A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Egy kis ideológiai háttér a magyar haderőfejlesztéshez a napi politikai jóindulatvásárláson felül.

"A technológiai versenyfutást civil-gazdasági alapon elképzelő Európa már a hátát sem látja a technológiai versenyt katonai-gazdasági alapon vívó Egyesült Államoknak és Kínának. S mivel minden korszakos technológia és innováció a hadseregek számára végzett kutatásokból került át a civil gazdasági rendszerekbe, Európa még csak be sem nevezhet ebbe a vetélkedésbe, amíg nincs komolyan vehető méretű, tehát közös hadserege."
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Kedveském a sorkötelezettséget nem törölték el, csupán a sorozás és a behívás szünetel.
:)
Akkor az volt hiba! Persze az akkori HM mindent megtett, hogy ne akarjanak a fiatalok sorosok lenni...
Kivéve a motiváltak! Ez az ismeretségi körömben az BC-s jogsi volt. A többiek mind tanultak, vagy E kategória. :(
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 792
113
Nem trash. Ez komoly. A kormány egyik szócsöve, és ennyi fogalmuk van a fiatalságról. Ja, meg minden nap elmondják, hogy minden náci automatikusan kommunista. Az egész PS durván filoszemita.
Ez az adás (is) totál nézhetetlen volt, ilyen Boros-Bochkor szintű baromkodást hoztak össze-vissza, a legértelmesebb Németh volt, de kb. nem hagyták megszólalni, meg semmi lényegeset nem mondott/nem került be az adásba.

Itt a teljes kép, tessék:
azaVKD5J_700w_0.jpg
Ez Amerikából átvett minta alapján trashműsor volt. 1 célja volt, bosszantsa a másik oldalt. Minden xarra rájátszottak, volt gourmet ételkóstolás, hogy elmodhassa jó ez a sok xar, de a pacal a fasza. Hát én végig röhögtem! Nekem tetszett!! :cool:

Nem volt cél értelmeset mondani....
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 081
113
Az lett volna a csoda ha megmarad amilyen sorkötelezettség ellenes köz és politikai hangulat volt akkor az országban.
Gondoljuk azért végig, milyen is volt a sorkötelezettség és annak tényleges haszna és értéke ebben az országban.
Abban a hadseregben mit lehetett egy sorkötelezettnek ÉRDEMBEN tanulni, fejlődni?
Akkor nem véletlenül volt róla olyan vélemény a társadalomban, amilyen.

Értelmes módon eltöltött időnek, képzésnek persze lenne jogosultsága.
 
W

Wilson

Guest
Gondoljuk azért végig, milyen is volt a sorkötelezettség és annak tényleges haszna és értéke ebben az országban.
Abban a hadseregben mit lehetett egy sorkötelezettnek ÉRDEMBEN tanulni, fejlődni?
Akkor nem véletlenül volt róla olyan vélemény a társadalomban, amilyen.

Értelmes módon eltöltött időnek, képzésnek persze lenne jogosultsága.

Igen ez így van annak a sorállományú szolgálatnak ami a 90-évek második felében volt nem volt sok értelme(saját tapasztalat).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
A két hajtómű nagy fétis volt akkor, de nem volt igazuk, az egyhajtóműves F-16 nem produkál rosszabb megbízhatósági mutatókat!
Békeidőben igaz hogy mindegy, harci körülmények és sérülések esetében viszont biztosabb a bevetésről visszatérés a sérült kéthajtóműves gépek esetében. Lógó belű és visszatért egyhajtóművesről nem túl sok fotót láttunk se Szu-Afganisztánból se a Sivatagi viharból vagy máshonnan, kéthajtóművesekről annál többet.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
én meg mással foglalkoztam ;) nem értelek őszintén szólva, nem lett volna drágább az F16, saját lett volna, több képességgel (akkor) és nem véletlen hogy a szakma az F16-ot támogatta, én ennyit mondtam
A "saját lett volna" azt jelenti, hogy pénzhiányos időkben pont úgy jártak volna mint a MiG-29-ek (állomány lefelez, a többit kannibalizáljuk, repült óra alig), ennyit a képességről. :(:mad: A szakma meg valójában első helyen az F-18-at támogatta ;) ... azt csak a sok külső civil gondolta, hogy biztos F-16 lesz a befutó (mert "az egy csodaszép, elegáns repülllő!!") ...
 
W

Wilson

Guest
Ne aggódj a kiképzési színvonal nagyon sok esetben csak esett azóta sajnos...

Na ezzel kapcsolatban a következő érdekelne,mivel egy modern ütőképes haderő alapja a jól kiképzett katona,hogy látod ez a probléma pénzkérdés vagy inkább egy a múltbéli hozzáállásbeli,szemléletbeli örökség?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Na ezzel kapcsolatban a következő érdekelne,mivel egy modern ütőképes haderő alapja a jól kiképzett katona,hogy látod ez a probléma pénzkérdés vagy inkább egy a múltbéli hozzáállásbeli,szemléletbeli örökség?
Mindkettő.
Szükség lenne a gyakorló és lőterek teljes felújítására és modern kiképzési imitációs eszközök beszerzésére ez része a zrínyi programnak csak ez sem két forint, illetve a lőkiképzést kéne erősen modernizálni.
 
W

Wilson

Guest
Anno 1998 ban a Szabadszállási kiképző központban én nem éreztem azt a kiképzés olyan lightosnak :D Szerintem a szükséges minimumot megkaptuk bő 2-2 és fél hónap alatt.

1998--n Szombathely nagyon lightos volt a helyzet mind tartalmában mind a hivatásosak hozzáállásában az alapkiképzés során persze a Petőfiben díszelgőként már más volt a helyzet de az nem számít igazi katonaságnak:)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Ne aggódj a kiképzési színvonal nagyon sok esetben csak esett azóta sajnos...

Na a mostani viszonyokat nem tudom.
Bár ezen most csodálkozom.
Azt hinném a pénz része az most megvan.
Sajnos nálunk sem csak az hiányzott. De az nagyon.

A többi meg sajnálom ha még mindíg nincs meg.
Bár nálunk a folyosón mindíg kint volt egy űber kiképzési terv a hónapra. :D
Amiből a tesi meg a fegyver karbantartás volt megtartva. o_O
Pedig az nem került volna pénzbe, hogy pl átmasírozzunk a kupolához és ott helyiségharcot oktassanak. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and Wilson

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 705
113
Anno 1998 ban a Szabadszállási kiképző központban én nem éreztem azt a kiképzés olyan lightosnak :D Szerintem a szükséges minimumot megkaptuk bő 2-2 és fél hónap alatt.

2001ben 6 hét ugyanott.
A menetelésen kívül semmit nem tanultam.
Tesi szinte nem volt!
Oktatás sem.
Viccnek is vicces volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson