsúlyozom az "önként lemond" részt, mert ha lefokozzák, akkor az ott egészen más szitu.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 839
113
Ezt sohasem értettem,hogy miért nem született még megoldás,hogy a technika segítségével (tudom folynak ez irányban kutatások)a katonáknak ne kelljen egy 30 kg hátizsákkal hosszú meneteket végrehajtania biztos vagyok benne,hogy a fizikai elhasználódáson kívül egy katonának ugrásszerűen jobb lenne a harcértéke egy éles helyzetben ha nem kellene kutyagolnia egy 30 kg hátizsákkal több tíz kilométert .

Milyen megoldásra gondolsz?
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Miért kell minden topicba az off? Nem azt mondom, pár off hozzászólás vagy a témához nem szorosan hozzátartozó de valamelyest kapcsolódó belefér, de itt megint 15 oldallal ezelőtt volt az utolsó normális hír a magyar Leokkal kapcsolatban. Az utolsó 250 hozzászólásból talán 10 volt ami ha nem is a magyar, de legalább a Leopardal kapcsolatos. A többi megint olyan szemét ami tízszer ki lett tárgyalva és 5 topic lett vele szétoffolva.
 

Alkoholista10

Member
2020. augusztus 2.
14
59
13
Szerintetek van rá esély hogy beszerzésre kerül még 44darab leopard ezzel kiadva egy 100darab harckocsiból álló flottát vagy még ennek az 56nak is nehéz lesz a fenntartása?
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka