[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 471
46 400
113
Értem mit írsz,de ezek közül egyiket sem állítottam. Annyit szerettem volna mondani,hogy ha Rosomak vagy ha Partria lesz a választás hiba lenne ilyen könnyű fegyverzettel felszerelni mint a linkelt cikkben volt. Mivel az AMV ( Armored Modular Vehicle ) Páncélozott modul rendszerű jármű,gyakorlatilag azt teszel rá amit " szeretnél " és mivel már lesz 217-db lynx 30 milivel,hiba lenne ezekre is ugyan azt tenni. Erre írtam hogy sokkal jobb lenne egy Nemo kaliberű ütősebb cucc. APC-nek meg jönnek még szintén nagyon könnyű fegyverzettel Ejderek.. Ezért írtam amit fentebb.
" (pl.alacsony nyomású 105mm löveg) jármű kiváltására nem alkalmas." Ezzel a mondatoddal viszont nem feltétlenül értek egyet.
699948bc21b1b4ba0aba5bb94176d8b4.jpeg
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Értem mit írsz,de ezek közül egyiket sem állítottam. Annyit szerettem volna mondani,hogy ha Rosomak vagy ha Partria lesz a választás hiba lenne ilyen könnyű fegyverzettel felszerelni mint a linkelt cikkben volt. Mivel az AMV ( Armored Modular Vehicle ) Páncélozott modul rendszerű jármű,gyakorlatilag azt teszel rá amit " szeretnél " és mivel már lesz 217-db lynx 30 milivel,hiba lenne ezekre is ugyan azt tenni. Erre írtam hogy sokkal jobb lenne egy Nemo kaliberű ütősebb cucc. APC-nek meg jönnek még szintén nagyon könnyű fegyverzettel Ejderek.. Ezért írtam amit fentebb.
" (pl.alacsony nyomású 105mm löveg) jármű kiváltására nem alkalmas." Ezzel a mondatoddal viszont nem feltétlenül értek egyet.
A nemo a nehéz vagy közepes zászlóaljak számára ideális zászlóalj tüzérségnek.
Ennek megfelelően arra a járműre kell tenni, amivel alapjárműként a za. Fel van szerelve. Ha lynx-el akkor arra (kínálja is a rheinmetall) ha AMV-vel akkor arra.
Ez zászlóaljanként néhány darab.
Másra használni több ok mellett azért is irrealista :) elképzelés, mert mindenhez képest (30, 105) jóval jóval drágább.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 043
113
Értem mit írsz,de ezek közül egyiket sem állítottam. Annyit szerettem volna mondani,hogy ha Rosomak vagy ha Partria lesz a választás hiba lenne ilyen könnyű fegyverzettel felszerelni mint a linkelt cikkben volt. Mivel az AMV ( Armored Modular Vehicle ) Páncélozott modul rendszerű jármű,gyakorlatilag azt teszel rá amit " szeretnél " és mivel már lesz 217-db lynx 30 milivel,hiba lenne ezekre is ugyan azt tenni. Erre írtam hogy sokkal jobb lenne egy Nemo kaliberű ütősebb cucc. APC-nek meg jönnek még szintén nagyon könnyű fegyverzettel Ejderek.. Ezért írtam amit fentebb.
" (pl.alacsony nyomású 105mm löveg) jármű kiváltására nem alkalmas." Ezzel a mondatoddal viszont nem feltétlenül értek egyet.

Hova a náthás pöcsbe rakod a parasztot ha 120-as vagy 105-ös kaliberű fegyvert raksz a toronyba?
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Hova a náthás pöcsbe rakod a parasztot ha 120-as vagy 105-ös kaliberű fegyvert raksz a toronyba?
Úgy értettem, hogy nem ifv vagy apc szerepkörben képzelte el, hanem valahogy úgy, ahogy az olaszoknál a Centauro van, "lovassági" ezredekbe szervezve és/vagy általános tűztámogató szerepben, kebabosokban utazó gyalogság mellett.
Ezért próbáltam azt magyarázni, hogy a NEMO az mi is valójában és mire alkalmas.
Az, hogy képes alacsony röppályán tüzelni, néhány harchelyzetben hasznos lehet, de egy ilyen értékes eszközt nem küldesz önszántadból az arcvonalba, közvetlen irányzású tűztámogatónak.
Hozzáteszem még, hogy valószínű, a fáklyaként égő T-72-esek elbújhatnak amögött, ami akkor történik ha egy ilyet telibekapnak tele aknalőszerrel.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 043
113
Úgy értettem, hogy nem ifv vagy apc szerepkörben képzelte el, hanem valahogy úgy, ahogy az olaszoknál a Centauro van, "lovassági" ezredekbe szervezve és/vagy általános tűztámogató szerepben, kebabosokban utazó gyalogság mellett.
Ezért próbáltam azt magyarázni, hogy a NEMO az mi is valójában és mire alkalmas.
Az, hogy képes alacsony röppályán tüzelni, néhány harchelyzetben hasznos lehet, de egy ilyen értékes eszközt nem küldesz önszántadból az arcvonalba, közvetlen irányzású tűztámogatónak.
Hozzáteszem még, hogy valószínű, a fáklyaként égő T-72-esek elbújhatnak amögött, ami akkor történik ha egy ilyet telibekapnak tele aknalőszerrel.

Arra nem amire te akarod használni.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Hova a náthás pöcsbe rakod a parasztot ha 120-as vagy 105-ös kaliberű fegyvert raksz a toronyba?
" Hova a náthás pöcsbe rakod a parasztot ha 120-as vagy 105-ös kaliberű fegyvert raksz a toronyba? "
Na,ez a válasz a tipikus példája annak,amikor halvány fogalmad sincs hogy mihez szóltál hozzá.. Legalább vetted volna a fáradtságot,és végig olvasgattad volna az értekezést.
De sorba veszem neked ha már te lusta voltál rá,vagy esetleg szöveg,és fogalom értelmezési problémáid vannak.
1. Sehova sem akarok elhelyezni " parasztot " ,nem is beszéltem e tárgykörben.
2. Ez egy AMV topik, az ebben megadott tárgykörben fogalmaztam meg véleményt,és ahhoz illesztettem linkeket.
3. Amit be illesztettem,gyári fejlesztések AMV platformokra,vitatkozzál a Patria fejlesztőivel,hogy mit szeretnél hova tenni,biztos felkészültebb vagy mint ők... D:)
4. Te is kevered az AMV és IFV szerepköröket.
Mielőtt kommentelsz jobb lenne tájékozódnod,nem vagdalózni baromságokkal.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 043
113
" Hova a náthás pöcsbe rakod a parasztot ha 120-as vagy 105-ös kaliberű fegyvert raksz a toronyba? "
Na,ez a válasz a tipikus példája annak,amikor halvány fogalmad sincs hogy mihez szóltál hozzá.. Legalább vetted volna a fáradtságot,és végig olvasgattad volna az értekezést.
De sorba veszem neked ha már te lusta voltál rá,vagy esetleg szöveg,és fogalom értelmezési problémáid vannak.
1. Sehova sem akarok elhelyezni " parasztot " ,nem is beszéltem e tárgykörben.
2. Ez egy AMV topik, az ebben megadott tárgykörben fogalmaztam meg véleményt,és ahhoz illesztettem linkeket.
3. Amit be illesztettem,gyári fejlesztések AMV platformokra,vitatkozzál a Patria fejlesztőivel,hogy mit szeretnél hova tenni,biztos felkészültebb vagy mint ők... D:)
4. Te is kevered az AMV és IFV szerepköröket.
Mielőtt kommentelsz jobb lenne tájékozódnod,nem vagdalózni baromságokkal.

"A hiba az ön készülékében van"!Beraktál példaként egy IFV-t majd azt mondtad,hogy nem jó,nem erre van szükség,hanem NEMO-s Patriára.Ezután teljesen logikus a kérdés,hogy hová rakod akkor a parasztot.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
" Hova a náthás pöcsbe rakod a parasztot ha 120-as vagy 105-ös kaliberű fegyvert raksz a toronyba? "
Na,ez a válasz a tipikus példája annak,amikor halvány fogalmad sincs hogy mihez szóltál hozzá.. Legalább vetted volna a fáradtságot,és végig olvasgattad volna az értekezést.
De sorba veszem neked ha már te lusta voltál rá,vagy esetleg szöveg,és fogalom értelmezési problémáid vannak.
1. Sehova sem akarok elhelyezni " parasztot " ,nem is beszéltem e tárgykörben.
2. Ez egy AMV topik, az ebben megadott tárgykörben fogalmaztam meg véleményt,és ahhoz illesztettem linkeket.
3. Amit be illesztettem,gyári fejlesztések AMV platformokra,vitatkozzál a Patria fejlesztőivel,hogy mit szeretnél hova tenni,biztos felkészültebb vagy mint ők... D:)
4. Te is kevered az AMV és IFV szerepköröket.
Mielőtt kommentelsz jobb lenne tájékozódnod,nem vagdalózni baromságokkal.
Mi az hogy AMV szerepkör?
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and dudi

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Értem mit írsz,de ezek közül egyiket sem állítottam. Annyit szerettem volna mondani,hogy ha Rosomak vagy ha Partria lesz a választás hiba lenne ilyen könnyű fegyverzettel felszerelni mint a linkelt cikkben volt. Mivel az AMV ( Armored Modular Vehicle ) Páncélozott modul rendszerű jármű,gyakorlatilag azt teszel rá amit " szeretnél " és mivel már lesz 217-db lynx 30 milivel,hiba lenne ezekre is ugyan azt tenni. Erre írtam hogy sokkal jobb lenne egy Nemo kaliberű ütősebb cucc. APC-nek meg jönnek még szintén nagyon könnyű fegyverzettel Ejderek.. Ezért írtam amit fentebb.
" (pl.alacsony nyomású 105mm löveg) jármű kiváltására nem alkalmas." Ezzel a mondatoddal viszont nem feltétlenül értek egyet.
Azért azt remélem felfogod, hogy egy, legyen mondjuk, 6M Euró/db-os járgányt akarsz tüzérségi rendszerré alakítani és a gyalogságot pedig beleültetnél egy maximum 500k Euró/db-os járgányba, ami jóval szerényebb terepjáró és páncélozottsági tulajdonságokkal bír. Sőt az ejdereket is el lehet látni automata 120-as aknavetővel, de ez már mellékes...
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74 and dudi

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Benne van a nevében,fentebb már ki fejtettem,azt hiszem épp neked.
Az hogy armored modular vehicle?
Az nem szerepkör, itt félreértésben vagy. Csak annyit jelent, hogy ha egy alakulat alapjárműveként ezt kívánod rendszeresíteni, akkor az alap IFV, APC szerepkörre és a speciális szerepkörökre, mint parancsnoki, medevac, felderítő, vagy éppen a kérdéses támogató tüzérségi szerepkörökre is alkalmas lesz ugyan az az alapjármű, nem kell több típust rendszeresíteni hordozójárműként egy alakulaton belül. Az bónusz, ha a tervezésnél sikerül elérni, hogy az egyes változatok kisebb nagyobb beavatkozással átalakíthatók, átszerelhertőek egymásba. Erre nem is a Patria, hanem a Boxer a legjobb példa, az tényleg teljesen moduláris.

Még mindig nem tudom viszont máshogy értelmezni, mint hogy te önálló alegységet akarsz 120-as automata aknavetőkkel, a NEMO-val nagy számban felszerelni.
Ez egyszerűen butaság, én is, dudi is írtuk, hogy miért.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Kifejtem!
A Patria vagy Rosomak,egy nagyon jó hordozó platform. Úgy,és olyan konfigurációban alakítod ki,ahogy neked tetszik!
De mivel már lesz 217-db IFV Lynx,felesleges abban a tárgyban tovább kombinálni.
AMV konfigurációban kell tovább lépni,ahogy a topik nevében is benne van,és amire a linkeket mellékeltem. Sokaknak itt még mindig nem világos,hogy nem IFV-vel kapcsolatban megy az " eszmecsere " hanem AMV tárgykörben. Amire ki akadtam és a " fogpiszkáló " megjegyzést is tettem,az sem AMV verzió,ezért " akadtam " ki.
Remélem most már mindenkinek érthető vagyok...
" Megazez "-nek egy gyors megjegyzés az árakat illetően!
A Patria lista ára most olyan 2.9 M eur/ DB
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 284
120 125
113
Kifejtem!
A Patria vagy Rosomak,egy nagyon jó hordozó platform. Úgy,és olyan konfigurációban alakítod ki,ahogy neked tetszik!
De mivel már lesz 217-db IFV Lynx,felesleges abban a tárgyban tovább kombinálni.
AMV konfigurációban kell tovább lépni,ahogy a topik nevében is benne van,és amire a linkeket mellékeltem. Sokaknak itt még mindig nem világos,hogy nem IFV-vel kapcsolatban megy az " eszmecsere " hanem AMV tárgykörben. Amire ki akadtam és a " fogpiszkáló " megjegyzést is tettem,az sem AMV verzió,ezért " akadtam " ki.
Remélem most már mindenkinek érthető vagyok...
" Megazez "-nek egy gyors megjegyzés az árakat illetően!
A Patria lista ára most olyan 1.2M eur/ DB
Hát szerintem több lesz az, meg függ, hogy melyik verzió. Az üres apc verzió torony nélkül emberes géppuskával páncélkit nélkül az a legolcsóbb.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Az hogy armored modular vehicle?
Az nem szerepkör, itt félreértésben vagy. Csak annyit jelent, hogy ha egy alakulat alapjárműveként ezt kívánod rendszeresíteni, akkor az alap IFV, APC szerepkörre és a speciális szerepkörökre, mint parancsnoki, medevac, felderítő, vagy éppen a kérdéses támogató tüzérségi szerepkörökre is alkalmas lesz ugyan az az alapjármű, nem kell több típust rendszeresíteni hordozójárműként egy alakulaton belül. Az bónusz, ha a tervezésnél sikerül elérni, hogy az egyes változatok kisebb nagyobb beavatkozással átalakíthatók, átszerelhertőek egymásba. Erre nem is a Patria, hanem a Boxer a legjobb példa, az tényleg teljesen moduláris.

Még mindig nem tudom viszont máshogy értelmezni, mint hogy te önálló alegységet akarsz 120-as automata aknavetőkkel, a NEMO-val nagy számban felszerelni.
Ez egyszerűen butaság, én is, dudi is írtuk, hogy miért.
Te vagy az egyetlen aki érti hogy miről beszélek. Annyi megjegyzést tennék,hogy nem mondtam hogy " önálló alegységekbe szervezném ".. Szigorúan az AMV tárgykörében szóltam hozzá a dologhoz. Nem mondtam és ajánlottam semmiféle szervezeti felállást...