[HUN] Kerekes páncélozott harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
NEM!!!
A neve Patria!
És van IFV,APC,és AMV verzió... Maradjunk ennyiben!
Jézusom és még mindig nem fogod fel... A Patria a gyártó,az AMV a neve( ami csak annyit jelent hogy moduláris páncélozott jármű,tehát lehet belőle APC,IFV,aknavető stb...). Olyan harcjármű kategória,hogy AMV nem létezik! Ilyen a világon nincs,hogy valakinek ennyire nehéz legyen a felfogása...
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Ezt nem akarja megérteni... Az AMV-t egyértelműen egy kategóriának fogja fel,mint az APC vagy az IFV...o_O
Hát ezt pont ti értelmezitek így!!!
Erről megy nagyban a vita itt hogy keveritek a szezont a fazonnal... Édes istenem.....
Be linkelt valaki ide egy APC-t én meg le hordtam mindennek.. Ezen megy itt a szájrágás,hogy sokan IFV meg APC fotókat posztolnak. Meg számonkéri rajtam a "pöcshuszár " hogy mennyi " parasztot " akarok belepréselni egy AMV-be... Az is keveri a szerepeket itt... Komolyan mondom hogy szánalmas egy brigád..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 990
113
Hát ezt pont ti értelmezitek így!!!
Erről megy nagyban a vita itt hogy keveritek a szezont a fazonnal... Édes istenem.....
Be linkelt valaki ide egy APC-t én meg le hordtam mindennek.. Ezen megy itt a szájrágás,hogy sokan IFV meg APC fotókat posztolnak. Meg számonkéri rajtam a "pöcshuszár " hogy mennyi " parasztot " akarok belepréselni egy AMV-be... Az is keveri a szerepeket itt... Komolyan mondom hogy szánalmas egy brigád..
Feljebb ajánlom figyelmedbe a gyártó weboldalát.

De gondolom ők sem ismerik sem a saját nevüket sem a termékeiket.
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Hát ezt pont ti értelmezitek így!!!
Erről megy nagyban a vita itt hogy keveritek a szezont a fazonnal... Édes istenem.....
Be linkelt valaki ide egy APC-t én meg le hordtam mindennek.. Ezen megy itt a szájrágás,hogy sokan IFV meg APC fotókat posztolnak. Meg számonkéri rajtam a "pöcshuszár " hogy mennyi " parasztot " akarok belepréselni egy AMV-be... Az is keveri a szerepeket itt... Komolyan mondom hogy szánalmas egy brigád..

Én már őszintén reménykedem,hogy csak egy troll vagy mert ha nem,akkor elég komoly gondok vannak nálad...
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Na akkor jöjjön az a rész, amikor megmagyarázza, hogy jobban tudja mint a gyártó. ;)

https://www.patriagroup.com/products/armoured-wheeled-vehicles/patria-amvxp

Variants
Patria AMV XP 8x8 has been developed to provide optimal modularity of components and to be adaptable for a wide range of versions without changing basic vehicle systems.

Patria AMVXP is available in three different models:

  1. Basic model provides the platform for following variants: armoured personnel carrier (APC), infantry fighting v-hicle (IFV), command vehicle, ambulance, reconnaissance vehicle, anti-tank guided missile vehicle (ATGM), armoured repair and recovery vehicle (ARRV), and finally, the 120 mm Patria Nemo mortar system.
  2. High Roof Model provides extra space at the rear of the vehicle (34 cm higher than the basic model), which is ideal if the vehicle is used as a command, C4I, ambulance or workshop vehicle.
  3. Heavy Weapon Platform has been optimised to carry large-calibre weapon systems such as the 120 mm AMOS mortar system or the 105/120 mm mobile cannons (MGS).
Ha igényli, valaki rakja be lefordítva. Telefonról macerás. :)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Chima3ra

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Én már őszintén reménykedem,hogy csak egy troll vagy mert ha nem,akkor elég komoly gondok vannak nálad...
Már bocs,de ezt én fordítva látom. Össze vissza hordtok itt mindent. Be is fejeztem ezennel... A szerkesztőknek meg annyit ajánlanék hogy töröljék ezt az AMV topikot,mert itt a sok " okos " hozzászóló szerint ilyen nincs is.... :)
 
