A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

A bazisok rendbetetele hol tart?
Es hat a fizetes, ugye. Az a legfájobb pont.
Mindent sajnos nem lehet egyszerre.
Bar az összrendeles igy is megdöbbentő.
Van ahol halad, van ahol kevésbé, ismétlem kurvára az elején vagyunk, és egyelőre a látványos nagyberuházások a prioritás nem pedig az alapok rendbetétele ami panaszaink javát adja...
 
Szánalmas ez az egész.
Minden mostani kormány előtti kormány (beleértve e kormány első két ciklusát is) csak leépülést tudott felmutatni a seregben. Lehet vádaskodni, meg mindenfelé mutogatni, gazdasági alapon érvelni, de mindez csak arra jó, hogy az egyes oldalak fel tudjanak mutatni valamit a saját védelmükre és a másik elleni vádaskodásra.
És ennek önmagában semmi értelme.
Ha hátradőlünk, akkor azt látjuk, hogy a rendszerváltás óta most először van haderőfejlesztés. Lehet a szavakkal bűvészkedni, de ez csak ennyi, nem több.
További jó pártszemüveges érvelgetést midnenkinek!
Teljesen igazad van, de amikor már a jelenlegi fejlesztéseket szapulja oldalakon keresztül akkor már nem tudom megállni hogy beírjak.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
Persze csak azt hittük sztem jópáran, hogy hasonló elánnal lesz fejlesztve a honvédelem is, mint mondjuk a sport, így van egy kis hiányérzet.
Ha objektíven akarom értékelni ezen a téren a kormány munkáját, akkor a Zrínyi félévi értesítő:
Hadiipar fejlesztése: 5
Imázs, PR: 5
Honvédelem: 2
Ha már értékelsz akkor az előző kormányokat is értékeld légy szíves mert úgy helyes.
 
A katonáknak kell megvédeni az országot nem a tartalékosoknak.





Tisztelem azok elhatározását, akik jelenleg tartalékos katonai kiképzésre jelentkeznek, nagyra becsülöm a hazafiasságukat, amely behozza õket a haderõbe, mégsem gondolom, hogy ez lenne a fiatalítás célszerû útja. A 25 napos alapkiképzés – ha mégoly intenzív is – vajmi kevés alapot ad a katonai szolgálat teljesítéséhez, a katona a küszöbfeltételeket sem képes ez alapján biztonsággal teljesíteni. Mondhatnánk, hogy alapnak ez a 25 napos kiképzés egy közkatona esetében – aki rendeltetésszerûen kötelékben teljesíti feladatait – akár elegendõ is lehet, úgyis a tisztesek és az altisztek irányítása alatt állnak. Csakhogy a 422 szakaszvezetõi rendfokozatú önkéntes tartalékos közül 122-nek (29%) és a 877 altiszt között 160-nak (18%) nincs katonai „múltja,” tudása. Amíg nem valósul meg az általános leszerelés, mindig bûnnek fog számítani, ha az embereket felmentjük az olyasfajta kiképzés alól, amely tisztességes esélyt nyújt számukra, hogy túléljék a háborút” (Eisenhower, Dwight D. 1988, 162.) A katonai elõélet nélküli fiatalok rövidített kiképzése helyett sokkal hatékonyabb, és az önkéntes haderõk mûködtetése terén nálunk nagyobb hagyományokkal rendelkezõ országokban már jól bevált megoldás a haderõbõl (nem fegyelmi okokból) fiatalabb korban kiváló hivatásos, illetve a szerzõdést nem hosszabbító szerzõdéses katonák „megmentése” a tartalékos rendszer számára.5 Ez nálunk is járható út lenne, „csak” a szerzõdés tartalmára vonatkozó jogszabályi változtatásra van szükség, amely alapján a szerzõdéses katonának jelentkezõ egyúttal azt is vállalja, hogy a szerzõdésének lejártát követõen, további 3–5 évet tartalékosként szolgál a haderõben.6 (Petruska Ferenc 2016, 97–98.) Látszólag ez a megoldás szemben áll a haderõ érdekeivel, mert megnehezíti a szerzõdéses katonák eredményes toborzását. Ugyanakkor a feltételezett hátrány látszólagos. Annak éppen az ellenkezõje igaz: egy újabb szûrõt jelenthet az által, hogy kiszûri azokat, akikben nem eléggé komoly a szándék a katonai szolgálat vállalására. Megkérdõjelezhetõ ugyanis annak a jelentkezõnek az elhatározottsága, akit visszarettent a szolgálat vállalásától az, hogy egyúttal a tartalékos szolgálatot is vállalnia kell. Kétlem, hogy az, aki ilyen okból nem vállalja a szerzõdéses szolgálatot, végig szolgálja-e a szerzõdésben vállalt idõtartamot. Nem szabad persze megfeledkezni arról, hogy ennek fejében viszont a jelenlegi juttatásoknál többet kellene kínálni a tartalékosok számára.
170 HADTUDOMÁNY 2016/KÜLÖNSZÁM HUMÁNPOLITIKA
 



megállapodás előtt állnak a felek.

Azzal kapcsolatban, hogy 2026-ban lejár a Gripen vadászrepülőkre vonatkozó szerződés, elmondta, 2021-ben már megkezdődnek a szakmai tárgyalások, és annak felmérése, hogy mire is kell egy ilyen flotta, illetve mekkora flottára van szükség. „Azt tűztük ki célul, hogy jövőre lássuk, milyen képességet kell biztosítanunk a magyar honvédség számára ezen a területen, utána indul el a piackutatás és majd csak az utolsó fázisban a konkrét tárgyalás a cégekkel” – fogalmazott a védelmi fejlesztésekért felelős kormánybiztos.


Egyébként ugyanitt azt mondta, hogy a Lynx változatol fejlesztési költsége 2-3 jármű ára lesz magyar részről,.... Ami ismét felvet kérdéseket.
Idekontárkodnék a Maróth interjú egy mondata miatt:

Kb. 18:40-kor kezdődik egy rész a 4x4-es gépjárművel kapcsolatban ,amiről azóta tudjuk, hogy a Gidrán:

"Egy török gépjárműből vett a honvédség 10 db-ot, -hirtelen egy nemzetközi misszióhoz csatlakoznunk kellet és úgy nézett ki, hogy ezzel a 10 db gépjárművel tudjuk biztosítani a misszióban résztvevő katonáinknak a biztonságát- ezzel kapcsolatban van egy nagyobb program. "

A gidránok egyből mennek is egy misszióba? Nem arról volt szó, hogy ezek az elsők FO feladatkörűek lesznek?
Na meg mi az az új misszió? Én Libanonra tippelnék, nem tudom az elindult-e már.
 
Idekontárkodnék a Maróth interjú egy mondata miatt:

Kb. 18:40-kor kezdődik egy rész a 4x4-es gépjárművel kapcsolatban ,amiről azóta tudjuk, hogy a Gidrán:

"Egy török gépjárműből vett a honvédség 10 db-ot, -hirtelen egy nemzetközi misszióhoz csatlakoznunk kellet és úgy nézett ki, hogy ezzel a 10 db gépjárművel tudjuk biztosítani a misszióban résztvevő katonáinknak a biztonságát- ezzel kapcsolatban van egy nagyobb program. "

A gidránok egyből mennek is egy misszióba? Nem arról volt szó, hogy ezek az elsők FO feladatkörűek lesznek?
Na meg mi az az új misszió? Én Libanonra tippelnék, nem tudom az elindult-e már.
Nem mennek.
 
  • Tetszik
Reactions: honved