[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
A videóból pár pillanatkép.
Ami elsőre feltünt, az a torony két igen szűkösre sikeredett nyilása. Igen vékony katonákra van méretezve, mondjuk huszonévesek fogjàk használni.

AIaw-VFzR40Iyx_kNzxJA4zFNjyxN7CmYPdqBpZR38vKoZEmqu-ovxtnTuFVcK7JY4J7Of-t8hO3E59bKEo0a1bek_DjnCWqTxeXc7UxWf62uJVn8t-A8_bkZMntrw4FhX0amuZWwTgg4AP-VKLJP58P3U1_aU9kMmHgcWwzwkZfkQU9jId5jhaoPdFdNHexTXwEg4NuUjFy0Wsi35rVdbsf77kbaaeSBJ0IG4MtBPn9mhmrV9QYmT_bUy_dqhkh1aAoZ4oRQgz93mnfuz5FY_QvUNqzpIFHCzYCqM4ZMAR_9gdXQkqRRaQJGFWonLQIYhRkWuDBsZ_n0dSH9l0tqxDzIsXInRUpLP7Fi1iL7iLu5l_g0Ysf_MRpyiONEemJe4P76UlUBsoWteUX0QqITX9aQM0qgB2Ye9ZlCZhhJTluzC0D1gzzFksC6OkeK5aGWcDkuhiwNvPvjmbHi2clgoGd_mNmCme6Ih5vI53sbpif71aBjfCuLCPhVyp4KkvNK1tYyA00umL37cvG9dxVPsyC1xPxfOujgHiYXcDdB25W4sM7Fw6BJmtZL-c_8MD0vQx25yaHPypXE12Wc8Pyg4RG28q6j2Qqmq0lHZlqbKNHPs8dL49rPeltaxFh7PlV7rLwkGfJZkLYIGJZ3bJHmKyDiKBmxsJ30rsSFMFYUVXmc47ap2wOCYEAFMahnhmvCVYnPSX3MmzkamiyH_hzHKHy=w640-h430-no





qE8zKaKXHefPdBLuFVjLM-Ot1viRvUwOBQdPYs-1wuOpyqY8HSRvIkYr8UF0076fmFUe-Vu3YUeun0oP9yPMc5vqSw0QBtwFDMyO5dRj4muNnbcLmAmooDLa3Yf0EOE2fUc1uQ2GHJID8FGJkdyPvzWc2V73yCGTfrwgqPVzwoMm4lhracu7lmfVZVt-3OUbGsL06dn2MSbhoTTCJSTOyEuK2TLNKhhaFsz-psoqhd0MVDChI_nQYQa9BssdUsHow7zPB-h8UP6q-wSHHmHTRJ-Me6ZmcRJ75lUOtum77yxVoKYTwDRu_K7MJKh2lsKoLjAfF3B-8W-OhJ0HYAlt2agbrMByeORLUJibqvIGOZ48nmGeRtMggwPEy6gBhEtD2gGq8Jsw2UTht-ktdfFV0xwgfU4K7gqfxQ6KH7zFcHulrClAcdVZwTSDadmXK5pRFcrms1t-GR4U5BYh3TbUrqpFczTHl8sQgzNOmkNfQB1ded3xADv_tu7ivU8ajsi_lm7SdsiyCE8hiQeTfWl6lkKMfFsdwOb2uLCHVkORpEKUW97E4OsxQ7cT5tYYrKOKJREviFPDCXP6D8Faa9vnRBq7bZuQ5brmPmwiDc4NRh98XIC4nERVoVks-NgdSk_nCDyhbk5BGhpn3Hkzcu_RXzsM1YKf5iXQINcK79Y67j3H0NprMO8ugDKN0rJjY0izoQLEEmgSTXilyNkporThWv9Q=w640-h362-no

A videóban vegyesen mutatják a három járművet, a Híúzban látható ez a kékes ledfény. A négy katona baloldalon elég kényelmesen üldögélnek. Érdekes, hogy jobb oldalról nem volt felvétel.

SkSINc_KSm7htOC4zvFcUGXKUHaUReb792SLC_7lr1g1rhLfTpGmeVqiAGfkeAcr5r1uWYoEcm7wmUpT03zoADKE2DgHYW0jeuRueRMwVOxEXeKTX0T7_NU1P8dlG_RZq1yUaG0fGGyr-cNNZ1MhXW0PwY05Oau0UHra2uhWHL67m6r26qy7ZKyI0QWkFAsNBeccZ9s8rKdxWS72PWCLopJPQmAle71UF0aR9NgHqvOozHitvqlqHW3MDD5oQeqQa4eVHwMPotQBi_1tntt-x0QiJ9gpvjTmLr6eplK65i_MYX1IfM9kD_aNIrM0dchJkibQtwjS7ZFo_ZEMXfQWZjjEsyLLw5eKee3bMJ36Q6CTHy4JvZJhqF7qLMYVi0xuc1hCDyHJbwIxEWkTYyrlk47lJzo-giDkx7GzWUoDDeiiP-W4ORTdz4J6gvJhUdk1fmxJA95TOQFhE6Rub9h4jPYvjKUHZyOLzVEgQCkIYKzvgcKk45LJUvgO4rlO5X1QuJs4ZACVMUSOuTiMZEGw20ckHhWzW7dC3k6dIu-sVoES1GrSGBFVAr63eaolyQwu8q_oECKnBJD8PIwQ-mUxHnyByULaD-F8ca5C629cVIl3nYyvUPtoc1jiGke2bJSDbd0UPj_YjpPzRr-iSGgCYR-UvB-X1rWRiBsK7gF18jJRzvjEA_zenWiIPMgaap8lDlAvtTp1R4wAgKETMVE2RnXG=w640-h362-no
Sajnos ez még a demó. Egy működő, használható harcjármű belseje másképp fest.
A belső kommunikáció, és más rendszerek kábelei, repesz védő burkolat, rengeteg tároló rekesz, rögzítő heveder, automata tűzoltó rendszer elemei, stb.
Nem is annyira életszerű egy demo változaton ellenőrizni ezeket.
 
  • Tetszik
Reactions: sisimoto and kamm

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 385
31 641
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 297
113
Sajnos ez még a demó. Egy működő, használható harcjármű belseje másképp fest.
A belső kommunikáció, és más rendszerek kábelei, repesz védő burkolat, rengeteg tároló rekesz, rögzítő heveder, automata tűzoltó rendszer elemei, stb.
Nem is annyira életszerű egy demo változaton ellenőrizni ezeket.
A jobboldali ülés sor mögött van egy baromi nagy tároló rész ami nincs ezeken a képeken.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
A jobboldali ülés sor mögött van egy baromi nagy tároló rész ami nincs ezeken a képeken.
Tudom. De van egy csomó cucc, ami a katonák keze ügyében kell, hogy legyen.
Van vagy lesz külső tároló is.
Minden járműnek van egy az alkalmazó igényei szerint kialakított málházasi koncepciója.
De ehhez kell minden felszerelés, CLS zsák, fegyver lőszer, kaja, víz, stb. pontos ismerete, alkalmazási elgondolása.
Valamint kell a jármű összes (végleges) tároló helye, rögzítési módok, stb.
Itt még szinte minden hiányzik, illetve változhat.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
És mindent befolyásol a jármű saját felszerelése, TASZT-ja.
Ez tartalmazza a fegyverzet, műszerek, berendezések (pl. rádió, éjjellátó, optikák) TASZT-jat is.
Ha változik egy műszer, részegység, változik annak helyigénye, TASZT helye, stb.
Jó komplikált és sok időt, próbálgatást igényel.
Változatonként! ;)
 
  • Tetszik
Reactions: krisss and Pogány
S

speziale

Guest
Ezt nem is mondtam. Az MGCS további országokkal való bővítése német (RM??) kezdeményezés. Angolok, olaszok már a pakliban, de persze kérdéses a bővítés a franciák miatt. A lengyeleket pl. laza eleganciával közösen kikosarazták.

a németek az FCAS kapcsán is nyitottak lennének kibővíteni a programot...de a franciák már a spanyolok érkezésekor pampogtak, hogy "jujuj, de mi lesz itt a meló leosztással akkor..."

igazából a németek és a franciáknak nagyon mások a prioritásai...
a németek olcsón akarnak (már amennyire egy modern harceszköz az lehet) egy új tankot...ehhez pedig az az út, hogy sokan rendszeresítsék Európában (aztán ha itt sokan rendszeresítették, akkor jó eséllyel máshol is ezt fogják)...

a franciák meg a saját védelmi iparukat védik....

mondjuk, hogy ne egyfolytában csak a franciákat fikázzuk, lássuk be nekik is van igazuk...
ugyanis több országot bevonni a fejlesztésbe 2 dolog miatt nagyon problémás:

  • annál többen akarnak majd a saját igényeik alapján belepofázni a koncepcióba, amiből általában nem sül ki jó dolog
  • szétaprózódnak a fejlesztések, ami megint problémát tud okozni...a Tempestbe pl. a RR egyedül fejleszti a hajtóművet, az egészet házon belül...az FCAS-ba pedig a Safran és az MTU leosztotta egymás között ki mit csinál...csak azért eltérő cégek, eltérő koncepciók alapján gondolkodnak stb...(a franciák pl. hajtóművek esetén sokszor különutasok) ebből azért tudnak kellemetlenségek lenni..és akkor ez még csak 2 részre osztott dolog...gondoljuk el mi van ha nem 2 hanem 3-4 részre oszlik a meló...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
S

speziale

Guest
Igen, ezt úgy gondolom, hogy jól látod. Csak furcsán lett megfogalmazva, vagy csak a kérdések jöttek furcsán egymás után. Igazából mind a két kérdés/védelem fontos.
És bocsi, hogy kicsit provokatívan tettem fel én is a kérdést, csak már nehéz volt kihámoznom a végén, hogy mire szeretnél választ pontosan. És én is rángatok elő régi kérdéseket, mert átolvasva egy topicot marad bennem valami kérdés. Utána néha kiderül, hogy bár ne tettem volna, mert csak fegyverszünet van, nem nyugvópont.

Szerintem mindenki meg tudott barátkozni azzal a gondolattal, hogy a fenébe, nem az lesz, aminek drukkoltam. Szerintem is a Puma oldala sokkal jobban van kialakítva páncélosharc szempontjából. És nem elégít ki minden kíváncsiságot az a válasz, hogy a Lynx később született. Felhasználhatták volna ezt a tapasztalatot az RM-nél a tervezésnél. (Amúgy úgy tudom, hogy az általunk rendelt verzió is elbír még több tonna plusz súlyt, így ha ez később kritikus hiányosságnak bizonyulna, akkor meg fogják oldani.)

Nem akarok tudós lenni Puma vs. Tüske kérdésben. Elvileg annak a dupla robbanó fejét direkt úgy alakították ki, hogy ellene az ERA ne védjen, csak az APS. Viszont ezek nem egy román-magyar találkozón fognak szerintem kiderülni leghamarabb. Már az ISIS is bevetett nagyon komoly páncéltörő eszközöket, amikkel bizonyították, hogy a passzív védelem immár nem elég még a tankok esetében sem.
Ide a rozsdás bökőt, hogy egyes arab olajmágnások kezei közül ki fognak potyogni olyan rakéták is, ha elkészülnek, amivel a mostani aktív rendszereinket teszik próbára az orosz fejlesztések.

Nem szívesen mondom, de hamarosan kiderülhet a Híradókból, hogy mennyire képes állni egyik vagy másik verzió a sarat. (És ez nagyon erős verseny a két típus között, hiszen Németország mindent meg fog tenni saját katonái biztonságáért. Így az RM is azért fog lobbizni és emellett kutatásokat is végezni, hogy mind a Lynx ne maradjon alul a nulla áldozat versenyben, mind a saját elhárító rendszereit ne érje presztízs hátrány. És a minta állam mi leszünk.)

érdemes összenézni a Puma és a Lynx oldalsó páncélzatát...

a Puma-nál az alap páncélteknőn felül alapból van 2 réteg AMAP páncél:


és akkor erre jön még rá a DND által gyártott ERA blokk a Lelev C konfigban

érdemes ennek a vastagságát is ízlelgetni:



és akkor ott vannak még a majomfogó rácsok is:



ehhez képest nézzük meg, hogy néz ki a Lynx és milyen vastagságok vannak ott...


én sajnos azt gyanítom, hogy HEAT ellen a Lynx védettsége nem lenne megfelelő...erre a problémára elegáns megoldás a strikeshield...a probléma az, hogy HA ezek a blokkok a normál páncél helyére jön (a kriss által berakott képen ez így néz ki) akkor meg a sima KE elleni védelem fog sérülni...

persze az is lehet, hogy a strikeshield a normál páncélon felülre jön majd (ekkor meg a tömegnövekedés miatt a hajtáslánccal lehet gond), csak azt meg nem teljesen értem....ugyanis az KE ellen nem ad több védelmet....viszont ha meg a passzív páncél eléggé védett Heat ellen, akkor meg minek rá a strikeshield? Ha védene top attack atgm ellen akkor érteném...de a berakott kép alapján nem erről van szó
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 939
15 336
113
A gond az, hogy a Lynx csak 45 tonnából tudja azt kihozni amit a puma kevesebből. Ezért különleges a Puma.

De a Hiúz ugye +2 lövészt tud szállítani és nagyobb lehet a tornya.

+ mivel nagyobb, több értelmes verziót lehet belőle kialakítani.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 960
12 709
113
érdemes összenézni a Puma és a Lynx oldalsó páncélzatát...

a Puma-nál az alap páncélteknőn felül alapból van 2 réteg AMAP páncél:


és akkor erre jön még rá a DND által gyártott ERA blokk a Lelev C konfigban

érdemes ennek a vastagságát is ízlelgetni:



és akkor ott vannak még a majomfogó rácsok is:



ehhez képest nézzük meg, hogy néz ki a Lynx és milyen vastagságok vannak ott...


én sajnos azt gyanítom, hogy HEAT ellen a Lynx védettsége nem lenne megfelelő...erre a problémára elegáns megoldás a strikeshield...a probléma az, hogy HA ezek a blokkok a normál páncél helyére jön (a kriss által berakott képen ez így néz ki) akkor meg a sima KE elleni védelem fog sérülni...

persze az is lehet, hogy a strikeshield a normál páncélon felülre jön majd (ekkor meg a tömegnövekedés miatt a hajtáslánccal lehet gond), csak azt meg nem teljesen értem....ugyanis az KE ellen nem ad több védelmet....viszont ha meg a passzív páncél eléggé védett Heat ellen, akkor meg minek rá a strikeshield? Ha védene top attack atgm ellen akkor érteném...de a berakott kép alapján nem erről van szó
Szar a Lynx. Vilagos. Azt meg mindig nem arultad el hogy a Puma egy Spike-ot hogy kezelne.
 
S

speziale

Guest
Szar a Lynx. Vilagos. Azt meg mindig nem arultad el hogy a Puma egy Spike-ot hogy kezelne.
nem mondtam azt, hogy szar a lynx...annyit állítottam, hogy vannak vele kapcsolatban - pontosabban a védettségével kapcsolatban - erős kérdések....és a strikeshield alkalmazása - HA abban a formában valósul meg, ahogy a @krisss által linkelt rajzon - az számomra csak növeli a kérdések számát, nem csökkenti

egyébként meg leírtam már: a Puma-n van IR zavaró (olyasmi mint a Shtora)....az képes az ATGM vezérlését zavarni
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
Az a gond, hogy a Lynx-en az a +4 tonna az nem a plusz védettség miatt van..hanem azért mert:
  • sokkal nehezebb a hajtáslánca
  • emberes tornya van
  • nagyobb a teste
És senki nem mondta, hogy eléri a Puma védettséget.
Ezért próbálkoznak "hibridek" nevezett védelemmel.
Azt nehezebb összehasonlítani, később derül ki, hogy mégsem lesz olyan, illetve lesz/lehet, csak nem 45 tonnával tudja a Puma védelmét, hanem 50-el....
Azt meg senki nem akarja, illetve semmivel sem jobb, mint bármi más 50 tonnával...
 
S

speziale

Guest
És senki nem mondta, hogy eléri a Puma védettséget.
Ezért próbálkoznak "hibridek" nevezett védelemmel.
Azt nehezebb összehasonlítani, később derül ki, hogy mégsem lesz olyan, illetve lesz/lehet, csak nem 45 tonnával tudja a Puma védelmét, hanem 50-el....
Azt meg senki nem akarja, illetve semmivel sem jobb, mint bármi más 50 tonnával...

igazából erről téptem a szám az elmúlt oldalakon...úgy látszik, hogy aki akarja, az érti a problémát...
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
igazából erről téptem a szám az elmúlt oldalakon...úgy látszik, hogy aki akarja, az érti a problémát...
Másfél éve megy a vita, amióta tudták a katonák, hogy Lynx fele hajlanak a politikusok.
A szakmai érvek itt el lettek sorolva hetente, havonta.
A Lynx párti vélemények csak a gyártó reklám szlogenjeit, ígéreteit hozhattak fel, meg azt, hogy a Puma rendszeresitése problémás. Ami tény.
Nem önmagában a csodában kételkedtem, hanem a csoda bekövetkeztére rendelkezésre álló időt kevesellem.
Emiatt bukott a 35 mm-es gépágyú és még ki tudja milyen ígéret nem valósul meg.
Végül lesz Lynx, de olyan kicsi és savanyú, de a miénk lesz.
Ahogy szoktuk. :(
És mielőtt sokan nekem esnek:
Ha 1-1,5 éve tudták a fórumozók, hogy ez lesz, akkor mást is tudhatnak 1-1,5 évvel előre....
Mondjunk a problémákat.
;)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Azt hiszem, definíciós problémákba ütköztél és emiatt pár dolog félre ment.

A Lynx normál menet közben nem úgy fog kinézni, ahogy azt Krisss képe ábrázolja. És itt meg kell állni és átbeszélni, mert lehet én is rosszul értem a "járműbe integrálás" fogalmát. Az én meghatározásomban ez egy plusz elvárás a felhegesztésen felül. Amikor a rendszer érzékeli, hogy jön egy rakéta, akkor kinyílik és olyan lesz, mint az ő ábráján amit láttál.
Vagyis nem körömmel kikaparunk egy páncél blokkot, ami védene a KE lövedékektől és HELYÉRE RAKJUK a rakétás védelmet, hanem az ELVÁRÁS AZ, hogy az APS, ATGM, legénység, érzékelő szenzorok mind rendelkezzenek a level 6 védelmi szinttel. Ha ebben az szerepel, hogy a jármű védett legyen HE-vel szemben bizonyos fokig, akkor nem egy páncéltörő képességtől és aktív védelemtől megfosztott járművet kérünk egy előkészítő tüzérségi tűz után, ahol az ellenség csak vaktában lövöldözött, hanem 100%-os harcképességet az ilyen szintű találatok UTÁN IS.

Nem aggódnék amiatt, hogy a Hiúzra ne lehetne kifejleszteni nyúlketrecet. Vagy ne lehetne szerkezeti okokból rárakni ERAt. Ezek az APS blokkol ugyan úgy kinyílnak, mint a rakétaindító.

Remélem jól értettem, hogy ez volt a gond.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 238
92 706
113
Másfél éve megy a vita, amióta tudták a katonák, hogy Lynx fele hajlanak a politikusok.
A szakmai érvek itt el lettek sorolva hetente, havonta.
A Lynx párti vélemények csak a gyártó reklám szlogenjeit, ígéreteit hozhattak fel, meg azt, hogy a Puma rendszeresitése problémás. Ami tény.
Nem önmagában a csodában kételkedtem, hanem a csoda bekövetkeztére rendelkezésre álló időt kevesellem.
Emiatt bukott a 35 mm-es gépágyú és még ki tudja milyen ígéret nem valósul meg.
Végül lesz Lynx, de olyan kicsi és savanyú, de a miénk lesz.
Ahogy szoktuk. :(
És mielőtt sokan nekem esnek:
Ha 1-1,5 éve tudták a fórumozók, hogy ez lesz, akkor mást is tudhatnak 1-1,5 évvel előre....
Mondjunk a problémákat.
;)
Nem volt 35-ös gépágyú ígéret, semmit nem kommunikáltak, de a mai napig áll a Lance 2 flexibilitása miatt ez a lehetőség.

A Puma értelemszerűen kiforottabb, mert azt használja a Bundeswehr, de sirva ment a bevezetés és az üzemeltetés is nehézkes a mai napig.

Az RM hazai gyártása viszont olyan Joker és főleg a stratégiai a együttműködés, hogy akár 5 év szenvedést is megér, hisz a másik serpenyőben rengeteg további befektetés, haditechnikai vétel fejlesztés van.

A Zrínyi legjobb döntése volt a Lynx!!!
Mondom úgy, hogy előtte Pumat akartam, de látva a cég üzletpolitikáját, épp tavaly nyáron vilagosodtam meg a döntés előtt, hogy a Lynx döntés a jó döntés! Szerencsére igy lett.

A problémák azért vannak, hogy a katonák és a mérnökök megoldják, tanuljanak belőle. Ettől nem bexarni kell, hanem dolgozni rajta. Most minden adott, Hajrá!!!

(ettől függetlenül minden kritikát, összehasonlítást szivesen olvasok, mert ezeket ki kell tenni az asztalra, nem elkummantani és nem győzelmi jelentéseket irni.)
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 286
79 018
113
De a Hiúz ugye +2 lövészt tud szállítani és nagyobb lehet a tornya.

+ mivel nagyobb, több értelmes verziót lehet belőle kialakítani.
Nagyobb tornyot a Pumára is rakhatsz.A deszant mérete pedig nem hátrány csak akkor ha azt csinálod mint az ARMY a Bradleyvel.