[HUN] T-72 korszerűsítés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Neked tartottak egy személyes bemutatót, az RM-nél? Na tudod kinek mesélj gyermek. Az meg, hogy az utólagosan ráépíthető ERA kockákat keresed egy eleve így etrvezett járművön téged minősít. Kellene szólni a cseheknek meg az ausztráloknak, hogy felesleges tesztelni bármit nekik, kérdezzék meg figat az tudja a tutit, mert neki személyesen tartanak prezentációkat havonta az RM vezetői, és tanácsokat kérnek tőle a továbbiakra. Ja, és az egész Lynx nem más mint egy trabant ami körő építettek farostból egy bódét. Mesélj melyik gyár taart mg neked külön bemutatókat? Az Armatáról volt? Vagy az F35 direkt neked szervez egyet?

Ha sűrűbben olvastad volna a fórumot, akkor tudnád, hogy kb. két éve magyar katonáknak már megmutatták a járműveket.... :eek:
Ne legyél köcsög én sem voltam az veled. ;)
Van már sok katona és civil is aki láthatta korábban a két járművet, ez nem nagy dolog. A kérdés az volt, hogy volt-e fejlesztés az elmúlt 2-3 évben. A véleményem az hogy csak minimális, sajnos. A lökést a tavalyi ausztrál 30 millió dollár adta meg a RM-nek, ebből építik a két-három protót. De azok épphogy elkészültek/elkészülnek, még semmit sem tudunk róluk.
A nemzetközi fegyvercégek képviselőinek egyébként hasonló a véleménye a Lynxről, mint az enyém, de ez megváltozhat, hisz az első megrendelő nagyon sok pénzt is ad a fejlesztés befejezésére, magyarul az ígéretek valóra válhatnak a magyar kockázatvállalásnak köszönhetően. Eddig csak egy hakni gép volt, jó eséllyel ment volna a süllyesztőbe, úgy, mint sok más.
Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy az ilyen bonyolult eszközök fejlesztése soha sem problémamentes, akkor sem, ha tényleg sok alrendszer, részegység már működik más harcjárműben.

Nem utólagosan ráépíthetőt keresek, ezt nem értem honnan veszed. A demón nincs ERA, meg más sem. Ez tény, ezért nem kell személyeskedni. A vékony préselt acéllemez burkolat az mindenki számára felismerhető. De az RM sem állítja azt, hogy a fém lemez alatt ERA lenne. Nem is lehet, hisz az első elműködéskor az egész burkoló lemez leszakad, nagy darabokban lógna mindenfelé. Ha perforált vagy gyengített lemezt használnának, azt el tudnám fogadni, de jelenleg nem ilyen van, csak sima lemez, amit sűrűn cserélnek is a képek tanúsága szerint, gondolom mert sérülékeny.
De ha már itt tartunk, Te honnan tudod ilyen biztosan, hogy eleve így tervezték?
Tudnék most én is személyeskedni az önteltséged láttán, de nem teszem. o_O
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 417
5 023
113
Amit a részletes anyagaikban írnak, az az, hogy kétféle, átszerelhető, cserélhető moduláris páncélzatot fejlesztettek:
Mounted combat operation (MCO) hybrid protection module.
Ez modulonként tartalmazza az APS, aktív védelmi rendszer elemeit, kombinálva egy passzív páncélzattal. Ez az amiről a threadben már kép is lett betéve.
A másik a complex urban environment (CUE) protection kit. Ez egy vastag, nehéz NERA, vagy valami hasonló passzív védelem ha jól értem, gyakorlatilag Achzaritot ;) lehet csinálni vele a Lynxből.
Szerintem csinálnak nekünk ERA páncélt, ha az a szívünk vágya, a DND Clara eleve bármire pakolható, úgy tervezték. Én kifejezetten örülök a NERA lehetőségének, azt nehezebb lenne utólag mókolni mint ERA-t
Ne kezd te is az Achzaritot....:D De különben igen, ezek a kitek vannak hozzá, és még sok minden kihámozható a feltett pdf-ből, és elég komplex védelmi rendszere van ahhoz képest, hogy egy kezdetleges és elavult rendszer, egy M113 epigon, ami trabant alapokra épít. :eek:
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 417
5 023
113
Ha sűrűbben olvastad volna a fórumot, akkor tudnád, hogy kb. két éve magyar katonáknak már megmutatták a járműveket.... :eek:
Ne legyél köcsög én sem voltam az veled. ;)
Van már sok katona és civil is aki láthatta korábban a két járművet, ez nem nagy dolog. A kérdés az volt, hogy volt-e fejlesztés az elmúlt 2-3 évben. A véleményem az hogy csak minimális, sajnos. A lökést a tavalyi ausztrál 30 millió dollár adta meg a RM-nek, ebből építik a két-három protót. De azok épphogy elkészültek/elkészülnek, még semmit sem tudunk róluk.
A nemzetközi fegyvercégek képviselőinek egyébként hasonló a véleménye a Lynxről, mint az enyém, de ez megváltozhat, hisz az első megrendelő nagyon sok pénzt is ad a fejlesztés befejezésére, magyarul az ígéretek valóra válhatnak a magyar kockázatvállalásnak köszönhetően. Eddig csak egy hakni gép volt, jó eséllyel ment volna a süllyesztőbe, úgy, mint sok más.
Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy az ilyen bonyolult eszközök fejlesztése soha sem problémamentes, akkor sem, ha tényleg sok alrendszer, részegység már működik más harcjárműben.

Nem utólagosan ráépíthetőt keresek, ezt nem értem honnan veszed. A demón nincs ERA, meg más sem. Ez tény, ezért nem kell személyeskedni. A vékony préselt acéllemez burkolat az mindenki számára felismerhető. De az RM sem állítja azt, hogy a fém lemez alatt ERA lenne. Nem is lehet, hisz az első elműködéskor az egész burkoló lemez leszakad, nagy darabokban lógna mindenfelé. Ha perforált vagy gyengített lemezt használnának, azt el tudnám fogadni, de jelenleg nem ilyen van, csak sima lemez, amit sűrűn cserélnek is a képek tanúsága szerint, gondolom mert sérülékeny.
De ha már itt tartunk, Te honnan tudod ilyen biztosan, hogy eleve így tervezték?
Tudnék most én is személyeskedni az önteltséged láttán, de nem teszem. o_O
Nem vagyok öntelt, a kérdésem az volt, hogy tartottak e neked bemutatót, erre azt válaszoltad, hogy igen, már három évvel ezelőtt is. És, hogy te nem hiszel sem az RM-nek, sem annak aki azóta látta. Nem hiszem, hogy a Lynx készen van (nincs) azt sem, hogy ne lehetne nála jobbat tervezni, de, azt sem, hogy a világ legszarabb jármúve. Mert a te és még pár más hozzászólásából ez jön le. Ne haragudj, de ennyi erővel cikizhetnénk az Armatát is, hogy csak egy makett, mint ahogy a Puma is ezer sebből vérzik, tehát szar. (Nem, nem az.) Van egy gyár, aki nem ma kezdte, van egy halom tapasztalata, gyártástechnológiája, stb. Abban egyet értek veled, hogy vannak kérdőjelek még )mint minden új járműnél). Az a gondom inkább, és nem csak a te hozzászólásoddal, hogy itt csípőből nyomják egyesek a "tuti", "frankó", "megbízható" infókat, hogy ez milyen szar, hogy miért nem 35 mm, hogy miért nincs rajta era kocka, hogy miért gyenge a motor, hogy miért szar a felfüggesztés, hogy miért szar a futógörgő, hogy miért szar a torony... miközben, amit eddig láthattak, az maximum a demo, ahogy te is mondod, és a kész prototípus, ami jelenleg az ausztráloknél van, az még sehol nem jelent meg. De mindenki jobban tudja. Nem, én sem tudok sok mindent, de nem állítok olyanokat, amiről nincs infóm. Amit meg egy cég leír annak hiszek, majd ha ők is úgy járnak, mint a románok a daciaval, akkor majd nem fogok. Lehet, hogy én vagyok naív, de inkább csak realista.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Nem vagyok öntelt, a kérdésem az volt, hogy tartottak e neked bemutatót, erre azt válaszoltad, hogy igen, már három évvel ezelőtt is. És, hogy te nem hiszel sem az RM-nek, sem annak aki azóta látta. Nem hiszem, hogy a Lynx készen van (nincs) azt sem, hogy ne lehetne nála jobbat tervezni, de, azt sem, hogy a világ legszarabb jármúve. Mert a te és még pár más hozzászólásából ez jön le. Ne haragudj, de ennyi erővel cikizhetnénk az Armatát is, hogy csak egy makett, mint ahogy a Puma is ezer sebből vérzik, tehát szar. (Nem, nem az.) Van egy gyár, aki nem ma kezdte, van egy halom tapasztalata, gyártástechnológiája, stb. Abban egyet értek veled, hogy vannak kérdőjelek még )mint minden új járműnél). Az a gondom inkább, és nem csak a te hozzászólásoddal, hogy itt csípőből nyomják egyesek a "tuti", "frankó", "megbízható" infókat, hogy ez milyen szar, hogy miért nem 35 mm, hogy miért nincs rajta era kocka, hogy miért gyenge a motor, hogy miért szar a felfüggesztés, hogy miért szar a futógörgő, hogy miért szar a torony... miközben, amit eddig láthattak, az maximum a demo, ahogy te is mondod, és a kész prototípus, ami jelenleg az ausztráloknél van, az még sehol nem jelent meg. De mindenki jobban tudja. Nem, én sem tudok sok mindent, de nem állítok olyanokat, amiről nincs infóm. Amit meg egy cég leír annak hiszek, majd ha ők is úgy járnak, mint a románok a daciaval, akkor majd nem fogok. Lehet, hogy én vagyok naív, de inkább csak realista.

Az RM ügyesen fogalmaz, de a reklám szöveg mögé kell látni. Minden az ügyfél igényei szerint...
Ismersz olyan szolgáltatót, aki nem ígér meg mindent, csak megfizessék?
Ami fontos, hogy a prospektusokban kevés számot írnak, hisz az mérhető, számonkérhető. Szintén nem írnak határidőket, mert a csúszásból következtetéseket lehetne levonni.
A Rheinmetall egy kiváló fegyvercég, szerintem a legjobb minőségű ágyúkat és gépágyúkat készíti. Ebben verhetetlen. De most új piacra tör be, ezért kénytelen kockáztatni. Ez meglátszik a marketingjén is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 217
67 126
113
60547004_2442812019139504_7105968467190218752_o.jpg
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113
Az RM ügyesen fogalmaz, de a reklám szöveg mögé kell látni. Minden az ügyfél igényei szerint...
Ismersz olyan szolgáltatót, aki nem ígér meg mindent, csak megfizessék?
Ami fontos, hogy a prospektusokban kevés számot írnak, hisz az mérhető, számonkérhető. Szintén nem írnak határidőket, mert a csúszásból következtetéseket lehetne levonni.
A Rheinmetall egy kiváló fegyvercég, szerintem a legjobb minőségű ágyúkat és gépágyúkat készíti. Ebben verhetetlen. De most új piacra tör be, ezért kénytelen kockáztatni. Ez meglátszik a marketingjén is.

Az nem csak úgy működik, hogy a csillagokat is leígérem, meg bekamuzok mindent IS a vevőnek egy megrendelésért, felveszem a lét majd nem azt adom, ami a megegyezés tárgyát képezi... Ezek a szerződések elég jól meg vannak írva és minden eshetőségre kitérnek.

Ha egy a megrendelő által elvárt, a szerződésben foglalt képességet nem teljesítesz (időre) úgy meg kötbéreznek mint a sz@rt, amíg meg nem oldod. Másik dolog a rossz sajtó, amit egy Rheinmetall szintű cég sem engedhet meg magának. Te vennél bármit is valakitől, akiről az a hír járja, hogy átveri a megrendelőit? Nem teljesíti a szerződésben foglaltakat? Súlyosabb esetben még szerződésbontásra is sor kerülhet.

Lásd a britek Scout SV (és vele a WCSP is) programja, ahol a közelmúltban még azt is belengették, hogy törlik az egész programot, ha a Lockheed nem tudja megoldani a 40mm-es ágyú integrációját a toronyban. Meg ugye gondok voltak a páncél minőségével a GDLS Santa Barbaranál, nem tudták teljesíteni a járművek az elvárt szintet (hasonló pletykák voltak a spanyolok Piranha 5-nél is, amit ugyancsak ott gyártanak).

Ha ERA-t kértünk a Lynx-re, akkor azt meg is kapjuk. Ne nézzük már ennyire amatőrnek a Rheinmetallt. Ha Pumára/Boxerre tudnak integrálni bármit akkor erre is menni fog, mert mindkettő gyártásában nyakig benne vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra and krisss

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
A céges marketing anyag sem feltétlen az. De ebben az esetben van egy cikk, amit én itt olvastam, német nyelvű, a gyártó által promotált. Ebben direkt módon nem írják az ERA-t, indirekt módon pedig azt sugallják, hogy felesleges. Ez az, ami miatt azt mondom, hogy jelenleg nem tervezik, megpróbálják máshogy.
Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet rá tenni, szerintem az egész hóbelebanc még fejlesztés alatt van, lehet, hogy kénytelenek lesznek rá tenni a Puma hasonló ERA-ját. De azt jelenti, hogy eddig és most nem tervezik, így a jelenlegi (demó imitáció) sem tartalmazza. Az lehet, hogy az alap páncélzat és a burkolat közötti helyen valamilyen téglák lesznek, de az bármi lehet. Majd.
Azért fogalmaznak ködösen, mert még nincs konkrétum, jelenleg fejlesztik a költséghatékony megoldást.
Mert ha a Puma megoldásait alkalmazzák (ERA, MUSS, stb. ) akkor a végén ott lesznek ahol a Puma. Bazi drága lesz a gép. Ha viszont olcsóbbat keresnek, akkor a teljesítmény szenvedhet csorbát, tehát valami jobbat kellene kialakítani. De ez idő és pénz. Sok kísérleti lövészet, rakétákkal, stb.
Viszont a kérdésekre (Milyen lesz a Lynx páncélzata, Level 6, Level 6+?) Valamit válaszolni kell.
Gondolom mindenki azt kérdezi tőlük, hogy:
- Olyan mint a Pumáé?
- Nem, jobb.
- Nem jobb?
- De! Mondom, hogy jobb! :)D)
- Reaktív?
- Igen.
- Robbanó reaktív?
- ..... igen, de.... más....
- Csendesebb?
- Igen. Nagyon csendesen robban..... Nem is robban igazán, ez annyira új.
- Csak pukkan?



-
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 544
113
A céges marketing anyag sem feltétlen az. De ebben az esetben van egy cikk, amit én itt olvastam, német nyelvű, a gyártó által promotált. Ebben direkt módon nem írják az ERA-t, indirekt módon pedig azt sugallják, hogy felesleges. Ez az, ami miatt azt mondom, hogy jelenleg nem tervezik, megpróbálják máshogy.
Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet rá tenni, szerintem az egész hóbelebanc még fejlesztés alatt van, lehet, hogy kénytelenek lesznek rá tenni a Puma hasonló ERA-ját. De azt jelenti, hogy eddig és most nem tervezik, így a jelenlegi (demó imitáció) sem tartalmazza. Az lehet, hogy az alap páncélzat és a burkolat közötti helyen valamilyen téglák lesznek, de az bármi lehet. Majd.
Azért fogalmaznak ködösen, mert még nincs konkrétum, jelenleg fejlesztik a költséghatékony megoldást.
Mert ha a Puma megoldásait alkalmazzák (ERA, MUSS, stb. ) akkor a végén ott lesznek ahol a Puma. Bazi drága lesz a gép. Ha viszont olcsóbbat keresnek, akkor a teljesítmény szenvedhet csorbát, tehát valami jobbat kellene kialakítani. De ez idő és pénz. Sok kísérleti lövészet, rakétákkal, stb.
Viszont a kérdésekre (Milyen lesz a Lynx páncélzata, Level 6, Level 6+?) Valamit válaszolni kell.
Gondolom mindenki azt kérdezi tőlük, hogy:
- Olyan mint a Pumáé?
- Nem, jobb.
- Nem jobb?
- De! Mondom, hogy jobb! :)D)
- Reaktív?
- Igen.
- Robbanó reaktív?
- ..... igen, de.... más....
- Csendesebb?
- Igen. Nagyon csendesen robban..... Nem is robban igazán, ez annyira új.
- Csak pukkan?



