A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 129
113
20120929-STEN6191.jpg

Esetleg ő?
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Készenléti rendőrség. De találtam egy direkt nekik készült darabot is.
http://www.ipolycipo.hu/labbelik/rendvedelmi+szervek+reszere/206+bevetesi+bakancs+[kr].html

4229801545cb49a45e7f78.jpg
biztos hogy nem ilyen krumpliorru szar, és ragyásabb a szára.és bocs a rendőröktől hogy nem tudtam hogy már nem rebisz:)) amúgy az előzó majdnem olyan volt.de hagyjuk:))))2 het mulva pontosan megmutatom mirol van szo.
Készenléti rendőrség. De találtam egy direkt nekik készült darabot is.
http://www.ipolycipo.hu/labbelik/rendvedelmi+szervek+reszere/206+bevetesi+bakancs+[kr].html

4229801545cb49a45e7f78.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 129
113
Kriss. egyetértek veled, abban az esetben ha bespájzolsz. Ha nem így van, akkor lásd covid maszk mizéria, vagy vakcina, hirtelen nincs semmi. Így ha drágábban is de fenn kell tartani ezekből a "filléres" tételekből bármi áron egy saját kapacitást különben nem kapsz a piacon semmit.
A bakancs pont az amiből bespájzolsz mivel fel kéne tartani egy hadműveleti tartalékot is, arra az esetre ha mozgósítani kell. Minden személyi felszerelés ilyen, az más dolog, hogy az aktív állománynak sincs cucca, nemhogy azoknak akiket mozgósítanál, mert harcjárműgyárra van pénz ruhára meg nincsen.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 129
113
De most akkor a rendőrségi ellátásból kapják vagy pedig veszik saját költségre? Ha veszik igazából akkor teljesen mindegy.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 448
27 722
113
A bakancs pont az amiből bespájzolsz mivel fel kéne tartani egy hadműveleti tartalékot is, arra az esetre ha mozgósítani kell. Minden személyi felszerelés ilyen, az más dolog, hogy az aktív állománynak sincs cucca, nemhogy azoknak akiket mozgósítanál, mert harcjárműgyárra van pénz ruhára meg nincsen.
Jó, döncsétek már el mit akartok! Váltás ruha nélkül harcolni Leopard 2A7-el, vagy szép társaságiban csicseregni arról, hogy nem mondhatjátok el, hány T-72-es működik még! ;)
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Szemre hogy mondod meg milyen puha a bőr?
hát látod nem?én látom. más a varrás,stb..vannak-e fodrok,redőnyök,stb..nem vagyok cipész de szemem az van.pl gojzer varrás (remélem jol irom) van-e a talpon, az már 1 alap. nem ragasztott szar. ha 2 van még jobb, mert az már vízzáró. A kisipari munka pl a saroknal a csucsvarrat,és igy tovabb.pl el van-e kalapálva a varrat..egy jo cipőn soha nincsenek fix részek.mert minden változik, így pl a munkavédelmi bakancsoknál a fém orrész meg a kemény talp arra jó hogy állsz benne valahol és napi 100 métert mensz benne.és az innentől nem cipő:)))
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 129
113
Jó, döncsétek már el mit akartok! Váltás ruha nélkül harcolni Leopard 2A7-el, vagy szép társaságiban csicseregni arról, hogy nem mondhatjátok el, hány T-72-es működik még! ;)
Igazából a személyi felszerelés filléres dolog azokhoz a beszerzésekhez képest amik pörögnek éppen mivel filléres nem annyira mozgatja meg a döntéshozókat, hogy az erre szánt összeget megemeljék.
És mondjuk a haderőfejlesztést talán azzal kezded, hogy képes vagy ellátni az alapvető szükségleti cikkekkel a katonáidat és felépítesz egy ellátási láncot....
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 129
113
a barátomnak 2 pár van 7 éve...abban van nyáron (nem izzad a lába aratáskor,stbb) télen meg mindent kibír ugyanaz.hihetetlen cucc. drágán adják az tény .12.000 és 22.000 huf között lehet venni.azt én nem tudom gyalogolni mennyit lehet vele. de ezért veszunk hiuzt meg boxert? hogy ne kelljen napi 40km-ert gyalpgolni.na félre a viccet..ezt a gyaloglas temat el kellene már felejteni.meg hogy szögálló..
Mondjuk ilyen olcsón én még normális bakanccsal nemigen találkoztam, de sima cipővel is ritkán szóval enyhén szólva szkeptikus vagyok.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
De most akkor a rendőrségi ellátásból kapják vagy pedig veszik saját költségre? Ha veszik igazából akkor teljesen mindegy.
nem tudom. Ő dolguk. Abban járnak mert az a jo. innen indultunk hogy van-e jó. Szerintem van és ez az. Ha nekik jo akkor jo nem?
és akkor innentől van jó is akár. Hogy ki és honnan veszi az az ő dolga.nem kell uj beszállítót keresni. van.ennyi.drága? lehet.nem tudom. mihez képest. ha egy katonának feltöri a surrano a labat, és emiatt 2 honapig nem tud lábraállni, az a legdrágább szerintem.
Ugyhogy alsógaty, zokni, póló,cipó(bakancs) a minimum amin nem lehet és nem kell spórolni.és mindegyikből bőven..hogy ne 2-3 naponta kelljen mosni, a meloruha más teszta...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 960
78 244
113
Jó, döncsétek már el mit akartok! Váltás ruha nélkül harcolni Leopard 2A7-el, vagy szép társaságiban csicseregni arról, hogy nem mondhatjátok el, hány T-72-es működik még! ;)
Tudod eg, Leopard kb 3 milliárd,na abból felszereled az egész hadsereget kb mindenből a legjobbal.
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 771
3 199
113
de van jó példa is. a csengeri szamos cipőgyár először a salamander, jelenleg meg a josef scheibel márka alatt gyárt. kb 2000huf egy cipő, a boltban meg 20.000..nos ők pl tudnának jót gyártani..ha pár évvel ezelőtt nem lett volna valami gyanús tűzeset. de ujra gyártanak tudtommal.
Csengerben 2000 Ft a cipő? Honnan van ez az infód?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 489
121 129
113
nem tudom. Ő dolguk. Abban járnak mert az a jo. innen indultunk hogy van-e jó. Szerintem van és ez az. Ha nekik jo akkor jo nem?
és akkor innentől van jó is akár. Hogy ki és honnan veszi az az ő dolga.nem kell uj beszállítót keresni. van.ennyi.drága? lehet.nem tudom. mihez képest. ha egy katonának feltöri a surrano a labat, és emiatt 2 honapig nem tud lábraállni, az a legdrágább szerintem.
Ugyhogy alsógaty, zokni, póló,cipó(bakancs) a minimum amin nem lehet és nem kell spórolni.és mindegyikből bőven..hogy ne 2-3 naponta kelljen mosni, a meloruha más teszta...
De az a amit vesznek eléggé valószínűtlen, hogy itthoni gyártmány.
Alsógatyát meg nem ad egyik állami szerv sem.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
nem tudom. Ő dolguk. Abban járnak mert az a jo. innen indultunk hogy van-e jó. Szerintem van és ez az. Ha nekik jo akkor jo nem?
és akkor innentől van jó is akár. Hogy ki és honnan veszi az az ő dolga.nem kell uj beszállítót keresni. van.ennyi.drága? lehet.nem tudom. mihez képest. ha egy katonának feltöri a surrano a labat, és emiatt 2 honapig nem tud lábraállni, az a legdrágább szerintem.
Ugyhogy alsógaty, zokni, póló,cipó(bakancs) a minimum amin nem lehet és nem kell spórolni.és mindegyikből bőven..hogy ne 2-3 naponta kelljen mosni, a meloruha más teszta...
megkérdeztem. ellátmányból veszik. és azt amit ők akarnak. szóval nem az előírtat hordják.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss