A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
" Milyen új honvédelmi-hadiipari beszerzésekre, beruházásokra számíthatunk a következő időszakban?

Teljes körű modernizáció folyik a haditechnikai eszközök tekintetében. A szakmai közvélemény pontosan tudja, hogy mely fegyvernemek maradtak ki eddig a szórásból – mindenkit szeretnék biztosítani, hogy majdnem mindenre sor kerül majd. A Magyar Honvédség által összerakott modernizációs program teljes körű, az összes elemre kiterjed. Éppen ezért kár is előre minősíteni, hiszen néhány évvel ezelőtt rendszeresen hallottuk: nem tudjuk, mit kell venni, és azt sem, hogy mit vásárolunk. Mindenki megnyugodhat: a Magyar Honvédség van olyan felkészült, hogy pontosan tudja, mit kell venni. Ez a közösség komoly szellemi erőforrásokkal rendelkezik, tehát tisztában vannak vele, milyen fejlesztésekre van szükség az adott területeken. Ismétlem: mindenre sor fog kerülni. Még idén bejelentünk több további fejlesztést." :D :D :D

TÉTEKET KÉREK!

Az en tippeim:

- kebabos-gyartas
- kerekes IFV 8x8
- tuzerseg ill MLRS
- radarok
- Bronco-Hirtenberger?
- LN-39NG (jo, ez tuti)
Sztem itt párhuzamosan is futnak sztorik, mint a Puma vs. Hiúz ezért nehéz kihámozni. A másik oldalról meg logikus. Sztem a német légvédelmi beszerzés lebegtetése is alkuképes volt a norvég üzlethez. Bár a kettő továbbra sem zárja ki egymást.

L-39NG az tuti.

A kebabnál a gyártás nagyon fasza lenne, de én az Aselsan hazai megjelenésének jobban örülnék. Kocsit tudunk összerakni, viszont a technikai tudás ott van nem a Nurolnál.

Tüzérség EVA. Egy kicsit pörgetném a térségi együttműködést. Tartsunk meg egy kis eurot egymás közt is, ne csak a nyugati seggeket hízlaljuk.

Szingapúr. Sztem ez is tuti. De hogy mi lesz...
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 866
12 387
113
Mi lehet ez a két cég?

Sztem drónra a török nagyon sanszos. Kölcsönösen előnyös lehet. Ez qrvanagy fogás lenne!!!!

A másik helikopteripari biznisz további Airbus kiszervezés lehet Nyugatról Kelet-Európába. Figyeljük mi történik a cseheknél elhasalni látszó Ceasarral.

Egyéb ötlet???

Ukranok gyartanak a motort mi meg a vazat meg az elektronikat? :p:D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Ukranok gyartanak a motort mi meg a vazat meg az elektronikat? :p:D
Sztem Ukrajna hamarosan megy a levesbe... Annyira kilátásrltalan a helyzete. Állítólag mar csak 20 millióan élnek otthon, a többi lelécelt vagy határon kívül került.
A norvég dealből látjuk, hogy van egyrészt a napi politika, másrészt a stratégiai tervek. Ez a kettő néha üti egymást, de a józan ész győzhet!

Másrészt ez jó alap lenne a kiegyezésre is. o_O
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 161
10 900
113
„A Magyar Honvédség pontosan tudja, mit kell venni”
Interjú Maróth Gáspárral

"Itt említeném meg: két újabb nagyon komoly légiipari beruházás jelentkezett be, egyikükkel reményeink szerint már jövő év elejére eljutunk a konkrét megállapodásig. Egy kifejezetten komplex helikopteripari beruházásról, fejlesztésről beszélünk. Emellett tárgyalások folynak a dróniparágban is egy rendkívül komoly beruházásról, amellyel reményeink szerint bekerülhetünk majd a valódi drónfejlesztő országok közé."

Beteszek ide is pár észrevételt, a többit a KC topikba:
  • "...már akkor tudtuk, hogy rámpás gépeket is fogunk vásárolni, csak kivártuk a pillanatot, hogy révbe érjenek a géptípus új irányt vett fejlesztései."
  • "...Egyelőre két gépről beszélünk, a gyakorlatban derül majd ki, mennyi kapacitásunk van, és később felmerül-e igény további beszerzésekre. Ugyanakkor hangsúlyoznám: a Luftwaffével kötött megállapodás értelmében a honvédség személyzetet biztosít Airbus 400-asokhoz, így ezekhez is van hozzáférésünk, mint ahogy a pápai többnemzeti légi szállító részlegnél is rendelkezünk repülési idővel, amit igénybe tudunk venni a C-17-eseken."
  • A Lynxeket illetően például a mi döntésünk miatt máris nagyon komoly érdeklődés indult meg mások részéről, méghozzá konkrét vásárlások irányába is.
  • "A szakmai közvélemény pontosan tudja, hogy mely fegyvernemek maradtak ki eddig a szórásból – mindenkit szeretnék biztosítani, hogy majdnem mindenre sor kerül majd." :)

Tényleg, mi lehet? :)

Sztem Ukrajna hamarosan megy a levesbe... Annyira kilátásrltalan a helyzete. Állítólag mar csak 20 millióan élnek otthon, a többi lelécelt vagy határon kívül került.

Kárpátalja visszaszerzésénél szerintem a legfontosabb a gyorsaság lesz. Azt hiszem, elengedhetetlen a légideszant ilyenkor.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Harci fecske

Active Member
2020. augusztus 18.
57
121
33
" Milyen új honvédelmi-hadiipari beszerzésekre, beruházásokra számíthatunk a következő időszakban?

Teljes körű modernizáció folyik a haditechnikai eszközök tekintetében. A szakmai közvélemény pontosan tudja, hogy mely fegyvernemek maradtak ki eddig a szórásból – mindenkit szeretnék biztosítani, hogy majdnem mindenre sor kerül majd. A Magyar Honvédség által összerakott modernizációs program teljes körű, az összes elemre kiterjed. Éppen ezért kár is előre minősíteni, hiszen néhány évvel ezelőtt rendszeresen hallottuk: nem tudjuk, mit kell venni, és azt sem, hogy mit vásárolunk. Mindenki megnyugodhat: a Magyar Honvédség van olyan felkészült, hogy pontosan tudja, mit kell venni. Ez a közösség komoly szellemi erőforrásokkal rendelkezik, tehát tisztában vannak vele, milyen fejlesztésekre van szükség az adott területeken. Ismétlem: mindenre sor fog kerülni. Még idén bejelentünk több további fejlesztést." :D :D :D

TÉTEKET KÉREK!

Az en tippeim:

- kebabos-gyartas
- kerekes IFV 8x8
- tuzerseg ill MLRS
- radarok
- Bronco-Hirtenberger?
- LN-39NG (jo, ez tuti)

Amit szerintem gyorsan el kell kezdeni az IFV 8x8. De nagyon várom a rakétatüzérséget, az aknavető és a páncéltörő megoldást!
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto
T

Törölt tag 2822

Guest
" Milyen új honvédelmi-hadiipari beszerzésekre, beruházásokra számíthatunk a következő időszakban?

Teljes körű modernizáció folyik a haditechnikai eszközök tekintetében. A szakmai közvélemény pontosan tudja, hogy mely fegyvernemek maradtak ki eddig a szórásból – mindenkit szeretnék biztosítani, hogy majdnem mindenre sor kerül majd. A Magyar Honvédség által összerakott modernizációs program teljes körű, az összes elemre kiterjed. Éppen ezért kár is előre minősíteni, hiszen néhány évvel ezelőtt rendszeresen hallottuk: nem tudjuk, mit kell venni, és azt sem, hogy mit vásárolunk. Mindenki megnyugodhat: a Magyar Honvédség van olyan felkészült, hogy pontosan tudja, mit kell venni. Ez a közösség komoly szellemi erőforrásokkal rendelkezik, tehát tisztában vannak vele, milyen fejlesztésekre van szükség az adott területeken. Ismétlem: mindenre sor fog kerülni. Még idén bejelentünk több további fejlesztést." :D :D :D

TÉTEKET KÉREK!

Az en tippeim:

- kebabos-gyartas
- kerekes IFV 8x8
- tuzerseg ill MLRS
- radarok
- Bronco-Hirtenberger?
- LN-39NG (jo, ez tuti)

szerintem a kebabos gyártás, ln-39ng vagy valamilyen manpads vásárlás lesz majd bejelentve
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
Amit szerintem gyorsan el kell kezdeni az IFV 8x8. De nagyon várom a rakétatüzérséget, az aknavető és a páncéltörő megoldást!

Aknavető kérdés az osztrák gyár megvételével megoldva, illetve a CG-k beszerzésével részben a páncéltörő képesség is javítva lett.
Igaz nélkülözhetetlen a nagyobb erejű és hatósugarú eszközök beszerzése is, mint pl. Javelin vagy Spike (én utóbbira szavaznék vagy 1000-1500 rakéta /főleg ha a helikre és a híuzokra is szánunk belőle/ plusz vagy 100 indító). A romulánok vagy 3000 Spike rakétát szereztek be. Kellene ezt valamivele elensúlyozni.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto

Mokiengine

Active Member
2018. január 12.
219
239
43
Mi lehet ez a két cég?

Sztem drónra a török nagyon sanszos. Kölcsönösen előnyös lehet. Ez qrvanagy fogás lenne!!!!

A másik helikopteripari biznisz további Airbus kiszervezés lehet Nyugatról Kelet-Európába. Figyeljük mi történik a cseheknél elhasalni látszó Ceasarral.

Egyéb ötlet???
Én azért reménykedek, hogy nem kebabos Drónunk lesz hanem Falafel-maszabachás :) :) az azért mégis csak a csúcs. és aszonták mindenből a legjobbat akarják. Ráadásul onnan még nem vettünk semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Aknavető kérdés az osztrák gyár megvételével megoldva, illetve a CG-k beszerzésével részben a páncéltörő képesség is javítva lett.
Igaz nélkülözhetetlen a nagyobb erejű és hatósugarú eszközök beszerzése is, mint pl. Javelin vagy Spike (én utóbbira szavaznék vagy 1000-1500 rakéta /főleg ha a helikre és a híuzokra is szánunk belőle/ plusz vagy 100 indító). A romulánok vagy 3000 Spike rakétát szereztek be. Kellene ezt valamivele elensúlyozni.
Erről se feledkezzünk meg.
DND RGW.

panzerfaust-3-404660.jpg

Ezzel párhuzamosan fokozatosan elkezdődik a vállról indítható páncéltörő fegyverek (RGW) alkatrészgyártása is, ami öt éven belül egy teljes egészében hazai előállítású, magyar termékváltozat létrehozásában csúcsosodik ki.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
Kezdjetek el ismerkedni vele is. Lesz minden, mint a falusi búcsúban. :cool:

Embraer EMB-314 Super Tucano
22580627395_7d4ed62708_k.jpg

Most Portugáliában haknizik vele az Embraer, de felkerültünk az étlapra.

"A gyári EMB-314 Super Tucano repülőgépek jelenléte Európában szintén eredményezhette a promóciós kampány kiterjesztését a kontinens más országaira. A lehetséges célpontok közé tartozik Magyarország, Svédország és Ukrajna is."

Az Embraer marketing offenzívája Portugáliában egy új szerződés esélyével
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 186
113
A helikopteres ceg ki lehet?

Amerikaik kiestek, mar vannak - Bell cseheknel, Sikorski lengyeleknel -, a Boeingot ketlem, hacsak a LM nem hozza ide a Defiantot. :)

Leonardo az AW-sorozatot?
Avagy annak a torok licenszelt TAK gyartasat...?

Amerikai vagy olasz lesz szerintem.
Tiger?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Lehet én vagyok az egyetlen, de a cyber security miatt is aggódnék.
Kedvenc Klaus Schwabunk nagyon beigérte a globális cybertámadást, valamint a romulánok is erre kezdenek nyomulni. Remélem a magyar gerinchálónak is van kill switch-e mint az orosznak és az összes strat ágazatunk megfelelően védve van cybersec szempontból. Víz, gáz, elektromos áram szolgáltatók, kommunikáció, kórházak és államigazgatás lesz a beígért célpont. Ja és remélem van B terv a SWIFT elvesztésére is.

És legyen Rába Bronco, csak nevezzük Rába Cukikockának :D
Nem tudom még mire lesz jó, de tényleg cuki és elmegy a sárban....is. :)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 218
119 866
113
Kezdjetek el ismerkedni vele is. Lesz minden, mint a falusi búcsúban. :cool:

Embraer EMB-314 Super Tucano
22580627395_7d4ed62708_k.jpg

Most Portugáliában haknizik vele az Embraer, de felkerültünk az étlapra.

"A gyári EMB-314 Super Tucano repülőgépek jelenléte Európában szintén eredményezhette a promóciós kampány kiterjesztését a kontinens más országaira. A lehetséges célpontok közé tartozik Magyarország, Svédország és Ukrajna is."

Az Embraer marketing offenzívája Portugáliában egy új szerződés esélyével
A saját tulajdonú termék konkurenciáját vennénk meg?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 868
91 381
113
A saját tulajdonú termék konkurenciáját vennénk meg?
Most mit mindjak??
Ajanlatot tuti adtak.
Nem ugyanazt fedik le.
Több lábon állunk majd. :)

De a legvaloszinűbb, begerjedt a lobbi a Zrínyi brandre és jönnék az ajánlatok.
Lehet válogatni. Ez jó.

Ha átröptetik hozzánk is Portugaliából az tetszene.
 
  • Tetszik
Reactions: Mokiengine

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 580
8 186
113
A helikopterberuházástippjeim: (már ha gyártás stb.) (újabb) Airbus bagy Leonardo/TAI lehet, támadóhelikopterre gondoltam.
Dróntippjeim: izraeli/török/lengyel.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 218
119 866
113
Most mit mindjak??
Ajanlatot tuti adtak.
Nem ugyanazt fedik le.
Több lábon állunk majd. :)

De a legvaloszinűbb, begerjedt a lobbi a Zrínyi brandre és jönnék az ajánlatok.
Lehet válogatni. Ez jó.

Ha átröptetik hozzánk is Portugaliából az tetszene.
Pont te nyüglődtél azon, hogy az l39 mindenre is jó :rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: borisz