[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZeiG

Well-Known Member
2017. április 4.
871
4 851
93
Éppen ez a lényeg! Ha nincs Leopard 2A7, akkor jó a 2A4 is. Ha az sincs, akkor megeszi a T-72. Ha az sincs, akkor egye fene, ott a T-55, és van, ahol még a T-34-et is nyüstölik, mert még az a végtelenül elavult csataló is jobb, mint a semmi.

Úgy tudom, hogy 20 éve még több tucat 424-es gőzmozdony volt szépen lezsírozva és elcsomagolva a MÁV fene tudja melyik fűtőházában, arra az esetre, ha valami gebasz adódna a villamos- és dízelvontatással. Elavultak, de enni nem kértek, szépen elszunyókáltak a garázsban, hogy ha szükség lenne rájuk, néhány nap alatt ismét szolgálatba állhassanak. Komolyan kérdem, mi pénzt zabál föl egy T-72 normálisan leállítva, letárolva vagy uram bocsá' diszkrétebb üzemben elpöfögve?
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 966
13 946
113
Éppen ez a lényeg! Ha nincs Leopard 2A7, akkor jó a 2A4 is. Ha az sincs, akkor megeszi a T-72. Ha az sincs, akkor egye fene, ott a T-55, és van, ahol még a T-34-et is nyüstölik, mert még az a végtelenül elavult csataló is jobb, mint a semmi.

Úgy tudom, hogy 20 éve még több tucat 424-es gőzmozdony volt szépen lezsírozva és elcsomagolva a MÁV fene tudja melyik fűtőházában, arra az esetre, ha valami gebasz adódna a villamos- és dízelvontatással. Elavultak, de enni nem kértek, szépen elszunyókáltak a garázsban, hogy ha szükség lenne rájuk, néhány nap alatt ismét szolgálatba állhassanak. Komolyan kérdem, mi pénzt zabál föl egy T-72 normálisan leállítva, letárolva vagy uram bocsá' diszkrétebb üzemben elpöfögve?
Tekintve hogy sok új technika is a szabad ég alatt áll, vagy csak most épül neki valami fedett hely, a 72-ek tárolása sem megoldott, és nem prioritás.
Egyébként meg rossz a vonatos példa, mert amíg egy régi mozdony képes elhúzni egy szerelvényt, és biztosítani tud egy minimális szolgáltatási szinvonalat, addig a Tanknál ez nem merül ki abban, hogy csak gurulni tudjon. Egy végletesen elavult technikában ami évtizedek óta letárolva áll, csak meghalni lehet.

Értem az érveket a T72 megtartása mellett, de látva, hogy nincs kormányzati szándék a megtartásukra, kicsit szélmalomharcnak érzem ezt ami napok óta megy itt.
 
W

Wilson

Guest
Tekintve hogy sok új technika is a szabad ég alatt áll, vagy csak most épül neki valami fedett hely, a 72-ek tárolása sem megoldott, és nem prioritás.
Egyébként meg rossz a vonatos példa, mert amíg egy régi mozdony képes elhúzni egy szerelvényt, és biztosítani tud egy minimális szolgáltatási szinvonalat, addig a Tanknál ez nem merül ki abban, hogy csak gurulni tudjon. Egy végletesen elavult technikában ami évtizedek óta letárolva áll, csak meghalni lehet.

Értem az érveket a T72 megtartása mellett, de látva, hogy nincs kormányzati szándék a megtartásukra, kicsit szélmalomharcnak érzem ezt ami napok óta megy itt.

Még ha csak napok óta menne:)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Érdekes elgondolás. A Haditechnikai Intézetnél biztos szívesen elszórakoznának vele.
Tank van, löveg van, a leírtakból össze lehetne legózni ezt-azt, és nem sokkal költségesebb, mint simán leselejtezni őket. Nagyobb dobás lenne, mint anno az önjáró Vasziljok, bár erősen kétlem, hogy a prototípuson túljutna a kísérlet.
De akkor építhetnénk már egy klasszikus rohamlöveget is ultrabrutál páncélzattal, meg beépített lángszóróval, biztosan van még a padláson pár LPO-50! :D

25909_rd.jpg
Kár, hogy nincs Haditechnikai Intézet.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 828
113
Mindent cserélnek CZ-re, egységes lesz a fegyverzet. Lefoglalt fegyvert meg hogy akarsz használni? Eleve nem tudod, hogy hol és milyen bűncselekményt követtek el vele korábban, meg esetlegesen hol és milyen elásott hulla fejében van az adott lefoglalt fegyver csövéből még az előző használója által kilőtt lövedék. Másrészt meg majd 200 fajta fegyvert fogunk használni, mindenféle kaliberben, a fegyverekhez egyesével megvett, különböző tokokkal. Szép is lenne. Meg majd külön-külön, egyesével képezzük ki az embereket az eltérő fegyverekre. Olyat én még nem hallottam hogy bármilyen normális országban bűncselekmény során felhasznált fegyvert kiadtak volna használatra.
Érdekes módon a lefoglalt gépkocsiknál ez nem volt probléma, még az egyik "sztárnyomozó" aki minden helyszínen ott volt a 90-es évek leszámolásos ügyeinél ott volt ő is foglalt kocsival járt. Ezt az egységes fegvyerzetet meg jó lenne már elfelejteni: vagy 10-15 féle fegyvert a legkülönfélébb kaliberben használt már a 90-es években is a Rendőrség a Pa-tól kezdve az R-78-on át a Jerichoik, FÉG Paráig, magyar géppisztolyig (pár db volt belőle) AMD-ig stb. , nem beszélve a beavatkozó alosztályok mindenféle géppisztalya, sörétes fegyvere, távcsöves, hangtompítós fegyveréig. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy engedélyezték a saját önvédelmi fegyverek használatát szolgálat során: láttam Berettát, 357-es Magnumot, 38-as forgótárast rendőrnél. Hol is van itt akkor a nagy egységesség meg az azonos kaliber? Az USA több államában nincsen kézifegyver rendszeresítve hanem a rendőr vesz magának amilyen típust akar és az árát téríti meg a rendőrség mindkét fegyverre mert általában 2 van náluk. Ott ahol napi rutin a fegyverhasználat nem 4-5 van egész évben mint nálunk nem foglalkoznak vele akkor mi minek erőltetjük? A nők szerették az R-78-at mert könnyű volt. Most kérdezd majd meg őket, hogy fognak örülni az egységes CZ-nek. A lefoglalt fegyvert pedig úgy kell érteni, hogy a büntetőeljárás jogerős befejezését követően, tehát amikor már véglegesen lezárult az eljárás és a bíró elrendeli a fegyver megsemmisítését (vagy nem rendeli el, de akkor is megsemmisítik) ezt követően lehetne használni. Még egyszer: tehát azokat a fegyvereket amiket amúgy is megsemmisítenének nagy költséggel, azokról beszéltem. De nemhogy a fegyvereket még azt sem engedték meg, hogy a lefoglalt lőszert felhasználjuk a kiképzés során, azt is megsemmisítették. Arról meg, hogy más országokban mi a gyakorlat és mit használnak fel amit lefoglalnak tudnék mesélni keleti és nyugati példát is: egyáltalán ne legyél benne biztos, hogy nem használják fel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 521
113
Érdekes módon a lefoglalt gépkocsiknál ez nem volt probléma, még az egyik "sztárnyomozó" aki minden helyszínen ott volt a 90-es évek leszámolásos ügyeinél ott volt ő is foglalt kocsival járt. Ezt az egységes fegvyerzetet meg jó lenne már elfelejteni: vagy 10-15 féle fegyvert a legkülönfélébb kaliberben használt már a 90-es években is a Rendőrség a Pa-tól kezdve az R-78-on át a Jerichoik, FÉG Paráig, magyar géppisztolyig (pár db volt belőle) AMD-ig stb. , nem beszélve a beavatkozó alosztályok mindenféle géppisztalya, sörétes fegyvere, távcsöves, hangtompítós fegyveréig. És akkor még arról nem is beszéltünk, hogy engedélyezték a saját önvédelmi fegyverek használatát szolgálat során: láttam Berettát, 357-es Magnumot, 38-as forgótárast rendőrnél. Hol is van itt akkor a nagy egységesség meg az azonos kaliber? Az USA több államában nincsen kézifegyver rendszeresítve hanem a rendőr vesz magának amilyen típust akar és az árát téríti meg a rendőrség mindkét fegyverre mert általában 2 van náluk. Ott ahol napi rutin a fegyverhasználat nem 4-5 van egész évben mint nálunk nem foglalkoznak vele akkor mi minek erőltetjük? A nők szerették az R-78-at mert könnyű volt. Most kérdezd majd meg őket, hogy fognak örülni az egységes CZ-nek. A lefoglalt fegyvert pedig úgy kell érteni, hogy a büntetőeljárás jogerős befejezését követően, tehát amikor már véglegesen lezárult az eljárás és a bíró elrendeli a fegyver megsemmisítését (vagy nem rendeli el, de akkor is megsemmisítik) ezt követően lehetne használni. Még egyszer: tehát azokat a fegyvereket amiket amúgy is megsemmisítenének nagy költséggel, azokról beszéltem. De nemhogy a fegyvereket még azt sem engedték meg, hogy a lefoglalt lőszert felhasználjuk a kiképzés során, azt is megsemmisítették. Arról meg, hogy más országokban mi a gyakorlat és mit használnak fel amit lefoglalnak tudnék mesélni keleti és nyugati példát is: egyáltalán ne legyél benne biztos, hogy nem használják fel.
Eddig ez volt, most pedig ez lesz: Alap pisztoly, Cz P-09, nőknek, civil ruhásoknak CZ P-07, a CZ scorpio EVO 3 pedig kiváltja a KGP-t, Uzi-t, MP-5-t és az AMD-t. És mindgyik 9mm Parabellum lőszert (leánykori nevén Lüger) fog tüzelni.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 828
113
Tekintve hogy sok új technika is a szabad ég alatt áll, vagy csak most épül neki valami fedett hely, a 72-ek tárolása sem megoldott, és nem prioritás.
Egyébként meg rossz a vonatos példa, mert amíg egy régi mozdony képes elhúzni egy szerelvényt, és biztosítani tud egy minimális szolgáltatási szinvonalat, addig a Tanknál ez nem merül ki abban, hogy csak gurulni tudjon. Egy végletesen elavult technikában ami évtizedek óta letárolva áll, csak meghalni lehet.

Értem az érveket a T72 megtartása mellett, de látva, hogy nincs kormányzati szándék a megtartásukra, kicsit szélmalomharcnak érzem ezt ami napok óta megy itt.
Nyilván kormányzati pozícióban vagy, hogy így ismered a kormányzati szándékot, én egyenlőre pont azt láttam Benkő kommunikációján, hogy nem beszél a kérdésről. Kivár. És kérdésként felmerül, hogy hol is fogjuk felhasználni az ERA téglákat, amiket az új DND gyár fog gyártani 2 éven belül? (ha azt gondolod, hogy a Lynx gyártás során az rossz válasz, a RM ahogy én tudom másik terméket használ). Persze lehet, hogy csak exportra lesz, de a hadiiparban általában akkor van befektetés, ha a fogadó állam vásárol is.
 
W

Wilson

Guest
Nyilván kormányzati pozícióban vagy, hogy így ismered a kormányzati szándékot, én egyenlőre pont azt láttam Benkő kommunikációján, hogy nem beszél a kérdésről. Kivár. És kérdésként felmerül, hogy hol is fogjuk felhasználni az ERA téglákat, amiket az új DND gyár fog gyártani 2 éven belül? (ha azt gondolod, hogy a Lynx gyártás során az rossz válasz, a RM ahogy én tudom másik terméket használ). Persze lehet, hogy csak exportra lesz, de a hadiiparban általában akkor van befektetés, ha a fogadó állam vásárol is.

Az biztos modernizálni nem fogják őket:)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 349
46 150
113
Amikor megy ugyan az a téma van vesézve 40 oldalon keresztül, 2 hetente akkor meg az a baj :p
Én kimondottan felüdülés képpen veszem ezt a kis kézifegyverezést. Elég nyomasztó volt már a 72-es. Tényleg felmerült bennem, hogy bedobom a hüvelygombát mint témát. :)
Mindesetre a CZ-ről kicsit könnyebb visszakötni az ERA téglákra, majd pedig arra, hogy szerintem mindenre IS az az ERA fog kerülni. (Pfff. hátha megúszom a delete-et)
Szerintem simán kérhetjük a Lynx-et a saját ERA-nkkal. Pláne, ha az akár jobb is lehet.
Tölem akár a T-72-esek is megkaphatják, de csak miután kivixolják őket eladásra.
Szerintem dobnak majd a 72-esek értékén elég alaposan...
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 166
7 985
113
50-szer átbeszéltük ezt a felújítást. Beszéljük meg még egyszer? Írtak hát válaszoltam.
Nem neked írtam, hanem a két pisztolyos vitéznek. Tőlem be is lehetne zárni a topikot, de valaki mindig ír bele valamit. Engem meg érdekel, hogy mi van a hk-inkkal, ezért megnyitom. Sokszor feleslegesen, és ez bosszant.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 844
4 828
113
Természetesen van,de nekem senki nem mondja,hogy ez tétel(amiről beszélünk aaz nagyon maximum 1,5kg).Aki felnőtt emberként(mind1,hogy nő vagy férfi)ezt nem bírja el mindenféle teljesítményvisszaesés nélkül 12 vagy 24 órán keresztül az életképtelen.
Az emberek szeretnek panaszkodni: nézd meg itt. 3 éve annak is örültek volna, ha vesz egy rozsdás bicskát a MH most meg a világ legjobb IFV-t (szerintem) a Hiúzt fogjuk nemcsak beszerezni, de gyártani is mégis van aki morog, hogy miért nem 35 mm? Vagy a Leopárd: el nem tudod képzelni hogy örültem amikor bejelentették a beszerzését. Mi? Leopárdot? Hihetetlen. És mi most az emberek problémája? Hogy milyen a színe...... Ez van. A Rendőrségen dolgozók nagyon nagy %-a soha nem fogja használni a fegyverét, aki egész nap az íróasztal mellett ül annak néha csak nyűg a fegyver. Nekik azért volt jó a PA mert 600 gramm a súlya. Lőszer meg csak 7 inkább 6 fér bele. (amilyen rugó volt benne) Tehát nincs 1 kg. Sokan egyáltalán nem hordták, még a PA-t sem: egy időben még arra is külön parancs kellett, hogy egyáltalán viseljék a fegyvert szolgálat közben. Megtörtént: kimegy a bűnügyi helyszínelő, még a hegyszínen van az elkövető, de elmenekül, mert a helyszínelőnél nincsen fegyver, nem tudja elfogni. Az új, modern kézifegyver rendszeresítésével én is messzemenően egyetértek. Már régen esedékes volt.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson