[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 979
14 061
113
Kiseréljük a tornyot. Meg Lynx alapúra a hajtásláncot. Csinálunk a gombhoz egy új kabátot.


Tőlem vehetünk még új tankot. :D Akkor eszembe sem jutna ezzel baszódni fejben sem.

Azért van logikája a dolognak, mert a harckocsi teknőt egyben hőkezelik mikor elkészül, a maga "apró", kb. 7mx3mx1,5méter méretével és tizen tonnájával egy gáz fűtésű kemencében, majd az ekkora izzó anyagot "medencékbe" merítik.

Ha ez nem kellene a feszültség mentesítéshez és más szükséges tulajdonságok eléréséhez, akkor akár mi is tudnánk teknőt gyártani.
Enélkül nem nagyon van értelme.

A többit összevásárlás után mi is meg tudjuk akár csinálni, ha a politikai akarat eldönti.
A többi elemet a nagyok is a tőlük függő kis beszállítóktól "rabolják" a teljes árhoz képest fillérekért.


A kisebb páncél egyéb elemeket -írták/írtuuk is, hogy- egy "törpe-acél-mű" is tudja gyártani -mint egy kis osztrák családi vállalkozás csinálja is-.
A többi technológiai lépcsőfokok javát itthon is le lehet végezni, azzal a gyártói többszörös árat,. extra-profitot megtakarítva és itthon-tartva.


Ilyen esetben a politikai függőség is elkerülhető, ami sok történelmi helyzetben megfizethetetlen előnyöket jelent(-ett volna :rolleyes: ).

Ezért van többes értelme egy ilyen megoldásnak.

Anyagilag és/vagy politikailag elérhetetlen hadieszközhöz lehet jutni tartós ilyen képesség kiépítésével, elkerülve számtalan -sokszor nyilvánosságra sem került- politikai háttéralkut, amiből az jön ki rosszul, aki nem rendelkezik ezzel a képességgel.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 031
54 097
113
A Pumán nincs külső doboz semmi, éppen ezért, az álcaháló kampóin kívül tök csupasz és az egyetlen lenyíló rekesz a sáncszerszámok tárolója.
A torony egy az egyben demó volt (üreges az egész én meg tudtam nézni)
A motort szintén sikerült csak azon kívül hogy van benne motor meg nem ömlik az olaj nekem nem sokat mondott.



Sáncszerszámok? :confused:
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Hol van, nem találtam a honlapon!?

Milyen feltételeknek kell megfelelnem, ha önkéntes műveleti tartalékos szolgálatra jelentkezem?
  • önkéntesen jelentkezem,
  • magyar állampolgár vagyok,
  • betöltöttem a 18. életévemet, de még nem értem el az öregségi nyugdíjkorhatárt (65. életév betöltése)
  • büntetlen előéletű és cselekvőképes vagyok,
  • állandó belföldi lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezem,
  • a beosztáshoz meghatározott iskolai végzettséggel (szakképesítéssel) rendelkezem,
  • egészségileg, pszichológiailag és fizikailag alkalmas vagyok.
https://hadkiegeszites.honvedseg.hu/onkentes_tartalekos_rendszer/jelentkezes_tartalekosok

Természetesen T-72-re, hogy a tárgynál maradjunk.

T-72
981007-T72-4.jpg
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 958
18 453
113
P@csába, pedig ma egész nap a tartalékos szolgálat felso korhatárát kerestem, erre kiderült, hogy kézzel kell ásni....

Ennyire nem vész a helyzet. :) De kéziszerszám mindig jól jön, mert igazgatni minden féle géppel kiásott tüzelőállást is szükséges lehet. Persze ellenpélda is lehet. Hát anno, azon az ominózus bakonyi gyakorlatunkon, 87-ben, a szeptemberi melegben, egy napig ástuk a lövész gödröket, ásókkal, csákányokkal, a bakonyi sziklás talajon. Közelben nem volt árokásó gép. Lehet így is tervezték. Húúúú... :(
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 031
54 097
113
Milyen feltételeknek kell megfelelnem, ha önkéntes műveleti tartalékos szolgálatra jelentkezem?
  • önkéntesen jelentkezem,
  • magyar állampolgár vagyok,
  • betöltöttem a 18. életévemet, de még nem értem el az öregségi nyugdíjkorhatárt (65. életév betöltése)
  • büntetlen előéletű és cselekvőképes vagyok,
  • állandó belföldi lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel rendelkezem,
  • a beosztáshoz meghatározott iskolai végzettséggel (szakképesítéssel) rendelkezem,
  • egészségileg, pszichológiailag és fizikailag alkalmas vagyok.
https://hadkiegeszites.honvedseg.hu/onkentes_tartalekos_rendszer/jelentkezes_tartalekosok

Természetesen T-72-re, hogy a tárgynál maradjunk.

