A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113
Szíjjártót sztem ráállították erre a hadiipari sztorira is. Nem partizánban tárgyalgat, hanem megbízásból. A műltkori szingapúri baleset után, ma a kanadai kapcsolatokról posztolt. Milyen fasza stb, majd megemlítette a radarbizniszt. A vicces a következő posztja volt, a fantasztikus svéd kapcsolatok beruházások, 3 svéd céget is futtatott. Nekem jelzésértékű. Figyelni kell a srácot!!! ;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 448
46 345
113
A legfontosabb tételt sikerült kiválasztani...

Ezekből kellene egy halom,kevésnek értelme sincs.
Csak elbeszéltünk egymás mellett, de látod, én is erre gondoltam.
A mennyiség relatív. Én olyan 100-150dbra gondoltam.
Ennél jóval több csak a Vitarás beszerzés léptéke. Quadból ekkora mennyiség beszerzése nem megroggyantó.
Én nem is elsősorban az aktív alakulatokra gondoltam, hanem inkább a tartalékosoknak. Pontosan amiatt, mert a kisebbeket B-s jogsival is bárki röhögve elvezeti, és "helyzetben" az általad is felvázolt cipekedős, szaladgálós feladatokra ideális. Elejére, hátuljára a
Nem mondom, hogy nem tudják barom módjára felborítani, de nagyon rövid gyakorlás után (10 perc) bárki elvezeti egy B-s jogsival.
Emellett nem kell, hogy ott rohadjanak a szín alatt, mert kistraktori minőségben a bázisok körüli teendőkben is fel lehet használni.
Van quadhoz utánköthető fűnyíró, tolólap, miegymás.
De pont múltkor volt egy hír, hogy egy hatkerekű verziót most tesztelnek az angolok, mint aknavetősök járművét.
214649_1.jpg

Különben az angolok imádják az ilyen kis mobil dolgokat!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 448
46 345
113
Annyi azert elferne. /nem hiszem hogy beporosodnanak./
Igazabol van a qadokhoz egy csomo fele utanfuto is. Tabori korulmemyek kozott biztos jol johet. A logisztikanak foleg. De kihelyezett or futar feladatok. Esetlegesen valami felderitese./nem dron szerepet kellene betoltenie csak alkalmazhatonak lennie./
Helyorsegen belluli szallitasok /utanfutoval./ van egy csomo minden amihez az unimog is nagy de a merga nem arra valo...nehezebb egy tgk sofort leakasztani mint egy b jogsist vagy akar a :) telephelyennbellul...
Na látod én csak most jutottam el ezen hozzászólás elolvasásához. Ennyire bolondokháza van mifelénk...:mad:
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 871
91 393
113

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 448
46 345
113
Na elszállta valász, ergo újra.
A Quad seregnek nem új ötlet,
1944-45ben legyyártottál az angolok légideszant csapatoknak pár példányban a Jungle Bug nevű kétülésést. Nem vált be. Azóta is sokszor kerestek valami könnyű mozgékony izét , ld Dune buggy, Szöcske,etc. 2010-körül volt egy ötlet a fejére csapott valaki a Pentagonban: ott a quad! Az jó lesz mindenre, óccó. Szeretni fogják, plusz használják a legyőzhetetlen nagyonkommandók is.
Be is vásároltak, kapott a határőrség is sokat, jó lesz a civil cucc őrizni a mexikói falat. Nem igazán, 40 fokban árnyék nélkül. Seregnek ráapplikáltak mindent, hátrafelő néző géppuskával bezárólag, dzsihadmobil liked this. kapott utánfutót és íme a csodafegyver, mivel Ámerikából jött, csak jó lehet, ezért boldog boldogtalan bevásárolt, csak a britek több mint 600 darabot. Aztán nem jött be...

Viszza is tértek a jeep ötletéhez, jöttek a Polarisok, és most már annak rajt is szállítani képesre nőtt változata.


Persze lehetne quadot erőltetni, hiszen a "hérvégén szétbacom az erdőt részegen" feeling olyan megfizethetelen.
Toljad csak kispajtás!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 448
46 345
113
.

Ezt a két szélső verziót már láttátok??
1080x360
Azok az Ejder Toma-k, mellete az Ilgaz II. Ez a kettő kimondottan belügyes jármű . Utóbbi talán elmehet lightosabb katonai célokra is. Mondjuk nem tudom, hogy jobbról a harmadikként mit keres egy Pars 4x4 a sorban, ami nem kimondottan Nurol termék (A Nurol tudotommal fő részvényes az FNSS-ben).
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 448
46 345
113
Aki olyan poziban van az úgysem mondd el semmit, jómagam ismerek 1 embert aki Korom Ferivel szokott utazgatni, aztán a Lynx bejelentés előtt 2 nappal is azt merte nekem mondani, hogy piacot kutatunk.... (most nézd meg milyen ismerős az ilyen? :D )
remélem, hogy már kikövetted az Instán!?! :p:D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 448
46 345
113
A Rheinmetallnak meg a Nurolnak volt a múltban közös fejlesztése vagy mi hoztuk össze őket?
Ha tippelnem kellene, akkor a pénzre tippelnék! :)
Elmondom, hogy én hogy csinálnám:
A törökök jó olcsón legyártják az önhordó páncéltestet. Bezavarják Magyarországra. (Még autóipari alaktrésznek is simán el fog menni, nem érinti bármilyen fegyverembargó). A németek beszállítják kezelőszerveket, műszerfalakat, fegyverzeti elemeket, optikákat, fedélzeti információs rendszereket. Mi meg az egészet összeházasítjuk egy nagyszerű összeszerelő üzemben. Ha van egy kis szerencsénk, akkor a futóművet, meg az hajtás elemeit simán mi is bedobhatjuk a közösbe.
Mindenki nyer, mert a RM olcsón jut összeszereléshez, és vázhoz. Mi, mert az alkatrészek egy része a miénk lesz, meg ugye az összeszerelés (várhatóan jobb minőségben, mintha a törökök csinálják.). És a törökök, mert valahogy csak betolják a sarkukat az EU/NATO ajtórésébe mint felvevőpiachoz. Ők meg nagy tételben onthatják az acél elemeket.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 212
33 642
113
Ha tippelnem kellene, akkor a pénzre tippelnék! :)
Elmondom, hogy én hogy csinálnám:
A törökök jó olcsón legyártják az önhordó páncéltestet. Bezavarják Magyarországra. (Még autóipari alaktrésznek is simán el fog menni, nem érinti bármilyen fegyverembargó). A németek beszállítják kezelőszerveket, műszerfalakat, fegyverzeti elemeket, optikákat, fedélzeti információs rendszereket. Mi meg az egészet összeházasítjuk egy nagyszerű összeszerelő üzemben. Ha van egy kis szerencsénk, akkor a futóművet, meg az hajtás elemeit simán mi is bedobhatjuk a közösbe.
Mindenki nyer, mert a RM olcsón jut összeszereléshez, és vázhoz. Mi, mert az alkatrészek egy része a miénk lesz, meg ugye az összeszerelés (várhatóan jobb minőségben, mintha a törökök csinálják.). És a törökök, mert valahogy csak betolják a sarkukat az EU/NATO ajtórésébe mint felvevőpiachoz. Ők meg nagy tételben onthatják az acél elemeket.
Megtobb ilyen eggyutmukodest a 3 nemzetnek. Es nem lessz problema a nemetek viszik az ertekesitest a magyarok az osszeszerelest es alkatreszbeszallitas a torok meg a sulyos dolgokat... :D igazabol ez egy nagyon eredmenyezo gyartasi/kereskedelmi utvonal lehetne... Amire az uj selyemut menten mind ket mimket erinto utvonalon piaca lenne a termeknek.

Mert arba is elfogadhato lenne /joval olcsobb a konkurencianal ugyan akkora haszomkulcsal is./
Minosegbe is a torokre ugyis oda lessz figyelve mi meg mar megszoktuk a nemet minosegellenorzest.
Es a nemet belsoegesu motorral szerelt jarmu az egesz vilagon top kategoria...

Es meg a vegen a nemeteknek nem is lessz szuksege annyi bevandorlora a ketkezi munkaigeny gyartasteren megjobban hatterbe szorul.