Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 886
113
De, kezdi elvárni, ahogy lentebb Te is írod.
És igen, aki azt mondja, amit cselekszik, és azt cselekszi, amit mond, annál nem zavar, mert tudom, mire számíthatok tőle. ( Kereszténység védelmezőjeként értelmezni a mai magyar államot csak a szavak szintjén lehet, v.ö. török- és kínai barátság, a hegyi-karabaho konfliktusban a muzulmán ország melletti kiállás. Mi csak a magyarországi kereszténységet "védjük" fennhangon)
Nekem csak a magam szemében kell keresni a szálkát/gerendát, mert NEM képviselek senkit. Ott meg megtalálom.

Na még egyszer:
Az hogy a keresztény erkölcs, a tízparancsolat betartása magánügy-e? Nem tudom. Lehet nem magánügy, de akkor is csak az egyénre vonatkozik, nem testületekre. A hívő emberek saját magukra vonatkozó álláspontja, amely összeáll az egyházra vonatkozóan is. Az állam NEM ALANYA AZ ERKÖLCSI ÉS VALLÁSI DOLGOKNAK.
Látod az ilyen dolgok miatt írja néhanap azt az ember fia, hogy veletek nincs miről beszélni.
Oda kellene írnod, hogy Orbán miatt, és hogy lop és még azt is hogy Mészáros, és teljes lenne a kép. Mert semmi nem ment át, csak tolod a szokásos mantrát.
És amikor ezt kiderül, akkor felteszed a kezed és arra hivatkozol, hogy te egyedül vagy, de szóról szóra ugyanaz az elbeszélési nyelvezet mint a libernyákoknak.
Ugyanaz a narratíva, ugyanaz a tudálékosság, ezt nem így kell, azt amúgy kell - pl Karabah ami qrvára sehogy nem jön ide, de te/ti ezt is belelátjátok és láttatjátok, amikor egy országnak nincsenek barátai csak érdekei, de ezt sem én mondtam – majd pluszban még aztán a csúsztatás, hogy de kötelező lenne itten bármilyen keresztényi cselekedet, csak mert az alaptörvénybe bekerült néhány nyilvánvaló dolog, teljesen nyilvánvaló okokból.

Marad a kérdés, Gajdos esetében írtál egy árva sort is?
Költői kérdés, mielőtt még félreértenéd.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
Hát hallod, egyszer majdnem megtörtént. Céges esti sörözésre mentünk a férfi kollegákkal, ahol azok tökrészegre itatták a HR-es csajt, aki az egy szem nő volt az egész csapatban (kezd ismerős lenni a helyzet?). A főnököm is berúgott mint állat, úgy ordított, hogy azt hittem kihívja ránk a többi vendég a rendőrséget. A pincér srác már megtagadta a rendelést, hogy nem hoz több sört a hölgynek, mivel nem fog tudni a saját lábán hazamenni. Ekkor a HR-es lány gondolta megnézi a táskámat, amely azonban a túloldalamon volt a padon, ő meg mellettem ült a másik oldalamon. Így végül, hogy megnézhesse, lebukott az ölembe, ami az asztal túlsó oldaláról pont úgy nézett ki, mintha le....na. A férfi kollegák felröhögtek. Én meg nem lökhettem odébb a hölgyet, mivel 1. főnököm volt a cégnél, 2. meg különben is, hölgyekkel szemben nem alkalmazunk fizikai erőszakot. Na most ha valaki (pl. pont "jókor" jelenlévő "turista") akkor ezt lefényképezi? (csomó részeg férfi szórakozóhelyen ordítozik obszcén dolgokat, miközben egy ittas állapotban lévő, kipirult arcú hölgyemény - az egy szem nő a férfitársaságban!!! gangbang party vs. melegparty ugye tetszés szerint választható - az ölembe borul az asztal takarásában) Hogy magyaráztam volna meg, hogy az asztal takarásában valójában nem történt semmi?!
Amikor lehetőség adódott a lelépésre, akkor húztam is haza, mert elég egyértelmű volt, hogy pár jellemtelen férfi kollega szándékosan itatta le a hölgyet, és ők éjszakára át is vitték a hölgyet egy másik szórakozóhelyre, aki olyan részeg volt, hogy még a sörös korsót is ellopta az első szórakozóhelyről. Hogy aztán éjszaka mi volt a történet folytatása, nem tudom, nem is érdekel. Másnap megtudtam, hogy a HR-es csaj végül éjszaka kijózanodott (vagy csak tetette, hogy tökrészeg) :D és bosszúból leitatta azokat a férfi kollegákat, akik magukkal vitték őt az éjszakai szórakozóhelyre. Végül a csaj vitte haza az egyik legvagányabb férfi kollegát, aki a taxiban azt is alig tudta megmondani, hogy mi a címe, hol lakik. Végül kiderült az is, hogy a csaj le is vetkőztette (az utcai ruhából) a kollegát, és szépen ágyba is fektette, majd a kollega a saját lakásában reggel felébredve nem értette, hogy ki vitte őt haza, és hogyhogy nem ruhástól-cipőstül dőlt az ágyba. Marha egy történet, de ha jobban belegondolok, tényleg, mi lett volna, ha akkor valaki lefényképez? Vagy ha kihívják ránk a rendőrséget a vendégek?
Szóval egyszerűbb ilyen bolond helyzetbe keveredni, mint gondolnánk.

Akkor meg nem volt me-too, de azert vigyázni kellett. :)
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Oda kellene írnod, hogy Orbán miatt, és hogy lop és még azt is hogy Mészáros, és teljes lenne a kép. Mert semmi nem ment át, csak tolod a szokásos mantrát.
Nem írom oda. Nekem NEM evidencia az általánosítás. És igen, ugyanúgy leírom, ha a másik oldal lop, mert oda sem tartozom.
Nehéz azt belátni, hogy vannak önállóan gondolkodni - cselekedni vágyó egyének a társadalmon belül, akiknek "semmi sem jó" ?
A mantrát nem én nyomom, "alapvető" értékekről és dolgokról lehet beszélgetni, nem mindenkinek és főként nem minden korszakban jelenti ugyanazt az alapvető érték kifejezés. De például számomra a már említett cselekedet-kijelentés azonosság alapvető dolgok közé tartozik. Mindegy, milyen politikai köntöst vesz magára bárki. A keresztényi alapvető értékek közül meg a szeretet parancsa. Ezt kevéssé látom megvalósulni a gyakorlatban, önmagunk szeretetén kívül.
Lehet, hogy ez tudálékosság, de legalább gondolkodáson alapul, a megszerzett ismeretek rendszerezésén és értelmezésén, ha csak ilyen kevés is jött ki belőle. És nem más mondta meg, mi a jó és érték számomra.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 535
8 886
113
Nem írom oda. Nekem NEM evidencia az általánosítás. És igen, ugyanúgy leírom, ha a másik oldal lop, mert oda sem tartozom.
Nehéz azt belátni, hogy vannak önállóan gondolkodni - cselekedni vágyó egyének a társadalmon belül, akiknek "semmi sem jó" ?
A mantrát nem én nyomom, "alapvető" értékekről és dolgokról lehet beszélgetni, nem mindenkinek és főként nem minden korszakban jelenti ugyanazt az alapvető érték kifejezés. De például számomra a már említett cselekedet-kijelentés azonosság alapvető dolgok közé tartozik. Mindegy, milyen politikai köntöst vesz magára bárki. A keresztényi alapvető értékek közül meg a szeretet parancsa. Ezt kevéssé látom megvalósulni a gyakorlatban, önmagunk szeretetén kívül.
Lehet, hogy ez tudálékosság, de legalább gondolkodáson alapul, a megszerzett ismeretek rendszerezésén és értelmezésén, ha csak ilyen kevés is jött ki belőle. És nem más mondta meg, mi a jó és érték számomra.
Egyes szám első, második, harmadik személyben, igazad van az - elbeszélés egyenlő viselkedés - elvárásodban.
De a politika már csak olyan amilyen.
Szentek elvétve, cserébe kárhozottak garmadája bárhová is nézel.
Politika.
Sose volt más.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nem az. Te is tudod, mi a mai mainstream hazai erkölcsi alapállás. Ennek minden értékével szembemegy. Pedig minket képvisel(t). Ha nem képviselőként bukik le, valóban magánügy lenne.
Jó, értem én, csak nem akarok ebbe belemenni. :) Pedig beletudnék, pld. a Handó oldaláról is. Az se érdekelt, miért nincsenek ezek már régen elválva. Tudok sok-mindent ? Persze. De azokról nem beszélek és nem is akarok beszélni. Soha az életben. Azt csinálnak amit akarnak, egyéni szoc. probléma. Amúgy ez a Szájer részéről a felelősségről szólt. El is ismerte hogy ezt elcseszte. Akkor ez is le van rendezve a számomra, a többi az ő dolga. Ilyen szinten nem szabad ilyen hibákat elkövetni, hogy elmegy bulizni, amikor törvényileg tiltva van. Ez volt itt az egyetlen nagy bökkenő. Nem "véletlen", hogy a belga rendőrök sem foglalkoztak a többi részével.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
5 068
16 282
113
Háát 25 férfit még elképzelni se szeretnék ilyen helyzetben.

Jobb az ilyenbe bele se gondolni.

Beszéljünk inkább mozdonyokról.

train-gif-2-1-gif.387282
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 760
113
Véletlen?
Lázàr azt hozta a fèszbuk oldalán, hogy hamarosan bejelentèst tesz. Alatta egy kép, ahogy szakálasan a sinek közt gyalogol.
Csak nem Brüsszelbe megy ? :)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Szerintem meg krvaegyszerű ilyen helyzetbe keveredni: megkérnek, hogy legyél jófej, vegyél részt egy bulin, aztán hirtelen beront a terembe 3 legénybúcsús csaj, lejtenek egy kis táncot, ölébeülnek az asztalnál ülő öltönyös férfiaknak, páran ledobálják az ingjeiket, majd 30 másodpercen belül megérkezik a rendőrség, amely egyébként szomszédos a helyszínnel - mire felfogod, naná, hogy a csatornán próbálsz lemászni, mert annyira megrendezett az egész, hogy egyből leesik miről van szó
1606835077-temp-cadodi-20201201-600-400-90-zc.jpg
 

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 948
5 080
113
Csak a rendező elfelejtette kamerát tenni az eseményre, hogy még jobban röhöghessünk...
Mondjuk azt megnéztem volna ahogy mászik le az esővízcsatornán táskájában a droggal. A rendőrök szerint vérzett a keze ahogy lemászott a csatornán. Nyilván sietett nehogy elkéssen a vasárnapi miséről.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Az igazat valszeg sosem tudjuk meg ! A Fidesz az egyik legélesebb Brüsszeli kését veszítette el míg a bal-liberális oldal olyanba harapott amit nem tud lenyelni LMBTQ+GENDER(vagy kender?) veszélyes még a gazdáikra is ! Nem tudom ki ötlötte ki(vagy a neje) de szvsz ismét elqrták nem kicsit nagyon !
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka