A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 546
4 690
113
Egy félmillió embert érintő ilyen már jövőre életbe lép (25 év alattiak adómentessége). És az nem balos találmány. Csak továbbgondolták a népszerűség kedvéért.
Választási év jön, mindenki mindent meg fog ígérni. Most hamarabb kezdik de ez sem baloldali taktika, közszolgálati tv-ben dolgozók mondták, hogy a következő kampány a választás másnapján kezdődik.
Majd akkor kell figyelni, ha véget ér a rendkívüli állapot, és tényleg összeomlik a rendőrség a tömeges leszerelés miatt, vagy bármelyik közszolgáltatás. De ez leghamarabb ősszel lesz aktuális most akarják 90 nappal meghosszabbítani. Addig meg csak kitalálnak valamit, hogy bent tartsák az emberek nagy részét a rendszerben.
Szerinted félmillió 25 év alatti dolgozik? Most komolyan? Az vagy 5 évnyi fiatal, miközben egy csomóan tanulnak, 20 év alatt meg marginális rész dolgozik, szerintem. Én sok ak tartom, mert 25 és 65 között meg 4 millió?

Nem kötekedés, csak hihetetlen nagy szám!
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
Hát nem tudom haverom aki villamossági cégnél dolgozik 240-nettóval kezdett (ez most feljebb van egy százassal neki és van évi 2x prémium, és havi 40 szépkártya), és lakás felújításnál az egyéni vállalkozó szintén villanyszerelő ismerősöm 800 ezerért drótozza újra a 48 négyzetméteres panelt. (de mondjuk ez nyugati országrész) Mondjuk megdolgoznak érte az biztos, szóval nem is sajnálom tőlük egy pillanatig se.
Nem csak nyugat van ebben az országban, meg 800 000 ért dolgozó gipszkartonos. Kisvállalkozó szerinted bejelent rendesen? Minimál plusz valamennyi zsebbe, mert olyan fehér a gazdaság...
most már több mint 3 év tapasztalattal keresek kemény 220 at, minimára bejelentve.(de addigra úgy sem lesz nyögdíj szóval...)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and phaidros

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
Erre lehetne csúnyán azt is mondani, hogy akkor fel lehet szerelni. De feltételezem azért ha olyan szállodaigazgató volt, akkor nem kis fizetése volt, amiből félre tudott tenni nem is keveset. Persze a probléma fent áll. Nem, nem lesznek új emelések. Ígérgetnek és gyakorlatilag egyre kevesebbet kapunk, mert az alapbért emelik, a pótlékokat meg leveszik nem is kicsit. Háát lehet elgondolkodtató, hogy amikor szolgálatban elver kint a közterületen a Lakatos Dzsúlió hordája és nincs a közelben másik járőr, mert NINCS, aztán pedig sikerül lenyomni, bevinni.. majd feljelented, az amúgy hivatalból üldözendő bűncselekményt és visszadobja a parancsnokod meg az ügyészség, hogy szakszerűtlen volt az intézkedés, mert ha szakszerű lett volna, akkor nem engeded magadhoz közel és nem tudott volna megtámadni. (Teszem hozzá, hátulról verték fejbe / tarkón a rendőrt!) Aztán egyre több ilyen lesz, fenyegetik a családod és téged, majd a testület nem véd meg, ellenben meghurcol és ezért kapsz 170-190 nettót.. háát. ja és nem egy alkalommal élnek panasszal az intékedés ellen, jelentenek fel, meg minden 3.-4. kedves állampolgár kekeckedik és nem tudod, hogy az aznapi szolgálatodnak mikor lesz vége úgy, hogy a túlórádat ki sem fizetik... Háát lehet ő a hülye, hogy inkább szopik a gyárban a szalag mellet 8 -12 órában , 240 - 270ért úgy, hogy van buszjárat, szabadság, túlóra, civil lesz és sok helyen kap kaját no meg adott esetben szállást is. Biztosan rosszabb... ja meg nincs olyan , hogy éjszaka akármikor rádcsörögnek, hogy jönni kell biztosítani, mert akció lesz és nincs elég járőr...




Konkrétan a mentőnél megpróbálták és az OMSZ nem hajlandó leülni velük tárgyalni, hiszen van 1 szakszervezet (amit a politika megvett, ahogy a kamarát is, vonják a kamarai díjat, de nem kapsz érte semmit... és kötelező!) akikkel majd ők megbeszélik, vagy ha le is ülnek tárgyalni, nem hajlandóak semmi érdemit. Érdekes módon az én villanyszerelő ismerőseim napi 8 órában dolgoznak és nem igazán keresnek nettó 400 alatt , egy rendes hónapban, a gipszkartonos 600-800at. Nem azzal van bajunk, hogy dolgozni kell, hanem azzal ahogy. Szerinted normális amikor a 24 órából konkrétan 21 órát voltunk a kocsiban a maradék pedig a fertőtlenítés, felszerelés pótlás volt. Kaptunk 1 mentési feladatot vidéken, majd kaptunk 1 átszállítást abból a kórházból Bp-re és útközben közölték, hogy egyébként be kell segíteni Budapestnek. Se kaja se innivaló nem volt nálunk, mert 1 40-50perces kanyarnak ígérkezett. Ebből az lett, hogy 07:34kor elindultunk beöltözve és gyakorlatilag csak a fertőtlenítésekre tudtunk kiállni a redzoneokba, ahol semmilyen enni/innivalót nem tudták venni, a redzone-t pedig nem hagyhatod el.. 21 órakor kaptunk 20 percet, amikor már minden zárva volt... és hajnal fél 4kor közölték, hogy mostmár hazamehetünk a saját állomásra... 06:30-ra meg mindent visszakellett pótoljak, kikellett takarítsam az autót, meg ugye átellenőrzini, mert ki emlékszik arra, hogy mit használtak. Azt már nem mondom el, hogy miket kellett takarítanom az autón, a vér meg a hányás még gusztusosnak számított. Aztán következő nap mehettünk vissza és abban a hónapban a legkevesebb kint töltött indőnk a 17! óra volt, egyhuzamban. Igen, szeretem amit csinálok, mind a tűó.-t, mind a mentést. De például olyan szerződést írtam alá ahol, nem ezek a bérek vannak megvannak a KÖTELEZŐ pihenő idők, amiket biztosítaniuk KELLENE, a védőfelszereléssel egyetemben, amit általában szintén NEM sikerül. Illetve elvileg üzembiztos mentőkkel és felszerelésekkel tudnánk dolgozni. Hála istennek már ez az idő 10-14 órára normalizálódott és már nem végig beöltözve. De figyelj csak jött az utasítás, hogy mindenkit tesztelnie kell a mentőnek és minden mintavételhez be kell öltözni, az egyik bajtársunk így is tett, minden beteghez beöltözött és kiment pótolni. 3 nappal később kapta a telefont a főnökétől, hogy SOK a felhasználás, nem lehet ennyi ,mert nem tudják pótolni a redzoneokba.. az utasítás szerint meg kötelező... most akkor mi van? De rengeteg más dolgot is sorolhatnék, pl sokaknak a jubileumi díját vitte el az új jogviszony (igaz csak 100e ft, de akkor is , te mit szólnál hozzá , ha veled történne?) Sokan elmennének, a katonák közül is, de vészhelyzet van, NEM LEHET. Ellenben ha túl sok komolyabb infót osztasz meg, akkor problémáid lesznek. No meg az, hogy a pandémia alatt a mentőszolgálatnak kellett az NNK és a háziorvosok, orvosi ügyeletek feladatait is ellátni, mert ők túl kényelmesek voltak hozzá (meghallotta bármelyik doki, hogy láz vagy köhögés.. ő ugyan nem megy oda, hívjon mentőt..) , miközben a Győrfi úr, lenyilatkozta, hogy minden rendben... mi meg azt sem tudtuk milyen nap van , vagy hányadika csak azt, hogy hány nap múlva kell menni dolgozni, aztán én pl nettó 1100 ft-os órabérben dolgozom... Imádom magát a mentést, de a feltételek biztosítását, illetve azt, hogy a szerződésben szereplő többi dolgot is megkapja, de az már hiszti.
Figyu, szerintem menj aludni ha lehet, mert vagy el sem olvasod amit írok vagy nem érted. Remélem csak a fáradtság. Nyomod a panaszcunamit ész nélkül. Ki tudsz lépni előbb utóbb, menj el a villanyszerelő mellé mert az a tuti, megszűnik a sok stresz meg minden, s még keresel is 8 órában csillió milliót.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Figyu, szerintem menj aludni ha lehet, mert vagy el sem olvasod amit írok vagy nem érted. Remélem csak a fáradtság. Nyomod a panaszcunamit ész nélkül. Ki tudsz lépni előbb utóbb, menj el a villanyszerelő mellé mert az a tuti, megszűnik a sok stresz meg minden, s még keresel is 8 órában csillió milliót.
Igazából ha jól értelmezem a keseredettséged okát, hogy olyan részén laksz az országnak ahol szarabbul fizetnek mint máshol.

Ennyiből hogy a te logikáddal éljek miért nem mész át az ország azon felére dolgozni ahol megfizetnek? Vagy csak panaszkodsz?
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
Igazából ha jól értelmezem a keseredettséged okát, hogy olyan részén laksz az országnak ahol szarabbul fizetnek mint máshol.
Nem... nincs keseredettségem, (csak felhívtam a figyelmet arra hogy nem olyan egyforma azért ez mindenütt )elég jól elvagyok. Inkább azzal van bajom, hogy szerintetek ezen a helyzeten lehetetlen változtatni. Pedig ha van szerződés akkor lehet perelni is, meg másik érdekérvényesítést is lehet szervezni. Azért ez nem Orbánisztán a sok kukkorékolás ellenére sem.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
Ennyiből hogy a te logikáddal éljek miért nem mész át az ország azon felére dolgozni ahol megfizetnek? Vagy csak panaszkodsz?
Nem nem nem, hát épp azt írtam, hogy panaszkodhatnék de minek? Ha mást akarnák csinálni akkor mást csinálnák, de egyenlőre nem akarok. Az írtam hogy panaszkodhatnák sok mindenre, de ez a meló ezzel jár, mint minden melónak megvannak a szépségei, meg a hátulütői is.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and éber

winter

Active Member
2011. november 19.
104
188
43
Nem... nincs keseredettségem, (csak felhívtam a figyelmet arra hogy nem olyan egyforma azért ez mindenütt )elég jól elvagyok. Inkább azzal van bajom, hogy szerintetek ezen a helyzeten lehetetlen változtatni. Pedig ha van szerződés akkor lehet perelni is, meg másik érdekérvényesítést is lehet szervezni. Azért ez nem Orbánisztán a sok kukkorékolás ellenére sem.
Szerintem azért nem nehéz átérezni, hogy miért van elkeseredve. Látástól vakulásig kötelező csinálniuk, egyetemi évfolyamokkal meg önkéntesekkel próbálják növelni a létszámot, cserébe semmit nem kapnak. Diákként többet kapsz, mint amekkora összeget említett, anno mikor én diákként kezdtem és elmondtam egy ápolónőnek hogy mennyit kapok óránként, azt mondta, az egy nem rossz fizu, mert aki náluk kezd annyit se kap (pedig lófütty pénzt kaptam). Márpedig diákként 0-hoz közelít a felelősséged, és ha múlt este sok volt a pia, egyszerűen nem mész be, semmi sem történik. A fejük felett egyeztetnek, és semmiféle módon nem tudják elmondani a sérelmüket, meg sem hallgatják őket.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Szerinted félmillió 25 év alatti dolgozik? Most komolyan? Az vagy 5 évnyi fiatal, miközben egy csomóan tanulnak, 20 év alatt meg marginális rész dolgozik, szerintem. Én sok ak tartom, mert 25 és 65 között meg 4 millió?