  • Tetszik
Reactions: Irsai Olivér

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 450
113
Hát ezt pont ti értelmezitek így!!!
Erről megy nagyban a vita itt hogy keveritek a szezont a fazonnal... Édes istenem.....
Be linkelt valaki ide egy APC-t én meg le hordtam mindennek.. Ezen megy itt a szájrágás,hogy sokan IFV meg APC fotókat posztolnak. Meg számonkéri rajtam a "pöcshuszár " hogy mennyi " parasztot " akarok belepréselni egy AMV-be... Az is keveri a szerepeket itt... Komolyan mondom hogy szánalmas egy brigád..
Te földalatti módosult szár!
Akkor kezdjük az elején. Megpróbálom én is, de nem gondoltam, hogy senki nem tudja teljesíteni az "elmagyarázza neki valaki?" kérésemet.
Tehát az a szájbarakott Pátria nevű finn felmenőkkel rendelkező cég, összehozott egy a gyalogság szállítására alkalmas platformot. Ezt elnevezte AMV-nek, mivel úgy építették meg, hogy több moduláris funkciót is kaphasson. A fő feladata, hogy lövészeket szállítson. Azért fejlesztettek ki hozzá többféle verziót, hogy ne jelentsen logisztikai rémálmot egy zászlóalj, egy ezred, vagy egy dandár karbantartóinak a különféle alkatrészek csapatok után hurcolászása.
Ebből csupán az egyik ilyen verzió a NEMO toronnyal szerelt önjáró automata aknavető, ami igen hasznos jószág, de csak arra, hogy kiváltsa a gépesített lövészzászlóaljak/ezredek netalán dandárok tüzérségi tűztámogatását végző 120mm-es aknavetőit. Ha arra gondolsz, hogy majd jól, páncéltörő aknagránátokat fognak neked gyártani hozzá akkor sajnos el kell hogy keserítselek. Nincs ilyen. Ha lenne is ilyen értelmetlen lenne, ugyanis a nyomorult Patriának fel sem merült, hogy általános tűztámogatót csináljon belőle.
És tudod miért? Hát azért, mert van nekik egy ilyen is:
Patria-AMVXP_IDEX2019_01-800x445.jpg


És hogy tudd, hogy miért kérdeztem meg tőled, hogy mégis hova ülnek a "parasztok", az azért volt, mert mind a sima tűztámogatónak, mind a NEMO tornyos verziónak a küzdőterét teljesen kitölti a torony bölcső, valamint a tartalék, bemálházott lőszer.
Tehát nincsen hely benne a lövész rajnak. Van benne 1 v. 2 töltő, meg egy tüzér, aki az irányzást végzi, és slussz.
Attól, hogy a NEMO csövét le lehet hajtani közel vízszintesre, még nem jelenti azt, hogy majd páncélelhárításra lesz alkalmas.
A PZH-ét is le lehet hajtani, ráadásul az 155mm-es gránátokat köpköd, mégsem fognak belőle első vonalas páncélvadászt csinálni.
A NEMO-nak ez a funkciója kizárólag végszükség esetén használatos, ha esetleg az ellenség olyan közel ér, hogy csak direkt irányzással tudna rájuk tüzelni.

És igen, a hajóra is feltették általános fegyvernek, de elsősorban azért, mert a vizen az ilyen kis méretű part menti hajókat arra fejlesztették, hogy a páncélozattlan ellenséges hajókat (gyorsjáratú kalóz bárkákat), vagy már a partra tett gyalogságot meglövöldözzék.

A bolgárok nem azért vettek 30mm-es gépágyúval AMV-t, mert nem telik jobbra, vagy mert nincsen olyan képzelőerejük, mint NEKED, hanem mert valamivel szeretnék védetten szállítani a gyalogságot.
Igen, megtehetnék, hogy vesznek NEMO tornyos verziót, is, csakhogy a NEMO tornyot nem nagyon bírja (akarja) senki sem kifizetni, olyan rohadt olcsóra sikerült.
Ezért ilyen esetekben fogják és szépen berakják a talpas, hagyományos aknavető csövet, meg a hozzátartozó gránátokat az APC-be, majd kiszálva tüzelőállást foglalva megkezdik a tüzelést.
És nem, ha felteszel egy NEMO tornyot attól az már többé nem gyalogsági jármű, hanem egy Patria AMV alapú tüzérségi jármű.

És, csak hogy tudd, a lengyelek is csináltak önjáró aknavetős tornyot. Elnevezték a járművet RAK-nak.
Íme:
162.jpg


Továbbá a külföldi szaksajtó és a gyártók is előszeretettel hívják a 30mm-es ágyúval rendelkező kerekes ÉS láncos járműveket is IFV-nek.
Itt a fórumon megoszlanak a vélemények, hogy ez itthon helyes kifejezés-e, de szerintem nem ártana, mivel elég nehéz IFV-nek hívni a .50-es távirányított tornyot viselő LYNX-et, mint ahogy problémát jelentene mondjuk egy Lance toronnyal szerelt Boxert is APC-nek nevezni. De azt hiszem, ez sokkal kisebb probléma amellett, hogy mekkora komoly katyvasz van a fejedben. Esetleg még az lehet, hogy csak nehezen fejezed ki magad. Ez esetben tabula rasa. Kezdjük előlről az ismerkedést.
:)
Hello Pöcshuszár vagyok.
Akkor tulajdonképpen mi a f@szt is akarsz kezdeni a NEMO tornyos AMV-vel? Mert a gyalogságot nem tudod szállítani benne....:mad:
Mert ugye ez a fő feladat. Vagy azt is felvetetted, hogy rendeljünk hozzá még APC-t, csak a gyalogság részére? Nade ott vannak azok a kiválló AMV-k kár lenne elkótyavetyélni őket. Tegyünk azokra is NEMO tornyot!!! :):cool:....
...majd vegyünk még egy kis APC a gyalogságnak....DE lehetne AZOKRA is NEMO tornyot tenni! :D