[BIZTPOL] Szlovákia

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ibanez de bobadilla

Well-Known Member
2019. szeptember 5.
856
2 692
93
A szlovák kormányválságról egy elemzés:
brutál cikk.
teljesen nyilvánvaló, hogy annak az operettországnak minél előbb meg kell szűnnie.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
"Forrásaink szerint azok a leegyszerűsítő képek miszerint a Penta a szovjet intézményben tanuló alapítók miatt valamiféle keleti érdeket követett volna, nem megfoghatóak." :)
..
"A koalíciós kormány most merész akcióba fogott, a „Tisztítótűz”, az „Isten malmai” és a „Júdás” fedőnevű rajtaütésekben kommandósok fogták el Jaroslav Haščákot, a Penta Investments befektetőcsoport dollármilliárdos vezetőjét, illetve egy rakás politikust, rendőrt és nemzetbiztonsági vezetőt."
..
Jóllehet nem látom át teljes mértékben a dolgokat, de miért van egy olyan érzésem, hogy gyakorlatilag ugyanaz zajlik le most tőlünk északra, mint ami megtörtént a románoknál. Nevezetesen minden keleti kapcsolódási pont elvágása és a "Soros-birodalom" polipjának beültetése. Folyik a Kraken tapadókorongos csápjainak a kinyújtása...
..
Itt vannak további cikkek:
https://korkep.sk/cimke/gorilla/
https://korkep.sk/cimke/jaroslav-harrak/
Hoppácska! :eek:
Most meg ez:
---
"Csütörtök reggel a Nemzeti Bűnüldöző Ügynökésg (NAKA) őrizetbe vette Vladimír Pčolinskýt, a Szlovák Információs Szolgálat (SIS) elnökét. Pčolinský nevét korrupciós ügyekkel hozták összefüggésbe."
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Biztos?
---
"Távozik posztjáról Marek Krajčí egészségügyi miniszter. A hírt a leköszönő tárcavezető jelentette be Igor Matovič kormányfővel tartott csütörtöki sajtótájékoztatóján."
..
"Lemondott Marek Krajčí szlovák egészségügyi miniszter. Szlovákiában az egyik legrosszabb a járványhelyzet, a kórházak megteltek, nemzetközi segítséget kért a kormány. A miniszter lemondásának viszont nem ez volt a fő oka, hanem a kormányválság."
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
Mitől lenne ilyen nálunk? Rossz a helyzet, de NEM a kormány mutálta a vírust. Elsők vagyunk Európában. Egyre többen regisztrálnak. Ha pedig Vadaiék és Karácsonyék nem a Politiconak adott infóikat "olvasnák vissza" és segítenének, akkor hamarabb vége lenne. Ők épp most távolodnak ezerrel a választási győzelemtől. Az emberek nem hülyék.
Tökéletesen ezt nem lehet csinálni. Aki ennél jobbat akar, miért nem segít inkább? Alja népség, ki a bajban is áskálódik itthon és nemzettestvéreink ellen.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 025
113
Mitől lenne ilyen nálunk? Rossz a helyzet, de NEM a kormány mutálta a vírust. Elsők vagyunk Európában. Egyre többen regisztrálnak. Ha pedig Vadaiék és Karácsonyék nem a Politiconak adott infóikat "olvasnák vissza" és segítenének, akkor hamarabb vége lenne. Ők épp most távolodnak ezerrel a választási győzelemtől. Az emberek nem hülyék.
Tökéletesen ezt nem lehet csinálni. Aki ennél jobbat akar, miért nem segít inkább? Alja népség, ki a bajban is áskálódik itthon és nemzettestvéreink ellen.
Én értem, hogy szerinted mindenben mi (illetve a kormány) vagyunk a janik, de a tények ellentmondanak. Ezt elb@szták, és hiába mossák az agyadat, az oltások körül káosz van, az oltásokkal hátul kullogunk, miközben - elvileg - hegyekben áll az oltóanyag. De tudom, erről is Karigeri és Gyurcsányi tehet.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Én értem, hogy szerinted mindenben mi (illetve a kormány) vagyunk a janik, de a tények ellentmondanak. Ezt elb@szták, és hiába mossák az agyadat, az oltások körül káosz van, az oltásokkal hátul kullogunk, miközben - elvileg - hegyekben áll az oltóanyag. De tudom, erről is Karigeri és Gyurcsányi tehet.
12.-ek vagyunk beoltott per capita tekintetében. A Politico egy full faszságot hozott le ami az összes birtokolt vakcina elhasználását nézte. Szóval ha az országnak lenne három vakcinája amiből kettőt elhasználtak volna akkor a politico szerint full jók lennénk beoltottság szempontjából.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
Kedves Masztiff.....
Igen, a Kormány néhány dolgot elkúrt. Mégis összehasonlítatlanul jobban kezelik a kérdést, mint az Unió nagy többségében. Már említettem, hogy aki azt hiszi, hogy agymosott vagyok, annak annyira át van mosva az agya, hogy az Ariel szerződést kínált neki. Az oltásokkal pedig épp hogy az élen vagyunk. A vakcinák egy részét a második oltásra vissza kell tartani. Amit meg nem hívtak le az Uniótól, azt kb. októberben tudnák szállítani. Az kb 6-7000 halottal több lenne. Szeretnéd? Gyurcsány megint jól járt. Nem kívánom neki, de lehet, szerencséje lesz és megszabadul egy ötvenestől. Maszk nélkül pocskondiázni végig az országot=nem jó ómen pándémia idején. Karigeri meg ismét nyalatkozott, hogy majd ő gyorsít. Ő, aki eddig egy szalmaszálat nem tett arrébb másfél éve.... hahaha....
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 888
12 435
113
Én értem, hogy szerinted mindenben mi (illetve a kormány) vagyunk a janik, de a tények ellentmondanak. Ezt elb@szták, és hiába mossák az agyadat, az oltások körül káosz van, az oltásokkal hátul kullogunk, miközben - elvileg - hegyekben áll az oltóanyag. De tudom, erről is Karigeri és Gyurcsányi tehet.

Ebbol is amugy latszik hogy a politikai erdek sokkal fontosabb kint az emberelet, maskulonben miert a vihar kellos kozepen valtjak le a hajo kapitanyat - a minisztert, nem lehetett ezzel varni 2 honapot?
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
Sajnos, az a helyzet, hogy Szlovákiában (is) valamit elkúrtak. Jó pont Matovicnak és a lemondott miniszternek, hogy legalább a cselekvőképességet megőrizték. Ott sem igazán hasznos, hogy nem együtt harcolnak a vírussal, hanem egymást faragják. Akár itthon.... Beszéltem egy pozsonyi magyar dokival, imádkozik, hogy jöjjön több akár orosz, akár kínai vakcina, más útjuk nincs.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 187
8 025
113
ja... Kedves Masztiff..... a már nem létező (merta Zorbán) INDEX cikke...
Kedves Littlejohn:

Mellesleg, nekem már meg kellett volna kapnom az oltást (a kínait is elfogadtam egy nyilatkozatban), regisztráltam is több, mint két hónapja, oszt mégsem. :(
Annak idején nem akartam betenni ide ezt, mert azért nem gondoltam O-t ennyire g-nek. Majdnem bejött a terv, csak a vírnyákot nem lehet rendeletekkel igazgatni, az egészségügyet meg éppen most sikerül szétverni: https://24.hu/belfold/2021/03/11/lantos-gabriella-1200-beteg-folott-a-lelegeztetogep-koporso-lehet/

Sajnos nem találom azt a korábbi, kormányszakértő által készített ppt előadást, amiben arról értekezik, hogy a kormányzat milyen hibákat követett el a pandémia kezelésében, és hogyan lehetne korrigálni valamelyest, kiket (mely országok példáját) kellene követni. Természetesen pusztába kiáltott szó volt. (Azért keresem tovább...)

Az meg milyen dolog, hogy az újranyitásról "kérdezik" a választókat, miközben reggel a rádióban azt hallom, hogy újranyitás lesz, mert Magyarországnak működnie kell. (A terv része tényleg, úgy látszik.) Akkor érdekli itt bárkinek a véleménye a kormányzatot, vagy csak megint jó indok kidobni (odaadni a haveroknak) a milliárdokat a látszat fenntartására?
 
Status
Not open for further replies.