A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 719
113
Ez ugyan nem infó, de az idei brave warrioron állítólag volt kint hazai fejlesztésű nagyobb méretű drón. (valaki itt írta valamelyik topikban)

pontosabban drón gyártásról való pletykákról kérdeztem , azt mondta hogy felderító drónok vannak már , harcira épp képzik a személyzetet , viszont gyártással kapcsolatban nem hallott semmit
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely and Anti

Koleszkaja

Well-Known Member
2020. szeptember 5.
1 948
7 719
113
Amugy mindent tud, mert legenysegi szakacs.

:D amugy ő maga annyira nem nagy stajsz honvedsegen belül ez tény , de csaladja meg barati körükben vannak eleg magasan emberek (még csak most nem reg kezdte a csaladi szakmat ismerösöm a eletkorabol adandoan )

Ui: azert beszelek rebuszokban mert nem tudom mennyire szabadott volna neki ilyesmiről beszelni
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
:D amugy ő maga annyira nem nagy stajsz honvedsegen belül ez tény , de csaladja meg barati körükben vannak eleg magasan emberek (még csak most nem reg kezdte a csaladi szakmat ismerösöm a eletkorabol adandoan )

Ui: azert beszelek rebuszokban mert nem tudom mennyire szabadott volna neki ilyesmiről beszelni
Akiknek kell, azok értik, így is, mit akarsz mondani. A kocsi érted már elindult, viszlát! :cool:
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 603
25 033
113
Akiknek kell, azok értik, így is, mit akarsz mondani. A kocsi érted már elindult, viszlát! :cool:
Aki olyan poziban van az úgysem mondd el semmit, jómagam ismerek 1 embert aki Korom Ferivel szokott utazgatni, aztán a Lynx bejelentés előtt 2 nappal is azt merte nekem mondani, hogy piacot kutatunk.... (most nézd meg milyen ismerős az ilyen? :D )
 
G

Galthran

Guest
Aki olyan poziban van az úgysem mondd el semmit, jómagam ismerek 1 embert aki Korom Ferivel szokott utazgatni, aztán a Lynx bejelentés előtt 2 nappal is azt merte nekem mondani, hogy piacot kutatunk.... (most nézd meg milyen ismerős az ilyen? :D )
csak azt mantrázza amit a főnöke :Ddd
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113
Szíjjártót sztem ráállították erre a hadiipari sztorira is. Nem partizánban tárgyalgat, hanem megbízásból. A műltkori szingapúri baleset után, ma a kanadai kapcsolatokról posztolt. Milyen fasza stb, majd megemlítette a radarbizniszt. A vicces a következő posztja volt, a fantasztikus svéd kapcsolatok beruházások, 3 svéd céget is futtatott. Nekem jelzésértékű. Figyelni kell a srácot!!! ;)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A legfontosabb tételt sikerült kiválasztani...

Ezekből kellene egy halom,kevésnek értelme sincs.
Csak elbeszéltünk egymás mellett, de látod, én is erre gondoltam.
A mennyiség relatív. Én olyan 100-150dbra gondoltam.
Ennél jóval több csak a Vitarás beszerzés léptéke. Quadból ekkora mennyiség beszerzése nem megroggyantó.
Én nem is elsősorban az aktív alakulatokra gondoltam, hanem inkább a tartalékosoknak. Pontosan amiatt, mert a kisebbeket B-s jogsival is bárki röhögve elvezeti, és "helyzetben" az általad is felvázolt cipekedős, szaladgálós feladatokra ideális. Elejére, hátuljára a
Nem mondom, hogy nem tudják barom módjára felborítani, de nagyon rövid gyakorlás után (10 perc) bárki elvezeti egy B-s jogsival.
Emellett nem kell, hogy ott rohadjanak a szín alatt, mert kistraktori minőségben a bázisok körüli teendőkben is fel lehet használni.
Van quadhoz utánköthető fűnyíró, tolólap, miegymás.
De pont múltkor volt egy hír, hogy egy hatkerekű verziót most tesztelnek az angolok, mint aknavetősök járművét.
214649_1.jpg

Különben az angolok imádják az ilyen kis mobil dolgokat!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Annyi azert elferne. /nem hiszem hogy beporosodnanak./
Igazabol van a qadokhoz egy csomo fele utanfuto is. Tabori korulmemyek kozott biztos jol johet. A logisztikanak foleg. De kihelyezett or futar feladatok. Esetlegesen valami felderitese./nem dron szerepet kellene betoltenie csak alkalmazhatonak lennie./
Helyorsegen belluli szallitasok /utanfutoval./ van egy csomo minden amihez az unimog is nagy de a merga nem arra valo...nehezebb egy tgk sofort leakasztani mint egy b jogsist vagy akar a :) telephelyennbellul...
Na látod én csak most jutottam el ezen hozzászólás elolvasásához. Ennyire bolondokháza van mifelénk...:mad:
 
  • Tetszik
Reactions: tomcat1

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 524
93 793
113