[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Vettem kb egy éve egy új egeret. Sose volt nagy igényem egerek terén bármilyen FPS-el el játszottam egy 1000 forintos lézeressel is. Viszont az rpg-khez már akartam egy több gombosat. Rendeltem is egyet a legolcsóbbak közül, de a neten azt írták attól, hogy olcsó még az egyik legjobb minőségű. Nem emlékszem pontosan valahol 10k körül volt az ára. Matt fekete, faék egyszerűségű design, semmi csillivilli hülyeség. Oké. Logitech egér, grögővel, 5 gombbal és +1 gombnyomásra állítható érzékenységgel. Teljesen jó, kézre esik, hibátlanul működik, és ha be van kapcsolva a gép akkor világít a szivárvány minden kib@szott színében, miközben váltogatja a színét.

Nekem egy csing-csong (najó Tecknet) bluetooth-os egerem van 3000ft-ért, 2 AAA elemmel elvan 2 hónapig, pedig elég sokat nyüstölöm, ráadásul nem is világít (na jó, alul igen) :D
 
  • Tetszik
Reactions: fulcrum11

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Nekem egy csing-csong (najó Tecknet) bluetooth-os egerem van 3000ft-ért, 2 AAA elemmel elvan 2 hónapig, pedig elég sokat nyüstölöm, ráadásul nem is világít (na jó, alul igen) :D
Nekem a drótos Logitech M-500 asszem 6 évvel ezelőttről adja. A gumírozása kopott meg kicsit, és annyi. Vezetéknélkülieket nem igazán szeretem, merül az elem, könnyű lehallgatni, néha összeakadnak emiatt (volt irodában egyen gépek egyen egereivel ilyen fiaskó egy melóhelyen :D), lagosabb (típusa válogatja).

Fülhallgatókkal/headsetekkel vagyok nagy bajban. Munka miatt meg játék miatt is (már amikor néha nekiülök) kellene valami, a mostani eléggé elhasznált. A vezetéknélküliek merülnek, a gépemben a bluetooth adapter gagyi, jót szerezni külön harc, épp elég a füles kiválasztani, ismerősöknek gyorsan merülnek (egy telkós munkanapot nem bírnak végig), viszont nem tépem meg a kábelét véletlen (most ez az egyik gondom a jelenlegivel). A piacon főleg meme gamer gagyik vannak RGB ledes terminátorok basznak stílusú dizájnnal, vagy a gagyi irodista cuccok, amikkel nem tudok zenét hallgatni. Tartok tőle, hogy kelleni fog egy állványos stúdió mikrofon, meg egy jó füles külön, mert együtt nem találok értelmes áron semmit.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 697
113
Fülhallgatókkal/headsetekkel vagyok nagy bajban. Munka miatt meg játék miatt is (már amikor néha nekiülök) kellene valami, a mostani eléggé elhasznált.

Audio Technica M 50x. Ennyi, nem kell többet keresgélni.

Van belőle BT is, ezt nem próbáltam meg drágább is, de a sima 50-eshet is adnak 3 féle zsinórján, az egyik asszem 3-4 méteres, szóval minek.

illetve van az AT-nem egy (levehető) headsetes gémer változata, havernak azt ajánlottan, nagyon elégedett vele, gondolom az se szólhat rosszul.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Nekem a drótos Logitech M-500 asszem 6 évvel ezelőttről adja. A gumírozása kopott meg kicsit, és annyi. Vezetéknélkülieket nem igazán szeretem, merül az elem, könnyű lehallgatni, néha összeakadnak emiatt (volt irodában egyen gépek egyen egereivel ilyen fiaskó egy melóhelyen :D), lagosabb (típusa válogatja).

Fülhallgatókkal/headsetekkel vagyok nagy bajban. Munka miatt meg játék miatt is (már amikor néha nekiülök) kellene valami, a mostani eléggé elhasznált. A vezetéknélküliek merülnek, a gépemben a bluetooth adapter gagyi, jót szerezni külön harc, épp elég a füles kiválasztani, ismerősöknek gyorsan merülnek (egy telkós munkanapot nem bírnak végig), viszont nem tépem meg a kábelét véletlen (most ez az egyik gondom a jelenlegivel). A piacon főleg meme gamer gagyik vannak RGB ledes terminátorok basznak stílusú dizájnnal, vagy a gagyi irodista cuccok, amikkel nem tudok zenét hallgatni. Tartok tőle, hogy kelleni fog egy állványos stúdió mikrofon, meg egy jó füles külön, mert együtt nem találok értelmes áron semmit.

Notebook-on kemény 3 usb portot kell beosztanom, 1-et elvisz a külső HDD, 1-et a notebook hűtő+ventillátor, 1 meg kell ha másolni kell vmit pendrive-ra/telefonra.
Ezért vadásztam 2 éve egy olcsó bluetooth-os egeret aliexpress-en, múlt télen egy H1 Pro "márkájú" bluetooth fülest is, azzal is meg vagyok elégedve, 1 feltöltéssel 6+ óra.
TV-hez vettem egy 600ft-os BT adaptert, az viszont nagyon trágya, ha működik is folyamatosan vízcsobogást hallani a háttérben.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán
T

Törölt tag 008

Guest
Nekem egy csing-csong (najó Tecknet) bluetooth-os egerem van 3000ft-ért, 2 AAA elemmel elvan 2 hónapig, pedig elég sokat nyüstölöm, ráadásul nem is világít (na jó, alul igen) :D
Hát jópár elfogyasztott egér után azt mondhatom, hogy a jól kiválaszott egér hatalmas különbséget jelent, főleg home officenál amikor az ember 10-14 órát markolássza.
Nekem konkrétan az esti kézfájásom szűnt meg.
Ráadásul az erősen alulértékelt egérpad is simán dob +20%-ot a használhatóságon.

