[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 733
6 590
113
Majd amikor nem a magad által kitalált és rám kivetített lehetőségre vársz választ, nem csak egy linkkel fogok válaszolni, bár még akkor is lehet, hogy de, tekintve, hogy a honvédség wiki oldalán mennyiségileg meg van határozva az eszköz amiről szó. Lehet benne tévedés, vagy lehet elavult, bár szeptember 29-én lett a cikk frissítve, gondolom azóta nem porladt el egy vén T-72 sem napfény hatására mint a vámpírok szoktak.

Szóval itt ebben a cikkben:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hungarian_Ground_Forces

34 aktív és kb 130 tartalék t-72-ről beszélnek szeptember 29-én.

Most én kérek egy korrekt választ az elmúlt hetek felújítós története után, hogy mi a faszért is beszélsz új t-72-ről, amit majd meg lehet upgradelni? Ki beszélt új t-72-ről rajtad kívül? HA más nem, miért rajtam kéred számon?

Szóval, mivel a Irakba akkor még mindenki által a szarabb készletből adtunk és a csehekhez sem a csúcs ment, mégha a fel konkrétan napfény hatására el is porlott az írt állománynak, akkor is van hetven olyan T-72 ami a rendelkezésünkre álló jobbak közül való, ami felújítást követően egy a kimondottan T-72A/M1 uprage csomaggal lehetne olyan amilyenről megy itt a beszélgetés a mi butus nézőpontunkból.

Volt itt szó 12, 18, 22, 30, 70, 75, meg 90-110 darabról korábban, itt meg cca 164 darabról van szó, viszont mielőtt ugrotok, jelenleg a szerintemeken kívül ez az egyetlen forrással megjelölt mennyiség, úgyhogy ezen fórum forrásalapú működésére kérném alapul venni, hogy kb. 164 darab T-72-áből tundnánk gazdálkodni. Ezt még kannibalizálni is lehet.

Szóval kezdhetjük elölről, csak akkor mostmár ezzel a számmal, aztán jöhet a nincs elég, hogy újítjuk fel, milyen upgrade csomaggal, milyen páncéllal, ki, mikor, meddig, és mire.

:D 164 B+ :D
Nézd én azt már nem kezdem el Veled megint hogy miért nincs értelme a 72-es tuningnak , inkább úgy gondoltam hogy fogjuk meg máshonnan a dolgot. Egy dolog, a wikit ne vedd nagyon alapnak :) ( tudom hogy más is írta előttem csak igyekszem nyomatékosítani , munka miatt most tudok itt válaszolni) mert ha a wikiből indulnánk ki ... hajaj :D
2.) a valóságban az a szám amit Te 164-re raksz az a valóságban annyi amennyi tatán van + durván (nagyon durván...) ránézésre talán 1 zlj zárolt tartalék , pontos számot soha nem fogsz megtudni mert titkos. Pontosabban az titkos hogy mennyi van olyan állapotban hogy ha azt mondják holnap indulás akkor indulni is fognak , nyilván lehet számolgatni hogy kinek mennyit adtunk el meg minden de hivatalos , pontos szám , annál közelebbi amit mondtam (tata+kb 1zlj tarcsi) soha nem fog kijönni.
3.) Elvileg csak azok a 72-esek tuningolhatók amiket anno a feheroroszoktól vettünk , ha jól emlékszem még talán antigonosz (lehet keverem) vezette le (talán még dudi is hozzászólt felületesen anno) kb pontos számokkal hogy miért is nincs annyi 72-es itthon amennyit már érdemes lenne elküldeni bármi upgradere. Ezért is kérdeztem hogy akkor honnan hoznál olyanokat amikkel már lehet mit kezdeni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 254
67 229
113
Nézd én azt már nem kezdem el Veled megint hogy miért nincs értelme a 72-es tuningnak , inkább úgy gondoltam hogy fogjuk meg máshonnan a dolgot. Egy dolog, a wikit ne vedd nagyon alapnak :) ( tudom hogy más is írta előttem csak igyekszem nyomatékosítani , munka miatt most tudok itt válaszolni) mert ha a wikiből indulnánk ki ... hajaj :D
2.) a valóságban az a szám amit Te 164-re raksz az a valóságban annyi amennyi tatán van + durván (nagyon durván...) ránézésre talán 1 zlj zárolt tartalék , pontos számot soha nem fogsz megtudni mert titkos. Pontosabban az titkos hogy mennyi van olyan állapotban hogy ha azt mondják holnap indulás akkor indulni is fognak , nyilván lehet számolgatni hogy kinek mennyit adtunk el meg minden de hivatalos , pontos szám , annál közelebbi amit mondtam (tata+kb 1zlj tarcsi) soha nem fog kijönni.
3.) Elvileg csak azok a 72-esek tuningolhatók amiket anno a feheroroszoktól vettünk , ha jól emlékszem még talán antigonosz (lehet keverem) vezette le (talán még dudi is hozzászólt felületesen anno) kb pontos számokkal hogy miért is nincs annyi 72-es itthon amennyit már érdemes lenne elküldeni bármi upgradere. Ezért is kérdeztem hogy akkor honnan hoznál olyanokat amikkel már lehet mit kezdeni.

