A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 361
11 318
113
Akkor CZ EVO, BREN 2, Zlin, H145M, H225M, LEO2A4, 2A7, PZH2000, CG4, YALCIN, NASAMS megvan. Hirtenberger és Aero Vodochody csak döntes kérdése...
IFV és APC felkészül, remélem, PUMA és BOXER lesz!
Kell meg MLRS, SPAAG és MEADS/SAMP/T. Géppuskák?

Meg kézi légvédelmi és pct. rakéták, a Mistralokat átteni valami normális hordozóra.
Továbbá, teherautók, terepjárók cseréje, új pontonok, a lövészek egyéni felszerelése, úgy mint optika a fegyverekre, meg éjjellátó, teherszállító repülők, Gripenek fegyverzetének korszerűsítése, meg ami még hirtelen nem jutott eszembe.

Látom nem sikerül megérteni.

Gyakorlatilag tudomásom szerint kb. a DF hatalmas kínai rakétákon kívül semmi nincs, aminek halvány esélye lenne a reaktor ellen. De lehet, hogy még az sem, mert a formázott töltetét hajók ellen csinálták. Csak ugye van első körben a konténment épület és az alatt van a sok rétegű reaktor... Van ott "némi" légrés is".

Hogy Csai mivel bombázta volna Paksot, az is homályos... A reaktor ellen a leghalványabb esélye se lett volna. A trafókert ellen simán, de csak repülőkkel. A szaros kínai rakétákkal max- egy várost talált volna el, random helyen. Pontcélt soha.

Nincs olyan BM, amivel te a hagyományos harci részével a siker esélyével támadnál. És értelme sincs.

Az új jenki BM-jük miatt aggódnak, az ATACMS miatt.

Elvileg SCUD-ról volt szó, négy vagy öt rakétáról.

Miért állna meg az ország ha kiesne Paks?Amennyire én tudom az ország hálózata rá van kötve az európai hálózatra.Szóval ha Paks kiesik biztosan lesz olyan ország aki boldogan ad el nekünk áramot egy halom pénzért.

Már, ha eladnak nekünk villanyt, és annyit, amennyi kell.
 
  • Tetszik
Reactions: Kishuszár
T

Törölt tag 2822

Guest
Ez már nyilván felmerült korábban is, szóval bocsi ha x-edjére is megkérdezi valaki, de várható az, hogy a NASAMS után egy attól nagyobb hatótávolságú rendszert is veszünk, vagy a NASAMS-al le lett tudva a földi légvédelem?

Továbbá, várható valamilyen MANPADS vásárlása?

Itt most nem az egyéni kivánságlistákra gondolok, hogy ki mit szeretne hanem, hogy ténylegesen volt-e utalás ezekre a dolgokra a kormányzati, vagy honvédelmi oldalról?
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 306
14 049
113
Erdekes.. ez akkor a sajatjuk?

Szerintem nalunk valoszinubb a hazai/osztrak uj termek integralasa:

Hirtenbergernek van ilyen is:
ST_Engineering_and_Hirtenberger_will_offer_120mm_mortar_system_to_Europe_925_001.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and arcas

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 701
76 707
113
Hát az biztos , hogy ezzel a darabszámmal hosszabb távra rendezkedik be a honvédség, szerintem az is benne van, hogy közeljövőben bővíteni fogják a vadászgép flótát szerintem.
Az L39-NG az borítékolható kb 10-12 db, gondolom arra is mehet AMRAAM szóval, kelleni fog.
Ha esetleg még veszünk E-F a svédektől vagy valami jobb.

Az L39NG-n van radar? Vagy lesz olyan adatátviteli rendszere, amivel saját radar nélkül tudja használni?
Az Alca elvileg tudná hordozni az AMRAAM-ot, de ha jól emlékszem, ott sem történt meg az integráció.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
A magyar NASAMS-szel kapcsolatos dolgokat miért nem a [HUN] NASAMS topikba írjátok? :oops:

Amennyiben minden haditechnikai eszközzel kapcsolatban csak a saját topikjában lenne eszmecsere, akkor például ez a topik elég üres lenne ... :) Avagy ami lenne is az elég foghíjas kontextusban lenne.

