A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 317
12 686
113
"Kollégáim lecsillapítottak, mivel a készülő járművek úgy néznek ki, mint egy tank, a laikusok nyugodtan hívhatják annak, de valójában lánctalpas, lövegtoronnyal ellátott csapatszállító páncélautókról van szó".
Ennyit Maróth szakértelméről, amitől itt egyesek elalélnak.
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81 and Negan

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 055
30 512
113
Kecskeméten kézifegyver kiegészítő és optikai rendszerekhez képeznek mérnököket.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 736
113
"Az elmúlt 20-25 évben 4-szer voltunk fegyveres konfliktus közelében".
Melyik volt ez a 4?
  • Románia - '89
  • Délszláv háború (ezt említik is )
  • 2009 - Szlovákia ( Sólyom László kitiltása után mintha lett volna mozgósításról hír )
  • Ukrajna ???
Tippre.

1. 89 december, román forradalom. Ez volt a legmeredekebb. De itt voltunk a legfelkészültebbek.
2. 91 június-oktober Délszláv háború kitörése - Barcs szerb bombázása
3. 99 Marc - június, Szerbia NATO bombázása
4. 2014 Ukrajna
 
T

Törölt tag 467

Guest
"Kollégáim lecsillapítottak, mivel a készülő járművek úgy néznek ki, mint egy tank, a laikusok nyugodtan hívhatják annak, de valójában lánctalpas, lövegtoronnyal ellátott csapatszállító páncélautókról van szó".
Ennyit Maróth szakértelméről, amitől itt egyesek elalélnak.
Az idézet nem pontos, nem mondott ilyet. Talán illene meghallgatni, mielőtt minősítesz. Mellesleg senki nem mondta, hogy haditechnikai szakértő lenne. Nem is ezért van ott.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Tippre.

1. 89 december, román forradalom. Ez volt a legmeredekebb. De itt voltunk a legfelkészültebbek.
2. 91 június-oktober Délszláv háború kitörése - Barcs szerb bombázása
3. 99 Marc - június, Szerbia NATO bombázása
4. 2014 Ukrajna
Nekem is ez volt az első tippem.

Aztán eszembe jutott irányított kommunikáció van, így lehet hogy 2015-től működő déli határzárra gondol? :rolleyes:
 

Topper Harley

Well-Known Member
2020. május 21.
134
478
63
Tippre.

1. 89 december, román forradalom. Ez volt a legmeredekebb. De itt voltunk a legfelkészültebbek.
2. 91 június-oktober Délszláv háború kitörése - Barcs szerb bombázása
3. 99 Marc - június, Szerbia NATO bombázása
4. 2014 Ukrajna

Nekem is ez volt az első tippem.

Aztán eszembe jutott irányított kommunikáció van, így lehet hogy 2015-től működő déli határzárra gondol? :rolleyes:
Nekem is ez jutott az eszembe. Pláne, amikor 40 fegyveres horvat rendőr megjelent 1000 migrivel egy vonaton.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Pogány

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113
Maróth Gáspár... egyből megdöbbentő tényekkel válaszolt – bár előrebocsátotta: “kollégáim félnek elengedni egy-egy tévéstúdióba, nehogy kirobbantsak egy fegyveres összetűzést”.
:D

Amíg csak kevesebbet és csak nagyon hivatalosan nyilatkozott, nagyobb volt a nimbusza... kicsit elhibázottnak érzem ezt a "közvetlen" stílust mint kommunikációs fogás, de lehet hogy a többségnek/a megcélzott közönségnek ez jön be jobban. Biztos volt előtte telefonos közvélemény-kutatás :)

Mi meg úgy is elolvasunk mindent, de ezt mondta is... :D
 
  • Tetszik
Reactions: Bálint
W

Wilson

Guest
A kedvencem ez a komment:)

"Elég lenne megyei szinten 5000 katona és 2500 önkéntes terület tartalékos!"

Hiszen az csak csekély 95000 katonát jelent meg 47500 tartalékost még szerencse, hogy megelégedik ennyivel:)
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 012
12 868
113
Amíg csak kevesebbet és csak nagyon hivatalosan nyilatkozott, nagyobb volt a nimbusza...
Beszelnek rola amit mondott? Beszelnek. Szerintem ennek az interjunak az volt a lenyege hogy a "minek fegyverekre kolteni" el lett magyarazva ugy hogy az atlag ember is megertse. Ha ennek az az ara hogy belevitt egy kis "szenzaciot" is hat akkor legyen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 506
93 736
113
programok.jpg
Érdekes összevetni a tavalyi és az idei 2021-22-es tervezetet.
Screenshot-2020-05-26.png


programok.jpg


1. Gripen, ok.
2. A H145M-hez dobtak idén plusz 16 milliárd aprót. Spike???? A jó hir, hogy ez idén kifut, lehet másra költeni a fejlesztési pénzt.
3. H225M. Tejelünk előre becsülettel.
4. Leopard - PzH viszi a zsét rendesen.
5. Lesz garázs is.
6. A 2023-as az már a hazai RGW lesz?
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 708
76 721
113

Én is csak a prológot olvastam. Nem vagyok előfizető.

Update:

Meg van a teljes cikk:

Ha jól látom ez ugyanaz a sztori, mint amit még decemberben linkeltem:

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Alapvetően nekem az tetszett, hogy figyelnenk ránk is, ahogy mi is figyelünk rájuk. Azthiszem a fiatal és kevésbé fiatal réteg, aki folyamatosan monitorozza a világ ezen szegmensét(mégha nem is ezeket a szavakat használta) nekünk is szólt, már a szakszolgálatokon felül. 1:40-től.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 638
14 979
113
Lőttem KGP9-cel, annyira nem estem tőle hasra, de azért meglepett, milyen gyorsan kiürít egy tárat. Erős kis jószág. Amikor ezt tervezték, még az UZI-kkal, meg az Ingram-ekkel volt egy ligában. Nyilván vannak konstrukciós hibái, de azokkal összehasonlítva nem volt rossz géppisztoly így sem, ellenben egy MP5-nek a nyomába sem ér. Aztán ugye jöttek a gyártásbeli problémák, és a sztorit mindenki tudja. A BV-nél is csak azért van ma már, mert ott úgy sem kell használni, ellenben a lélektani hatása megvan, hogy "dikk mán drága jó tesvírem, itt van valami, ha géppisztolyos kommandérosok masíroznak".

Főleg éjszakásban olvasom a fórumot, nem nagyon akartam mutatni, mert airsoft replikák semmilyen szinten nem relevánsak itt, de mivel sokáig téma volt az AMD, mutatom én mit csináltam a replikámmal. Az első markolat tán olyan, amit Kriss is használ(t), teljesen jól megy vele a tárazás. Plusz a gumi tusvég nagyon sokat dob a komfortérzeten. Valahogy ezzel nem érzem már annyira a hiányát annak, hogy lövéskor nincs mire feltámasztani az arcom.

3390_ab55316b44d3.jpg

Hát meglepődtem volna ha hasraesel tőle. :D

Uzi/ingram egy liga?
30/40 éves fegyverekkel?

Emlékeim szerint 80as években kezdték tervezni. (talán komondor néven, nincs más kutyánk?)
2000res években rendszeresítette a Honvédség. :oops:
Nem vadászgép, géppisztoly, de nekünk kellett kb 20 év. :confused:

Ezekkel volt egy ligában és ez jó? o_O

Problémáim.

Hangtompító hiánya.

Sinezés teljes hiánya. (2000res évek!)

Első markolat nem túl ergonomikus.

Tűzváltó kar idióta, balesetveszélyes elhelyezése. Biztonságosan csak 2 kézzel kezelhette az ember.

Kesztyűben problémás kezelés a tűzváltónak.

Irányzék pontatlansága. Optika, red dot sín hiányában nem alkalmazható.

AMD szintű váltámasz.

Nagy a tüzgyorsaság, miért nincs kötött sorozat?

25-ös tár.?

3 db tár/fegyver.?

A gyártás minősége miatt megbízhatatlanság!!!

Nem. Nem volt az uzival/ingrammal egy ligában. o_O Pedig több évtized volt köztük.:confused:
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81