[HUN] Embraer KC-390 Millennium

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1586

Guest
Valor: veszteséget szenved az Embraer?

Baptista Jr: A légierő az Embraerrel közösen fejlesztette ki a projektet, és mi 100%-ban fizettünk, az Embraer számára semmilyen veszteségről nem lehet szó. A törvény ezt nem teszi lehetővé, és nem is ez a célunk. A kormány egyoldalúan 25%-ig csökkenthet bármilyen közigazgatási szerződést, és nem okozhat veszteséget, mi pedig egyoldalúan 21 repülőgépre csökkenthetjük.
Látom a fontos részeknél itt-ott belenyúltál a fordításba...;)
A fordítás helyesen:
"Baptista Jr.: A légierő az Embraerrel közösen fejlesztette ki a projektet, és 100%-ot fizettünk, emaitt nem hiszem hogy az Embraer kárt szenvedne el.
A törvény ezt nem teszi lehetővé, és nem is a célunk. (sic.: itt egy magáncégnek való károkozásra gondol..) A kormány egyoldalúan 25%-ra csökkentheti az adminisztratív szerződéseket, és nem árthat azzal hogy 21 repülőgépre csökkenthetjük egyoldalúan.

És most mi történik?
Baptista Jr.: Tájékoztattam az Embraert, hogy konszenzusos újratárgyalást szeretnék, mert a megrendelést 21 repülőgép alá kívánom csökkenteni. Tanulmányozzuk a számokat, de 13 és 16 között kell lennie. Tájékoztattam az Embraert, hogy ez 50%-kal csökkenti a szerződést.

Mi volt Embraer válasza?
Két csapat, egy a Légirőtől és egy a cégtől újratárgyalja a szerződéses feltételeket a következő három hónapban.

Miért történik ez most?
Baptista Jr: Azért mert az Embraer már elindította a 12. repülőgép gyártását. Ha 12-nél kevesebb gépet rendelek, kárt okozok a cégnek, mert már elkezdett alkatrészeket, hajtóműveket vásárolni a géphez.
.."

Magyarán:
- első körben a szerződésben a légirő 21 gépre csökkentette a megrendelést. Ez a szerződésben megengedett maximum.
De ennél nagyobb csökkentést akarnak: a végén mindössze 13-16 (!!) gépet akarnak csak átvenni (további 25% os csökkentés lenn = összesen 50%):eek:
Reálisan ez jelenti hogy 20 - 23 gépből fog állni a teljes KC-390 flotta...o_O
- Ezek szerint már 12.dik gép is már valamilyen szerelési fázisban van. Ezért nem tudják teljesen lelőni a programot.
 
  • Vicces
Reactions: arcas
W

Wilson

Guest
Kösz hogy megerősíted az általam leírtakat...:)
ezek szerint én még túl is becsültem a 2-3 év támogatást..


???
Pontosan ez a megerősítés amit eddig kerestem!! Köszönöm :)
21 Brazil, 5 Portugál és 2 Magyar = 28 gép => ez bőven alatta van a 30 nak.

Elolvastad a másik cikket is?Abból is ezt a részt?

"Nem azt mondjuk, hogy a légierőnek nem lesz 28 repülőgépe. Azt mondjuk, hogy ezzel a csökkentéssel talán több mint néhány szerződésünk lesz, míg elérjük ezt a mennyiséget."

A magyar szerződéssel kapcsolatban pedig az integrált logisztikai támogatás megfogalmazás pedig sok mindent takarhat , úgy , hogy még mindig nem értem, hogy milyen tényekből vonsz le ilyen következtetéseket?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm and arcas
W

Wilson

Guest
Látom a fontos részeknél itt-ott belenyúltál a fordításba...;)
A fordítás helyesen:
"Baptista Jr.: A légierő az Embraerrel közösen fejlesztette ki a projektet, és 100%-ot fizettünk, emaitt nem hiszem hogy az Embraer kárt szenvedne el.
A törvény ezt nem teszi lehetővé, és nem is a célunk. (sic.: itt egy magáncégnek való károkozásra gondol..) A kormány egyoldalúan 25%-ra csökkentheti az adminisztratív szerződéseket, és nem árthat azzal hogy 21 repülőgépre csökkenthetjük egyoldalúan.

És most mi történik?
Baptista Jr.: Tájékoztattam az Embraert, hogy konszenzusos újratárgyalást szeretnék, mert a megrendelést 21 repülőgép alá kívánom csökkenteni. Tanulmányozzuk a számokat, de 13 és 16 között kell lennie. Tájékoztattam az Embraert, hogy ez 50%-kal csökkenti a szerződést.

Mi volt Embraer válasza?
Két csapat, egy a Légirőtől és egy a cégtől újratárgyalja a szerződéses feltételeket a következő három hónapban.

Miért történik ez most?
Baptista Jr: Azért mert az Embraer már elindította a 12. repülőgép gyártását. Ha 12-nél kevesebb gépet rendelek, kárt okozok a cégnek, mert már elkezdett alkatrészeket, hajtóműveket vásárolni a géphez.
.."

Magyarán:
- első körben a szerződésben a légirő 21 gépre csökkentette a megrendelést. Ez a szerződésben megengedett maximum.
De ennél nagyobb csökkentést akarnak: a végén mindössze 13-16 (!!) gépet akarnak csak átvenni (további 25% os csökkentés lenn = összesen 50%):eek:
Reálisan ez jelenti hogy 20 - 23 gépből fog állni a teljes KC-390 flotta...o_O
- Ezek szerint már 12.dik gép is már valamilyen szerelési fázisban van. Ezért nem tudják teljesen lelőni a programot.

Hol is nyúltam hele a fordításba?Az általad idézett szöveg az én hozzászólásomban az eredeti portugál szöveg fordítása megnyugtatlak nincs belenyúlva....érdekes módon azt nem idézed amiben arról beszél, hogy ez nem azt jelenti, hogy nem lesz 28 gép,hanem azt, hogy ezt több szerződéssel fog megvalósulni.
 
K

kamm

Guest
Kösz hogy megerősíted az általam leírtakat...:)
ezek szerint én még túl is becsültem a 2-3 év támogatást..
Jajj. Osszekeverni a treninget a tamogatassal azert nem gyenge. :D

???
Pontosan ez a megerősítés amit eddig kerestem!! Köszönöm :)
21 Brazil, 5 Portugál és 2 Magyar = 28 gép => ez bőven alatta van a 30 nak.
Milyen 30? Ez megint valami levegobol elohuzott szam?
 

formosa1

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
1 575
978
113
De már elmondtuk 10x, hogy nem noveli, mert a fejlesztest a brasil allam meghiteleste. Max nem kapnak diszkontarat mondjuk a Collinstol, ha 30 avionics helyett csak 15 rendelnek.
Sajnálom, hogy szövegértési nehézségeid vannak, de én a gyártásról és nem az állam által támogatott fejlesztésről írtam. Íme:

"Ezt tudjuk, de az alacsony darabszám miatt cammogó KC-390 gyártósor növeli a költségeket és az árat is. A gyártás leállása után pedig az alkatrészek egyedi gyártása következik aranyáron, melyet nekünk - üzemeltetőknek - kell majd kicsengetni..."

De erről már rajtam kívül rudi is írt, miként költségnövekedési oldalról krisss is érintette a témát. - Sajnos hiába...
 
K

kamm

Guest
Sajnálom, hogy szövegértési nehézségeid vannak, de én a gyártásról és nem az állam által támogatott fejlesztésről írtam. Íme:

"Ezt tudjuk, de az alacsony darabszám miatt cammogó KC-390 gyártósor növeli a költségeket és az árat is. A gyártás leállása után pedig az alkatrészek egyedi gyártása következik aranyáron, melyet nekünk - üzemeltetőknek - kell majd kicsengetni..."

De erről már rajtam kívül rudi is írt, miként költségnövekedési oldalról krisss is érintette a témát. - Sajnos hiába...
Rudi ugyanazt szajkózza a dragulasrol, hiaba mondta ki mar az uj legiero pk is, hogy mar régen kifizettek a fejlesztest.
De te is felremagyarazol dolgokat: mi megrendelesunk szabott aron van, az alkatreszek detto (altalaban vmilyen inflacios mutatohoz rögzítik szerződésekben.)
Ha lesz valaha "aremeles", akkor az leghamarabb az eredeti szerződés lejárta utan johet, minimum 5-6 év múlva.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 296
27 982
113
197381158_1139868649829591_3651779751724660692_n.jpg
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Rudi ugyanazt szajkózza a dragulasrol, hiaba mondta ki mar az uj legiero pk is, hogy mar régen kifizettek a fejlesztest.
De te is felremagyarazol dolgokat: mi megrendelesunk szabott aron van, az alkatreszek detto (altalaban vmilyen inflacios mutatohoz rögzítik szerződésekben.)
Ha lesz valaha "aremeles", akkor az leghamarabb az eredeti szerződés lejárta utan johet, minimum 5-6 év múlva.
@kamm ,épp ez a problémás,mivel a gépek 30-40 évig szolgálni fognak... Félreértések elkerülése végett,nem a típust fikázom/temetem,nekem a Millenium egy kimondottan jó típusnak tűnik az alapján amit eddig sikerült megtudni róla. Egyszerűen arról van szó,hogy nem lenne szerencsés hosszú távon ha 20-30 darabnál állna meg végül a legyártott gépek száma,hanem mi is azzal járnák jól,ha ennek 2-3-szorosa realizálódna,mert hosszú távon nem mindegy a költségek tekintetében,hogy mennyi gépre kell fenntartani a háttérinfrastruktúrát,alkatrészgyártást,illetve egy ilyen hosszú üzemelés alatt modernizációval is számolni kell,az se mindegy,hogy annak a költsége hány gépre oszlik el. Ha a brazilok nem rendelnék meg az eredeti 28 darabot(rendben,most úgy tűnik több szerződésben/részletben megrendelik mind,remélem így lesz),az számomra a legkevésbe sem lenne jó hír. Jelenleg nekünk is az az érdekünk,hogy minél több KC-390 készüljön.
 
K

kamm

Guest
Néhány adat biztosan nem stimmel:
Lehet, hogy beférne 160000 liter üzemanyag a cargo térbe, de az még benzinből is vagy 120 tonna.
A 60 ténylegesen eladott példány sem stimmel.
Ezt hol irtak? Gyanusan eliras, mert cirka 16 ezer literrol van szo: elozo oldalon mar leirtuk, mennyi megy bele aux fuelnek, ha jol remlik ~4k gallon, az "veletlenul" pont 15-16 ezer literre jono ki (es az is valami 3 tankra van szetosztva.)
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
K

kamm

Guest
A 60 ténylegesen eladott példány sem stimmel.
Az tuti korai becsles volt. Amugy ezt nehez 20-30 evre elore megmondani, de 60-80 gep egyaltalan nem orult becsles, ha nem a kovetkezo 5 evre nezed, hanem mondjuk kovetkezo 15-20 evre.

@kamm ,épp ez a problémás,mivel a gépek 30-40 évig szolgálni fognak... Félreértések elkerülése végett,nem a típust fikázom/temetem,nekem a Millenium egy kimondottan jó típusnak tűnik az alapján amit eddig sikerült megtudni róla. Egyszerűen arról van szó,hogy nem lenne szerencsés hosszú távon ha 20-30 darabnál állna meg végül a legyártott gépek száma,hanem mi is azzal járnák jól,ha ennek 2-3-szorosa realizálódna,mert hosszú távon nem mindegy a költségek tekintetében,hogy mennyi gépre kell fenntartani a háttérinfrastruktúrát,alkatrészgyártást,illetve egy ilyen hosszú üzemelés alatt modernizációval is számolni kell,az se mindegy,hogy annak a költsége hány gépre oszlik el. Ha a brazilok nem rendelnék meg az eredeti 28 darabot(rendben,most úgy tűnik több szerződésben/részletben megrendelik mind,remélem így lesz),az számomra a legkevésbe sem lenne jó hír. Jelenleg nekünk is az az érdekünk,hogy minél több KC-390 készüljön.

Nezd, meg a FAB uj fonoke is megmondta, nem arrol van szo, hogy nem kell nekik, hanem hogy nincs ra perpillanat annyi penz, ezert inkabb tobb, egymas utani szerzodessel akarja kivaltani ezt a monster rendelest. Kapasbol a 10-12 (ezt @pöcshuszár biztos tudja pontosan fejbol) oreg Herculesuket le kell cserelniuk es igy is keves, ami van, azaz utana ujra rendelni fognak.

Egyebkent ha 30 eves elettartamot nezzuk, en siman a haromszoros kore (80-100) becsulom a leendo mennyiseget.
 
  • Vicces
Reactions: formosa1
W

Wilson

Guest
Ez mondjuk nem igaz.
A kb M.78 nem duplája a kb .53-nak
A brazil légierő parancsnoka ezt a többek között az ilyen szimulációk illetve a géppel kapcsolatos közvetlen tapasztalataik alapján állítja.

Részlet egy portugál KC-390-ről szóló tanulmányból:

A Lages-i (Brazília) TGER-misszió szimulációja

Screenshot-2021-06-01-Sistema-de-armas-KC-390-desafios-e-oportunidades-face-atual-envolvente-da-F.png

Tempo no chão = A földön töltött idő

Total de missão = Összes/teljes misszós/küldetés idő

Crew Duty remanescente (total 16H00) = Fennmaradó Szolgálati/személyzeti idő
 
  • Tetszik
  • Vicces
Reactions: arcas and formosa1
T

Törölt tag 1586

Guest
A brazil légierő parancsnoka ezt a többek között az ilyen szimulációk illetve a géppel kapcsolatos közvetlen tapasztalataik alapján állítja.
Amúgy annak hogy a KC-390 hamarabb ér oda Portugáliából az Azoti szigetekre mi a jelentősége?
Egy taktikai teherszállító gépnél ha fontossági sorrendet kell felállítani a képességek között akkor a megbízhatóságot, a strababírást és a katonai taktikai képességeket mindenképp a sebesség elé sorolnám.

A KC-390 esetèben is inkább azt emelném ki hogy a Brazilok szerint magas hadrafoghatósággal repült COVID idején.
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 421
3 717
113
A brazil légierő parancsnoka ezt a többek között az ilyen szimulációk illetve a géppel kapcsolatos közvetlen tapasztalataik alapján állítja.

Köszi a forrást.

Ugyanakkor továbbra is azt mondom, hogy nem mondanak igazat. A belinkelt képen sem minden igaz.
470 csomós TAS az nagyobb magasságban még csak-csak meglehet (FL300-on M.80, a tropopauzában több ha ISA körülményekre nézem).
Ugyanakkor FL140-en az életben nem fog a KC-390 470-el menni, ebben biztos vagyok. Ez ott 390 csomó IAS lenne, nem gondolnám, hogy ezt tudná.

Egyébként a szegmensekben ott vannak az idők, azok sem kétszeresek, hanem inkább másfélszeresek.
Azaz pont annyi, mint a .78/.53 :)