Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

G

Galthran

Guest
Én pont fordítva látom. Egyes emberek sajátos magyar néplélek vonása ennek a marhaságnak a szajkózása. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy 1870 előtt nem voltak németek és a semmiből találták ki volna őket...
Vagy nincs kurd történelem, csak mer saját országuk nincs...?
Agyrém...
az a poén hogy a szlovákok történelme ugyanaz mint a miénk.. nyilván van egy kis vérségi meg kulturális eltérés de egy ország voltunk, együtt éltünk 1000 évig.
nem véletlenül van az hogy bármilyen lelet hozzánk köthető amit azon a földön találnak
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 926
6 889
113
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Az én kedvencem: "Od orbána horší k moci prísť nemôže, lebo nikto taký neexistuje." - azaz OV-nél rosszabb már nem jöhet, mert nála rosszabb nincs is. :D
A többi aranyköpést próbálom "úgy nézni", hogy igyekszik megnyugtatni a többi magyarellenes fórumozót, hogy nem kell tartani MO fegyverkezésétől...,mert még mindig csak a letolt gatyánk van...kb.
Pali már csak ilyen...neki is van véleménye, no...:p

De honnan támad ilyen ötletük, hogy esetleg ellenük fegyverkeznénk? :)
 
W

Wilson

Guest
Egyesek szemében igen, de unió lakossága megosztott, a többi országban is vannak politikusok, lobbicsoportok és szavazók akik ellenzik azt ami történik. Számukra ő egy példakép.
Német autógyártók sem véletlenül jönnek ide, az ő lobbistáik most nyomják Merkelt, hogy egyezzen ki.

A német autógyárak nem O.V kisugárzása,szabadságharca vagy a szeme színe miatt vannak nálunk,hanem kőkemény gazdasági és részben földrajzi okok miatt:).
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Annyira ezért nem jó a hasonlat: Német-Római Birodalom azért volt néhány évszázadig. De igazad van, ne mondjunk negatív tényeket a szlovákokról, ők nagyon szeretnek minket. Nyugodtan menj át Párkányba és beszélj magyarul. Ja hogy ezért 2000 euró büntetést kapsz...

Miért volt a büntetés?
 
M

molnibalage

Guest
Annyira ezért nem jó a hasonlat: Német-Római Birodalom azért volt néhány évszázadig. De igazad van, ne mondjunk negatív tényeket a szlovákokról, ők nagyon szeretnek minket. Nyugodtan menj át Párkányba és beszélj magyarul. Ja hogy ezért 2000 euró büntetést kapsz...
Ez a faszság miből ered? Voltam ott, magyarul beszéltem.

Más egy nép, vagy nemzetiség önálló történelme és más egy állam történelme. A szlovák állam, mint olyan történelme 1993-ban kezdődött.
A népé természetesen jóval korábban.
A német szövetségi állam történelmének kezdete jól behatárolható, a “német népé” viszont nagyon nehezen, mivel ez a kifejezés is eleve egy elég bonyolult dolog.

A szlovákok nacionalizmusában valóban lehet érzékelni egy kisebbrendűségi érzést akár velünk, vagy akár a lengyelekkel szemben, de meg kell hagyni, összességében összetartóbbak, mint mi vagyunk.
Nekünk meg megvan a saját ezeréves kesergésünk meg széthúzásunk.
Az meg mivel jobb?
Nem jobb, abból születnek meg az turbóostoba kommentek.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 822
31 809
113
A szlovákok nacionalizmusában valóban lehet érzékelni egy kisebbrendűségi érzést akár velünk, vagy akár a lengyelekkel szemben, de meg kell hagyni, összességében összetartóbbak, mint mi vagyunk.
Nekünk meg megvan a saját ezeréves kesergésünk meg széthúzásunk.
Az meg mivel jobb?

A "testvér" csehekkel szemben van a legnagyobb kisebbrendűségi érzésük (akiknek olyan vicces szólásaik vannak rájuk, hogy a szlovákok úgy keletkeztek, hogy a magyarok megdugták a majmokat, szóval valóban létezik egy lenéző attitűd náluk is a szlovákok felé) talán, utána jövünk csak mi vagy a lengyelek.
Azért összetartóbbak, mert etnikailag homogén, illetve homogenizált ország, leszámítva a magyarokat (a nem kitelepítettek jelentős része "reszlovakizált", egy részük még tud is magyarul valamelyest, bár szín szlováknak vallja magát, mint Rezesova). A cigányaik is magyarul beszélnek jórészt (vagy magyarul is). Náluk nincs khm, holokauszt-traumatizált értelmiségi réteg, ha érthető, hogy mondom. Tiso atya, mielőtt felkötötték hálából, gondoskodott erről. És Esterházy János lett a "háborús bűnös"... A németeket onnan is elűzték persze, illetve kitelepítették, persze léteznek náluk is német családnevű emberek, de ők sem németebbek már, mint nálunk az, akit Preisingernek hívnak, de lehet hogy nem tud egy szót sem németül már.
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 824
4 746
113
Ez a faszság miből ered? Voltam ott, magyarul beszéltem.
.
Sajnos ez a szlovák nyelvtörvény. Saját tapasztalat: pár éve vonattal utaztam Prágába Felvidéken keresztül. A kalauz szlovákiai magyar volt akitől kérdeztem valamit magyarul, ő pedig magyarul válaszolt. Ha láttad volna, hogy egy vén szlovák faszkalap ezen hogy felhúzta magát. Ott ordibált a kalauzzal, aki szegény próbálta lecsendesíteni. Elvárta volna a szlovák, hogy 2 magyar egymással más nyelven beszéljen. Soha nem fogják ezt a kisebbrendűségi érzést velünk szemben elhagyni.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Sajnos ez a szlovák nyelvtörvény. Saját tapasztalat: pár éve vonattal utaztam Prágába Felvidéken keresztül. A kalauz szlovákiai magyar volt akitől kérdeztem valamit magyarul, ő pedig magyarul válaszolt. Ha láttad volna, hogy egy vén szlovák faszkalap ezen hogy felhúzta magát. Ott ordibált a kalauzzal, aki szegény próbálta lecsendesíteni. Elvárta volna a szlovák, hogy 2 magyar egymással más nyelven beszéljen. Soha nem fogják ezt a kisebbrendűségi érzést velünk szemben elhagyni.
Leszarom, hogy tajtparasztok mit várnak el.
Senkit nem lehet megbírságolni azért, mert anyanyelvén beszél egy másik emberrel, akinek az az anyanyelve.
Faszságokat ne beszéljünk már. Egyes helyzetekben tiltja. Bőszítő? Igen. Na, ilyenkor kéne brüsszelnek pofánbaszni azt a köcsögöt, aki ezt kitalálta. De valahogy nem nem teszik.
Na ennyit az "elvett jogokról"... Ennyit nem tud az EU elérni...
 

rathelor

Member
2011. március 10.
40
31
18
Sajnos ez a szlovák nyelvtörvény. Saját tapasztalat: pár éve vonattal utaztam Prágába Felvidéken keresztül. A kalauz szlovákiai magyar volt akitől kérdeztem valamit magyarul, ő pedig magyarul válaszolt. Ha láttad volna, hogy egy vén szlovák faszkalap ezen hogy felhúzta magát. Ott ordibált a kalauzzal, aki szegény próbálta lecsendesíteni. Elvárta volna a szlovák, hogy 2 magyar egymással más nyelven beszéljen. Soha nem fogják ezt a kisebbrendűségi érzést velünk szemben elhagyni.

Az itthon is meglenne fordított helyzetben, viszont a szlovák nyelvtörvényből már 10 éve kikerült a magánszemélyek büntethetősége, plusz elég sokat puhult is az egész.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Az itthon is meglenne fordított helyzetben, viszont a szlovák nyelvtörvényből már 10 éve kikerült a magánszemélyek büntethetősége, plusz elég sokat puhult is az egész.
Lenne a francokat. Pár éve még simán beszéltek a tótok egymással tótul, ha akarnak, vagy van több ismerősöm, akik simán átváltanak románra, ha románnal beszélnek. A kutyát nem érdekelné, ha egy átutazó tót atyafit pl. egy csabai tót saját nyelvén igazítaná útba.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Annyira ezért nem jó a hasonlat: Német-Római Birodalom azért volt néhány évszázadig. De igazad van, ne mondjunk negatív tényeket a szlovákokról, ők nagyon szeretnek minket. Nyugodtan menj át Párkányba és beszélj magyarul. Ja hogy ezért 2000 euró büntetést kapsz...
Azt nem tudom hogy szeretnek-e bennünket, DE : nem tudom hogy sikerült ezt összehoznod, mi a Trencsén-Bajmóc-Körmöcbánya-Besztercebánya-Lőcse-Branyiszkó-Eperjes-Tőketerebes vonalig keresztül-kasul bejártuk a Felvidéket (hosszú évekig évente 5-7 nap), és mivel az angolra nem tudtak sehol válaszolni maradt a magyar nyelv. Soha sehol semmi problémánk nem volt belőle. Egyik nyitrai múzeumban korán örültünk, mert a vendéglátó muzeológus rákérdezett hogy "szlovaci?" és ráztuk a fejünket, erre ékes angol nyelven adta elő a szövegét (na végre, itt kérdezhetünk is!!). Aztán kiderült hogy a kérdést se érti nemhogy válaszoljon is, csak betanulta az angol szöveget. De mégegyszer mondom, sokat jártunk a Felvidéken és nagyon sokfelé (közte Párkányban is), soha sehol semmiféle problémánk nem volt abból, hogy magyarul beszéltünk. Fizetni meg csak az éttermekben, múzeumokban kellett ...
 
W

Wilson

Guest
Azt nem tudom hogy szeretnek-e bennünket, DE : nem tudom hogy sikerült ezt összehoznod, mi a Trencsén-Bajmóc-Körmöcbánya-Besztercebánya-Lőcse-Branyiszkó-Eperjes-Tőketerebes vonalig keresztül-kasul bejártuk a Felvidéket (hosszú évekig évente 5-7 nap), és mivel az angolra nem tudtak sehol válaszolni maradt a magyar nyelv. Soha sehol semmi problémánk nem volt belőle. Egyik nyitrai múzeumban korán örültünk, mert a vendéglátó muzeológus rákérdezett hogy "szlovaci?" és ráztuk a fejünket, erre ékes angol nyelven adta elő a szövegét (na végre, itt kérdezhetünk is!!). Aztán kiderült hogy a kérdést se érti nemhogy válaszoljon is, csak betanulta az angol szöveget. De mégegyszer mondom, sokat jártunk a Felvidéken és nagyon sokfelé (közte Párkányban is), soha sehol semmiféle problémánk nem volt abból, hogy magyarul beszéltünk. Fizetni meg csak az éttermekben, múzeumokban kellett ...

Vegyes a kép ebben a tekintetben van ahol semmi problémám nem volt abból,hogy magyarul beszéltem de pl Rozsnyó felett a hegység északi oldalán amikor magyarul szólaltunk meg egy kocsmában akkor hirtelen elég neces lett a helyzet:).
 
  • Tetszik
Reactions: Azzurro and megazez

rathelor

Member
2011. március 10.
40
31
18
Lenne a francokat. Pár éve még simán beszéltek a tótok egymással tótul, ha akarnak, vagy van több ismerősöm, akik simán átváltanak románra, ha románnal beszélnek. A kutyát nem érdekelné, ha egy átutazó tót atyafit pl. egy csabai tót saját nyelvén igazítaná útba.
Ennyi. Föl se merülne!

Na persze.. Attól, hogy a többséget nem érdekli a dolog, itthon is van elég véglény, aki beszólna, ha véletlenül ott van.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Na persze.. Attól, hogy a többséget nem érdekli a dolog, itthon is van elég véglény, aki beszólna, ha véletlenül ott van.

Szerintem az az elenyésző kisebbség.
A túlnyomó többség valószínűleg meg se tudja hallásra különböztetni a szlovák nyelvet a csehtől, lengyeltől, horváttól stb. (bevallom én sem, hibáznék).
Na meg előbb gondolna arra, hogy turistákkal futott össze, mint egy békési szlovákkal. Szerintem...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Szerintem az az elenyésző kisebbség.
A túlnyomó többség valószínűleg meg se tudja hallásra különböztetni a szlovák nyelvet a csehtől, lengyeltől, horváttól stb. (bevallom én sem, hibáznék).
Na meg előbb gondolna arra, hogy turistákkal futott össze, mint egy békési szlovákkal. Szerintem...
A békési tótok már nem beszélnek tótul. Egy-két öreg esetleg még. Meg értik és ismerik a nyelvet, csak nem használják. De a fene se foglalkozott vele soha. De ha akarnának és lenne igény -sajnos nincs, pedig ha már lehetőség adott lenne nagy kár, hogy így elhagyták- akkor senkit nem érdekelne, ahogy az elmúlt évszázadokban sem volt ebből probléma.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
A békési tótok már nem beszélnek tótul. Egy-két öreg esetleg még. Meg értik és ismerik a nyelvet, csak nem használják. De a fene se foglalkozott vele soha. De ha akarnának és lenne igény -sajnos nincs, pedig ha már lehetőség adott lenne nagy kár, hogy így elhagyták- akkor senkit nem érdekelne, ahogy az elmúlt évszázadokban sem volt ebből probléma.

Ahol élünk, ott akadnak svábok. Öntudat még megvan, de németül már egyik se tud. Soha nem zavarna, ha németül társalognának pedig.