Hát(akkor is ezzel kezdem a mondatot), ha már feltétlenül hozatni kellene, akkor ha azt számolom, hogy kb. 50 000 db gyártódott belőle, nagyjából akárhonnan. Mondjuk ha már használt tankot hoznánk, az már más tétel egyértelműen és akkor vissza is kanyarodhatunk a spanyol Leo 2-höz. :D :D :D :D :D :D :D :D Szerintem ezt nem szeretnéd.

De ha a hadvezetés akár ezen vitánk apropóján arra jutna, hogy a pics@ba, kellene még valami keményhéjú gép, ami nem papír leo 1, nem m48, nem m60, nem t55, és nem új gyártású leo 2a7+, akkor marad a spanyol leo 2, meg a t-72 akárhonnan. Indiában van jó 1600 db m1, ha ki akarnánk kerülni a szláv vonalat.
 
S

speziale

Guest
A leopard 2 hk család 40 éves konstrukció, sok upgrade-del. Gondolom ezt te is tudod. Szóval nem kell beállítanom 30-40 éves technikának, mert az. A T-72-ők itthon ilyesmi korúak. Az a7+-ok újonnan gyártottak lesznek, de az alapkonstrukció, amire épülnek az leopard 2. Csak kevesebbet kell a kívánt eredményhez így faragniuk. Az összes többi jelenleg forgalomban levő leopard 2 40-20 éves gép.

Szóval hány ilyen megupgradelt járgány szaladgál?

T-72SIM1 165 db mínusz a mostani háborús veszteségek

T-72SIM2 120 db mínusz a mostani háborús veszteségek

Leopard 2a7+ 1-2 faragott prototípus?

Azért ez az utolsó sor jó nagy csúsztatás...
Katar 62-őt, mi 44-ez rendeltünk ebből és a németek az összes hk-jukat erre a szintre hozzák fel
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 733
6 590
113
és akkor vissza is kanyarodhatunk a spanyol Leo 2-höz. :D :D :D :D :D :D :D :D Szerintem ezt nem szeretnéd.
na nem.... nooooononono :D már az is baj hogy ennyiszer előjön, nem véletlen nem kell senkinek (és amúgy is láttuk már és átgondoltuk)
és nem új gyártású leo 2a7+
ez miért annyira evidens? azért mert egyszer rendeltünk rendelhetünk még, sőt
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 254
67 229
113
Azért ez az utolsó sor jó nagy csúsztatás...
Katar 62-őt, mi 44-ez rendeltünk ebből és a németek az összes hk-jukat erre a szintre hozzák fel

Igazad van, a katari gépekről megfeledkeztem, de a német és dán vasakat ne keverd ide, azok más alszéria, mégha a rendszerekben van egyezés.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 254
67 229
113
A leopard 2 hk család 40 éves konstrukció, sok upgrade-del. Gondolom ezt te is tudod. Szóval nem kell beállítanom 30-40 éves technikának, mert az. A T-72-ők itthon ilyesmi korúak. Az a7+-ok újonnan gyártottak lesznek, de az alapkonstrukció, amire épülnek az leopard 2. Csak kevesebbet kell a kívánt eredményhez így faragniuk. Az összes többi jelenleg forgalomban levő leopard 2 40-20 éves gép.

Szóval hány ilyen megupgradelt járgány szaladgál?

T-72SIM1 165 db mínusz a mostani háborús veszteségek

T-72SIM2 120 db mínusz a mostani háborús veszteségek

Leopard 2a7+ 1-2 faragott prototípus?

Leopard 2a7+ 1-2 faragott proto+62 db katari gép.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 254
67 229
113
na nem.... nooooononono :D már az is baj hogy ennyiszer előjön, nem véletlen nem kell senkinek (és amúgy is láttuk már és átgondoltuk)

ez miért annyira evidens? azért mert egyszer rendeltünk rendelhetünk még, sőt

Az a hiba ebben, hogy még sokkal de sokkal később lenne belőlük valami mint az első rendelésből az időbeliségből fakadóan. Az első dózis is sokára érkezik, addig meg ez van ami van. T-72m/m1 szutyok állapotban, szutyok felszereltséggel. Meg 12 2a4.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 733
6 590
113
Az a hiba ebben, hogy még sokkal de sokkal később lenne belőlük valami mint az első rendelésből az időbeliségből fakadóan. Az első dózis is sokára érkezik, addig meg ez van ami van. T-72m/m1 szutyok állapotban, szutyok felszereltséggel. Meg 12 2a4.
az első dózis még így is egész jó időben ideér szerintem, viszont mire mind itt van lesz ugye 26-28, és akkor már az infrastruktúra, rutin és üzemeltetési kultúra is meglesz már, ha akkor mondjuk rendelnénk még egy adag A7-et akkor már sokkal kisebb költséggel is lehetne számolni ráadálsul mert a mostaniak darabárát rohadtul eltorzítja a váltás egyéb költségei
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 254
67 229
113
az első dózis még így is egész jó időben ideér szerintem, viszont mire mind itt van lesz ugye 26-28, és akkor már az infrastruktúra, rutin és üzemeltetési kultúra is meglesz már, ha akkor mondjuk rendelnénk még egy adag A7-et akkor már sokkal kisebb költséggel is lehetne számolni ráadálsul mert a mostaniak darabárát rohadtul eltorzítja a váltás egyéb költségei

Szerintem inkább borzalmasan lassan érkezik meg ha a mennyiségét tekintem. Addig viszont letolt gatya állapotból indulunk. És még mindig ott lesz a probléma, ha mennyiségben megáll a történet, hogy akkor csak ez lesz konkrétan mindenre és ezeknek kell mindenhol ott lenniük, ahol bármilyen harckocsi feladat akad.

Valószínűleg sokban különbözhet az alapszemlélet amiből kiindulunk. Én nem békére készülnék fel, ahol egyrészt szép és a mainál potensebb eszközökkel tudunk parádét tartani az Andrássy úton, hanem konzekvensen minden év minden hónapján a romulánokra és az ukránokra. Addig is, amíg megérkezik az első és megérkezik az utolsó a7+. Inkább legyen fogcsikorgatva kiszorítva az összeg és építsünk fel addig is fenygető eszközöket a szar eszközeinkből, minthogy ne legyen amikor kell.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem inkább borzalmasan lassan érkezik meg ha a mennyiségét tekintem. Addig viszont letolt gatya állapotból indulunk. És még mindig ott lesz a probléma, ha mennyiségben megáll a történet, hogy akkor csak ez lesz konkrétan mindenre és ezeknek kell mindenhol ott lenniük, ahol bármilyen harckocsi feladat akad.

Valószínűleg sokban különbözhet az alapszemlélet amiből kiindulunk. Én nem békére készülnék fel, ahol egyrészt szép és a mainál potensebb eszközökkel tudunk parádét tartani az Andrássy úton, hanem konzekvensen minden év minden hónapján a romulánokra és az ukránokra. Addig is, amíg megérkezik az első és megérkezik az utolsó a7+. Inkább legyen fogcsikorgatva kiszorítva az összeg és építsünk fel addig is fenygető eszközöket a szar eszközeinkből, minthogy ne legyen amikor kell.

Hidd el sem az ukránok sem a mordoriak nem lesznek olyan állapotban az elkövetkező 15 évben,hogy bármilyen támadásra még csak gondoljanak az sem biztos,hogy egyáltalán lesz még Ukrajna 15 év múlva:).
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 733
6 590
113
Szerintem inkább borzalmasan lassan érkezik meg ha a mennyiségét tekintem.
ha abból indulsz ki hogy sok évig mindenki leépített (tehát egyik hadiparnak sem adtak kb megrendelést) és hogy igazából karbantartó / upgradelő bázisból kell ismét eljutni oda hogy akkor normális gyártás szerintem nem rossz
Valószínűleg sokban különbözhet az alapszemlélet amiből kiindulunk. Én nem békére készülnék fel
hehe jó emberhez jöttél :D én meg a "ha békét akarsz készülj a háborúra" nevelést kaptam és ezért mindig ebből indulok ki
minden év minden hónapján a romulánokra és az ukránokra
románok miatt nem kell hogy fájjon a fejed, sokáig nem lesznek olyan helyzetben hogy bármit is csináljanak
ukránok miatt meg azért ne fájjon a fejed mert épp a NATO (usa) seggét nyalják mert fosnak mindenkitől de legfőképpen putyintól, had parádézzon mindkettő, ha nekik az tetszik hát legyen, sok vizet nem kavarnak.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 254
67 229
113
Azért ez az utolsó sor jó nagy csúsztatás...
Katar 62-őt, mi 44-ez rendeltünk ebből és a németek az összes hk-jukat erre a szintre hozzák fel

Igazad van, a katari gépekről megfeledkeztem, de a német és dán vasakat ne keverd ide, azok más alszéria, mégha a rendszerekben van egyezés.

Bár tudod mit, keverd ide. Végülis mászkáló upgrade-ek
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 254
67 229
113
Hidd el sem az ukránok sem a mordoriak nem lesznek olyan állapotban az elkövetkező 15 évben,hogy bármilyen támadásra még csak gondoljanak az sem biztos,hogy egyáltalán lesz még Ukrajna 15 év múlva:).

ha abból indulsz ki hogy sok évig mindenki leépített (tehát egyik hadiparnak sem adtak kb megrendelést) és hogy igazából karbantartó / upgradelő bázisból kell ismét eljutni oda hogy akkor normális gyártás szerintem nem rossz

hehe jó emberhez jöttél :D én meg a "ha békét akarsz készülj a háborúra" nevelést kaptam és ezért mindig ebből indulok ki

románok miatt nem kell hogy fájjon a fejed, sokáig nem lesznek olyan helyzetben hogy bármit is csináljanak
ukránok miatt meg azért ne fájjon a fejed mert épp a NATO (usa) seggét nyalják mert fosnak mindenkitől de legfőképpen putyintól, had parádézzon mindkettő, ha nekik az tetszik hát legyen, sok vizet nem kavarnak.

Lehet lengyel típusú paranoiám van, de egymást kezdte simogatni a két barátunk, a szerbek erősítenek minden szinten. Mordorba is gurul befelé némi új technika és a jelen politikai viszonyok között sokan egyszerű hetes cikkelynek fogják fel európában ha felosztanának. Ha rajtam múlik akár egy mondattal is kiváltva, hogy minél több potens vasat alkossanak itthon, akkor már megérte. Szeretném, ha románék joggal aggódnának a revizionista Magyarország fegyverkezésétől.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 493
24 183
113
Persze, ebből indultunk ki eleve, ezt gyűrjük régóta, viszont jelenleg ez az egyetlen mennyiségi forrás. Ha a kivonósdi a valóság, akkor 81, amiből x felhasználható. Nem is kergettünk eddig többet, csak már új tankokat kértek rajtam számon, úgyhogy aki tudja mennyi van, az forrással adja meg a pontos számot mostmár, hogy ne kelljen illúzíókkal is vitáznom, mégha a mésik oldal számára ezt is teszem.
Ott vannak a források, de tessék akkor jobban szájbarágósan
1997 augusztus:t72 238db (maximum szint) https://www.arcanum.hu/hu/online-ki...legfontosabb-adatai-17C7D/a-fegyverzet-17F39/
2005: 77 t72 iraknak https://www.origo.hu/nagyvilag/20041211magyarorszag.html
2014: 58+22 t72 az excaliburnak https://www.kormany.hu/en/ministry-...thorities-knew-about-the-t-72-tank-transports

A valós létszám (81) valószínűleg még kevesebb is mert 2008-ban lőttünk saját, hadrendből kivont t72-re d20-al
82. oldal itt:http://www.mediafire.com/file/pdi8bkzp2jar5f2/MBTs.pdf/file
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 494
121 189
113
Ha olvastad volna az eddigi sok kört, akkor ez a hozzászólásod nem született volna meg. Tökre mind tudjuk, hogy más feladatra van, hidd el. Ki beszélt ugyanarról a funkcióról? Hol, mikor? Annyiról van még mindig szó, amiről eddig is szó volt. A T-72 egy olyan jármű, ami le van gyengézve. De csak ebben a formájában gyenge ahogy most van. Modern rendszerek nélkül, lerohasztva. Maga a struktúrája erős. A Lynx a BTR-hez hasonlítva ég és föld. Garantáltan a Lynxek 100%-a erősebb mint a BTR 100%-a. De a te képleted is félrevezető, hiszen a Lynx meg BTR nem ugyanarra van. De nézzük így. Van a BTR, aminél a Lynx 100% erősebb, a T-72 meg a BTR-ek és Lynx-ek 100%-ánál erősebb és van a Leopard 2 ami mindezek 100%-ánál erősebb.

Akárhogy is nézzük, még mindig a fránya élközelben jár ez a rohadt T-72, csak most, hogy bevontuk a BTR-eket is, immáron a járműveink és leendő járműveink 90%-ánál erősebb. :D Kint a harctéren a pusztában, erdős terepen és városban is fog ugyanazon a helyszínen járni ez az összes, egyszerre is akár és a BTR-ben ülők védettek lesznek a rájuk néző fegyverek erejének 10%-ával szemben, a Lynx-ek a 30-40%-ával szemben, a T-72 az 50-60%-ával szemben, a Leopard 2a7+ meg a 80-90%-ával szemben. Persze ez így nagyon egybites levezetés, mert függ attól, hogy aps min van, milyen oldalról támadják az adott típust, stb.