Talán amilyen módon szóbakerülnek itt a NASAMS -al kapcsolatos dolgok (pl. az AMRAAM -ok milyen megoszlásban kerülhetnek a Gripen -ekre és NASAMS -ba, esetleg a L39NG -re történő integrálás lehetősége stb.) olyan módon talán "elférhetnek" itt is. A NASAMS topikba pedig mehet a "jobban" NASAMS specifikus dolgok ...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 011
12 863
113
Ha tippelnem kene a cseheknel valoszinuleg a Spyder lesz a befuto. Van esetleg valahol egy komplexebb osszehasonlitas a NASAMS-al?
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
809
2 096
93
Hát az biztos , hogy ezzel a darabszámmal hosszabb távra rendezkedik be a honvédség, szerintem az is benne van, hogy közeljövőben bővíteni fogják a vadászgép flótát szerintem.
Az L39-NG az borítékolható kb 10-12 db, gondolom arra is mehet AMRAAM szóval, kelleni fog.
Ha esetleg még veszünk E-F a svédektől vagy valami jobb.

Csak jönne már az a 10-12 L39, jönne már valami ami használható lenne. Vagy még inkább a Gripen. Csak álmodozgatunk itt.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Egyébként ha alá is írjuk a szerzödést akkor is a NASAMS mikor fog megjönni? Erről lehet tudni valamit?
Sztem nincs olyan, hogy ha aláírjuk. Megegyezés született és kötelezettséget vállalt mindkét fél hogy a részleteket szeptember 30ig lezsírozza.

A szállítási határidő passz. De úgy rémlik, hogy a litvanok nagyon gyorsan megkapták. Egy éven belül?
 
  • Tetszik
Reactions: Autodidaktakatona

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 082
33 118
113
Ha tippelnem kene a cseheknel valoszinuleg a Spyder lesz a befuto. Van esetleg valahol egy komplexebb osszehasonlitas a NASAMS-al?
Van.Spyder alapbol kb NASAMS kategória.Annyira,hogy igény esetén a Rafael integrálja hozzá az AMRAAM/AMRAAM ER/SW rakétákat is.A Spyder-ER már nagyobb hatótávű,gyártó max 80km hatótávot és max 20km hatómagasságot ad meg.
https://www.rafael.co.il/wp-content/uploads/2019/03/Spyder-Family-Brochure-Eng-1.pdf
Ami érdekes,hogy a Stunner/SkyCeptor rakéta integrációja is lehetséges,amivel elvileg komolyabb radarháttérrel BM védelmet is ad.De azért óvatos lennék a dologgal.Eddig senki nem rendelte meg tudtommal maguk az izraeliek se vele.Rafael is csak a honlapján emlitti,de nem reklámozza.Tippem az,hogy lehetne,de nem lenne kétfilléres dolog.
 
T

Törölt tag 467

Guest
No comment, kár volt megszólalni a "honvédségi szakpolitikusoknak."

Ami engem meglep, vagy hát nem tudom, régen néztem tv-t biztos. Szóval ez az indulatos narráció, ez normális (úgy értem mindig így megy)? Mert ugye az ellenzék szokott propagandát meg próbálom idézni agitprop-ot sírni, de ezzel a hangnemmel utoljára észak koreai híradókban találkoztam.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Már, ha eladnak nekünk villanyt, és annyit, amennyi kell.

Na meg ott vannak a régi szénerőművek. Egy részük fűtőerőműként működik csökkent kapacitással, de áramtermelésre is alkalmasak, és felpörgethetőek. (Persze környezetszennyezők, és a városok levegőminősége katasztrófa lesz amíg nincs más) Háború esetén meg annyi áram lesz amennyit sikerül termelni, a kulcsüzemeknek Paks nélkül is lesz elég, max. a lakosság fog szívni, ha nem ad el senki áramot nekünk.