A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Hát én elég sok cikket olvastan a cseh Hiúz beszerzésről. Több helyi beszállító bevonását igérik, a torony gyártását és annak exportját, de helyi összeszerelést nem.
Most kicsit én is utána mentem, és azt találtam, hogy a RM mindentől függetlenül (vagy a cseh felet erősen presszionáló képpen) már élesíti a cseh Lance 2-es torony gyárát.
Állitólag már tavaly év végén elkezdték a toborzást. Ebbe cikkben pedig azt is leírták, hogy ahhoz, hogy meglegyen a 40%-os beszállítói érték, valószínüleg nem lesz elég csak a torony, meg némi kábelezés:
https://www.czdefence.com/article/w...es-rheinmetall-recruits-hundreds-of-employees
De korábban a cseh tenderrel kapcsolatban a PSM CEO-ja elmondta (amikor még a PUMA is versenyben volt), hogy nekik sem jelent gondot ha összeszerelő üzemmel kell előállniuk, mint a többieknel.
A cikkeket most végigolvasva finomodott az elképzelésem a lehetséges feladatmegosztásról.
Igazság szerint, már nem is vagyok olyan nagyon biztos hogy a cseheknél akkor is maradna a torony gyártás, ha nem vennék meg a Lynxet.
Mert az ausztrál sajtóban pont, hogy minket neveztek meg, mint lehetséges Lance 2 torony gyártót.
Abban viszont igazatok lehet, hogy maga a végszerelés valóban lehet csak nálunk is.
Mert én korábban összeszerelő üzemről olvastam, de az tulajdonképpen lehet a torony összeszerelő gyár is.
Már csak a VOP szerepét nem ért, mert a RM saját cseh cége csinálja majd a tornyot, de a VOP-pal szerződtek a tender sikerességétől függően. A VOP meg kimondottam az összeszerelést csinálja otthon.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 794
113
Most kicsit én is utána mentem, és azt találtam, hogy a RM mindentől függetlenül (vagy a cseh felet erősen presszionáló képpen) már élesíti a cseh Lance 2-es torony gyárát.
Állitólag már tavaly év végén elkezdték a toborzást. Ebbe cikkben pedig azt is leírták, hogy ahhoz, hogy meglegyen a 40%-os beszállítói érték, valószínüleg nem lesz elég csak a torony, meg némi kábelezés:
https://www.czdefence.com/article/w...es-rheinmetall-recruits-hundreds-of-employees
De korábban a cseh tenderrel kapcsolatban a PSM CEO-ja elmondta (amikor még a PUMA is versenyben volt), hogy nekik sem jelent gondot ha összeszerelő üzemmel kell előállniuk, mint a többieknel.
A cikkeket most végigolvasva finomodott az elképzelésem a lehetséges feladatmegosztásról.
Igazság szerint, már nem is vagyok olyan nagyon biztos hogy a cseheknél akkor is maradna a torony gyártás, ha nem vennék meg a Lynxet.
Mert az ausztrál sajtóban pont, hogy minket neveztek meg, mint lehetséges Lance 2 torony gyártót.
Abban viszont igazatok lehet, hogy maga a végszerelés valóban lehet csak nálunk is.
Mert én korábban összeszerelő üzemről olvastam, de az tulajdonképpen lehet a torony összeszerelő gyár is.
Már csak a VOP szerepét nem ért, mert a RM saját cseh cége csinálja majd a tornyot, de a VOP-pal szerződtek a tender sikerességétől függően. A VOP meg kimondottam az összeszerelést csinálja otthon.
Erős tipp, de az magyar-ausztrál toronymegrendelés ára alapján kb. 1 Hiúz árának 30%-át teszi ki. Ezenfelül 2 cseh cég már biztosan fog beszállítani, úgyhogy végső összeszerelés nélkül is összejöhet a 40%.

Mert az ausztrál sajtóban pont, hogy minket neveztek meg, mint lehetséges Lance 2 torony gyártót.
Ezt hol olvastad?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Erős tipp, de az magyar-ausztrál toronymegrendelés ára alapján kb. 1 Hiúz árának 30%-át teszi ki. Ezenfelül 2 cseh cég már biztosan fog beszállítani, úgyhogy végső összeszerelés nélkül is összejöhet a 40%.


Ezt hol olvastad?
Most nem vagyok otthon, úgyhogy nem fogok tudni forrást betenni, de egy ausztrál kiadványban (egy hadiiparral foglalkozó pdf.) volt, amiben leírták, hogy a Milvehcoe-ban fogják az első batchünket csinálni, de a pontos mennyiség még nem volt akkor még megnevezve.
Az a baj, hogy azért a toronyban (érzékelők, fegyverek) és testben is (pl. hajtás, tűzoltórendszer, stb) vannak olyan nagyértékű részek, miket a németek fognak szállítani
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 124
113
Erős tipp, de az magyar-ausztrál toronymegrendelés ára alapján kb. 1 Hiúz árának 30%-át teszi ki. Ezenfelül 2 cseh cég már biztosan fog beszállítani, úgyhogy végső összeszerelés nélkül is összejöhet a 40%.
Ezt hol olvastad?

Ez a 150 misi ez 30 torony ara? :eek: Uristen meg jo hogy "olcso" Lynx-et vettunk, mennyibe kerult volna a "draga" Puma? :p:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Ha önálló gyártást akarsz,akkor kell.
De valójában ez kihelyezett gyártás lesz-összeszerelés.Persze,lesz némi beszállitás is,de a kucsfontosságú technologiai részek gyártása német kézben fog maradni,kivűlről fog jönni.
És akkor mi van?
Megint rossz napod van?
Amiről te beszélsz, az már sehol nem létezik. Még a németek, meg az amerikaiak sem gyártanak úgy semmit, amiről te beszélsz. Az APS pl. Mindkét esetben izraeli lesz.
Az oroszokról már nem is beszélek.
Egy licenceben gyártott járműtől mit vársz?
Ne kezdjül ezt a f@szságot megint elölről.
Ha lenne is páncéllemez gyártás itthon, akkor is tudnék 20 olyan dolgot mondani, amit nálunk soha nem fogunk önállóan gyártani.
 
  • Tetszik
Reactions: Fundin and krisss

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 455
113
Különben azt honnan vettük, hogy a cseh tendert halasztják? Mert nekem az utolsó infóm az volt, hogy Babis bejelenti ősszel, hogy mindenképpen lesz idén döntés.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem tudom volt már?
(ha ige, bocs...)
Úgy tűnik újabb konkurrnciát kap az L39 meg az M346 is...
https://defence-blog.com/news/airbus-unveils-concept-of-future-light-combat-aircraft.html
Az Airbus Spanyol leányvállalata egy új kiképző / könnyű harcigép fejlesztésébe kezdett.
A gép egyenlőre az AFJT (Airbus Future Jet Trainer) névre halgat.
afjt-1068x745.jpg

Airbus-AFJT-perfil.jpg

Airbus-AFJT-planta.jpg

A gépet a European Future Combat Air System (FCAS) kiképző tipusának szánják és terveznek belőle együléses könnyű harci gépet is.

Nekem ez a gép egy erősen tuningolt Hawk nak tűnik
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113

Az újsághírekből, facebook posztokból kinyerhető adatok alapján így áll most a területvédelem szervezete:

MH 2. vitéz Vattay Antal területvédelmi ezred:
- 2. Területvédelmi Körzet
-- MH 3. hajdú-bihari területvédelmi zászlóalj (Oláh Sándor)
-- MH 5. szabolcs-szatmár-beregi területvédelmi zászlóalj (Farkas Gyula)
-- MH 10. borsod-abaúj-zempléni területvédelmi zászlóalj (Majthényi Károly)

- 3. Területvédelmi Körzet
-- MH 25. nógrádi területvédelmi zászlóalj (Keresztényszigethy Sándor)
-- MH 60. hevesi területvédelmi zászlóalj (Mike József)
-- MH 68. jász-nagykun-szolnoki területvédelmi zászlóalj (Horgos Dezső)

- 4. Területvédelmi Körzet
-- MH 38. bács-kiskuni területvédelmi zászlóalj (Merász Mihály)
-- MH 46. csongrádi területvédelmi zászlóalj (Heim Géza)
-- MH 101. békési területvédelmi zászlóalj (Fekete Imre)

MH 6. Sipos Gyula területvédelmi ezred:
- 1. Terülvetvédelmi Körzet
-- MH 30. pesti területvédelmi zászlóalj (Szepesi András)

- 5. Területvédelmi Körzet
-- MH 44. somogyi területvédelmi zászlóalj (Adorján József)
-- MH 48. zalai területvédelmi zászlóalj (Nagy Sándor)
-- MH 52. baranyai területvédelmi zászlóalj (Oszlányi Kornél)

- 6. Területvédelmi Körzet
-- MH 12. komárom-esztergomi területvédelmi zászlóalj (Dula Nándor)
-- MH 17. fejéri területvédelmi zászlóalj (?)
-- MH 69. tolnai területvédelmi zászlóalj (Horváth József)

- 7. Területvédelmi Körzet
-- MH 19. győr-moson-soproni területvédelmi zászlóalj (Szalontai Ferenc)
-- MH 31. veszprémi területvédelmi zászlóalj (Draganits Ferenc)
-- MH 83. vasi területvédelmi zászlóalj (Poppr Emil)

IMG_2060-1280x720.jpg