A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Egyébként ha alá is írjuk a szerzödést akkor is a NASAMS mikor fog megjönni? Erről lehet tudni valamit?
Sztem nincs olyan, hogy ha aláírjuk. Megegyezés született és kötelezettséget vállalt mindkét fél hogy a részleteket szeptember 30ig lezsírozza.

A szállítási határidő passz. De úgy rémlik, hogy a litvanok nagyon gyorsan megkapták. Egy éven belül?
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 782
30 562
113
Ha tippelnem kene a cseheknel valoszinuleg a Spyder lesz a befuto. Van esetleg valahol egy komplexebb osszehasonlitas a NASAMS-al?
Van.Spyder alapbol kb NASAMS kategória.Annyira,hogy igény esetén a Rafael integrálja hozzá az AMRAAM/AMRAAM ER/SW rakétákat is.A Spyder-ER már nagyobb hatótávű,gyártó max 80km hatótávot és max 20km hatómagasságot ad meg.
https://www.rafael.co.il/wp-content/uploads/2019/03/Spyder-Family-Brochure-Eng-1.pdf
Ami érdekes,hogy a Stunner/SkyCeptor rakéta integrációja is lehetséges,amivel elvileg komolyabb radarháttérrel BM védelmet is ad.De azért óvatos lennék a dologgal.Eddig senki nem rendelte meg tudtommal maguk az izraeliek se vele.Rafael is csak a honlapján emlitti,de nem reklámozza.Tippem az,hogy lehetne,de nem lenne kétfilléres dolog.
 
T

Törölt tag 467

Guest
No comment, kár volt megszólalni a "honvédségi szakpolitikusoknak."

Ami engem meglep, vagy hát nem tudom, régen néztem tv-t biztos. Szóval ez az indulatos narráció, ez normális (úgy értem mindig így megy)? Mert ugye az ellenzék szokott propagandát meg próbálom idézni agitprop-ot sírni, de ezzel a hangnemmel utoljára észak koreai híradókban találkoztam.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Már, ha eladnak nekünk villanyt, és annyit, amennyi kell.

Na meg ott vannak a régi szénerőművek. Egy részük fűtőerőműként működik csökkent kapacitással, de áramtermelésre is alkalmasak, és felpörgethetőek. (Persze környezetszennyezők, és a városok levegőminősége katasztrófa lesz amíg nincs más) Háború esetén meg annyi áram lesz amennyit sikerül termelni, a kulcsüzemeknek Paks nélkül is lesz elég, max. a lakosság fog szívni, ha nem ad el senki áramot nekünk.
 

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 691
93
Ami engem meglep, vagy hát nem tudom, régen néztem tv-t biztos. Szóval ez az indulatos narráció, ez normális (úgy értem mindig így megy)? Mert ugye az ellenzék szokott propagandát meg próbálom idézni agitprop-ot sírni, de ezzel a hangnemmel utoljára észak koreai híradókban találkoztam.
azért az elején a bemondós bula viszi a sárga trikót, megérne egy tányércsörömpölést...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Ami engem meglep, vagy hát nem tudom, régen néztem tv-t biztos. Szóval ez az indulatos narráció, ez normális (úgy értem mindig így megy)? Mert ugye az ellenzék szokott propagandát meg próbálom idézni agitprop-ot sírni, de ezzel a hangnemmel utoljára észak koreai híradókban találkoztam.

Egyik sem szakpolitikus. oda lettek rakva egykoron, ennyi. Amúgy megnézném őket kormányon, a honvédelemben, de nagyon remélem soha nem fogom látni őket ebben a szerepben. A 2 % éves GDP elköltést nagyvonalúan nem említi a riport. Pedig illene az objektív tájékoztatás okán a balliberális szavazóknak is elmondani, egy kormányváltás esetén is meglehet, el kell költeni ennyi pénzt évente a hadseregre. Remélem soha nem kerülnek kormányra ezek ismét. Azért a társadalom ennyire nem lehet hülye.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Egyik sem szakpolitikus. oda lettek rakva egykoron, ennyi. Amúgy megnézném őket kormányon, a honvédelemben, de nagyon remélem soha nem fogom látni őket ebben a szerepben. A 2 % éves GDP elköltést nagyvonalúan nem említi a riport. Pedig illene az objektív tájékoztatás okán a balliberális szavazóknak is elmondani, egy kormányváltás esetén is meglehet, el kell költeni ennyi pénzt évente a hadseregre. Remélem soha nem kerülnek kormányra ezek ismét. Azért a társadalom ennyire nem lehet hülye.
Igazabol az rendben van, hogy felmondjak az ellenzeki toposzokat, csak ellenzeki vekemeny hangzik el, hiszen deklaraltsn elkenzeki medium.
Az volt meglepo, hogy Vadai posztjat nem felolvassa, hanem mely atelessel elszavalja.
Erre azert nem szamitottam...

Ugorjunk. Elnezest az off-ert.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 790
113
Ezek nem szakpolitikusok. Még most is abban hitben vannak hogy nincs szükség semmire és megvéd minket a nagy "szövetség" még a mostani osztrák védelempolitikán is túltenénnek. Off lezárva.
Ma az ATV-n 2 riport is volt a haderőfejlesztésről. Juhasz Ferenc volt honvédelmi miniszter szerint is a hadsereg az új stadion. Fingja nincs, hogy mit, miért és most vettünk. Ez szerinte érthetetlen, csak jóindulatvásárlás.
Kuncze (őt mi a faszért hívták be ilyen témában???) meg Tigris tankokról hadovált. Nem érti mi ellen védekezünk, biztos a vírus ellen kell. És ő ostobázik.....akkora barom!!!

Gondolkoztam rajta, de elrettentésként beteszem. Ez is egy lehetséges haderőfejlesztési irány!
Annyi blődséget beszéltek, bexarás....


A honvédelmi sportközpontisat be se teszem. Harangozó, szintén honv. bizottsági tag, szerint addig ne legyen, amíg az emberek nem tudják gyerekorvoshoz vinni a gyereküket.
A légvédelmi rendszert ő csak félig köpte le. Adjunk neki piros pontot?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Ma az ATV-n 2 riport is volt a haderőfejlesztésről. Juhasz Ferenc volt honvédelmi miniszter szerint is a hadsereg az új stadion. Fingja nincs, hogy mit, miért és most vettünk. Ez szerinte érthetetlen, csak jóindulatvásárlás.
Kuncze (őt mi a faszért hívták be ilyen témában???) meg Tigris tankokról hadovált. Nem érti mi ellen védekezünk, biztos a vírus ellen kell. És ő ostobázik.....akkora barom!!!

Gondolkoztam rajta, de elrettentésként beteszem. Ez is egy lehetséges haderőfejlesztési irány!
Annyi blődséget beszéltek, bexarás....


A honvédelmi sportközpontisat be se teszem. Harangozó, szintén honv. bizottsági tag, szerint addig ne legyen, amíg az emberek nem tudják gyerekorvoshoz vinni a gyereküket.
A légvédelmi rendszert ő csak félig köpte le. Adjunk neki piros pontot?

Katasztrófavédelemhez kellene vinni őket, vagy állatorvoshoz.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
A Z 2026- ból, még két komponens hátra van. A páncélozott gyalogsági harcjármű és a páncélozott szállítójármű. ( IFV, APC )
Még ezzel adósok az illetékesek felénk. :)
illetve amolyan bónusz kategória a török kebabozó autók érkezése. Milyen konfigurációban, hány db., stb. Pedig állítólag hamarosan érkeznek.
Majd bejelentik, vagy megtudjuk valamelyik külföldi oldalról.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0