[HUN] Leopard 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 705
46 749
113
...csak LEGO-zunk majd, a vasakat(fődarabokként) egyben kapjuk.
Semmi hegesztés nem lesz (sajnos)!

Ha bármit hegesztünk a teknőn, utána egyben kell hőkezelni !!!

...kb. 8m x 3m x 3m -es, 15+ tonnás darabot!!!
A cseheknek/szlovákoknak volt ekkora ipari technológiájuk a T-55/-72 gyártásuk idején.
Nekünk talán az Osztrák-Magyar-Monrachia idejében!

...stb-k !!!
Ezt vajon honnan a retekből veszed ilyen biztosra? Jelentkeztél melósnak a Rheinmetallhoz?
Tudjuk, csőgyártás sem lesz a Brenekhez az Arzenálnál...
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
2 927
8 295
113
Tavaly összel illetve decemberben két szűk létszámú médiaeseményen szóba került a Leo2A4-ek modernizálása a beszerzési kormánybiztossal. Eleve elvetélt ötlet, mert az A4-esekből napjaink és a közeljövőben is megfelelő páncélosmodernizációt, nem éri meg végezni. Viszont szóba került, hogy az A7+ harckocsikat sem a hasznos élettartamúl végéig üzemeltetnék, hanem a beszerzési filozófia szeirnt a Leopard III vagy euróleopard stb. amikor gyártásra kerül, akkor majd arra cserélnénk. Tehát limilált darabszámú de mindig csúcskategóriájú hadfelszereléssel ellátott dandár a cél. Nem Én állításom, de ott voltam, decemberben még ez volt a hivatalos álláspont.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
66 999
113
Tavaly összel illetve decemberben két szűk létszámú médiaeseményen szóba került a Leo2A4-ek modernizálása a beszerzési kormánybiztossal. Eleve elvetélt ötlet, mert az A4-esekből napjaink és a közeljövőben is megfelelő páncélosmodernizációt, nem éri meg végezni. Viszont szóba került, hogy az A7+ harckocsikat sem a hasznos élettartamúl végéig üzemeltetnék, hanem a beszerzési filozófia szeirnt a Leopard III vagy euróleopard stb. amikor gyártásra kerül, akkor majd arra cserélnénk. Tehát limilált darabszámú de mindig csúcskategóriájú hadfelszereléssel ellátott dandár a cél. Nem Én állításom, de ott voltam, decemberben még ez volt a hivatalos álláspont.
Jó is ez, meg nem is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 808
15 019
113
Tavaly összel illetve decemberben két szűk létszámú médiaeseményen szóba került a Leo2A4-ek modernizálása a beszerzési kormánybiztossal. Eleve elvetélt ötlet, mert az A4-esekből napjaink és a közeljövőben is megfelelő páncélosmodernizációt, nem éri meg végezni. Viszont szóba került, hogy az A7+ harckocsikat sem a hasznos élettartamúl végéig üzemeltetnék, hanem a beszerzési filozófia szeirnt a Leopard III vagy euróleopard stb. amikor gyártásra kerül, akkor majd arra cserélnénk. Tehát limilált darabszámú de mindig csúcskategóriájú hadfelszereléssel ellátott dandár a cél. Nem Én állításom, de ott voltam, decemberben még ez volt a hivatalos álláspont.

Ehhez képest a német A7-esek is A4esekből készülnek.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 040
14 152
113
Ágyúgyár?Tudod te egyáltalán mit beszélsz?
A vilagon markoknyi ország jépes rendes minőségű löveget gyartani,te meg pusztán nehéznek titulálod egy ágyúgyár létesítését?
Ez vadabb, mint a harckocsi gyár.

...csak LEGO-zunk majd, a vasakat(fődarabokként) egyben kapjuk.
Semmi hegesztés nem lesz (sajnos)!

Ha bármit hegesztünk a teknőn, utána egyben kell hőkezelni !!!

...kb. 8m x 3m x 3m -es, 15+ tonnás darabot!!!
A cseheknek/szlovákoknak volt "ekkora" ipari technológiájuk a T-55/-72 gyártásuk idején.
Nekünk talán az Osztrák-Magyar-Monrachia idejében!

...és még a "stb"-k !!!



Ezt vajon honnan a retekből veszed ilyen biztosra? Jelentkeztél melósnak a Rheinmetallhoz?
Tudjuk, csőgyártás sem lesz a Brenekhez az Arzenálnál...

Ezt nyilatkozták("...fődarabokat rakunk össze!"), ez jön át a nyilatkozatokból!

Én "ici-pici" technológiai (szint-)különbséget érzek a kettő között, legalább akkorát(a technológiák különbözősége mellett), mint ami méretre is látszik:
Bren: kézifegyver, cső-gyártással (30-40-50cm ! 1 kg ) Vs. 8m x 3m x 3m (15+ tonna , kb-k) technológiai folyamatok(hőkezelés,...) egyben" !!!

..de ez olyan "kicsi", hogy nem is zavar Téged!
Ennyire hülyének nézel mindenkit?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 705
46 749
113
Ezt nyilatkozták("...fődarabokat rakunk össze!"), ez jön át a nyilatkozatokból!
Ilyet pontosan hol olvastál?

Én "ici-pici" technológiai (szint-)különbséget érzek a kettő között, legalább akkorát(a technológiák különbözősége mellett), mint ami méretre is látszik:
Bren: kézifegyver, cső-gyártással (30-40-50cm ! 1 kg ) Vs. 8m x 3m x 3m (15+ tonna , kb-k) technológiai folyamatok(hőkezelés,...) egyben" !!!
Nézd, ennyit tudunk:
zalaegerszegen-gyartjak-a-vilag-legmodernebb-tankjait-02.jpg

De te már mindent IS tudsz a benne alkalmazott technológiákról? Éljen!

..de ez olyan "kicsi", hogy nem is zavar Téged!
Ennyire hülyének nézel mindenkit?
Hát igazság szerint nem mindenkit! :rolleyes:
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 705
46 749
113
Nézdcsak! :eek:
Íme egy hírdetés a Rheinmetall zalaegerszegi üzeméből:

System Instructor - Production Technology (m/f/d)​

RheinmetallZalaegerszeg, Zala, Hungary​


What We Are Looking For

  • Autonomous organization of the preparation and the process of technical training for production and maintenance in an international environment
  • Researching technical data (selecting information to use from the PLM and/or SAP system
  • Dry-running and rehearsing trainings
  • Manage, request, compile and transmission of training materials
  • Examination of regulations
  • Personnel management: Support and advice for course participants and lecturers inclusive travel management
  • Instruct the interpreter and the training support staff
  • Familiarization with the production topics (such as welding, bonding, assembly etc.)
  • Business travels (national and international)

What Qualifications You Should Have

  • Excellent technical understanding
  • Experience in production technology (welding or bonding/gritblasting/painting or assembly, preferably all of these) is an absolute necessity.
  • Experience in working with PDM and/or ERP (SAP) systems
  • Completed professional training in the commercial sector
  • First experience in personnel or training management
  • Organizational and coordination skills
  • Very good user knowledge in MS Office
  • International travel readiness
  • Excellent English language skills
ADVANTAGE
  • German knowledge
  • Experience in the military sector
At Rheinmetall, your strengths and experience are worth something. We also highly value diversity and equal opportunity. We look forward to receiving your application.

What We Offer You

  • Competitive compensation package
  • Creative and dynamic working environment
  • Flexible working time models
  • Ensuring work-life balance
  • Innovative solutions for the future of mobility and security

Én azt gondolom, hogy azért akarnak olyan embert fejlesztésben ahol alapfeltétel a hegesztésben való jártasság, illetve más olyan nagy szilárdságú kötésekben való jártasság, amit nagy szilárdságú anyagok kötésénél alkalmaznak, mert a TMK kimondottan ilyet igényelt! :)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 040
14 152
113
Ezt vajon honnan a retekből veszed ilyen biztosra? Jelentkeztél melósnak a Rheinmetallhoz?
Tudjuk, csőgyártás sem lesz a Brenekhez az Arzenálnál...

Ilyet pontosan hol olvastál?


Nézd, ennyit tudunk:
zalaegerszegen-gyartjak-a-vilag-legmodernebb-tankjait-02.jpg

De te már mindent IS tudsz a benne alkalmazott technológiákról? Éljen!


Hát igazság szerint nem mindenkit! :rolleyes:


Mint az ábra/szöveged mutatja te osztod fölényesen az észt!
Maradt még?
Nem úgy tűnik!
Túl jó a "megtévesztés"!


Bocsáss meg, hogy a nyilatkozatokból, prezentációkból "dolgozok"!
Mint itt többen!
Nem zavarom a "kreativitásod", a bunkóságod igen!
Ha fenn tartod és zavar, "ugorj be" az Adminokhoz, kapsz eredményt! :hadonaszos:
 
  • Vicces
Reactions: pöcshuszár
W

Wilson

Guest
Szerencsére a nálunk jóval hatalmasabb és ezáltal nagyobb igényekkel bíró Szlovénia képes lenne rá.

Pontosan így.

