Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 756
4 685
113
Ohh erről tudnék mesélni napokat.
Még csak nem is az hogy el nem fogyasztott ételek,ennél sokkal durvábbak a sztorik,szinte már szürreális.
Egy példa!
Csak az arányok miatt leírom az árakat,viszonyítás végett!
Tudni kell hogy én 6 évig éltem kint Florida államban,Orlandóban és Tampán. Ebben az időben végig 35cent volt egy sajtburger a Mekiben,a Checkers-ben meg 45. Egy menü meg 99,amiben volt egy kis krumpli,egy Coke meg egy sima burger.
A lényeg,hogy annyira jó volt a lét,hogy az 5 centeseket többször láttam hogy rugdossák a földön az emberek,mert arra nem méltatták hogy felvegyék! Ha elejtették az ott marad igen nagy valószínűséggel. Ha figyeltem a földet mi közben sétáltam,sanszos volt hogy mire megéhezem találok annyi aprót a földön hogy kaját tudjak venni.... És ez jelzem nem egy kiragadott eset,ez mindennapos volt. A mai napig számomra teljesen megdöbbentő...megszokhatatlan.
Ennek az "éhenhalhatatlanságnak" már sok éves hagyománya van arrafelé. Talán a legismertebb példa a hippimozgalmaké, aminek a felfutásához nagyban hozzájárult, hogy simán el lehetett éldegélni a fogyasztói társadalom hordalékain, nem volt élethalálharc a lakhatás, öltözködés és evés. Kis színes: a batikolt hippi ingek divatja pl. onnan jön, hogy egy butikos csaj rájött, hogyan tudja fillérekből kicsit feldobni a selejtezett katonai ruhákat -- amikből gigantiks készletek voltak, és szó szerint centekért vehette meg bárki.
 
M

molnibalage

Guest
Én azt hittem, hogy max. a szegényebbek vesznek feketén gyógyszert. Nem gondoltam, hogy épp skandinávia jelentős felvevőpiac.
Az is lehet, hogy ez hamisítás volt. Tehát eredeti dobozba csomagolták és így adták el?
Vagy olyan cucc, ami ott csak receptre kapható. Vagy simán drog.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Az is lehet, hogy ez hamisítás volt. Tehát eredeti dobozba csomagolták és így adták el?
Vagy olyan cucc, ami ott csak receptre kapható. Vagy simán drog.
A közlemény szerint hamis gyógyszer volt. Még betegtájékoztatót is gyártottak hozzá.
De, hogy hozzák forgalomba? Interneten keresztül árulva? Vagy bejutottak valami hivatalos ellátási láncba? Ezt nem értem, hogy, hogy működik a hamisított gyógyszerkereskedelem.
 
M

molnibalage

Guest
A közlemény szerint hamis gyógyszer volt. Még betegtájékoztatót is gyártottak hozzá.
De, hogy hozzák forgalomba? Interneten keresztül árulva? Vagy bejutottak valami hivatalos ellátási láncba? Ezt nem értem, hogy, hogy működik a hamisított gyógyszerkereskedelem.
Én sem értem, remélhetőleg a nyomozás kideríti.
 

csakb

Well-Known Member
2014. március 2.
396
651
93
Az is lehet, hogy ez hamisítás volt. Tehát eredeti dobozba csomagolták és így adták el?
Vagy olyan cucc, ami ott csak receptre kapható. Vagy simán drog.
Konkrétan rivotrilt hamisítottak, ami Norvégiában egész népszerű drog, gyakran heroinnal együtt tolják. Nyilván simán feketepiacra ment a cucc, és ha a kinézet, csomagolás olyan, mint az eredetié, akkor nagyobb a bizalma a vevőnek.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and phaidros
G

Galthran

Guest
kinek áll jobban? :cool::cool:

Exp9lAEWEAIAJbx


Exp9oWTW8AAqDv5


drónra szavazok!! :hadonaszos:
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 579
11 179
113
Még az is lehet,hogy valamelyik volt évfolyam vagy csoporttársad ragadta meg ezt a kínálkozó üzleti lehetőséget:).
Hát figyelj, voltak nagyon elrugaszkodott vegyészmérnök kollégák. :D Szóval bármi lehet.
Ugyanakkor nálunk nagyrészt a biomérnökök együtt tanulják a vegyészmérnökökkel a kémiai tárgyakat, szóval biós is lehetne.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and Wilson

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
508
1 397
93
Még az is lehet,hogy valamelyik volt évfolyam vagy csoporttársad ragadta meg ezt a kínálkozó üzleti lehetőséget:).
"Megáll a bár előtt egy nagy Kombi Mercedes.
Na, ki ül benne? Hát nem vegyészmérnök, az biztos.
Övé a környék, ismerem.
Ő még Pisont Istvánnál is nagyobb király.
Pedig Pisont István a legnagyobb király."

Bëlga - Waxos