[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Kivéve ahol nem:). "Emlékezetes" videóban fel is dolgozták ezt a történelmi győzelmet:)

Nemár... szerinted a választást az utólag készített mémek döntik el, vagy a választók által meghozott döntések eredményei?
Országosan 54%-ot kapott a Fidesz, Budapestet leszámítva minden megyében sima volt. Elég lenne jövőre is egy ilyen vereség. Annyi történt, hogy nem volt akkora győzelem, mint előtte 2006 ősze előtt minden országos választáson. Amiben közrejátszott az is, hogy 140 ezer Fidesz ellen betanított és beuszított külföldi szavazó szavazhatott legálisan lakcímkártyával, többnyire Budapesten. Erre ugye az ogy. választásokon nem lesz lehetőségük. Ezeket figyelembe véve az az alig 40 ezer szavazat különbség, ami döntött a főpolgármester-választáson, szerintem nem ad okot akkora hurráoptimizmusra, ami azóta a baloldalon uralkodik. Pedig tavaly is, meg idén is egész évben mindenhol azt olvassuk, hogy biztos az ellenzéki siker, már meg se kell tartani a választásokat, már csak annyit kell eldönteniük, mit kezdenek az "illegitim" Alaptörvénnyel, hogyan állítják vissza jogellenes módszerekkel a jogállamot, stb. Ehhez képest árnyaltam csak a képet az előbb, hogy ennek már csak olyan apróságok állnak útjában, mint a 2,5-3 millió Fidesz szavazó, és a Fidesz legyőzése, ami az elmúlt másfél évtizedben nemigen sikerült. :D
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 796
113
Kárpátaljáról árnyaljuk a képet néhány ténnyel.
Akkor még nem voltunk tagjai se a NATO-nak, se az EU-nak.
Nem voltunk olyan viszonyban se a Szerbekkel, se a Szlovákokkal vagyis akkor még Csehszlovákiával ugyebár, mint most. A Románok biztos, hogy szívinfarktust kaptak volna és a ki tudja... Szóval a néhai kisantant országok lehet nem nézték volna ölbe tett kézzel, hogy lám-lám, a kommunista börtönből szabadulva Budapest egyből revizionista.
Persze Antal (szerintem ettől függetlenül is) elég puhapöcs volt, habár az igazsághoz vastagon az is hozzátartozik, hogy kormányon ugyan voltak, de hatalmon nem, mert minden lényeges pozícióban a volt komcsik ültek, uraltak, tartottak. (aminek a felszámolása a mai napig tart)

Talán sosem fogjuk megtudni, hogy milyen információk vagy megbeszélések vagy elbeszélgetések hatására döntött Antal ahogy döntött, hogy az anno Kárpátalján megtartott népszavazással szemben (amiben az ott lakó nemzetiséggel döntő többséggel kinyilvánították „szent akaratukat” (vox populi – vox dei) hogy Kárpátalján belül Beregszász központtal önálló magyar autonóm terület jöjjön létre) vagyis ennek ellenére, mégis Kijevbe utazzon és aláírja a magyar-ukrán alapszerződést.

Kívánok olyan erőt, akaratot és hozzá szerencsét, aki, akik ezen majd változtatni tudnak. De az nem a mai garnitúra lesz.
 
W

Wilson

Guest
Nemár... szerinted a választást az utólag készített mémek döntik el, vagy a választók által meghozott döntések eredményei?
Országosan 54%-ot kapott a Fidesz, Budapestet leszámítva minden megyében sima volt. Elég lenne jövőre is egy ilyen vereség. Annyi történt, hogy nem volt akkora győzelem, mint előtte 2006 ősze előtt minden országos választáson. Amiben közrejátszott az is, hogy 140 ezer Fidesz ellen betanított és beuszított külföldi szavazó szavazhatott legálisan lakcímkártyával, többnyire Budapesten. Erre ugye az ogy. választásokon nem lesz lehetőségük. Ezeket figyelembe véve az az alig 40 ezer szavazat különbség, ami döntött a főpolgármester-választáson, szerintem nem ad okot akkora hurráoptimizmusra, ami azóta a baloldalon uralkodik. Pedig tavaly is, meg idén is egész évben mindenhol azt olvassuk, hogy biztos az ellenzéki siker, már meg se kell tartani a választásokat, már csak annyit kell eldönteniük, mit kezdenek az "illegitim" Alaptörvénnyel, hogyan állítják vissza jogellenes módszerekkel a jogállamot, stb. Ehhez képest árnyaltam csak a képet az előbb, hogy ennek már csak olyan apróságok állnak útjában, mint a 2,5-3 millió Fidesz szavazó, és a Fidesz legyőzése, ami az elmúlt másfél évtizedben nemigen sikerült. :D
Én nem így látom ez szerintem ezt az önkormányzati választást elvesztette a Fidesz hiszen a megyeszékhelyek nagy részét elvesztette amire még szinte sohasem volt példa,de mivel a Fidesz az önkormányzatok önállóságát gazdasági értelemben gyakorlatilag megszüntette,így akkora gond nem történt a Fidesz szempontjából,sőt így legalább lehet újjal mutogatni az ellenzéki vezetésű városokra,hogy milyen rossz gazdái is ezeknek a városoknak.A mémet főként a humor kedvéért raktam be,de persze kitudja akár így is történhetett egy zárt körű Fideszes kiértékelés:)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Kárpátaljáról árnyaljuk a képet néhány ténnyel.
Akkor még nem voltunk tagjai se a NATO-nak, se az EU-nak.
Nem voltunk olyan viszonyban se a Szerbekkel, se a Szlovákokkal vagyis akkor még Csehszlovákiával ugyebár, mint most. A Románok biztos, hogy szívinfarktust kaptak volna és a ki tudja... Szóval a néhai kisantant országok lehet nem nézték volna ölbe tett kézzel, hogy lám-lám, a kommunista börtönből szabadulva Budapest egyből revizionista.
Persze Antal (szerintem ettől függetlenül is) elég puhapöcs volt, habár az igazsághoz vastagon az is hozzátartozik, hogy kormányon ugyan voltak, de hatalmon nem, mert minden lényeges pozícióban a volt komcsik ültek, uraltak, tartottak. (aminek a felszámolása a mai napig tart)

Talán sosem fogjuk megtudni, hogy milyen információk vagy megbeszélések vagy elbeszélgetések hatására döntött Antal ahogy döntött, hogy az anno Kárpátalján megtartott népszavazással szemben (amiben az ott lakó nemzetiséggel döntő többséggel kinyilvánították „szent akaratukat” (vox populi – vox dei) hogy Kárpátalján belül Beregszász központtal önálló magyar autonóm terület jöjjön létre) vagyis ennek ellenére, mégis Kijevbe utazzon és aláírja a magyar-ukrán alapszerződést.

Kívánok olyan erőt, akaratot és hozzá szerencsét, aki, akik ezen majd változtatni tudnak. De az nem a mai garnitúra lesz.
Kárpátalja visszaadása tekintetében Raffay Ernő írta azt, hogy visszaadták volna az oroszok, csak az Antal-kormány antlantistái/ja ellenezte, minden követ megmozgatva.

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 888
113
Ne felejtsd el az önkormányzati választások előtt is magabiztos Fidesz győzelemmel számoltak.
És nem volt az?
20191014megyeterkep-onkormanyzati-valasztas-20193.jpg
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Én nem így látom
Akkor nézegesd még tovább egy kicsit :)
ez szerintem ezt az önkormányzati választást elvesztette a Fidesz hiszen a megyeszékhelyek nagy részét elvesztette amire még szinte sohasem volt példa,de mivel a Fidesz az önkormányzatok önállóságát gazdasági értelemben gyakorlatilag megszüntette,így akkora gond nem történt a Fidesz szempontjából,sőt így legalább lehet újjal mutogatni az ellenzéki vezetésű városokra,hogy milyen rossz gazdái is ezeknek a városoknak.A mémet főként a humor kedvéért raktam be,de persze kitudja akár így is történhetett egy zárt körű Fideszes kiértékelés:)
De ha egyszer ez sem igaz, akkor nem tudom melyik adót nézed te, a cseh 2-t? :D 13 mjv-t nyert a Fidesz, 11-et az ellenzék. És ebbe Budapestet is beleszámoltam. Az én állításomat számok, tények, eredmények támasztják alá, a tiédet egy internetre feltöltött mém :D
Majd jövőre gondolom ugyanígy fogjátok megmagyarázni meg kiröhögni, hogy elvesztette a választást a Fidesz, mert csak 54%-ot szerzett? :D
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 534
8 796
113
Kárpátalja visszaadása tekintetében Raffay Ernő írta azt, hogy visszaadták volna az oroszok, csak az Antal-kormány antlantistái/ja ellenezte, minden követ megmozgatva.

Egyetértek vele. Tudom, hogy voltak arra irányuló puhatolózások, hogy a Horvátokkal valamiféle közösködés jöjjön össze netán egy perszonálunió.
De hát mindig voltak, vannak, lesznek ellenérdekelt felek akik oszd meg és uralkodj-at fognak "játszani", tenni, akarni és sikeresen csinálni.

(meg olyan csekély értelmű komenisták is akik fel sem fogják a történteket és csak bambán vigyorognak minden egyes ilyen poszt alatt. Egyemmeg. :rolleyes::D)
 
W

Wilson

Guest
Akkor nézegesd még tovább egy kicsit :)

De ha egyszer ez sem igaz, akkor nem tudom melyik adót nézed te, a cseh 2-t? :D 13 mjv-t nyert a Fidesz, 11-et az ellenzék. És ebbe Budapestet is beleszámoltam. Az én állításomat számok, tények, eredmények támasztják alá, a tiédet egy internetre feltöltött mém :D
Majd jövőre gondolom ugyanígy fogjátok megmagyarázni meg kiröhögni, hogy elvesztette a választást a Fidesz, mert csak 54%-ot szerzett? :D
Nem megyei jogú városról beszéltem, hanem megyeszékhelyekről, van köztük különbség, .Ha az abszolút számokat nézem akkor egyértelmű a Fidesz győzelem ha viszont azt nézem,hogy a Fidesz úgy számolt,hogy az utolső csapást is beviszi az ellenzéknek azzal,hogy a még meglévő ellenzéki városokat is elhódítja tőlük akkor egyértelműen vereséget szenvedett,hiszen a megyeszékhelyek nagyrészét elvesztette köztük olyan megyeszékhelyeket is amelyek Fideszes fellegvárnak számítottak,de nem ez volt a legfájóbb pont a Fidesznek hanem az,hogy az ellenzék képes volt egységesen fellépni a Fidesz ellenében.
 
  • Tetszik
Reactions: formosa1

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Nem megyei jogú városról beszéltem, hanem megyeszékhelyekről, van köztük különbség, .Ha az abszolút számokat nézem akkor egyértelmű a Fidesz győzelem ha viszont azt nézem,hogy a Fidesz úgy számolt,hogy az utolső csapást is beviszi az ellenzéknek azzal,hogy a még meglévő ellenzéki városokat is elhódítja tőlük akkor egyértelműen vereséget szenvedett,hiszen a megyeszékhelyek nagyrészét elvesztette köztük olyan megyeszékhelyeket is amelyek Fideszes fellegvárnak számítottak,de nem ez volt a legfájóbb pont a Fidesznek hanem az,hogy az ellenzék képes volt egységesen fellépni a Fidesz ellenében.
Jól van, elismerem, igazad van. Csak 54%-ot kapott a Fidesz. Az ellenzék még létezik. Vereség. Csőd. Monnyon le. Stb stb.
 
W

Wilson

Guest
Jól van, elismerem, igazad van. Csak 54%-ot kapott a Fidesz. Az ellenzék még létezik. Vereség. Csőd. Monnyon le. Stb stb.
Nézd én ennek ellenére sem gondolom azt,hogy a Fidesz elfogja veszíteni a 2022-s választásokat de azt simán el tudom képzelni,hogy nem lesz meg nekik a kétharmad abban sem vagyok biztos,hogy olyan jót tett az ellenzéknek,hogy ennyire előretörtek a 2019-s önkormányzati választásokon ,mivel mint említettem korábban,hogy gazdaságilag az önkormányzatoknak nincs mozgástere, így ez könnyen csapdává válhat az ellenzék számára.
 
  • Tetszik
  • Szomorú
Reactions: krisss and formosa1

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Nézd én ennek ellenére sem gondolom azt,hogy a Fidesz elfogja veszíteni a 2022-s választásokat de azt simán el tudom képzelni,hogy nem lesz meg nekik a kétharmad abban sem vagyok biztos,hogy olyan jót tett az ellenzéknek,hogy ennyire előretörtek a 2019-s önkormányzati választásokon ,mivel mint említettem korábban,hogy gazdaságilag az önkormányzatoknak nincs mozgástere, így ez könnyen csapdává válhat az ellenzék számára.
Ebben egyetértünk. Szerintem sem lesz 2/3, de még ha a listás szavazatokban pár százalékkal meg is veri a Fideszt az ellenzék, a 106 egyéni választókerület nagy részét, ahogy jurgenbauer térképén is látszik, be fogja húzni a kormánypárt, így a Parlamentben 50% fölötti többsége lesz.
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: krisss and formosa1

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
530
4 783
93
Ez a hazaáruló adott már arra magyarázatot miért utasította gyorsan vissza Kárpátalját? Most Magyarország nem szívna, ha anno ez a rohadék hagyja, hogy visszaadják. Most konkrétan több mint 100 000 magyar van veszélyben miatta. Szóval jobb lenne, ha jeszarszki rituális öngyilkosságot követne el...persze csak miután bevallott mindent és bocsánatot kért a kárpátaljai magyarságtól.
Olvasgatva a beírásokat, annak idején volt a műszaki körökben (legalábbis az általam ismertekben) egy elterjedt verzió, hogy a szovjet államadósság fejében adták volna (felajánlották) Kárpátalját. Logikailag tisztább, mint a többi verzió. Akkor még Szovjetunió egységes volt, területet visszaadhatott volna. A döntése megkérdőjelezhetetlen lett volna. Az általános vélemény szerint az SZDSZ torpedózta meg ezt a lehetőséget. Van erről valami információ? Tudom nem történt meg, ezért már kár is töprengeni rajta.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1
G

Galthran

Guest
De. Ugyan azt tolod. Még a "buzeráns náci"-nak elkönyvelt Hungarista Mozgalom sem akarta kitelepíteni a nemzetiségeket. Te meg a kollektív felelősség elvén rátolod a magyarországi románokra, hogy 600 km-el arrébb, odabuszoztatott -veled ugyan úgy kollektív felelősség elvét valló- bukaresti csürhe, politikai és titkosszolgálati vezetettséggel mit tett. Ráadásul ha nem vennéd észre ennek pont célja a nemzetek közti közeledés megakadályozása és az ék verése -a helyi politikai érdekeken túl.
Meg hát végül is Te mondtad, hogy a románok húzzanak Jászvásárba. Ha ez nem "buzeráns" fajelmélet, akkor hol kezdődik?
sokmindent nem sikerült belőle megérteni :D nembaj, majd legközelebb :(