T-72
981007-T72-4.jpg



Mondjuk én az Irányasereg. Hu-n kerestem, azt hozta a gugli... :confused:
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 031
54 097
113
Ennyire nem vész a helyzet. :) De kéziszerszám mindig jól jön, mert igazgatni minden féle géppel kiásott tüzelőállást is szükséges lehet. Persze ellenpélda is lehet. Hát anno, azon az ominózus bakonyi gyakorlatunkon, 87-ben, a szeptemberi melegben, egy napig ástuk a lövész gödröket, ásókkal, csákányokkal, a bakonyi sziklás talajon. Közelben nem volt árokásó gép. Lehet így is tervezték. Húúúú... :(


MN-ben nem volt erre gép?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 307
31 453
113
Kiseréljük a tornyot. Meg Lynx alapúra a hajtásláncot. Csinálunk a gombhoz egy új kabátot.
Éppenséggel motorcsere elég mindennapos dolog.Ágyűcsere se ritka-nem csak az izraeli T55-ök kaptak L7 löveget és új motort.Kinai,egyiptomi,iraki(spec ők a 2A46 löveget épitették be) vietnámi ötvenöcsik is.De a zsidók motort és ágyűt cseréltek a Sherman,Centurion(meg a búrok,indiaiak) és M48/M60 tankokban is(meg a törökök).
A toronycsere viszont nagyon ritka.Csak az egyiptomi Shermanokrol tudok,hogy gyakorlati rendszeresitésig eljutott ilyen( AMX-13 tornyát kapták meg)
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 582
113
Éppenséggel motorcsere elég mindennapos dolog.Ágyűcsere se ritka-nem csak az izraeli T55-ök kaptak L7 löveget és új motort.Kinai,egyiptomi,iraki(spec ők a 2A46 löveget épitették be) vietnámi ötvenöcsik is.De a zsidók motort és ágyűt cseréltek a Sherman,Centurion(meg a búrok,indiaiak) és M48/M60 tankokban is(meg a törökök).
A toronycsere viszont nagyon ritka.Csak az egyiptomi Shermanokrol tudok,hogy gyakorlati rendszeresitésig eljutott ilyen( AMX-13 tornyát kapták meg)
Mire egy ilyen mértékű modernizációt végigvinnénk rajta, addigra kiderül, lesz-e pénz modern MBT-re. Szépen tartsuk őket életben, amíg az új (és nagyobb darabszámú) Leók szolgálatba nem állnak. Területvédelemre, lesállásból tüzelésre akkor is alkalmasak lesznek, a modernizációra fordítandó pénzt meg költsük új, vagy kevésbé lestrapált nyugati technika beszerzésére.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Mire egy ilyen mértékű modernizációt végigvinnénk rajta, addigra kiderül, lesz-e pénz modern MBT-re. Szépen tartsuk őket életben, amíg az új (és nagyobb darabszámú) Leók szolgálatba nem állnak. Területvédelemre, lesállásból tüzelésre akkor is alkalmasak lesznek, a modernizációra fordítandó pénzt meg költsük új, vagy kevésbé lestrapált nyugati technika beszerzésére.

Milyen technika jöhetne szóba? M48? M60? Leo1? Challenger? Spanyol Leo2? Mert max ezekről lehet a jelen állás szerint beszélni. Ebből a logisztika vonal és annak az átfedései miatt a spanyol Leo2 a legértelmesebb, minden más ugyanolyan barkács lenne mint a T-72, csak gyengébb alapon, kivéve még a Challenger, ami viszont rémálom lenne a maga eszközeivel.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 582
113
Milyen technika jöhetne szóba? M48? M60? Leo1? Challenger? Spanyol Leo2? Mert max ezekről lehet a jelen állás szerint beszélni. Ebből a logisztika vonal és annak az átfedései miatt a spanyol Leo2 a legértelmesebb, minden más ugyanolyan barkács lenne mint a T-72, csak gyengébb alapon, kivéve még a Challenger, ami viszont rémálom lenne a maga eszközeivel.
Tényleg kérdezem, nem kötözködni akarok: Akkorra, mire a Leo A7-ek hadrendbe állnak nem lesz elérhető használható technika? Hiszen az még 6-8 év.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 223
67 138
113
Tényleg kérdezem, nem kötözködni akarok: Akkorra, mire a Leo A7-ek hadrendbe állnak nem lesz elérhető használható technika? Hiszen az még 6-8 év.

Aktuálisan ugye mindenki felvásárolta az elérhető modernebb állományokat és a norvégokon kívül mindenki ezzel is számol még jó ideig, egy-másfél, két évtizedig. A norvégok döntöttek úgy, hogy a 2a4-ek 2025-ig maradnak náluk, tehát az lesz esélyes. Van nekik 52 db, abból cca 30 működik, igaz az jó állapotban. Jelenleg. Minden egyéb a fenti eszközökre korlátozódik. Meg még AMX 30-ra ha igazán perverzek akarunk lenni. :D
 
  • Tetszik
Reactions: migfun

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Milyen technika jöhetne szóba? M48? M60? Leo1? Challenger? Spanyol Leo2? Mert max ezekről lehet a jelen állás szerint beszélni. Ebből a logisztika vonal és annak az átfedései miatt a spanyol Leo2 a legértelmesebb, minden más ugyanolyan barkács lenne mint a T-72, csak gyengébb alapon, kivéve még a Challenger, ami viszont rémálom lenne a maga eszközeivel.
Attól függ. Mire használná a Honvédség ezeket a "második vonalas" harckocsikat?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Nem egészen. szükség lenne valamire, ami lehetőleg olcsóbban üzemeltethető, 40-45 tonna összsúlyig. De nem T-72, max áthidaló jelleggel, kb 2030-ig.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0