Nem kötekedés, csak hihetetlen nagy szám!
Hivatalos nyilatkozat, de most nincs erőm visszakerülni a linket.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 280
7 753
113
Szerintem azért nem nehéz átérezni, hogy miért van elkeseredve. Látástól vakulásig kötelező csinálniuk, egyetemi évfolyamokkal meg önkéntesekkel próbálják növelni a létszámot, cserébe semmit nem kapnak. Diákként többet kapsz, mint amekkora összeget említett, anno mikor én diákként kezdtem és elmondtam egy ápolónőnek hogy mennyit kapok óránként, azt mondta, az egy nem rossz fizu, mert aki náluk kezd annyit se kap (pedig lófütty pénzt kaptam). Márpedig diákként 0-hoz közelít a felelősséged, és ha múlt este sok volt a pia, egyszerűen nem mész be, semmi sem történik. A fejük felett egyeztetnek, és semmiféle módon nem tudják elmondani a sérelmüket, meg sem hallgatják őket.
Ezért írtam, hogy talán másik szakszervezet kellene, nem olyan, aki azért alkudozik a kormánnyal, hogy ne legyen már akkora fizetés emelés! Mikor is volt ez? Azt hittem rosszul halllotam először!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
És a gazdáikat akiknek befektetése van benne?

Csak abba gondoljatok bele miket szoktatok előadni:
1. Az ellenzék kiszolgálja a nyugatot mindenben .
2. A nyugatiaknak az az érdeke, hogy vegyünk tőlük fegyvert.
3. A nyugatiak de főleg az amcsik neki akarnak hajtani az oroszoknak.

Na ez alapján ha az ellenzék nyugati báb akkor folytatni kell max az amerikaiaknak nagyobb pénz jutna belőle. Viszont a német ipari óriások pénze forgatja a gazdaságunk javát akiknek ha rálépsz a patájára keresztre feszítenek.
A kérdés, hogy egy babkormánynak minek legyen önálló hadserege, ha eltarthatja egy külföldi ország sereget is. Van rá a múltunkból és Europából is példa.

Egyébként a nemet kormány gond nélkül kifingatja a német ipart és a nép még tapsol hozzá.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Ezért írtam, hogy talán másik szakszervezet kellene, nem olyan, aki azért alkudozik a kormánnyal, hogy ne legyen már akkora fizetés emelés! Mikor is volt ez? Azt hittem rosszul halllotam először!
A tűzoltók alapítottak egy független tűzoltó szakszervezetet, nem ismerik el őket szakszervezetként és nem tárgyalnak velük, mintha nem is léteznének.
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Imádom mikor a választások és az esetleges kormányváltás szóba kerül akkor egyesek egyből a Honvédség teljes leépítését már már megszűnését vízionálják.... -.- Azért ilyenkor belegondolnak abba egyesek hogy a 1990 óta eltelt 30 év alatt mennyit volt fidesz kormányzás? 15 év!!! Szóval a Zrínyi program előtt nekik sem volt fontos a honvédelem.
A csapból meg az folyik hogy Magyarország erősödik, na ha annyira erősödünk akkor a közszférát igenis fizessük meg rendesen legalább próbáljunk meg lépést tartani a versenyszférával. Ha meg nem megy akkor hagyjuk a vetítést....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Dirr. Avagy a "csak nem" az de bizony,de.

 
  • Szomorú
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 991
113
Dirr. Avagy a "csak nem" az de bizony,de.

Az igazság arrafelé található, hogy a covid helyzetbe bevont marha sok állomány miatt alig van kiképzés és így repülés se nagyon a legszükségesebbeken kívül.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 615
113
Hát nem tudom haverom aki villamossági cégnél dolgozik 240-nettóval kezdett (ez most feljebb van egy százassal neki és van évi 2x prémium, és havi 40 szépkártya), és lakás felújításnál az egyéni vállalkozó szintén villanyszerelő ismerősöm 800 ezerért drótozza újra a 48 négyzetméteres panelt. (de mondjuk ez nyugati országrész) Mondjuk megdolgoznak érte az biztos, szóval nem is sajnálom tőlük egy pillanatig se.
Most felnőttképzést online tudsz csinálni, 1 vagy 2 év, van szakmád lehet menni az iparba bárkinek.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Dirr. Avagy a "csak nem" az de bizony,de.

A helyzet az, hogy az állomány igen jelentős része átképzést kapott (műszakiak és pilóták egyaránt), és nincs "visszajátszás".