[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Istenem szerintem ennél már nincs lejjebb...
És szerinted nem a nevéből adódik a szerepköre???????
A kőművest is szakácsnak hívják ezek szerint mert a neve nem arra utal ami a szerepköre....
Ne szédítsük már egymást!
Szövegértelmezési problémád van neked is szerintem,de még fogalomzavarral is küszködsz.
A típus neve Patria amv (levédetett brand) a szerepkör pedig kialakítastól függően az APC-től a páncélozott vezetési pontig akármi lehet. De ugyan ezt tudja legtöbb moderm tervezésű harcjármű is ami modularis kialakítást kapott.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and Wilson

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Valami képtelenség van a fejedben, de kevés vagyok hozzá hogy megértsem, mi. :):cool:
Ezt írtad ! : " Ezzel az a baj, hogy a Lynxek mellé nem rakhatod, mert más, alacsonyabb a mobilitása, a logisztikája, a jó megoldás az, ha a LYNX alapjármű mellett a spec feladatok mindegyikét a szintén moduláris Lynxxel oldod meg.
Alacsonyabb védettségű alapjármű mellé meg azért nem rakod, mert nem indokolja semmi, hogy egy egységen belül csak a spec."
Akkor most te a fel ütött témát hogyan akarod tovább vinni? Nem én forszíroztam ezt a verziót,csak hozzászoltam. Akkor ha egyáltalán te látsz valami szerepkört a Patria vagy Rosomak-nak,akkor mi lenne az? Mert valamiért csak feldobtál a témát a szerkesztők! Nem vitatkozok,csak kérdezem...!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 439
113
Ha te tisztában lennél vele,nem írnál ide marhaságokat.
Drága tudásfelesleggel élő barátom!
Osztd meg velünk a nézeteidet arról, hogy a fejedből most kipattant NEMO tornyos Patria AMV- t milyen ellenség ellen használnád legszívesebben, és kik kezelnék, valamint milyen alegységek kötelékében!
Isszuk szavaidat!
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Ha a patria amv-t akarjuk rendszeresíteni, azt úgy lehet, ha a teljes közepes dandárt velük szereljük fel, esetleg e mellett kaphatnának a felderítők ausztrál mintára és egyéb spec feladatokra.

Ezt írtad ! : " Ezzel az a baj, hogy a Lynxek mellé nem rakhatod, mert más, alacsonyabb a mobilitása, a logisztikája, a jó megoldás az, ha a LYNX alapjármű mellett a spec feladatok mindegyikét a szintén moduláris Lynxxel oldod meg.
Alacsonyabb védettségű alapjármű mellé meg azért nem rakod, mert nem indokolja semmi, hogy egy egységen belül csak a spec."
Akkor most te a fel ütött témát hogyan akarod tovább vinni? Nem én forszíroztam ezt a verziót,csak hozzászoltam. Akkor ha egyáltalán te látsz valami szerepkört a Patria vagy Rosomak-nak,akkor mi lenne az? Mert valamiért csak feldobtál a témát a szerkesztők! Nem vitatkozok,csak kérdezem...!

Ez konkrétan annak a hozzászólásomnak az első bekezdése, amiből idéztél...
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Ez mind rendben van.
Ezt írtad ! : " Ezzel az a baj, hogy a Lynxek mellé nem rakhatod, mert más, alacsonyabb a mobilitása, a logisztikája, a jó megoldás az, ha a LYNX alapjármű mellett a spec feladatok mindegyikét a szintén moduláris Lynxxel oldod meg.
Alacsonyabb védettségű alapjármű mellé meg azért nem rakod, mert nem indokolja semmi, hogy egy egységen belül csak a spec."



Kérlek akkor írd már le hogy a te felfogásod szerint mit is jelent az AMV! Illetve,hogy mi is az IFV illetve APC szerepkör végül pedig a Nemo önjáró aknavetőt mekkora darabszámban és mire használnád.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Ezt írtad ! : " Ezzel az a baj, hogy a Lynxek mellé nem rakhatod, mert más, alacsonyabb a mobilitása, a logisztikája, a jó megoldás az, ha a LYNX alapjármű mellett a spec feladatok mindegyikét a szintén moduláris Lynxxel oldod meg.
Alacsonyabb védettségű alapjármű mellé meg azért nem rakod, mert nem indokolja semmi, hogy egy egységen belül csak a spec."
Akkor most te a fel ütött témát hogyan akarod tovább vinni? Nem én forszíroztam ezt a verziót,csak hozzászoltam. Akkor ha egyáltalán te látsz valami szerepkört a Patria vagy Rosomak-nak,akkor mi lenne az? Mert valamiért csak feldobtál a témát a szerkesztők! Nem vitatkozok,csak kérdezem...!


Kérlek akkor írd már le hogy a te felfogásod szerint mit is jelent az AMV! Illetve,hogy mi is az IFV illetve APC szerepkör végül pedig a Nemo önjáró aknavetőt mekkora darabszámban és mire használnád. Köszönöm!;)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Ez konkrétan annak a hozzászólásomnak az első bekezdése, amiből idéztél...
Na,ámen! Akkor minden rendben. Én meg annyit írtam itt a témában amibe belekötöttek hogy Nemo tornyot is rakjunk pár darabra.. Mi a gond,szerintem semmi. Csak sokak elkeveredtek itt a témában alaposan.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Kérlek akkor írd már le hogy a te felfogásod szerint mit is jelent az AMV! Illetve,hogy mi is az IFV illetve APC szerepkör végül pedig a Nemo önjáró aknavetőt mekkora darabszámban és mire használnád. Köszönöm!;)
az APC magyar megfelelője a páncélozott csapat szállító, vagy elterjedtebb nevén PSZH, azaz páncélozott szállító harcjármű, illetve az IFV magyar megfelelője a gyalogsági harcjármű GYHJ.
Az AMV-t már korábban itt tisztáztam. A Nemo egy nagyon sokoldalú torony rendszer. Nem csak aknavetőként szolgálhat. Darabszámban meg soha nem nyitottam vitát. Ennyi.. Én szigorúan a tényekhez ragaszkodom.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
az APC magyar megfelelője a páncélozott csapat szállító, vagy elterjedtebb nevén PSZH, azaz páncélozott szállító harcjármű, illetve az IFV magyar megfelelője a gyalogsági harcjármű GYHJ.
Az AMV-t már korábban itt tisztáztam. A Nemo egy nagyon sokoldalú torony rendszer. Nem csak aknavetőként szolgálhat. Darabszámban meg soha nem nyitottam vitát. Ennyi.. Én szigorúan a tényekhez ragaszkodom.

Nem,nem tisztáztad,és itt megint nem írsz semmi konkrétumot. Az AMV a jármű neve,amit pedig jelent,az igaz a Lynx-re,Boxer-re és sok egyéb járműre is. Szóval várom a válaszodat továbbra is...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
az APC magyar megfelelője a páncélozott csapat szállító, vagy elterjedtebb nevén PSZH, azaz páncélozott szállító harcjármű, illetve az IFV magyar megfelelője a gyalogsági harcjármű GYHJ.
Az AMV-t már korábban itt tisztáztam. A Nemo egy nagyon sokoldalú torony rendszer. Nem csak aknavetőként szolgálhat. Darabszámban meg soha nem nyitottam vitát. Ennyi.. Én szigorúan a tényekhez ragaszkodom.
A nemo konkrétan egy önjáró 120 mm-es aknavető modul ami több féle járműre os szerelhető (hajóra szerelték eddig) úgy lett kialakítva, hogy szükség esetén képes közvetett tűzkiváltásra is, de alapvetően ez egy aknavető. Páncélozatlan cépontok ellen korlátozottan alkalmas, viszont páncélozott célpontokat nem tud leküzdeni. Nagy hátránya hogy kegyetlen drága.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
A nemo konkrétan egy önjáró 120 mm-es aknavető modul ami több féle járműre os szerelhető (hajóra szerelték eddig) úgy lett kialakítva, hogy szükség esetén képes közvetett tűzkiváltásra is, de alapvetően ez egy aknavető. Páncélozatlan cépontok ellen korlátozottan alkalmas, viszont páncélozott célpontokat nem tud leküzdeni. Nagy hátránya hogy kegyetlen drága.
Hogy mit tud leküzdeni az csak lőszerkérdése. A fejlesztő sem hülye. Egész biztos hogy egy egész arzenált árul hozzá.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Hogy mit tud leküzdeni az csak lőszerkérdése. A fejlesztő sem hülye. Egész biztos hogy egy egész arzenált árul hozzá.
Egy aknavető gránátnak megvannak a korlátai az alscsony sebességéből adódóan. A kumulatív verziók is a járművek tetején keresztül szoktak beköszönni mivel ez általában lefelé esik. Ezért van különbség a közvetlen és a közvetett tűztámogatás közt. Hk ágyúval is tudsz közvetettet lőni csak nem az igazi egy olyan eszközhöz képest amit direktben erre találtak ki.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Chima3ra

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Nem,nem tisztáztad,és itt megint nem írsz semmi konkrétumot. Az AMV a jármű neve,amit pedig jelent,az igaz a Lynx-re,Boxer-re és sok egyéb járműre is. Szóval várom a válaszodat továbbra is...
Sok az átfedés. De az AMV alapvetően nem egy olyan konfiguráció amely deszant szállítására van kihegyezve. Arra az IFV és az APC a legalkalmasabb.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Sok az átfedés. De az AMV alapvetően nem egy olyan konfiguráció amely deszant szállítására van kihegyezve. Arra az IFV és az APC a legalkalmasabb.
Uhh, ember.... A járműcsalád neve Patria Armored modular vehicle ennek vannak ifv, apc, sebesültszállító etc. Verziói, de attól még az összes patria amv.
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 029
6 342
113
Na,ámen! Akkor minden rendben. Én meg annyit írtam itt a témában amibe belekötöttek hogy Nemo tornyot is rakjunk pár darabra.. Mi a gond,szerintem semmi. Csak sokak elkeveredtek itt a témában alaposan.

Ami azt illeti én is szeretem a NEMO tornyot, a Finnek még a Watercat M12-es (landing craft) hajóikra is tettek (mondjuk pár Watercat M12-t is el tudnék képzelni akár a Dunán, akár a Tiszán).

Szóval szerintem is jó lenne ha minden századnak lenne egy-egy NEMO tornyos járműve, ez eléggé megnövelné a századok csapásmérő erejét.
 
  • Tetszik
Reactions: Realista

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
Ami azt illeti én is szeretem a NEMO tornyot, a Finnek még a Watercat M12-es (landing craft) hajóikra is tettek (mondjuk pár Watercat M12-t is el tudnék képzelni akár a Dunán, akár a Tiszán).

Szóval szerintem is jó lenne ha minden századnak lenne egy-egy NEMO tornyos járműve, ez eléggé megnövelné a századok csapásmérő erejét.
Inkább egy üteg zászlóaljtüzérségnek.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Uhh, ember.... A járműcsalád neve Patria Armored modul vehicle ennek vannak ifv, apc, sebesültszállító etc. Verziói, de attól még az összes patria amv.
Ezt nem akarja megérteni... Az AMV-t egyértelműen egy kategóriának fogja fel,mint az APC vagy az IFV...o_O
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 988
113
NEM!!!
A neve Patria!
És van IFV,APC,és AMV verzió... Maradjunk ennyiben!
A Patria a cég neve.
https://www.patriagroup.com/products

Ennek az egy terméke a patria armored modular vehicle járműcsalád.
Patria AMV is a key product family of state-of-the-art vehicles developed and manufactured by Patria

A másik a patria 6x6, apc család. Meg még egypár más dolog.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 612
113
Sok az átfedés. De az AMV alapvetően nem egy olyan konfiguráció amely deszant szállítására van kihegyezve. Arra az IFV és az APC a legalkalmasabb.
Figy, az amv-t úgy képzeld el mint a boxernek a levehető modulját. Leveszed az apc modult és rárakod a 155mm-es modult, ettől még boxer marad, pont úgy ahogy a patria amv is amv marad ha csak 1 db 50-es géppuska vagy egy némo torony van rajta... Ennél érthetőbben nem tudjuk szerintem neked elmondani.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Chima3ra