Razer Deathadder Elite + Razer Goliathus control egérpad és valami hihetetlen a különbség még a régi logitech lézereshez képest is (pedig az is 17k volt anno)
Ja és a lézeresek szarabbak mint az optikai egerek. Ezt is jó volt megtanulni :)

Viszont az egész nagyon emberfüggő. Mindenkinek más jön be. Hiába lehet pl a MediaMarktban végigtapizni (anno kb 15 percig próbálgattam őket mire e mellett döntöttem) a viselkedését nem lehet ott kipróbálni, csak az ergonómiát.

Szóval lottó. :(
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Audio Technica M 50x. Ennyi, nem kell többet keresgélni.

Van belőle BT is, ezt nem próbáltam meg drágább is, de a sima 50-eshet is adnak 3 féle zsinórján, az egyik asszem 3-4 méteres, szóval minek.

illetve van az AT-nem egy (levehető) headsetes gémer változata, havernak azt ajánlottan, nagyon elégedett vele, gondolom az se szólhat rosszul.
Köszi a tippet!

Most inkább nyitott fülesekben gondolkozom, a zártak túlzottan elzártak a külvilágtól, ami egy zajos irodában jó volt, de itthon jobb lenne, ha hallanám, ha hívnak/jön a postás/ég a ház :D

Audio Technika nem rossz, kollégának olyan van otthon, és őt is jól hallani, meg amikor nála voltam belehallgattam, és elégedett voltam vele. Mondjuk most a füles, plusz a boom-miki együtt 100k+-ért (plusz áfa) kicsit sok lenne, erre aludni kell, meg nem tudom mennyire lógna bele a boom miki egy webcambe :D Fontolgatom a dolgot. Valamit a nyaralás után újítani kell mindenképp.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Hát jópár elfogyasztott egér után azt mondhatom, hogy a jól kiválaszott egér hatalmas különbséget jelent, főleg home officenál amikor az ember 10-14 órát markolássza.
Nekem konkrétan az esti kézfájásom szűnt meg.

Viszont az egész nagyon emberfüggő. Mindenkinek más jön be. Hiába lehet pl a MediaMarktban végigtapizni (anno kb 15 percig próbálgattam őket mire e mellett döntöttem) a viselkedését nem lehet ott kipróbálni, csak az ergonómiát.

Szóval lottó. :(

Én rövid, "precíz" mozdulatokkal játszok, szinte csak ujjheggyel érintve az egeret, közben a csuklóm végig a le van rakva, úgyhogy nekem jó, hogy elfér a tenyerem alatt és pont kellően pontos (volt olyan egerem amit ezért dobtam ki, mert egyik beállítással túl érzékeny volt, eggyel kisebbel meg fel kellett emelnem a kezem forduláshoz...).
Az is ráadás, hogy a nálunk kapható budget egerekkel ellentétben még másfél év után sem kopott le, hólyagosodott fel a felszíne...

Egérpadot meg anno Ukrajnában vettem ~200ft-ért, fél centi puha gumi, rajta fekete szövet.
Tökéletes.


 
M

molnibalage

Guest
No brakes on the hype train

Ez a videó magasabb színvonalat képviselt, mint az összes SW mozifilm az utóbbi 5 évben.
Azt olvastam a Battlefront űrhajós része külön játékként eladva, egy nagy 0 az egész.
Fentebb már kifejtettem miért balanszolhatatlan szerintem az egész és még mindig hiányolom a valódi sebesség érzetet. Kb. egy skinezett I. vh repkedés gravitáció és felhajtóerő nélkül a játék.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 090
113
Molnival teljesen egyetértek abban, hogy kb veri az összes újszériás star warsos űrcsatajelenetet. Nem kis részben azért, mert vannak benne jó, eredeti ötletek.
Igen, a Jedi: Fallen Order, most ez a trailer, játékok terén sokkal erősebb, átgondoltabb, reálisabb a történetírás, megvalósítás.
 
K

kamm

Guest
Razer Deathadder Elite + Razer Goliathus control egérpad és valami hihetetlen a különbség még a régi logitech lézereshez képest is (pedig az is 17k volt anno)
Ja és a lézeresek szarabbak mint az optikai egerek. Ezt is jó volt megtanulni :)

En 10+ eve mar kizarolag Razer egeret hasznalok, pontosan emiatt, azota nincs carpat tunnelem (elotte mar felirtak meg csuklomerevitot is.)
Konkretan en is Deathaddert, korabban Imperator is volt, az is jo, billentyuzetem meg egy sajnos mar nem gyartott Lycosa, ami mar az utolsokat rugja...

Orjito, amikor neha megfagy a Razer driver, mondjuk ketszer egy evben, de inkabb az, mint a keztofajdalom (infoskent en 25-30 eve ulok gepek elott.)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Orjito, amikor neha megfagy a Razer driver, mondjuk ketszer egy evben
Nekem minden második frissítésnél azt csinálja, hogy ha DPI-t állítok akkor a sarokban a kis felugró nem jelenik meg.
Jó észreveszem 800 és 1600 közötti különbséget, csak idegesítő. Arról nem beszélve, hogy egyszercsak elfelejti a mousepad-em és visszarakja magát defaultra.
Szóval szoftverben lenne még mit erősíteniük, de tény, hogy a vas jó és a kezem sem fáj esténként mint a régivel.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm