[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Én ezt pont Lynx miatt kérdojelezném meg. Az eddigi beszerzések általában a "ha csak lehet, gyárat hozni hozzá" logika alapján folytak, és RM-tol már lesz egy gyár. Ezért valószinusítem, hogy a 8x8-as beszerzésbe is az lesz a fo kérdés, kivel lehet még join-venturet alapítaní és újjab gyárt/gyártást hozni.
Legyen igazad, a magyar katonaföldrajzi viszonyokhoz a Patria sokkal alkalmasabb lenne
 
W

Wilson

Guest
Én ezt pont Lynx miatt kérdojelezném meg. Az eddigi beszerzések általában a "ha csak lehet, gyárat hozni hozzá" logika alapján folytak, és RM-tol már lesz egy gyár. Ezért valószinusítem, hogy a 8x8-as beszerzésbe is az lesz a fo kérdés, kivel lehet még join-venturet alapítaní és újjab gyárt/gyártást hozni.
És abban a gyárban ugyanúgy lehet Boxer-t is gyártani a szakik meglesznek hozzá:)
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Megnéztem ezt a linket. És konkrétan sírni tudnék hogy ilyen ormótlan tornyokat hogy lehet tervezni és gyártani.. Ráadásnak toltak az elejébe egy semmire se való fogpiszkálót. No komment..... Pusztításhoz kaliber kell,tetszik vagy nem. A Rheinmetall is tudja ezt,pláne a folyamatosan emelkedő védettségi szinteket figyelembe véve. Nem véletlenül srófolgatja ő is egyre feljebb a méreteket. Lásd :
Véleményem szerint,a politikai,a képességnövekedési,és a fenntarthatósági kritériumokat is figyelembe véve,a lengyelektől kellene megvenni a Rosomakot mint hordozó platformot,és fegyverzetnek meg hozzá venném a Patria gyári Nemo tornyát. Lásd :
Taglalni felesleges a képességeit illetően. Csak ha a rendkívül kompakt méretét,fejlett tűzvezető rendszerét és tűzerejét vesszük figyelembe akkor is a legjobb választás lehetne. Én ezt tartanám egy nagyon jó választásnak magam részéről.
Aztán azon már lehetne a továbbiakban filozofálgatni,hogy esetleg a Rába összerakja vagy gyártaná is itthon a platformot vagy sem ( szerintem képes lenne rá,minden gond nélkül ) de a torony megvétele esetén azt is lehetne hazai gyártásba venni. ( Itt teljes Know how-ra gondolok. )
Ez lehetne egy jövőbe is mutató fejlesztési program alapja. És véleményem szerint nincs elrugaszkodva a megvalósíthatóság lehetőségének a gyakorlati megvalósításától sem.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Megnéztem ezt a linket. És konkrétan sírni tudnék hogy ilyen ormótlan tornyokat hogy lehet tervezni és gyártani.. Ráadásnak toltak az elejébe egy semmire se való fogpiszkálót. No komment..... Pusztításhoz kaliber kell,tetszik vagy nem. A Rheinmetall is tudja ezt,pláne a folyamatosan emelkedő védettségi szinteket figyelembe véve. Nem véletlenül srófolgatja ő is egyre feljebb a méreteket. Lásd :
Véleményem szerint,a politikai,a képességnövekedési,és a fenntarthatósági kritériumokat is figyelembe véve,a lengyelektől kellene megvenni a Rosomakot mint hordozó platformot,és fegyverzetnek meg hozzá venném a Patria gyári Nemo tornyát. Lásd :
Taglalni felesleges a képességeit illetően. Csak ha a rendkívül kompakt méretét,fejlett tűzvezető rendszerét és tűzerejét vesszük figyelembe akkor is a legjobb választás lehetne. Én ezt tartanám egy nagyon jó választásnak magam részéről.
Aztán azon már lehetne a továbbiakban filozofálgatni,hogy esetleg a Rába összerakja vagy gyártaná is itthon a platformot vagy sem ( szerintem képes lenne rá,minden gond nélkül ) de a torony megvétele esetén azt is lehetne hazai gyártásba venni. ( Itt teljes Know how-ra gondolok. )
Ez lehetne egy jövőbe is mutató fejlesztési program alapja. És véleményem szerint nincs elrugaszkodva a megvalósíthatóság lehetőségének a gyakorlati megvalósításától sem.
Hát barátom, most köpni nyelni nem tudok.
tenor.gif

De vegyük át még egyszer:
Te egy gyalogsági harcjárműre (IFV) szeretnél feltenni egy 120mm-es NEMO automata aknavetőt?
tenor.gif

Csak azért mert azzal lehet "PUSZTÍTANI"?
tenor.gif


Szolgálati közlemény:
Valaki elmagyarázza neki?
 
  • Tetszik
Reactions: dudi

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Te egy gyalogsági harcjárműre (IFV) szeretnél feltenni egy 120mm-es NEMO automata aknavetőt?
Csak azért mert azzal lehet "PUSZTÍTANI"?
Szolgálati közlemény:
Valaki elmagyarázza neki?
Inkább a Rheinmetall magyarázza el neked, a KF41 Lynx SPM:
773ac5be3b2935fcb247861244aa5a09543f2c612eb23e99b1d14dd3e966537e.jpg


Itt ugyanez a torony már a valóságban PATRIA-n:
nemo.jpg


Így néz ki ugyanis egy korszerű önjáró aknavető a XXI. század színvonalán.

 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Hát barátom, most köpni nyelni nem tudok.
tenor.gif

De vegyük át még egyszer:
Te egy gyalogsági harcjárműre (IFV) szeretnél feltenni egy 120mm-es NEMO automata aknavetőt?
tenor.gif

Csak azért mert azzal lehet "PUSZTÍTANI"?
tenor.gif


Szolgálati közlemény:
Valaki elmagyarázza neki?
Nem nézted meg a második videót ezek szerint...!
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 435
113
Amugy a Lynx pdf-ben van szo a Patria Nemo-rol. 41. oldal - meg a Ragnarok-rol is.

"Te egy gyalogsági harcjárműre (IFV) szeretnél feltenni egy 120mm-es NEMO automata aknavetőt?"

yep, yep, yep.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 787
113
Lehet rakni az alvázra aknavetöt, csak akkor az nem IFV lesz, hanem önjáró aknavetö. Abból talán annyi nem kell, mint IFV-böl, de néhány biztosan nem árt(ana).
Most már csak az a kérdés, hogy amennyiben Nemo tornyot akarunk a jármüveinkre venni, akkor minek vásároltunk aknavetö-gyárat.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi and blogen

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Most már csak az a kérdés, hogy amennyiben Nemo tornyot akarunk a jármüveinkre venni, akkor minek vásároltunk aknavetö-gyárat.
A Hirtenberger gyár és a nehézdandár felszerelése között soha nem volt összefüggés szerintem, tekintve az osztrák gyár termékpalettáját!
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 435
113
Lehet rakni az alvázra aknavetöt, csak akkor az nem IFV lesz, hanem önjáró aknavetö. Abból talán annyi nem kell, mint IFV-böl, de néhány biztosan nem árt(ana).
Most már csak az a kérdés, hogy amennyiben Nemo tornyot akarunk a jármüveinkre venni, akkor minek vásároltunk aknavetö-gyárat.

Gondolom senki nem ugy ertette hogy "all in one" :p:D
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
A Nemo nem csak aknavetőként funkcionál. Pont ez a lényege. Nézzétek meg légyszíve a vidiket a Youtubon. Nagyon sokféle lehetőség van a használatára. Lehet egyszerű lövegként is használni. Az aknavető csak egy opció nála,ezzel is bizonyítja a sokoldalúságát.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Lehet rakni az alvázra aknavetöt, csak akkor az nem IFV lesz, hanem önjáró aknavetö. Abból talán annyi nem kell, mint IFV-böl, de néhány biztosan nem árt(ana).
Most már csak az a kérdés, hogy amennyiben Nemo tornyot akarunk a jármüveinkre venni, akkor minek vásároltunk aknavetö-gyárat.
Ezt én egy másodpercig nem vontam kétségbe.
A "tanult" kolléga viszont elkezdte becsmérelni az IFV 30mm-es ágyúját, hogy HELYETTE kell a NEMO torony..
Gondolom senki nem ugy ertette hogy "all in one" :p:D
Akkor olvasd el még egyszer az eredeti ötletét!
De igen, Ő úgy gondolta! :p:D
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and dudi

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 787
113
A Hirtenberger gyár és a nehézdandár felszerelése között soha nem volt összefüggés szerintem, tekintve az osztrák gyár termékpalettáját!

Azért én remélem, hogy van összefüggés, legalább az aknákat akkor gyártsuk már magunknak, ha van hol.
Btw a 120mm SRAMS-t hova raknád?

Gondolom senki nem ugy ertette hogy "all in one" :p:D

De, úgy értette.
Ezért próbáltam elejét venni a flame-nek, hogy
1. nem, nem opció a 120mm aknavetö a 30mm “fogpiszkáló” helyett az IFV-re
2. igen, jó lenne önjáró aknavetö (is).
Mert úgy tünt, hogy elbeszélnek egymás mellett.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 406
113
Azért én remélem, hogy van összefüggés, legalább az aknákat akkor gyártsuk már magunknak, ha van hol.
Btw a 120mm SRAMS-t hova raknád?



De, úgy értette.
Ezért próbáltam elejét venni a flame-nek, hogy
1. nem, nem opció a 120mm aknavetö a 30mm “fogpiszkáló” helyett az IFV-re
2. igen, jó lenne önjáró aknavetö (is).
Mert úgy tünt, hogy elbeszélnek egymás mellett.
A Lynx bejelentésekor fel volt sorolva az önjáró aknavető verzió is.
És de, simán bekerülhet a SRAMS is a Lynxbe. Valószinüleg lenne egy kis tervezői fejlesztői feladat is a hazai mérnököknek.
Én igen-igen meglepődnék, ha a NEMO kerülne bele, és nem SRAMS...:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 688
113
Azért én remélem, hogy van összefüggés, legalább az aknákat akkor gyártsuk már magunknak, ha van hol.
Btw a 120mm SRAMS-t hova raknád?
Ahova való: kebaboskocsira. Csak nincs hozzá könnyűgyalogságunk. Majd talán ha lesznek tartalékos gépesített ezredek, akkor ott lehet zászlóaljtüzérség! Addig meg mehet egy önálló üteg, a debreceni zászlóalj harccsoportba max!
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Hát barátom, most köpni nyelni nem tudok.
tenor.gif

De vegyük át még egyszer:
Te egy gyalogsági harcjárműre (IFV) szeretnél feltenni egy 120mm-es NEMO automata aknavetőt?
tenor.gif

Csak azért mert azzal lehet "PUSZTÍTANI"?
tenor.gif


Szolgálati közlemény:
Valaki elmagyarázza neki?
Egyébként a topik neve ez ! :
Patria AMV, KTO Rosomak, SKOV Svarun
Kettőnk közül akkor most ki jár tévutakon???
A Patria AMV!
Senki nem beszélt itt IFV-ről rajtad kívül..
Egyébként annak ott a Lynx rovat,itt nem ez a téma.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Egyébként a topik neve ez ! :
Patria AMV, KTO Rosomak, SKOV Svarun
Kettőnk közül akkor most ki jár tévutakon???
A Patria AMV!
Senki nem beszélt itt IFV-ről rajtad kívül..
Egyébként annak ott a Lynx rovat,itt nem ez a téma.
Azt próbálta elmagyarázni, hogy a NEMO az egy tüzérségi eszköz, ami semmilyen formában nem helyettesít vagy vált ki más konfigurációjú járművet. Amire ezt a fegyvert teszed, az nem tud gyalogsági deszantot hordozni, nem lesz hely és szabad terhelhetőség.
Lehet, hogy képes a NEMO közvetlen irányzással tüzelni, de sem apc, sem ifv, sem dedikált tűztámogató (pl.alacsony nyomású 105mm löveg) jármű kiváltására nem alkalmas.
Ha ez eddig is világos volt és elbeszélünk egymás mellett akkor bocs.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Azt próbálta elmagyarázni, hogy a NEMO az egy tüzérségi eszköz, ami semmilyen formában nem helyettesít vagy vált ki más konfigurációjú járművet. Amire ezt a fegyvert teszed, az nem tud gyalogsági deszantot hordozni, nem lesz hely és szabad terhelhetőség.
Lehet, hogy képes a NEMO közvetlen irányzással tüzelni, de sem apc, sem ifv, sem dedikált tűztámogató (pl.alacsony nyomású 105mm löveg) jármű kiváltására nem alkalmas.
Ha ez eddig is világos volt és elbeszélünk egymás mellett akkor bocs.
Értem mit írsz,de ezek közül egyiket sem állítottam. Annyit szerettem volna mondani,hogy ha Rosomak vagy ha Partria lesz a választás hiba lenne ilyen könnyű fegyverzettel felszerelni mint a linkelt cikkben volt. Mivel az AMV ( Armored Modular Vehicle ) Páncélozott modul rendszerű jármű,gyakorlatilag azt teszel rá amit " szeretnél " és mivel már lesz 217-db lynx 30 milivel,hiba lenne ezekre is ugyan azt tenni. Erre írtam hogy sokkal jobb lenne egy Nemo kaliberű ütősebb cucc. APC-nek meg jönnek még szintén nagyon könnyű fegyverzettel Ejderek.. Ezért írtam amit fentebb.
" (pl.alacsony nyomású 105mm löveg) jármű kiváltására nem alkalmas." Ezzel a mondatoddal viszont nem feltétlenül értek egyet.