A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 057
92 112
113
programok.jpg
Érdekes összevetni a tavalyi és az idei 2021-22-es tervezetet.
Screenshot-2020-05-26.png


programok.jpg


1. Gripen, ok.
2. A H145M-hez dobtak idén plusz 16 milliárd aprót. Spike???? A jó hir, hogy ez idén kifut, lehet másra költeni a fejlesztési pénzt.
3. H225M. Tejelünk előre becsülettel.
4. Leopard - PzH viszi a zsét rendesen.
5. Lesz garázs is.
6. A 2023-as az már a hazai RGW lesz?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 575
74 562
113

Én is csak a prológot olvastam. Nem vagyok előfizető.

Update:

Meg van a teljes cikk:

Ha jól látom ez ugyanaz a sztori, mint amit még decemberben linkeltem:

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 199
66 952
113
Alapvetően nekem az tetszett, hogy figyelnenk ránk is, ahogy mi is figyelünk rájuk. Azthiszem a fiatal és kevésbé fiatal réteg, aki folyamatosan monitorozza a világ ezen szegmensét(mégha nem is ezeket a szavakat használta) nekünk is szólt, már a szakszolgálatokon felül. 1:40-től.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 405
14 475
113
Lőttem KGP9-cel, annyira nem estem tőle hasra, de azért meglepett, milyen gyorsan kiürít egy tárat. Erős kis jószág. Amikor ezt tervezték, még az UZI-kkal, meg az Ingram-ekkel volt egy ligában. Nyilván vannak konstrukciós hibái, de azokkal összehasonlítva nem volt rossz géppisztoly így sem, ellenben egy MP5-nek a nyomába sem ér. Aztán ugye jöttek a gyártásbeli problémák, és a sztorit mindenki tudja. A BV-nél is csak azért van ma már, mert ott úgy sem kell használni, ellenben a lélektani hatása megvan, hogy "dikk mán drága jó tesvírem, itt van valami, ha géppisztolyos kommandérosok masíroznak".

Főleg éjszakásban olvasom a fórumot, nem nagyon akartam mutatni, mert airsoft replikák semmilyen szinten nem relevánsak itt, de mivel sokáig téma volt az AMD, mutatom én mit csináltam a replikámmal. Az első markolat tán olyan, amit Kriss is használ(t), teljesen jól megy vele a tárazás. Plusz a gumi tusvég nagyon sokat dob a komfortérzeten. Valahogy ezzel nem érzem már annyira a hiányát annak, hogy lövéskor nincs mire feltámasztani az arcom.

3390_ab55316b44d3.jpg

Hát meglepődtem volna ha hasraesel tőle. :D

Uzi/ingram egy liga?
30/40 éves fegyverekkel?

Emlékeim szerint 80as években kezdték tervezni. (talán komondor néven, nincs más kutyánk?)
2000res években rendszeresítette a Honvédség. :oops:
Nem vadászgép, géppisztoly, de nekünk kellett kb 20 év. :confused:

Ezekkel volt egy ligában és ez jó? o_O

Problémáim.

Hangtompító hiánya.

Sinezés teljes hiánya. (2000res évek!)

Első markolat nem túl ergonomikus.

Tűzváltó kar idióta, balesetveszélyes elhelyezése. Biztonságosan csak 2 kézzel kezelhette az ember.

Kesztyűben problémás kezelés a tűzváltónak.

Irányzék pontatlansága. Optika, red dot sín hiányában nem alkalmazható.

AMD szintű váltámasz.

Nagy a tüzgyorsaság, miért nincs kötött sorozat?

25-ös tár.?

3 db tár/fegyver.?

A gyártás minősége miatt megbízhatatlanság!!!

Nem. Nem volt az uzival/ingrammal egy ligában. o_O Pedig több évtized volt köztük.:confused:
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 662
46 662
113
Remélem hogy nem a 250 db CG4-et kerül ennyibe és kapják meg ilyen lassan...
Még akár az is. DE ne felejtsük, hogy a gránátokat is ki kell fizetni. Azokat meg folyamatosan szállítják, mi meg folyamatosan fizetjük.
Mivel költségvetési forrásból fizetünk, így életképesebb a több évre elnyújtott szállítás/fizetés.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 575
74 562
113

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 575
74 562
113
"A haditechnikai beszerzések tekintetében is rendszerben gondolkodunk, nincs fontos és kevésbé fontos terület, minden fejlesztéssel csúcstechnológiát vásárolunk "- mondta Benkő Tibor honvédelmi miniszter január 14-én, csütörtökön az InfoRádiónak adott interjújában.

"A kézifegyvergyártás eredetileg a cseh licensz alapján az összeszerelésre vonatkozott, mára már olyan technológiával rendelkezik a Magyar Honvédség, amely lehetővé teszi bizonyos elemek itthoni gyártását. „A szerződéskötéstől függ, hogy mikor vesszük át a teljes gyártási kapacitást” – mondta a tárcavezető."

(Az
adás valószínűleg holnaptól lesz visszahallgatható,)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 199
66 952
113
Végülis mi csesződtünk itt elég sokat ezzel a témával. Már nem csak az anyagi vonzattal, hanem általánosan az állomány képzés, megtartás, ellátás kérdéskörével, hát ne panaszkodjunk. :D
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 596
8 191
113
Alapvetően nekem az tetszett, hogy figyelnenk ránk is, ahogy mi is figyelünk rájuk. Azthiszem a fiatal és kevésbé fiatal réteg, aki folyamatosan monitorozza a világ ezen szegmensét(mégha nem is ezeket a szavakat használta) nekünk is szólt, már a szakszolgálatokon felül. 1:40-től.
Én itt bizony magunkra gondoltam :)
Mi is figyelünk Maróth Gáspárra.
Sokmindent jelentsen be idén is!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 199
66 952
113
Erről van valami infótok?
Lassan mindenki belefut valahol a neten és visszaolvasás nélkül linkeli ide. :) Gyakorlatilag tömörítve, mivel a Komondor nem lett a honvédelem vesszőparipája, de mégis komoly erőfeszítéseket tettek bele és egy működő gép lett egy olyan cég részéről amiben van potenciál, a járművüket UGV alapként beillesztik a fejlesztésekbe, már legalábbis ha az együttműködés potens eszközt eredményez. Ez lett az általános közvélekedés itt a napokban, ahogy morzsánként olvastam.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 575
74 562
113

Azzurro

Well-Known Member
2018. november 25.
1 887
4 936
113
Magyarázzák a bizonyítványt. Panaszkodnak, hogy nincs elég jelentkező, de pont az ilyen ügyekkel lehet elvinni egy fiatal, jó képességű tiszt kedvét a katonai pályától: jön valaki egy 6 hetes alapkiképzéssel, rögtön tiszt lesz majd utánna máris Sandhurst-ben van.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 706
113
Magyarázzák a bizonyítványt. Panaszkodnak, hogy nincs elég jelentkező, de pont az ilyen ügyekkel lehet elvinni egy fiatal, jó képességű tiszt kedvét a katonai pályától: jön valaki egy 6 hetes alapkiképzéssel, rögtön tiszt lesz majd utánna máris Sandhurst-ben van.
Ezt honnan vetted? Olvasd el figyelmesebben a cikket.