Nekem ezzel durván tele van a megfelelő szervem. A görögök, meg a spanyolok Leopard 2 tervrajzokkal a fejükben születtek ugye? Meg a svédek is. Csak oviban ki kellett válogatni közülük akik ezzel az x-men képességgel születtek, hogy majd a jövőbeli Leopard 2 gyárban vagy összeszerelőüzemben oktatás nélkül dolgozni tudjanak mi? Istenem, néha azért akkora faszságok születnek itt, mint Parapitecus ezen mondata. Hihetetlen. Elképezelem, ahogy Bush fejjel kockás abroszban ott állsz a kezedben egy szögletes alkatrésszel, amiről megmutatták hová kell helyezni, erre izomból elkezded beleverni kalapáccsal egy hengeres lyukba. :D Hihetetlen. Mármint, hogy agyműködés nélkül kimondod ezt. Ha egy kurva Cro-magnonit klónoznánk, az is képes lenne az agykapacitásával felfogni, hogy mi a faszt kell tennie egy összeszerelőüzemben az összes oktatás, vizsga majomkodás után meg főleg. Egyes részekre még csimpánzokat is be lehetne tanítani ha lenne hozzá türelmük. De erre inkább jön a behozhatatlan hátrány. Ha vennénk jogot erre, akkor a nyolcvan évvel előttünk járó németek valószínűleg lennének oly kegyesek megosztani velünk, hogy mit is kell csinálnunk, hiszen ezért adjuk a pénzt, nem? Hihetetlen!
Összeszerelni minden bizonnyal képesek lennénk de az ágyú a harckocsitest a páncél legyártására nincs kapacitásunk, ráadásul kizártnak tartom,hogy a németek bármilyen módon is átadnák nekünk a páncél gyártásának a licencét.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 204
66 999
113
Összeszerelni minden bizonnyal képesek lennénk de az ágyú a harckocsitest a páncél legyártására nincs kapacitásunk, ráadásul kizártnak tartom,hogy a németek bármilyen módon is átadnák nekünk a páncél gyártásának a licencét.
Csak pénz kérdése lenne. A spanyoloknak is pénz kérdése volt, nem a spanyolságukért kapták meg. A svédek sem, mert annyira svédek. Nem mondom, hogy feltétlenül meg kellene venni, hiszen akár fejleszthetünk magunknak egy jó összetételt, csak mint lehetőség, szerintem meglenne.
 
W

Wilson

Guest
Csak pénz kérdése lenne. A spanyoloknak is pénz kérdése volt, nem a spanyolságukért kapták meg. A svédek sem, mert annyira svédek. Nem mondom, hogy feltétlenül meg kellene venni, hiszen akár fejleszthetünk magunknak egy jó összetételt, csak mint lehetőség, szerintem meglenne.
Csak abban a helyzetben érné meg saját páncélzatot fejleszteni ha a saját tankunkkal szeretnénk betörni a világ piacra:).

Amúgy a spanyolok is csak összeszereltek:)

https://elpais.com/diario/2004/06/18/andalucia/1087510942_850215.html

És a svédek sem maguk gyártották le a harckocsitestet,tornyot az viszont tény,hogy több dolgot is ők gyártottak le a Stridsvagn 122-z :).

https://en.wikipedia.org/wiki/Stridsvagn_122

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 040
14 152
113
Csak abban a helyzetben érné meg saját páncélzatot fejleszteni ha a saját tankunkkal szeretnénk betörni a világ piacra:).

Amúgy a spanyolok is csak összeszereltek:)

https://elpais.com/diario/2004/06/18/andalucia/1087510942_850215.html

És a svédek sem maguk gyártották le a harckocsitestet,tornyot az viszont tény,hogy több dolgot is ők gyártottak le a Stridsvagn 122-z :).

https://en.wikipedia.org/wiki/Stridsvagn_122



Elég sokan tudtak a környéken a 30 éves orosz BDD-ből kindulva saját kompozit(NERA, sőt ERA-t is) páncélzatot fejleszteni(átvenni) majd maguknak gyártani: lengyelek, csehek, szerbek, ...

Mi ebből is vettünk egy kisebbségi cég-részt --igen, olyat ami mindenre ( is ) elég(kevés)--, ahol nem nagyon van infó hazai alapanyag(gyártásról)ról, vagyis "kicsit" függünk mindentől és mindenkitől...
...ismét!

Alapvető, egyszerű dolog lenne, "kis" (katona-)politikai tökösség után!!!
Ezt nem adnak pénzért úgy látom!

A gyártói marketing ömlik, mint a pénz(kifelé)!
 
W

Wilson

Guest
Elég sokan tudtak a környéken a 30 éves orosz BDD-ből kindulva saját kompozit(NERA, sőt ERA-t is) páncélzatot fejleszteni(átvenni) majd maguknak gyártani: lengyelek, csehek, szerbek, ...

Mi ebből is vettünk egy kisebbségi cég-részt --igen, olyat ami mindenre ( is ) elég(kevés)--, ahol nem nagyon van infó hazai alapanyag(gyártásról)ról, vagyis "kicsit" függünk mindentől és mindenkitől...
...ismét!

Alapvető, egyszerű dolog lenne, "kis" (katona-)politikai tökösség után!!!
Ezt nem adnak pénzért úgy látom!

A gyártói marketing ömlik, mint a pénz(kifelé)!

Azt megnézem mikor fog bárki a környéken Leo2 szintu harckocsit gyártani páncélt kifejleszteni és gyártani.
Ne keverd ezzel, hogy esetleg valaki era/nera blokkot fejleszt a 72-e nagyon más kávéház a kettő.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 040
14 152
113
Azt megnézem mikor fog bárki a környéken Leo2 szintu harckocsit gyártani páncélt kifejleszteni és gyártani.
Ne keverd ezzel, hogy esetleg valaki era/nera blokkot fejleszt a 72-e nagyon más kávéház a kettő.


Te kevered:

1, Az osztrák páncél-lemez gyártó családi (kis cég !!! ) "megvan"???
Be van linkelve a HTKA-n is!!! Hajrá, neked szurkolok :hadonaszos:


2, A T-72 kb. 41 tonna, modernizálásnál lassan 10+ tonna a pótpáncél!
3, Moderneknél még több 4-5 tonnával, mert az öntött acél(T-72 torony) nem túl jól védő páncél, ahol lehet kiváltják !!!

Mások is írták, hogy a modern IFV, APC-knél a teknő "szinte" csak hordozni van a szendvics-páncélokat(+ a többit), a 40+ tonnás Lynx-nek 20 körül van a teknő +motor, +erőátvitel...

Era/Nera mitől más??? Védelem, mint a többi páncélozás, mint sok más, ilyen célú műszaki megoldás!
Rómába is sokféleképpen lehet eljutni!


Egy Leo 2 másolatot pedig minek gyártana bárki(aki normális), amikor már azt is folyamatosan átépítik, mert már nem olyan háborúra kell felkészülni, amire eredetileg a Leo-2 konstrukciót készült !!!

Az első sorod meg ismét nem értem kinek írtad, én nem említettem ilyesmit!
Írd oda légy szíves, legközelebb, hogy kinek címzed, stb...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Te kevered:

1, Az osztrák páncél-lemez gyártó családi (kis cég !!! ) "megvan"???
Be van linkelve a HTKA-n is!!! Hajrá, neked szurkolok :hadonaszos:


2, A T-72 kb. 41 tonna, modernizálásnál lassan 10+ tonna a pótpáncél!
3, Moderneknél még több 4-5 tonnával, mert az öntött acél(T-72 torony) nem túl jól védő páncél, ahol lehet kiváltják !!!

Mások is írták, hogy a modern IFV, APC-knél a teknő "szinte" csak hordozni van a szendvics-páncélokat(+ a többit), a 40+ tonnás Lynx-nek 20 körül van a teknő +motor, +erőátvitel...

Era/Nera mitől más??? Védelem, mint a többi páncélozás, mint sok más, ilyen célú műszaki megoldás!
Rómába is sokféleképpen lehet eljutni!


Egy Leo 2 másolatot pedig minek gyártana bárki(aki normális), amikor már azt is folyamatosan átépítik, mert már nem olyan háborúra kell felkészülni, amire eredetileg a Leo-2 konstrukciót készült !!!

Az első sorod meg ismét nem értem kinek írtad, én nem említettem ilyesmit!
Írd oda légy szíves, legközelebb, hogy kinek címzed, stb...

Te a pogánynak írt kommentemet idézted amiben a leo2 gyártásáról volt szó.

"Mások is írták, hogy a modern IFV, APC-knél a teknő "szinte" csak hordozni van a szendvics-páncélokat(+ a többit), a 40+ tonnás Lynx-nek 20 körül van a teknő +motor, +erőátvitel..."

A hulye ruszkik meg mit összeszenvedtek az Armata harckocsi testével ahelyet, hogy csak a moduláris
páncélzatra koncentráltak volna.Biztos a vodka elvette a józan eszuket.

Amúgy nem értem minek hasonlítod össze az apc/ifv harcjármu kategóriát a harckocsiéval nincs semmi értelme.

Én értem, hogy te "gombokért" a tatai laktanya sarkába letámasztott T-72- l a "fejlesztő csapatoddal" hunter/killer terminátorokat faragnál, amivel semmi bajom írtam is, hogy szívesen megnézném az általatok fejlesztett harceszközöket.

Csak az a helyzet, hogy én ahhoz a táborhoz tartozom akik úgy gondolják, hogy a hazai 72-t egyetlen módon lenne értelme csak modernizálni.Még pedig úgy, hogy az összes 72-t (egy kivételével azt Pogány kapja:)) odaadjuk a kratuoknak akik beolvasztják őket és gyártanak belőle nekunk Leókat.