De akárhogy is erőlködsz, ezek harckocsik, megfelelő rendszerekkel, kiegészítő védelemmel, új lőszerrel a térségünkben még mindig lenne bennük potenciál, akár önálló műveletekben, akár pont az összehasonlíthatatlan Lynx-eket védve a 125 mm főfegyverükkel ami ellen a szembejövő járművek a fentiekhez viszonyítható értékekben lennének védettek.
Nézd én azt már nem kezdem el Veled megint hogy miért nincs értelme a 72-es tuningnak , inkább úgy gondoltam hogy fogjuk meg máshonnan a dolgot. Egy dolog, a wikit ne vedd nagyon alapnak :) ( tudom hogy más is írta előttem csak igyekszem nyomatékosítani , munka miatt most tudok itt válaszolni) mert ha a wikiből indulnánk ki ... hajaj :D
2.) a valóságban az a szám amit Te 164-re raksz az a valóságban annyi amennyi tatán van + durván (nagyon durván...) ránézésre talán 1 zlj zárolt tartalék , pontos számot soha nem fogsz megtudni mert titkos. Pontosabban az titkos hogy mennyi van olyan állapotban hogy ha azt mondják holnap indulás akkor indulni is fognak , nyilván lehet számolgatni hogy kinek mennyit adtunk el meg minden de hivatalos , pontos szám , annál közelebbi amit mondtam (tata+kb 1zlj tarcsi) soha nem fog kijönni.
3.) Elvileg csak azok a 72-esek tuningolhatók amiket anno a feheroroszoktól vettünk , ha jól emlékszem még talán antigonosz (lehet keverem) vezette le (talán még dudi is hozzászólt felületesen anno) kb pontos számokkal hogy miért is nincs annyi 72-es itthon amennyit már érdemes lenne elküldeni bármi upgradere. Ezért is kérdeztem hogy akkor honnan hoznál olyanokat amikkel már lehet mit kezdeni.
Igazából a lengyelektől lehetne venni, ha akarnánk csak hát akar a picsa. (amúgy mire az első upgrade gépek megérkeznek addigra jönnének az első leók is, ha már most pl ki lenne választva a pakk és most írnák alá a szerződést) Ha most azt mondjuk hogy kezdjünk el keresgélni a piacon akkor amire gép lesz belőle az nagyjából 2026-2027.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 493
24 183
113
Igazából a lengyelektől lehetne venni, ha akarnánk csak hát akar a picsa. (amúgy mire az első upgrade gépek megérkeznek addigra jönnének az első leók is, ha már most pl ki lenne választva a pakk és most írnák alá a szerződést) Ha most azt mondjuk hogy kezdjünk el keresgélni a piacon akkor amire gép lesz belőle az nagyjából 2026-2027.
Komolyan a lengyelektől?
Nem tudom már ki írta itt a fórumon, de azt mondta, hogy a lengyelektől vett t72-t nem voltak kompatibilisek más M1-el ezért ezektől búcsúztunk el elsőnek és adtuk tovább iraknak.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 666
46 813
113
Majd amikor nem a magad által kitalált és rám kivetített lehetőségre vársz választ, nem csak egy linkkel fogok válaszolni, bár még akkor is lehet, hogy de, tekintve, hogy a honvédség wiki oldalán mennyiségileg meg van határozva az eszköz amiről szó. Lehet benne tévedés, vagy lehet elavult, bár szeptember 29-én lett a cikk frissítve, gondolom azóta nem porladt el egy vén T-72 sem napfény hatására mint a vámpírok szoktak.

Szóval itt ebben a cikkben:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hungarian_Ground_Forces

34 aktív és kb 130 tartalék t-72-ről beszélnek szeptember 29-én.

Most én kérek egy korrekt választ az elmúlt hetek felújítós története után, hogy mi a faszért is beszélsz új t-72-ről, amit majd meg lehet upgradelni? Ki beszélt új t-72-ről rajtad kívül? HA más nem, miért rajtam kéred számon?

Szóval, mivel a Irakba akkor még mindenki által a szarabb készletből adtunk és a csehekhez sem a csúcs ment, mégha a fel konkrétan napfény hatására el is porlott az írt állománynak, akkor is van hetven olyan T-72 ami a rendelkezésünkre álló jobbak közül való, ami felújítást követően egy a kimondottan T-72A/M1 uprage csomaggal lehetne olyan amilyenről megy itt a beszélgetés a mi butus nézőpontunkból.

Volt itt szó 12, 18, 22, 30, 70, 75, meg 90-110 darabról korábban, itt meg cca 164 darabról van szó, viszont mielőtt ugrotok, jelenleg a szerintemeken kívül ez az egyetlen forrással megjelölt mennyiség, úgyhogy ezen fórum forrásalapú működésére kérném alapul venni, hogy kb. 164 darab T-72-áből tundnánk gazdálkodni. Ezt még kannibalizálni is lehet.

Szóval kezdhetjük elölről, csak akkor mostmár ezzel a számmal, aztán jöhet a nincs elég, hogy újítjuk fel, milyen upgrade csomaggal, milyen páncéllal, ki, mikor, meddig, és mire.

:D 164 B+ :D
OMG?
Ezen a számon nagyon gyorsan kezdjél el még dolgozni! o_O:p
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 733
6 590
113
Igazából a lengyelektől lehetne venni, ha akarnánk csak hát akar a picsa. (amúgy mire az első upgrade gépek megérkeznek addigra jönnének az első leók is, ha már most pl ki lenne választva a pakk és most írnák alá a szerződést) Ha most azt mondjuk hogy kezdjünk el keresgélni a piacon akkor amire gép lesz belőle az nagyjából 2026-2027.
ezért is mondtam hogy nem érdemes a 72-essel gondolkodni
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra