A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 201
113
Könyörgöm, hagyjátok már abba ezt a hülyeséget!

Nem csak a gonosz, szexmániás főnök használta ki a védtelen áldozatokat, hanem az aranyásó ribancok is kihasználták a beteg és túlhajszolt főnököt, mert ugye kettőn állt a vásár. Erőszak nem történt, csak egy munkahelyi kapcsolatban az egyik fél nem azt kapta amit várt. Ilyen eset előfordul máshol is, ahol emberek dolgoznak. Ha valaki ezt nem képes belátni, akkor alkalmazzon robotokat.

Nem kell elkábított nőkkel árhuzamot vonni. Nem kell megtanítani b@szni senkit sem. Az új feminista szöveg is rohadt átlátszó. (sharid, zsóti, kamm) Blogen te meg azonnal felülsz minden ellenzéki narratívának és nagy pofával követeled a karóba húzást, de miért is? Tegye fel a kezét aki még nem keveredett hasonlóan vicces/kínos szituba! Na ugye... :rolleyes:
Már az ismert részletekből kiderült, hogy nem történt semmilyen kényszerítés és egy ribancról van szó, ez fix. Nem ez itt a probléma, senkit nem érdekel, hogy a ribanc most nyivákol, meg hazudozik, mert nem úgy alakultak a dolgai, ahogy szerette volna! Itt egy zajló eljárásba beavatkozott a főparancsnok az eljárás alá vont védelmében az ami látszik eddig és ez a probléma. Szintén senkit nem érdekel, hogy milyen eljárások indultak és zárultak, mert a probléma a főparancsnoki beavatkozás ténye. Az az eljárás lezárult volna valahogy magától és ezt nem hagyta valamiért. Erre nincs magyarázat.

Ez pontosan úgy néz ki, mintha kimentette volna egy emberét az ellene zajló eljárásból. És mégegyszer a gyengébbek kedvéért: teljesen lényegtelen, hogy milyen más eljárások indultak, ebből kimentette ezt az alezredest.
 
K

kamm

Guest
Már az ismert részletekből kiderült, hogy nem történt semmilyen kényszerítés és egy ribancról van szó, ez fix. Nem ez itt a probléma, senkit nem érdekel, hogy a ribanc most nyivákol, meg hazudozik, mert nem úgy alakultak a dolgai, ahogy szerette volna! Itt egy zajló eljárásba beavatkozott a főparancsnok az eljárás alá vont védelmében az ami látszik eddig és ez a probléma. Szintén senkit nem érdekel, hogy milyen eljárások indultak és zárultak, mert a probléma a főparancsnoki beavatkozás ténye. Az az eljárás lezárult volna valahogy magától és ezt nem hagyta valamiért. Erre nincs magyarázat.

Ez pontosan úgy néz ki, mintha kimentette volna egy emberét az ellene zajló eljárásból. És mégegyszer a gyengébbek kedvéért: teljesen lényegtelen, hogy milyen más eljárások indultak, ebből kimentette ezt az alezredest.
What.
 
K

kamm

Guest
Korábban linkeltem, hogy a németeknél egy hadosztály 3 dandárból áll: 1 páncélos (2 hk + 2 pcg zlj), 1 páncélgránátos (1 hk + 3 pcg zlj ) és 1 könnyű (4 lv zlj 8x8-as járművekkel).
Rosssul ertelmezed: ami nalunk div, nalunk az lesz dd szinten kb. Mi egyetlen hdo erejeig epitkezunk perpillanat.

En pont a duplajat latom optimalisnak (6-7 dd, 2 hdo, egy keleti meg egy deli, 50 ezer koruli sereg), de az megint mas kerdes.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 128
113
Már az ismert részletekből kiderült, hogy nem történt semmilyen kényszerítés és egy ribancról van szó, ez fix. Nem ez itt a probléma, senkit nem érdekel, hogy a ribanc most nyivákol, meg hazudozik, mert nem úgy alakultak a dolgai, ahogy szerette volna! Itt egy zajló eljárásba beavatkozott a főparancsnok az eljárás alá vont védelmében az ami látszik eddig és ez a probléma. Szintén senkit nem érdekel, hogy milyen eljárások indultak és zárultak, mert a probléma a főparancsnoki beavatkozás ténye. Az az eljárás lezárult volna valahogy magától és ezt nem hagyta valamiért. Erre nincs magyarázat.

Ez pontosan úgy néz ki, mintha kimentette volna egy emberét az ellene zajló eljárásból. És mégegyszer a gyengébbek kedvéért: teljesen lényegtelen, hogy milyen más eljárások indultak, ebből kimentette ezt az alezredest.
Még mindig nem raktad le a szoftverből a hardverbe a különbséget méltatlansági és a fegyelmi valamint büntető eljárás között, igaz? :rolleyes:
De, csak tolod fullban! Hát te tudod.
5f4z1s.jpg
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 945
22 749
113
Az azért meggondolandó, hogy miért RSZR-nek kellett leállítania az eljárást, miért nem a katonai ügyészség tette meg?
Nem értek hozzá, én csak szántam rá 5 percel többet és rákerestem pár dologra,... szerintem napok kérdése, és lesz még fejlemény/nyilatkozat az ügyben...
 
K

kamm

Guest
Mindjárt utánanézek, de szerintem nekik 3 ilyen hadosztályuk lesz + hadosztályonként helikopterek és rakétatüzérség.

Gyorsan meg is van: https://esut.de/en/2019/08/fachbeit...deutsche-heer-ausblick-auf-die-division-2027/
Igen - meg1x: nekik tobb lesz mindenbol es egy szinttel magasabban, nalunk egyelore a minimalis nehez-kozep-rapid reaction felallas varhato es csak dandarokbol. En hosszabb tavon minimum egy-egy tovabbi nehez es kozepest szeretnek latni plusz onallo tuzerosztalyokat mellejuk (osszesen 2 nehez dd, 2 kozepes, mind tuzerseggel es a rapid dd.)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 706
113
Mi ebben a két szövegben a szélsőjobboldali?


Egész biztosan el tudod olvasni és értelmezni a cirill ABC-vel írott, nem az ujgurral írott nyelvet. Egyéb iránt a mongol nyelv nem egy, hanem több nyelvjárás, akár a kínai nyelv, olvass utána. A Horogkereszt (szvasztika) nem az ő jelképük, hanem valószínüleg hindu jelkép.
 
W

Wilson

Guest
Egész biztosan el tudod olvasni és értelmezni a cirill ABC-vel írott, nem az ujgurral írott nyelvet. Egyéb iránt a mongol nyelv nem egy, hanem több nyelvjárás, akár a kínai nyelv, olvass utána. A Horogkereszt (szvasztika) nem az ő jelképük, hanem valószínüleg hindu jelkép.
Elolvastam bár én csak egyszer jártam Mongóliában (horgászat) és ez alapján nem vagyok Mongol szakértő:).De a mongol kísérővel beszélgetve, én azt szűrtem le,hogy Dzsingisz öröksége ott él a mongolok lelkében és nagyon hasonlóan a magyarokhoz az egyik legnagyobb problémának a mongol társadalom széthúzását tartják,így aztán én ezekben a dalszövegekben nem látok nagyon szélsőjobboldali tartalmat,mert nálam az összefogásra való buzdítás egyáltalán nem szélsőjobboldali dolog.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 266
11 162
113
Lehet, hogy igy volt, de mindezt eloszor ki kell vizsgalni. Egyelore semmit nem tudunk, csak pletykakat meg feltetelezeseket.
Itt eletekrol es karrierekrol van szo, eloszor ki kell vizsgalni alaposan. Errol beszelek.

De pont ezeket latolgatjuk. Mellesleg bizonyos eseteknek megvan a maga kötelező következménye.

Hogyne tudna, volt is Bradley mindenhol. Hiaba lenne egy KF41US akar 50 tinna is, mar a Globemaster is elviszi simán, hat meg a Galaxy. Es akkor a Navy meg oda sem ert...

Meg léteznek hajók is

Ez a Dezso irritalo es meg csunya is, de ez a dolga (hogy irritaljon, nem csunyanak lenni. :D)
Valószínűleg az USA-ból súgnak neki.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 218
8 074
113
Valaki leírná a jelmagyarázatot? És mi az a "Pi" és "Vers"?
Fm (Fernmelde) híradó; Art (Artillerie) tüzér; FschJg (Fallschirmjäger) ejtőernyős; Jg (Jäger) lövész (eredetileg vadász)
GbJg (Gebirgjäger) hegyivadász, a többit tudod.
Igen - meg1x: nekik tobb lesz mindenbol es egy szinttel magasabban, nalunk egyelore a minimalis nehez-kozep-rapid reaction felallas varhato es csak dandarokbol. En hosszabb tavon minimum egy-egy tovabbi nehez es kozepest szeretnek latni plusz onallo tuzerosztalyokat mellejuk (osszesen 2 nehez dd, 2 kozepes, mind tuzerseggel es a rapid dd.)
Nem lesz más szinten, egyszerűen több lesz (és ezért a Heer nem egy hadosztályból/hadtestből fog állni, mint a Honvédség szárazföldi ereje), de ehhez fejleszteniük kell rendesen.
Álmaimban 9 dd-os + 1 KRD felépítés lebeg előttem, de az ma a teljes nonszensz az 50.000 + 20-25.000 = 75.000 fős Honvédséggel.
Ami talán még elmehet, az a 3 nehéz + 2 közepes + 1 KRD, de akkor már 40-45.000 ember kellene a seregbe.
Én egyelőre elégedett lennék, ha az 1 pc + 1 nehéz + 1 közepes struktúrát kiépítenénk '35-ig (szerintem ez lesz, a KRD bevonása harmadik dandárként óriási vetítés a NATO felé), meg addig száguldana a GDP (bár erre nem látok sok esélyt). A különlegeseket egyébként közvetlenül a HVK alá rendelném - de ehhez vannak nálam sokkal jobban értők.