Összefoglaló a légvédelmi eszközök működéséről...

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Magyarul is!!!Annyi hozzászólást ugyan nem kapsz rá,mint angolul,de páran azért bizton megnézzük.
Öööö, azt nem mondtam, hogy meg is csinálom az egészet. Csak tessék elképzelni. :)
Megírni is jó sokáig tartott, nemhogy új újra megcsinálni videóban az egészet...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 805
113
Öööö, azt nem mondtam, hogy meg is csinálom az egészet. Csak tessék elképzelni. :)
Megírni is jó sokáig tartott, nemhogy új újra megcsinálni videóban az egészet...
Heti egy órában számolva lenne vagy 3éves sorozat alsóhangon......
Személy szerint én jobb kedvelem az irást,jó képekkel,ábrákkal.,amit kiegészit ahol szükséges dinamikus ábra,kisfilm.Régi iskola terméke vagyok.Elolvasom,átgondolom,elmerengek rajta,visszalapozok.Ez filmen nehézkes.
De aki már 80csatornás kábeltvén meg számitógépen nőtt fel,annak gondolom jobb a film.
HTÖ-röl jut eszembe.A felvarrásánál szerintem csak ki kéne jobban bontani a világban lévő legújabb generációs SAM rendszereket.És az ARH rakétás rendszerek terjedése szerintem az alkalmazható taktikák szempontjábol is lényeges.Forumon olvasottak alapján nem ment át a HMZ,az inditási/elfogási zóna fogalma,és főleg a változékonysága.Ahogy a steath technológia jelentősége se igazán.Pedig szerintem jol le volt irva.Itt talán pont segitene egy filmes megjelenités.Talán valami rajzfilmszerű,ami cél haladásának/jellegének függvényében egy változó formájú szines pacával megjeleniti a dolgot.
 
M

molnibalage

Guest
Heti egy órában számolva lenne vagy 3éves sorozat alsóhangon......
Személy szerint én jobb kedvelem az irást,jó képekkel,ábrákkal.,amit kiegészit ahol szükséges dinamikus ábra,kisfilm.Régi iskola terméke vagyok.Elolvasom,átgondolom,elmerengek rajta,visszalapozok.Ez filmen nehézkes.
De aki már 80csatornás kábeltvén meg számitógépen nőtt fel,annak gondolom jobb a film.
HTÖ-röl jut eszembe.A felvarrásánál szerintem csak ki kéne jobban bontani a világban lévő legújabb generációs SAM rendszereket.És az ARH rakétás rendszerek terjedése szerintem az alkalmazható taktikák szempontjábol is lényeges.Forumon olvasottak alapján nem ment át a HMZ,az inditási/elfogási zóna fogalma,és főleg a változékonysága.Ahogy a steath technológia jelentősége se igazán.Pedig szerintem jol le volt irva.Itt talán pont segitene egy filmes megjelenités.Talán valami rajzfilmszerű,ami cél haladásának/jellegének függvényében egy változó formájú szines pacával megjeleniti a dolgot.
Rácfelvarrás sem lesz, ha a videó megy...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Heti egy órában számolva lenne vagy 3éves sorozat alsóhangon......
Személy szerint én jobb kedvelem az irást,jó képekkel,ábrákkal.,amit kiegészit ahol szükséges dinamikus ábra,kisfilm.Régi iskola terméke vagyok.Elolvasom,átgondolom,elmerengek rajta,visszalapozok.Ez filmen nehézkes.
De aki már 80csatornás kábeltvén meg számitógépen nőtt fel,annak gondolom jobb a film.
HTÖ-röl jut eszembe.A felvarrásánál szerintem csak ki kéne jobban bontani a világban lévő legújabb generációs SAM rendszereket.És az ARH rakétás rendszerek terjedése szerintem az alkalmazható taktikák szempontjábol is lényeges.Forumon olvasottak alapján nem ment át a HMZ,az inditási/elfogási zóna fogalma,és főleg a változékonysága.Ahogy a steath technológia jelentősége se igazán.Pedig szerintem jol le volt irva.Itt talán pont segitene egy filmes megjelenités.Talán valami rajzfilmszerű,ami cél haladásának/jellegének függvényében egy változó formájú szines pacával megjeleniti a dolgot.