-
Vagy ha nem vagy full dilettáns, akkor azt kérdezed, milyen kinetikus hatás ellen véd, kézifegyver lövedék elindítja-e a kazettát, tandemfejes ellen hatékony-e, és hány kiló egy négyzetméter.
 
  • Tetszik
Reactions: migfun and Chima3ra

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Azokkal vitatkozz akik már láttak Lynxet. Gondolom nekik sem hiszel. Ha megteszed, hogy nem írsz nekem többet megköszönöm.

Te vitatkozol. Láttam. Tudom, hogy milyen problémákkal küzdenek. Tudom, hogy mi történt pár hónappal ezelőtt a projekttel. És sokan kételkednek a marketing szövegben külföldön.

Te egyébként láttad?
Csak hívő vagy? Miért hiszel?
Mert hinni akarsz. Fontos a hit.
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Mondjuk pont te írtad, hogy a szakirodalom meg hazudik. Ha már...

Különben a számokat egy még nem rendszeresített fegyvernél én máshol sem szoktam olvasni. Valahogy ezt senki nem viszi túlzásba.

Ilyet írtam volna? Meglepődnék. Talán az RM reklámanyagára gondolsz. Na az azért nem szakirodalom, de legalábbis kevés a tény állítás benne. Vannak prospektusok mérhető, ellenőrizhető anyagokkal, de a Lynx-é nem ilyen . Nyilván nem véletlenül. Annyit tudtunk meg belőle, hogy 700 mm átmérőjű a futógörgője, meg Renk lesz a váltója. Vagyis ezek voltak az újdonságok. Ezeket el is hiszem.
 

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
A céges marketing anyag sem feltétlen az. De ebben az esetben van egy cikk, amit én itt olvastam, német nyelvű, a gyártó által promotált. Ebben direkt módon nem írják az ERA-t, indirekt módon pedig azt sugallják, hogy felesleges. Ez az, ami miatt azt mondom, hogy jelenleg nem tervezik, megpróbálják máshogy.
Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet rá tenni, szerintem az egész hóbelebanc még fejlesztés alatt van, lehet, hogy kénytelenek lesznek rá tenni a Puma hasonló ERA-ját. De azt jelenti, hogy eddig és most nem tervezik, így a jelenlegi (demó imitáció) sem tartalmazza. Az lehet, hogy az alap páncélzat és a burkolat közötti helyen valamilyen téglák lesznek, de az bármi lehet. Majd.
Azért fogalmaznak ködösen, mert még nincs konkrétum, jelenleg fejlesztik a költséghatékony megoldást.
Mert ha a Puma megoldásait alkalmazzák (ERA, MUSS, stb. ) akkor a végén ott lesznek ahol a Puma. Bazi drága lesz a gép. Ha viszont olcsóbbat keresnek, akkor a teljesítmény szenvedhet csorbát, tehát valami jobbat kellene kialakítani. De ez idő és pénz. Sok kísérleti lövészet, rakétákkal, stb.
Viszont a kérdésekre (Milyen lesz a Lynx páncélzata, Level 6, Level 6+?) Valamit válaszolni kell.
Gondolom mindenki azt kérdezi tőlük, hogy:
- Olyan mint a Pumáé?
- Nem, jobb.
- Nem jobb?
- De! Mondom, hogy jobb! :)D)
- Reaktív?
- Igen.
- Robbanó reaktív?
- ..... igen, de.... más....
- Csendesebb?
- Igen. Nagyon csendesen robban..... Nem is robban igazán, ez annyira új.
- Csak pukkan?



-
Azért ebben úgy látom nincs igazad. Az RM itt nem friss fejlesztésbe fogott egy számukra új területen, hanem felvásárolták az IBD Deisenroth-ot, akik még a Dynamit Nobelnél is nagyobb szereplők voltak a páncélzat piacon. (Mexas, stb.)
Azt, ami most a Lynx hibrid páncélzata, már régen elkezdték fejleszteni, sok minden található róla leánykori nevén: AMAP-ADS
Nem egy teljesen teszteletlen, "protó szinten sincs" cucc ez.
Annyira nem vagyok otthonos a témában, de ez egyértelműnek tűnt azok alapján amit olvastam.
 
  • Tetszik
Reactions: Flexus

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Az nem csak úgy működik, hogy a csillagokat is leígérem, meg bekamuzok mindent IS a vevőnek egy megrendelésért, felveszem a lét majd nem azt adom, ami a megegyezés tárgyát képezi... Ezek a szerződések elég jól meg vannak írva és minden eshetőségre kitérnek.

Ha egy a megrendelő által elvárt, a szerződésben foglalt képességet nem teljesítesz (időre) úgy meg kötbéreznek mint a sz@rt, amíg meg nem oldod. Másik dolog a rossz sajtó, amit egy Rheinmetall szintű cég sem engedhet meg magának. Te vennél bármit is valakitől, akiről az a hír járja, hogy átveri a megrendelőit? Nem teljesíti a szerződésben foglaltakat? Súlyosabb esetben még szerződésbontásra is sor kerülhet.

Lásd a britek Scout SV (és vele a WCSP is) programja, ahol a közelmúltban még azt is belengették, hogy törlik az egész programot, ha a Lockheed nem tudja megoldani a 40mm-es ágyú integrációját a toronyban. Meg ugye gondok voltak a páncél minőségével a GDLS Santa Barbaranál, nem tudták teljesíteni a járművek az elvárt szintet (hasonló pletykák voltak a spanyolok Piranha 5-nél is, amit ugyancsak ott gyártanak).

Ha ERA-t kértünk a Lynx-re, akkor azt meg is kapjuk. Ne nézzük már ennyire amatőrnek a Rheinmetallt. Ha Pumára/Boxerre tudnak integrálni bármit akkor erre is menni fog, mert mindkettő gyártásában nyakig benne vannak.

1. Itt senki nem beszélt szerződésben foglalt tényekről, követelményekről. Itt a marketing dumából levont következtetésekről megy a vita.

2. Senki nem mondta, hogy nem lehet bármit rátenni, félreolvastál valamit. Azt mondtam, most nm tervezik az ERA páncélzatot, más megoldást keresnek (soft kill).
 

Firga bácsi

Well-Known Member
2019. december 8.
499
767
93
Azért ebben úgy látom nincs igazad. Az RM itt nem friss fejlesztésbe fogott egy számukra új területen, hanem felvásárolták az IBD Deisenroth-ot, akik még a Dynamit Nobelnél is nagyobb szereplők voltak a páncélzat piacon. (Mexas, stb.)
Azt, ami most a Lynx hibrid páncélzata, már régen elkezdték fejleszteni, sok minden található róla leánykori nevén: AMAP-ADS
Nem egy teljesen teszteletlen, "protó szinten sincs" cucc ez.
Annyira nem vagyok otthonos a témában, de ez egyértelműnek tűnt azok alapján amit olvastam.

Nem azt mondtam, hogy most kezdték. Már 2015-16-ban volt elképzelésük a páncélzatról, de amíg nincs konkrét megrendelés addíg nem tesznek nagy pénzt bele a kísérleti lövészetekbe. Többféle kombinációban le kell gyártani, cserélnek anyagokat, vastagítanak vékonyítanak rétegeket. Mindezt a beszállítók, alvállalkozókkal együttműködve, akiknek fizetni kell a kis szériás, de drága anyagokért.
Általában az innováció drágább része marad el, rajzolni könnyű. A STANAG-ekben elég pöpec módon le van írva az aknavédelem, IED-k elleni védelem és a kinetikus és kumulatív lövedékek elleni védelem céljára szolgáló tesztelési eljárás. Az ilyen rakéták, robbanószerkezet harci részét meg kell építeni, , esetleg eredeti aknákat kell beszerezni, szakemberekkel speciális helyszíneken megcsinálni. Többször. Sokszor.
Az AMAP páncél már kipróbált szerkezet gyártásban van, de egy demóra azért nem éri meg rátenni, mert minden egyes darabját, elemét külön meg kell tervezni, le kell gyártani. Az meg így jó drága. Azt nem is lőnek rá, hisz demó. Majd a protókra már lehet.
Gondolom tudjátok, hogy miért nem ért oda tavaly a demó az USA-ba. o_O
Mert protó kellett volna.
 
  • Tetszik
Reactions: Tegin