A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 668
113
Szerinted félmillió 25 év alatti dolgozik? Most komolyan? Az vagy 5 évnyi fiatal, miközben egy csomóan tanulnak, 20 év alatt meg marginális rész dolgozik, szerintem. Én sok ak tartom, mert 25 és 65 között meg 4 millió?

Nem kötekedés, csak hihetetlen nagy szám!
Hivatalos nyilatkozat, de most nincs erőm visszakerülni a linket.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 394
8 621
113
Szerintem azért nem nehéz átérezni, hogy miért van elkeseredve. Látástól vakulásig kötelező csinálniuk, egyetemi évfolyamokkal meg önkéntesekkel próbálják növelni a létszámot, cserébe semmit nem kapnak. Diákként többet kapsz, mint amekkora összeget említett, anno mikor én diákként kezdtem és elmondtam egy ápolónőnek hogy mennyit kapok óránként, azt mondta, az egy nem rossz fizu, mert aki náluk kezd annyit se kap (pedig lófütty pénzt kaptam). Márpedig diákként 0-hoz közelít a felelősséged, és ha múlt este sok volt a pia, egyszerűen nem mész be, semmi sem történik. A fejük felett egyeztetnek, és semmiféle módon nem tudják elmondani a sérelmüket, meg sem hallgatják őket.
Ezért írtam, hogy talán másik szakszervezet kellene, nem olyan, aki azért alkudozik a kormánnyal, hogy ne legyen már akkora fizetés emelés! Mikor is volt ez? Azt hittem rosszul halllotam először!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 663
113
És a gazdáikat akiknek befektetése van benne?

Csak abba gondoljatok bele miket szoktatok előadni:
1. Az ellenzék kiszolgálja a nyugatot mindenben .
2. A nyugatiaknak az az érdeke, hogy vegyünk tőlük fegyvert.
3. A nyugatiak de főleg az amcsik neki akarnak hajtani az oroszoknak.

Na ez alapján ha az ellenzék nyugati báb akkor folytatni kell max az amerikaiaknak nagyobb pénz jutna belőle. Viszont a német ipari óriások pénze forgatja a gazdaságunk javát akiknek ha rálépsz a patájára keresztre feszítenek.
A kérdés, hogy egy babkormánynak minek legyen önálló hadserege, ha eltarthatja egy külföldi ország sereget is. Van rá a múltunkból és Europából is példa.

Egyébként a nemet kormány gond nélkül kifingatja a német ipart és a nép még tapsol hozzá.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 911
123 326
113
Ezért írtam, hogy talán másik szakszervezet kellene, nem olyan, aki azért alkudozik a kormánnyal, hogy ne legyen már akkora fizetés emelés! Mikor is volt ez? Azt hittem rosszul halllotam először!
A tűzoltók alapítottak egy független tűzoltó szakszervezetet, nem ismerik el őket szakszervezetként és nem tárgyalnak velük, mintha nem is léteznének.
 

Atlas

Active Member
2018. június 20.
44
127
33
Imádom mikor a választások és az esetleges kormányváltás szóba kerül akkor egyesek egyből a Honvédség teljes leépítését már már megszűnését vízionálják.... -.- Azért ilyenkor belegondolnak abba egyesek hogy a 1990 óta eltelt 30 év alatt mennyit volt fidesz kormányzás? 15 év!!! Szóval a Zrínyi program előtt nekik sem volt fontos a honvédelem.
A csapból meg az folyik hogy Magyarország erősödik, na ha annyira erősödünk akkor a közszférát igenis fizessük meg rendesen legalább próbáljunk meg lépést tartani a versenyszférával. Ha meg nem megy akkor hagyjuk a vetítést....
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Dirr. Avagy a "csak nem" az de bizony,de.

 
  • Szomorú
Reactions: vasszekely

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 911
123 326
113
Dirr. Avagy a "csak nem" az de bizony,de.

Az igazság arrafelé található, hogy a covid helyzetbe bevont marha sok állomány miatt alig van kiképzés és így repülés se nagyon a legszükségesebbeken kívül.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 987
113
Hát nem tudom haverom aki villamossági cégnél dolgozik 240-nettóval kezdett (ez most feljebb van egy százassal neki és van évi 2x prémium, és havi 40 szépkártya), és lakás felújításnál az egyéni vállalkozó szintén villanyszerelő ismerősöm 800 ezerért drótozza újra a 48 négyzetméteres panelt. (de mondjuk ez nyugati országrész) Mondjuk megdolgoznak érte az biztos, szóval nem is sajnálom tőlük egy pillanatig se.
Most felnőttképzést online tudsz csinálni, 1 vagy 2 év, van szakmád lehet menni az iparba bárkinek.
 
T

Törölt tag 467

Guest
Dirr. Avagy a "csak nem" az de bizony,de.

A helyzet az, hogy az állomány igen jelentős része átképzést kapott (műszakiak és pilóták egyaránt), és nincs "visszajátszás".
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 394
8 621
113
A tűzoltók alapítottak egy független tűzoltó szakszervezetet, nem ismerik el őket szakszervezetként és nem tárgyalnak velük, mintha nem is léteznének.
Mármint ki nem ismeri el? Nem hinném, hogy törvényileg csak egy szakszervezet lehetséges. Bár gondolom azért a tagdíj az kötelező mindenkinek, meg belépni is...(Mármint abba a sokat tevőbe)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 911
123 326
113
Mármint ki nem ismeri el? Nem hinném, hogy törvényileg csak egy szakszervezet lehetséges. Bár gondolom azért a tagdíj az kötelező mindenkinek, meg belépni is...(Mármint abba a sokat tevőbe)
A BM nem ismeri el legitim érdekképviseletként, de amúgy nem kötelező belépni a hivatalosba sem.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 441
67 681
113
Dirr. Avagy a "csak nem" az de bizony,de.

Vagy csak áthangolás van, mert eladnák őket és így kevesebb lesz a sajnálkozó hang.