Én is szeretek olvasni de amikor neki szaladtam a HTÖ-nek hamar elfogyott a lendületem . Nekem túl tömény (hiába vannak hiányosságaim is LOL) de egy egy jól szerkesztett videóval (mivel egy kép 1000 szóval is felér alapon) a mai technikával már bőven az emészthető kategóriába kerülne . Viszont szerény véleményem(még leírva is furcsa hihi) szerint akkora adatmennyiség , munka és valszeg pénz is van benne , hogy Balázsnak ezt óvatosabban kell megközelítenie , mert ha okosan csinálja ebből egy jó nyugdíj alap lehet öregségére .
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Ako a video ellen szavazok....
Szíved joga. De a korszerűbb SAM-eket kibontani nincs mit jobban. A pontos technikai paramétereik nem ismertek, a működési elvük és lehetőségeik most is igen jól benne van az írásban.

Sokkal inkább azzal kéne kiegészíteni, amire nem jött rá sok olvasó, ahogy láttam. Pl. ezekre. Pedig minden benne van.

https://forum.htka.hu/threads/Össze...égvédelmi-eszközökről.387/page-82#post-513454

https://forum.htka.hu/threads/hun-mil-mi-24-hind.190/page-114#post-483982

Ezen kívül max. hibajavítások lennének. Csak én úgy érzem, nem éri meg az időmet. Mert, ha a fentiek nem tűntek fel, akkor az kisebb apróságok sem. Ergo mit vacakoljak vele...
 
M

molnibalage

Guest
Én is szeretek olvasni de amikor neki szaladtam a HTÖ-nek hamar elfogyott a lendületem . Nekem túl tömény (hiába vannak hiányosságaim is LOL) de egy egy jól szerkesztett videóval (mivel egy kép 1000 szóval is felér alapon) a mai technikával már bőven az emészthető kategóriába kerülne . Viszont szerény véleményem(még leírva is furcsa hihi) szerint akkora adatmennyiség , munka és valszeg pénz is van benne , hogy Balázsnak ezt óvatosabban kell megközelítenie , mert ha okosan csinálja ebből egy jó nyugdíj alap lehet öregségére .
Igen, felmerült a pénzkereseti lehetőség. Az angol videó egyik célja az volt, hogy felrakjon a térképre. Ha csinálok egy új csatornát és ilyen narrációval fel is tenném, akkor is kb. 0 ember nézte volna meg, mert a kutya nem ismeri...

De a többi, hogy jó nyugdíj alap? A magyar nyelvű csatorna, ha lesz ha elérné csak a 5-10k feliratkozót az lenne a csoda...
Nézd meg Binkov többi videóját is. Ez egy nap alatt lett 15 ezres nézettségű. Amikor az átlag 150k, de vannak millósok is.
Ebből nemigen jönne be komoly pénz...

A távlati cél az ide bekerülés lenne. Fogalmazzunk úgy, hogy ha a Real Engineering csatorna minőségét nézve simán elférek. Erőlködés nélkül.
https://watchnebula.com/?fbclid=IwAR23aWlp_czfJ-bJZzZUULGl5nWf1oJrdKXKqpA4wqMdxtRgxHLxNdyUM3U
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 805
113
Szíved joga. De a korszerűbb SAM-eket kibontani nincs mit jobban. A pontos technikai paramétereik nem ismertek, a működési elvük és lehetőségeik most is igen jól benne van az írásban.

Sokkal inkább azzal kéne kiegészíteni, amire nem jött rá sok olvasó, ahogy láttam. Pl. ezekre. Pedig minden benne van.

https://forum.htka.hu/threads/Összefoglaló-a-légi-harcászatról-és-légvédelmi-eszközökről.387/page-82#post-513454

https://forum.htka.hu/threads/hun-mil-mi-24-hind.190/page-114#post-483982

Ezen kívül max. hibajavítások lennének. Csak én úgy érzem, nem éri meg az időmet. Mert, ha a fentiek nem tűntek fel, akkor az kisebb apróságok sem. Ergo mit vacakoljak vele...
Ezek különben igen jol sikerült kommentek voltak.Ezekből kifejezetten érdemes volna kisfilmet csinálni.
Az ezekből következő harcászati következtetéseiddel viszont már nem teljesen értek egyet.
Te csinálod.Neked kell eldöntened,hogy mit csinálsz.Szerintem filmen nagyobb közönséged lesz,irásban maradandóbbat alkotsz.Én igy látom a dolgot,de lehet,hogy csak elavult vagyok.
Pedig valamiképpen tisztázni kéne az újgenerációs légvédelmi rendszerek taktikai lehetőségeit.Pl az új Patriot,ha jol értem 360fokos keresóradart kap,és széttelepithető ARH-s rakétákat.Ez igy egy felskálázott NASAMS.Mások a taktikai lehetőségei,és másképp is kell harcolni ellene,mint egy tűzvezető lokátorhoz kötött régebbi Patriot.
 
M

molnibalage

Guest
Ezek különben igen jol sikerült kommentek voltak.Ezekből kifejezetten érdemes volna kisfilmet csinálni.
Az ezekből következő harcászati következtetéseiddel viszont már nem teljesen értek egyet.
Te csinálod.Neked kell eldöntened,hogy mit csinálsz.Szerintem filmen nagyobb közönséged lesz,irásban maradandóbbat alkotsz.Én igy látom a dolgot,de lehet,hogy csak elavult vagyok.
Pedig valamiképpen tisztázni kéne az újgenerációs légvédelmi rendszerek taktikai lehetőségeit.Pl az új Patriot,ha jol értem 360fokos keresóradart kap,és széttelepithető ARH-s rakétákat.Ez igy egy felskálázott NASAMS.Mások a taktikai lehetőségei,és másképp is kell harcolni ellene,mint egy tűzvezető lokátorhoz kötött régebbi Patriot.
Melyik következtetésekkel?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 805
113
Pl helikopterek szerepe és jöbője.De,a heliknek továbbra is be kell repülniük a harctérre,csak másképpen mint eddig.
Impozánsak ezek az új légvédelmi rakétarendszerek,de drágák.Nem lesznek mindenűt ott.
Félelmetesek ezek a nagy hatótávú légvédelmi rendszerek,de tehetetlenek egy F35-tel szemben.És drágák.4++ generációs gépek(vagy ilyen szintű harcrendszerekkel ellátott gépek),radarhorizont alatti mélyrepüléssel le tudják küzdeni a védvonalukat,mert drágaságuk miatt nem lehet elég sűrűn telepiteni a láncszemeket-viszont pont ezen változtat egy ARH-s rakétás széttelepithető hálózatos rendszer.(tyhű,bele lehet ebbe bonyolódni.Snapszer-kontra-rekontra-szubkontra-fedáksári-biciglikerék-műhold!:))
 
M

molnibalage

Guest
Pl helikopterek szerepe és jöbője.De,a heliknek továbbra is be kell repülniük a harctérre,csak másképpen mint eddig.
Impozánsak ezek az új légvédelmi rakétarendszerek,de drágák.Nem lesznek mindenűt ott.
Félelmetesek ezek a nagy hatótávú légvédelmi rendszerek,de tehetetlenek egy F35-tel szemben.És drágák.4++ generációs gépek(vagy ilyen szintű harcrendszerekkel ellátott gépek),radarhorizont alatti mélyrepüléssel le tudják küzdeni a védvonalukat,mert drágaságuk miatt nem lehet elég sűrűn telepiteni a láncszemeket-viszont pont ezen változtat egy ARH-s rakétás széttelepithető hálózatos rendszer.(tyhű,bele lehet ebbe bonyolódni.Snapszer-kontra-rekontra-szubkontra-fedáksári-biciglikerék-műhold!:))
Mi a drága? Egy 30 éves Igla?
Egy AH-64E mennyibe is kerül?
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 805
113
Mi a drága? Egy 30 éves Igla?
Egy AH-64E mennyibe is kerül?
,Nem,az új,területvédő ARH-s rendszerek.
Guardian drága,mi nem is engedhetjük meg magunknak.
Igla se éppen 2fillér,és az sem lesz minden bokorban.Van ellenük védelem,csak ménykű drága az is.De kell,mert az igény a harctéri légimozgékonyságra továbbra is megvan.A szállitott katonákat védeni,támogatni kell.Hogy ezt a szállitógép felfegyverzett rohamdeszant támadóheli kialakitásával éred el,vagy csatolsz melléjük még dedikált harci helit,az lehetőség kérdése.
A harctéri légimozgékony hadművelet meg nem a főerőkre való légirohamot jelent.De a biztositási övben kolbászoló szakasz-század erejű alegységek miatt a kirakást rohamdeszantként kell megszervezni,támogatni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 910
73 296
113

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 274
113
Előnézet, hogy kb. mire lehet számítani. Kb. ennyit tudok most én és a mikrofonom...

Ez mennyire 'színezett' hang?...már csak azért, mert mélyebbnek gondoltam. Egyébként szerintem nagyon jó lett, a sok infót tömören átadni nem egyszerű feladat, de igy animálva is sokkal sokkal közérthetőbb nekem is, mint pl. az írott műben. Gratula