[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

beat

Well-Known Member
2012. január 25.
1 032
2 488
113
Iszonyú boldog lennék,ha mar tenyleg ott tartanánk,hogy ezeket a sz@rokat vegre a kukaban látom...;) Reszemről az,hogy (mégegyszer kihangsúlyozom) mindössze egy tucat,használt,kiképzesre beszerzett Leo A4 színe valamennyire eltér az úgy nez ki veglegesnek szant magyar álcafestéstől,egész egyszerűen egy milliomod rangú kerdés,főleg úgy,hogy milyen állapotban van a honvédségünk... Amúgy meg a letező legegyszerűbben megoldható dologról van szó. Ha sokaig maradnak,egyszer majd úgyis újra lesznek festve talán... Amúgy basszus pár éve a legszebb álmaimban nem remeltem,hogy egyszer a magyar Leopard tankok festéséről kell majd vitaznom... :p:D:D

"pár éve a legszebb álmaimban nem remeltem,hogy egyszer a magyar Leopard tankok festéséről kell majd vitaznom"
Való igaz. Örülök én is,hogy vannak és ilyen szépen haladnak a beszerzések.
Viszont látva ezt az immár huszon-oldalakra nyúló vitát a színekről és a névről, kezdem megérteni miért nem lehetett tudni semmit a Gidránok beszerzéséről, az eddigi példányok legyártásáról. Az lett a név, ami, és olyan lett a szín, amilyen. Bizonyára legkevésbé sem hiányzott a katonáknak, beszerzési illetékeseknek, hogy legalább egy évig azon menjen a nyilvánosságban a rugózás, hogy "miért olyan színű lesz és miért az lesz a neve". Nagyra becsülöm a transzparenciát, és kicsit bizalmatlan vagyok a nem nyilvános beszerzésekkel, de el kell ismernem, ez jó lett. Jó eszközt vettünk, ipart fejlesztünk, és emellett nekem tetszik a színe és a neve is.
Majd próbáljátok meg rá photoshoppolni ezeket a Gidrán színeket a Leo-2-esekre. Jól fog mutatni? Szerintem igen. Lehet olyan lesz a többi 44 darab. :D
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 581
8 190
113
"pár éve a legszebb álmaimban nem remeltem,hogy egyszer a magyar Leopard tankok festéséről kell majd vitaznom"
Való igaz. Örülök én is,hogy vannak és ilyen szépen haladnak a beszerzések.
Viszont látva ezt az immár huszon-oldalakra nyúló vitát a színekről és a névről, kezdem megérteni miért nem lehetett tudni semmit a Gidránok beszerzéséről, az eddigi példányok legyártásáról. Az lett a név, ami, és olyan lett a szín, amilyen. Bizonyára legkevésbé sem hiányzott a katonáknak, beszerzési illetékeseknek, hogy legalább egy évig azon menjen a nyilvánosságban a rugózás, hogy "miért olyan színű lesz és miért az lesz a neve". Nagyra becsülöm a transzparenciát, és kicsit bizalmatlan vagyok a nem nyilvános beszerzésekkel, de el kell ismernem, ez jó lett. Jó eszközt vettünk, ipart fejlesztünk, és emellett nekem tetszik a színe és a neve is.
Majd próbáljátok meg rá photoshoppolni ezeket a Gidrán színeket a Leo-2-esekre. Jól fog mutatni? Szerintem igen. Lehet olyan lesz a többi 44 darab. :D
Nagyon egyetértek!
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Ez itt három+három külső málharögzítő:
5fe0fdc8028f1725188018.jpg


Ez alapján ez a jármű hatszemélyes befogadóképességű +vezető és irányzó. Szóval ez itt konkrétan rajkocsi nyolc fős könnyűlövész rajra.

Török verzió kialakítása:
vezető és parancsnok:
CsTDgToW8AEZ28o.jpg


Az irányzó egy lehajtható ülésen dolgozik és mellette utazik:
CsTDgRyVIAAcDa2.jpg


A lövészeknek marad 1+4 hely:
ejderyal%C3%A7%C4%B1n-5.jpg


Tehát elölről hátra:
vezető, rajparancsnok
lövész, irányzó
lövész, lövész
lövész, lövész

Te ezeket magadtól találod ki?Kerek perec leírták,hogy nem rajkocsi lesz.Nem 1940-et írunk,hogy rajkocsiban gondolkodjuknk(akkor is elavult volt már).
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 689
113
Te ezeket magadtól találod ki?Kerek perec leírták,hogy nem rajkocsi lesz.Nem 1940-et írunk,hogy rajkocsiban gondolkodjuknk(akkor is elavult volt már).
De ez akkor is úgy néz ki, mint egy rajkocsi. Tehát rajkocsi! Ez az a tíz darab, amit valami misszióra vettek.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 723
5 787
113
Vélemény? Hát az van. Mégpedig, hogy fogták a jóformán minden környezetben ezerszer megbukott "boci" (90M) gyakorló színeit és mintáját és rápingált(att)ák a török vasakra.
23768854_6448adcb9f4c32c8a79db555f743336b_xl.jpg


És látszólag a "költséghatékonyság" is nagyon fontos volt, mert a színek és a minta ugyan nagyjából egyezik, de a mintahatárokon a szemcsézésre már nem jutott pénz/erőforrás...
Szóval személyes véleményem szerint a Leók színeiben, ha minden bizonnyal nem is a lehető legjobbak, de legalább láttam fantáziát. Ez meg... Vissza a '90-es évek elcseszett koncepcióihoz.

Most, hogy mondod, nem gidrán ez, hanem magyar tarka! :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 689
113
Kerek perec leírták,hogy ezek mik lesznek,te meg mondod itt a baromságot.Milyen misszióra vették ezt a 10-et?Te tényleg nem olvasod,hogy mi van ezzel a nyomorult Gidránnal?
Az utolsó amit olvastam az az volt, hogy vettünk tizet Maliba, de itt maradtak.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 141
113
Az utolsó amit olvastam az az volt, hogy vettünk tizet Maliba.
Azt máig nem tudom hol olvastátok. Maróth annyit nyilatkozott, hogy missziós feladatokra is alkalmazhatóak.
Valószíüleg lesz majd "rajkocsi" verzió is, amit a Balkánon fogunk alkalmazni járőr szerepkörben (bár az inkább a kisebbre illik), de a kint alkalmazott járőrök létszáma nem indokolja a teljes kihasználását a férőhelynek.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 363
77 048
113
Azt máig nem tudom hol olvastátok. Maróth annyit nyilatkozott, hogy missziós feladatokra is alkalmazhatóak.
Valószíüleg lesz majd "rajkocsi" verzió is, amit a Balkánon fogunk alkalmazni járőr szerepkörben (bár az inkább a kisebbre illik), de a kint alkalmazott járőrök létszáma nem indokolja a teljes kihasználását a férőhelynek.

Ott sem egy járműben fog menni az egész raj,még akkor sem ha beférnek.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 090
13 496
113
Azt máig nem tudom hol olvastátok. Maróth annyit nyilatkozott, hogy missziós feladatokra is alkalmazhatóak.
Valószíüleg lesz majd "rajkocsi" verzió is, amit a Balkánon fogunk alkalmazni járőr szerepkörben (bár az inkább a kisebbre illik), de a kint alkalmazott járőrök létszáma nem indokolja a teljes kihasználását a férőhelynek.
Annál azért valamivel konkrétabb volt: „Hirtelen egy nemzetkozi miszióhoz csatlakoznunk kellet és akkor úgy nézet ki, hogy ezzel a 10 darab gépjármuvel tudjuk biztosítani a miszióban résztvevo katonáinknak a biztonságát.” Tehát egy meghatározot momentumban az is benne volt a pakliba, hogy miszióba kuldik ezeket.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 141
113
Annál azért valamivel konkrétabb volt: „Hirtelen egy nemzetkozi miszióhoz csatlakoznunk kellet és akkor úgy nézet ki, hogy ezzel a 10 darab gépjármuvel tudjuk biztosítani a miszióban résztvevo katonáinknak a biztonságát.” Tehát egy meghatározot momentumban az is benne volt a pakliba, hogy miszióba kuldik ezeket.
Hát ez nem Mali mert oda már elég régen csatlakoztunk és nem hirtelen.
 

Gyurma

Well-Known Member
2019. január 30.
949
1 665
93
Iszonyú boldog lennék,ha mar tenyleg ott tartanánk,hogy ezeket a sz@rokat vegre a kukaban látom...;) Reszemről az,hogy (mégegyszer kihangsúlyozom) mindössze egy tucat,használt,kiképzesre beszerzett Leo A4 színe valamennyire eltér az úgy nez ki veglegesnek szant magyar álcafestéstől,egész egyszerűen egy milliomod rangú kerdés,főleg úgy,hogy milyen állapotban van a honvédségünk... Amúgy meg a letező legegyszerűbben megoldható dologról van szó. Ha sokaig maradnak,egyszer majd úgyis újra lesznek festve talán... Amúgy basszus pár éve a legszebb álmaimban nem remeltem,hogy egyszer a magyar Leopard tankok festéséről kell majd vitaznom... :p:D:D
Teljesen igazad van. Most épül egy brend színekkel és azokat a hibákat követjük el, amit egy multi az autópark váltásakor is megtörténik. Nálunk viszont a technika fontosabb mint a színkód és Maróti is elmondta hogy most kezdik komolyan venni. Ha jól emlékszem ez volt az első beszerzésünk egyike. Abban is biztos vagyok hogy majd egyszer saját készletből festik a terep mintákat. Most még nem ezen kellene pörögni, az még odébb van.;)
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra