[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
az angoloknak-olaszoknak semmi közük az MGCS-hez...és nagyon meglepődnék ha a franciák repesnének az örömtől figyelembe véve, hogy repülős fronton is konkurenciát jelentenek az FCAS-nak...az meg hogy az RM 130-sa vagy a nexter 140-se kerül az MGCS-be szerintem a jövő zenéje (mondjuk azért is jó kérdés ez, mert erről gondolom valahol NATO szinten kellene dönteni...)
Pont most próbálják belapátolni őket.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 387
79 315
113
Igen, kis méretű HEAT bombletek/kazettás töltetek ellen, innen jön a félreértés. :)
Persze ez is egy újabb réteg, légrés, + alatta vastagabb kompozit páncél a Pumán a személyzet fölött, de eléggé kérdéses, hogy veszítene-e eleget egy ATGM vagy akár a jó öreg RPG a sugár erejéből, hogy ne égesse át a viszonylag vékony (AMAP NERA légrés ide vagy oda) tetőt.

Igelpanzerung a neve.
Irtam is,hogy kazettas töltetek HEAT-je ellen van.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 574
24 784
113
Hát, izé....
A Lynx vezető búvónyílásnál nagyon vékony a lemez.
Tudom, hogy demó, de mókás....
Azért remélem a végén csak mi nevetünk.
Ha erre gondolsz akkor ez az ascod:
a0f437363917f167e877de4d66724a15.png


Ez a lynx:
c525cf2460e4dcb2c44d53bddd323a5c.png

Nekem az alap páncéltest is vastagabbnak tűnik, mint az ascodé, az előtétlemez meg főleg.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 387
79 315
113
azt írják róla, hogy 200mm-es HEAT átütést 3-20mm-re tud redukálni (ez gondolom a szögtől függ, hogy mekkorát). Kérdés mennyit tudhat az alatta lévő NERA
Nem minden HEAT ellen.Egy ATGM HEAT harci része ellen hatastalan,egyész egyszerűen túl nagy fizikailag a harci rész kúpjának az átmerője és mélysége.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
S

speziale

Guest
Nem minden HEAT ellen.Egy ATGM HEAT harci része ellen hatastalan,egyész egyszerűen túl nagy fizikailag a harci rész kúpjának az átmerője és mélysége.
egy spike 1000mm körüli átütése ellen amúgy se érne sokat....de rpg ellen jó lehet
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 288
12 588
113
A kérdés: ki gyártja az ágyút, fegyverzetet?
A NEXTER 140-es vagy az RM 130-as lesz benn? Esetleg eléri, hogy mindkettő beépíthető legyen, a vevő kívánságának megfelelően.

és akkor NATo-n belül 2 lőszer lesz? háááát....mondjuk a fransziákból kinézem, hogy ők akkor is a sajátjukat választják
Már megállapodtak az RM 130-ban.
Persze minden megállapodást fel lehet rúgni, ahogy azt a fhansziáktól már megszokhattuk.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 387
79 315
113
Ezekről a tüskékről van szó.Ezek úgy működndk,hogy a kus átmérőjű HEAT harci rész elműködésekor gátolják a kumulatív sugár nofmális kualakulását.Van róla ábra megkeresem.
8OFXAnq.png
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses
S

speziale

Guest
Már megállapodtak az RM 130-ban.
Persze minden megállapodást fel lehet rúgni, ahogybaz a fhansziáktól már megszokhattuk.

azt mondjuk el tudom képzelni, hogy van egy olyan típusú megállapodás is, hogy a franciák az FCAS-ból a németek meg az MGCS-ből kapnak nagyobb szeletet...mondjuk így belegondolva nehezen tudnék a tanknak olyan részét mondani, amiben jobbak lehetnek a franciák

  • hajtáslánc: az export leclerc is MTU powerpackkal megy
  • páncél: a leclerc-re is a DND szállítja az ERA-t
  • ha az ágyú RM, akkor a töltőnek is RM-nek kell lennie
  • érzékelők: itt lehet paritás,
  • APS: franciáknak nincsen semmilyük
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Egyébként meg tudod van a harcjármű védettsége, mint egy fontos tulajdonság. Viszont a harcjárművet nem egyféle, hanem többféle fenyegetés éri. A 2 legjellemzőbb a kumulatív (heat) fegyverek a másik meg a kinetikus penetrátorok (KE).
A jármű védelme szempontjából mindkét fenyegetés számít...

Igen, ezt úgy gondolom, hogy jól látod. Csak furcsán lett megfogalmazva, vagy csak a kérdések jöttek furcsán egymás után. Igazából mind a két kérdés/védelem fontos.
És bocsi, hogy kicsit provokatívan tettem fel én is a kérdést, csak már nehéz volt kihámoznom a végén, hogy mire szeretnél választ pontosan. És én is rángatok elő régi kérdéseket, mert átolvasva egy topicot marad bennem valami kérdés. Utána néha kiderül, hogy bár ne tettem volna, mert csak fegyverszünet van, nem nyugvópont.

Szerintem mindenki meg tudott barátkozni azzal a gondolattal, hogy a fenébe, nem az lesz, aminek drukkoltam. Szerintem is a Puma oldala sokkal jobban van kialakítva páncélosharc szempontjából. És nem elégít ki minden kíváncsiságot az a válasz, hogy a Lynx később született. Felhasználhatták volna ezt a tapasztalatot az RM-nél a tervezésnél. (Amúgy úgy tudom, hogy az általunk rendelt verzió is elbír még több tonna plusz súlyt, így ha ez később kritikus hiányosságnak bizonyulna, akkor meg fogják oldani.)

Nem akarok tudós lenni Puma vs. Tüske kérdésben. Elvileg annak a dupla robbanó fejét direkt úgy alakították ki, hogy ellene az ERA ne védjen, csak az APS. Viszont ezek nem egy román-magyar találkozón fognak szerintem kiderülni leghamarabb. Már az ISIS is bevetett nagyon komoly páncéltörő eszközöket, amikkel bizonyították, hogy a passzív védelem immár nem elég még a tankok esetében sem.
Ide a rozsdás bökőt, hogy egyes arab olajmágnások kezei közül ki fognak potyogni olyan rakéták is, ha elkészülnek, amivel a mostani aktív rendszereinket teszik próbára az orosz fejlesztések.

Nem szívesen mondom, de hamarosan kiderülhet a Híradókból, hogy mennyire képes állni egyik vagy másik verzió a sarat. (És ez nagyon erős verseny a két típus között, hiszen Németország mindent meg fog tenni saját katonái biztonságáért. Így az RM is azért fog lobbizni és emellett kutatásokat is végezni, hogy mind a Lynx ne maradjon alul a nulla áldozat versenyben, mind a saját elhárító rendszereit ne érje presztízs hátrány. És a minta állam mi leszünk.)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 362
93 086
113
az angoloknak-olaszoknak semmi közük az MGCS-hez...és nagyon meglepődnék ha a franciák repesnének az örömtől
Ezt nem is mondtam. Az MGCS további országokkal való bővítése német (RM??) kezdeményezés. Angolok, olaszok már a pakliban, de persze kérdéses a bővítés a franciák miatt. A lengyeleket pl. laza eleganciával közösen kikosarazták.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 362
93 086
113
Majd onnan nézve legyen az, amikor jövőre működőképesen rendszerbe állnak.
Mégha sok gond is lesz vele, akkor is a Zrínyi eddigi legnagyobb dobása a Lynx gyártás. Igazság szerint a második világháború óta nem gyártottunk ilyen komoly haditechnikai eszközt.

Az meg külön nagy húzás, hogy az RM-el összebútorozva, nem egy hanem több projektre stratégiai együttműködés jött letre.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
KMW-Nexter új tank

Az RM most az ablakon keresztül szeretne bekerülni ebbe az új tank projektbe főleg az angolokon és az olaszokon keresztül. Ha jól értem az a terv, hogy betársul ez a két ország és az RM az angliai, olasz cégein keresztül bekerül a projektbe. Ehhez a német kormány támogatása is megvan.

???

A Rheinmetall már másfél éve betársult.
 

sisimoto

Well-Known Member
2020. február 1.
522
2 764
93
A videóból pár pillanatkép.
Ami elsőre feltünt, az a torony két igen szűkösre sikeredett nyilása. Igen vékony katonákra van méretezve, mondjuk huszonévesek fogjàk használni.

AIaw-VFzR40Iyx_kNzxJA4zFNjyxN7CmYPdqBpZR38vKoZEmqu-ovxtnTuFVcK7JY4J7Of-t8hO3E59bKEo0a1bek_DjnCWqTxeXc7UxWf62uJVn8t-A8_bkZMntrw4FhX0amuZWwTgg4AP-VKLJP58P3U1_aU9kMmHgcWwzwkZfkQU9jId5jhaoPdFdNHexTXwEg4NuUjFy0Wsi35rVdbsf77kbaaeSBJ0IG4MtBPn9mhmrV9QYmT_bUy_dqhkh1aAoZ4oRQgz93mnfuz5FY_QvUNqzpIFHCzYCqM4ZMAR_9gdXQkqRRaQJGFWonLQIYhRkWuDBsZ_n0dSH9l0tqxDzIsXInRUpLP7Fi1iL7iLu5l_g0Ysf_MRpyiONEemJe4P76UlUBsoWteUX0QqITX9aQM0qgB2Ye9ZlCZhhJTluzC0D1gzzFksC6OkeK5aGWcDkuhiwNvPvjmbHi2clgoGd_mNmCme6Ih5vI53sbpif71aBjfCuLCPhVyp4KkvNK1tYyA00umL37cvG9dxVPsyC1xPxfOujgHiYXcDdB25W4sM7Fw6BJmtZL-c_8MD0vQx25yaHPypXE12Wc8Pyg4RG28q6j2Qqmq0lHZlqbKNHPs8dL49rPeltaxFh7PlV7rLwkGfJZkLYIGJZ3bJHmKyDiKBmxsJ30rsSFMFYUVXmc47ap2wOCYEAFMahnhmvCVYnPSX3MmzkamiyH_hzHKHy=w640-h430-no





qE8zKaKXHefPdBLuFVjLM-Ot1viRvUwOBQdPYs-1wuOpyqY8HSRvIkYr8UF0076fmFUe-Vu3YUeun0oP9yPMc5vqSw0QBtwFDMyO5dRj4muNnbcLmAmooDLa3Yf0EOE2fUc1uQ2GHJID8FGJkdyPvzWc2V73yCGTfrwgqPVzwoMm4lhracu7lmfVZVt-3OUbGsL06dn2MSbhoTTCJSTOyEuK2TLNKhhaFsz-psoqhd0MVDChI_nQYQa9BssdUsHow7zPB-h8UP6q-wSHHmHTRJ-Me6ZmcRJ75lUOtum77yxVoKYTwDRu_K7MJKh2lsKoLjAfF3B-8W-OhJ0HYAlt2agbrMByeORLUJibqvIGOZ48nmGeRtMggwPEy6gBhEtD2gGq8Jsw2UTht-ktdfFV0xwgfU4K7gqfxQ6KH7zFcHulrClAcdVZwTSDadmXK5pRFcrms1t-GR4U5BYh3TbUrqpFczTHl8sQgzNOmkNfQB1ded3xADv_tu7ivU8ajsi_lm7SdsiyCE8hiQeTfWl6lkKMfFsdwOb2uLCHVkORpEKUW97E4OsxQ7cT5tYYrKOKJREviFPDCXP6D8Faa9vnRBq7bZuQ5brmPmwiDc4NRh98XIC4nERVoVks-NgdSk_nCDyhbk5BGhpn3Hkzcu_RXzsM1YKf5iXQINcK79Y67j3H0NprMO8ugDKN0rJjY0izoQLEEmgSTXilyNkporThWv9Q=w640-h362-no

A videóban vegyesen mutatják a három járművet, a Híúzban látható ez a kékes ledfény. A négy katona baloldalon elég kényelmesen üldögélnek. Érdekes, hogy jobb oldalról nem volt felvétel.

SkSINc_KSm7htOC4zvFcUGXKUHaUReb792SLC_7lr1g1rhLfTpGmeVqiAGfkeAcr5r1uWYoEcm7wmUpT03zoADKE2DgHYW0jeuRueRMwVOxEXeKTX0T7_NU1P8dlG_RZq1yUaG0fGGyr-cNNZ1MhXW0PwY05Oau0UHra2uhWHL67m6r26qy7ZKyI0QWkFAsNBeccZ9s8rKdxWS72PWCLopJPQmAle71UF0aR9NgHqvOozHitvqlqHW3MDD5oQeqQa4eVHwMPotQBi_1tntt-x0QiJ9gpvjTmLr6eplK65i_MYX1IfM9kD_aNIrM0dchJkibQtwjS7ZFo_ZEMXfQWZjjEsyLLw5eKee3bMJ36Q6CTHy4JvZJhqF7qLMYVi0xuc1hCDyHJbwIxEWkTYyrlk47lJzo-giDkx7GzWUoDDeiiP-W4ORTdz4J6gvJhUdk1fmxJA95TOQFhE6Rub9h4jPYvjKUHZyOLzVEgQCkIYKzvgcKk45LJUvgO4rlO5X1QuJs4ZACVMUSOuTiMZEGw20ckHhWzW7dC3k6dIu-sVoES1GrSGBFVAr63eaolyQwu8q_oECKnBJD8PIwQ-mUxHnyByULaD-F8ca5C629cVIl3nYyvUPtoc1jiGke2bJSDbd0UPj_YjpPzRr-iSGgCYR-UvB-X1rWRiBsK7gF18jJRzvjEA_zenWiIPMgaap8lDlAvtTp1R4wAgKETMVE2RnXG=w640-h362-no