A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 678
32 328
113
Na a mostani viszonyokat nem tudom.
Bár ezen most csodálkozom.
Azt hinném a pénz része az most megvan.
Sajnos nálunk sem csak az hiányzott. De az nagyon.

A többi meg sajnálom ha még mindíg nincs meg.
Bár nálunk a folyosón mindíg kint volt egy űber kiképzési terv a hónapra. :D
Amiből a tesi meg a fegyver karbantartás volt megtartva. o_O
Pedig az nem került volna pénzbe, hogy pl átmasírozzunk a kupolához és ott helyiségharcot oktassanak. o_O
Ez a kupolas dolog ez nagyon jo otlet. /mi a telepehy romhalmazai kozt gyakoroltunk./ de azok mar el lettek bontva
Ja meg a hk telephely es a kapu kozotti gyepun hordokkal meg ladakkal haloval berendezve. Az mondjuk nem epuletharcaszat de az egy jo hely volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
A "saját lett volna" azt jelenti, hogy pénzhiányos időkben pont úgy jártak volna mint a MiG-29-ek (állomány lefelez, a többit kannibalizáljuk, repült óra alig), ennyit a képességről. :(:mad: A szakma meg valójában első helyen az F-18-at támogatta ;) ... azt csak a sok külső civil gondolta, hogy biztos F-16 lesz a befutó (mert "az egy csodaszép, elegáns repülllő!!") ...
1.)Igen úgy jártak volna , nem mondtam hogy nem , mint mondtam szerintem a lízinggel hosszabb távon jobban jártunk
2.) igazad is van meg nem is , a szakma tényleg az f18-at támogatta elsőre de aztán az ár illetve a leszállítási idő miatt az f16 került első helyre
(3. Szerintem az f18 kecsesebb ;) )
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
1998--n Szombathely nagyon lightos volt a helyzet mind tartalmában mind a hivatásosak hozzáállásában az alapkiképzés során persze a Petőfiben díszelgőként már más volt a helyzet de az nem számít igazi katonaságnak:)

Akkor Szombathely nagyon visszaesett 10 év alatt. Én 87-88-ban voltam ott és elég kemény dolgok mentek ott, kiképzés terén.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 982
113
http://lhsn.hu/levegoben-az-elso-ma...hBk9zo8UGIhCmoEYfENZxC6FOPVLuoPZOMXjG0HFSHObQ

2-768x512.jpg


Na végre.
 
W

Wilson

Guest
Akkor Szombathely nagyon visszaesett 10 év alatt. Én 87-88-ban voltam ott és elég kemény dolgok mentek ott, kiképzés terén.

87-88 egy teljesen más világ volt minden tekintetben mint 98.1998-a a sorkatonaság és a honvédség teljesen más megítélés alá esett mint 10 évvel korábban mi 98-n megkaptuk azokat a tiszteket akik még a néphadseregben szocializálódtak.Akiknek két nagy bajuk volt az egyik a motiváció hiánya a másik,hogy már nincs néphadsereg,ez utóbbin úgy segítettek,hogy komoly alkoholgőzbe burkolózva anekdótáztak a régi szépidőkröl:).A kedvencem az volt,hogy amikor pisztoly,gépkarabély,géppuska lövészeten voltunk a jó öreg amd gépkarabélyból fejenként mindenki lőhetett 3 -t ezt követően a zászlós egy százas szöggel minden kopasznak megfelelő lőlapot produkált aztán végignézhetuk ahogy a hivatásosok ellövik a nekunk szánt lőszert.A Petőfi már teljesen más volt minden téren(6 hétig nem volt hazamenetel) keménységben,fegyelemben fizikai és mentális terhelésben ráadásul fiatal és agilis tisztjeink voltak akik megakarták mutatni,hogy milyen csuda dolgokra képesek a sorállománnyal a mai napig "hálatelt szívvel" gondolok Török f.hadnagyra aki ájulásig (és ezt szó szerint kell érteni) hajtott minket esőben,hóban kánikulában a gyakorlótéren
(azzal a nyomorult szksz-l annyit gyakoroltunk,hogy a végén már úgy éreztuk,hogy a testunk részévé vált)
aztán ugyanezt folytatódott a sportpályán is életemben nem voltam olyan jó formában mint akkor.Hozzá kell tennem azok a hivatásos díszelgő tisztek egytől egyig olyan döbbenetes fizikai állóképességgel rendelkeztek,hogy csak néztuk.Egy életre elég alkalommal voltam az Országházban a Kossuth és a Hősök terén láttam jó pár kormány és államfőt és résztvettem jó sok temetésen is sajnos nagyon sok ötvenes éveiben meghalt katonatiszt temetésén is.Összeségében a diszzászlóaljnál eltöltött időt minden keménysége ellenére élveztem,a Szombathelyen eltöltött alapkiképzés viszont kidobott idő volt.Amúgy azért írtam le viszonylag részletesebben a díszelgőknél tapasztaltakat mert ha olyan szellemiség olyan profizmus,következetesség lenne garantálva egy sorrállományú kiképzés esetén mint amit ezektől a tisztektől láttam én lennék az első aki újra bevezetném.
 

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
87-88 egy teljesen más világ volt minden tekintetben mint 98.1998-a a sorkatonaság és a honvédség teljesen más megítélés alá esett mint 10 évvel korábban mi 98-n megkaptuk azokat a tiszteket akik még a néphadseregben szocializálódtak.Akiknek két nagy bajuk volt az egyik a motiváció hiánya a másik,hogy már nincs néphadsereg,ez utóbbin úgy segítettek,hogy komoly alkoholgőzbe burkolózva anekdótáztak a régi szépidőkröl:).A kedvencem az volt,hogy amikor pisztoly,gépkarabély,géppuska lövészeten voltunk a jó öreg amd gépkarabélyból fejenként mindenki lőhetett 3 -t ezt követően a zászlós egy százas szöggel minden kopasznak megfelelő lőlapot produkált aztán végignézhetuk ahogy a hivatásosok ellövik a nekunk szánt lőszert.

Jé ugyanez volt nálunk is Szentendrén, ahol voltam!
Néztem a múltkor a toborzóknál az AK-t nehogy azt higgyétek sokkal különb alapszereltségben az AMD-nél.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
87-88 egy teljesen más világ volt minden tekintetben mint 98.1998-a a sorkatonaság és a honvédség teljesen más megítélés alá esett mint 10 évvel korábban mi 98-n megkaptuk azokat a tiszteket akik még a néphadseregben szocializálódtak.Akiknek két nagy bajuk volt az egyik a motiváció hiánya a másik,hogy már nincs néphadsereg,ez utóbbin úgy segítettek,hogy komoly alkoholgőzbe burkolózva anekdótáztak a régi szépidőkröl:).A kedvencem az volt,hogy amikor pisztoly,gépkarabély,géppuska lövészeten voltunk a jó öreg amd gépkarabélyból fejenként mindenki lőhetett 3 -t ezt követően a zászlós egy százas szöggel minden kopasznak megfelelő lőlapot produkált aztán végignézhetuk ahogy a hivatásosok ellövik a nekunk szánt lőszert.A Petőfi már teljesen más volt minden téren(6 hétig nem volt hazamenetel) keménységben,fegyelemben fizikai és mentális terhelésben ráadásul fiatal és agilis tisztjeink voltak akik megakarták mutatni,hogy milyen csuda dolgokra képesek a sorállománnyal a mai napig "hálatelt szívvel" gondolok Török f.hadnagyra aki ájulásig (és ezt szó szerint kell érteni) hajtott minket esőben,hóban kánikulában a gyakorlótéren
(azzal a nyomorult szksz-l annyit gyakoroltunk,hogy a végén már úgy éreztuk,hogy a testunk részévé vált)
aztán ugyanezt folytatódott a sportpályán is életemben nem voltam olyan jó formában mint akkor.Hozzá kell tennem azok a hivatásos díszelgő tisztek egytől egyig olyan döbbenetes fizikai állóképességgel rendelkeztek,hogy csak néztuk.Egy életre elég alkalommal voltam az Országházban a Kossuth és a Hősök terén láttam jó pár kormány és államfőt és résztvettem jó sok temetésen is sajnos nagyon sok ötvenes éveiben meghalt katonatiszt temetésén is.Összeségében a diszzászlóaljnál eltöltött időt minden keménysége ellenére élveztem,a Szombathelyen eltöltött alapkiképzés viszont kidobott idő volt.Amúgy azért írtam le viszonylag részletesebben a díszelgőknél tapasztaltakat mert ha olyan szellemiség olyan profizmus,következetesség lenne garantálva egy sorrállományú kiképzés esetén mint amit ezektől a tisztektől láttam én lennék az első aki újra bevezetném.

Akkor ha jól értem, az alapkiképzésed volt Szombathelyen. Mondjuk megdöbbentő amit leírtál, mert 10 évvel azelőtt én gondoltam úgy, hogy kikészítenek bennünket a kiképzéseken, testnevelés foglakkozásokon, Szombathelyen. Hát, változtak az idők ott is akkor.