A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
nqaluxq8.png
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya
K

kamm

Guest
Mindjárt utánanézek, de szerintem nekik 3 ilyen hadosztályuk lesz + hadosztályonként helikopterek és rakétatüzérség.

Gyorsan meg is van: https://esut.de/en/2019/08/fachbeit...deutsche-heer-ausblick-auf-die-division-2027/
Igen - meg1x: nekik tobb lesz mindenbol es egy szinttel magasabban, nalunk egyelore a minimalis nehez-kozep-rapid reaction felallas varhato es csak dandarokbol. En hosszabb tavon minimum egy-egy tovabbi nehez es kozepest szeretnek latni plusz onallo tuzerosztalyokat mellejuk (osszesen 2 nehez dd, 2 kozepes, mind tuzerseggel es a rapid dd.)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 877
4 709
113
Mi ebben a két szövegben a szélsőjobboldali?


Egész biztosan el tudod olvasni és értelmezni a cirill ABC-vel írott, nem az ujgurral írott nyelvet. Egyéb iránt a mongol nyelv nem egy, hanem több nyelvjárás, akár a kínai nyelv, olvass utána. A Horogkereszt (szvasztika) nem az ő jelképük, hanem valószínüleg hindu jelkép.
 
W

Wilson

Guest
Egész biztosan el tudod olvasni és értelmezni a cirill ABC-vel írott, nem az ujgurral írott nyelvet. Egyéb iránt a mongol nyelv nem egy, hanem több nyelvjárás, akár a kínai nyelv, olvass utána. A Horogkereszt (szvasztika) nem az ő jelképük, hanem valószínüleg hindu jelkép.
Elolvastam bár én csak egyszer jártam Mongóliában (horgászat) és ez alapján nem vagyok Mongol szakértő:).De a mongol kísérővel beszélgetve, én azt szűrtem le,hogy Dzsingisz öröksége ott él a mongolok lelkében és nagyon hasonlóan a magyarokhoz az egyik legnagyobb problémának a mongol társadalom széthúzását tartják,így aztán én ezekben a dalszövegekben nem látok nagyon szélsőjobboldali tartalmat,mert nálam az összefogásra való buzdítás egyáltalán nem szélsőjobboldali dolog.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Lehet, hogy igy volt, de mindezt eloszor ki kell vizsgalni. Egyelore semmit nem tudunk, csak pletykakat meg feltetelezeseket.
Itt eletekrol es karrierekrol van szo, eloszor ki kell vizsgalni alaposan. Errol beszelek.

De pont ezeket latolgatjuk. Mellesleg bizonyos eseteknek megvan a maga kötelező következménye.

Hogyne tudna, volt is Bradley mindenhol. Hiaba lenne egy KF41US akar 50 tinna is, mar a Globemaster is elviszi simán, hat meg a Galaxy. Es akkor a Navy meg oda sem ert...

Meg léteznek hajók is

Ez a Dezso irritalo es meg csunya is, de ez a dolga (hogy irritaljon, nem csunyanak lenni. :D)
Valószínűleg az USA-ból súgnak neki.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 256
8 169
113
Valaki leírná a jelmagyarázatot? És mi az a "Pi" és "Vers"?
Fm (Fernmelde) híradó; Art (Artillerie) tüzér; FschJg (Fallschirmjäger) ejtőernyős; Jg (Jäger) lövész (eredetileg vadász)
GbJg (Gebirgjäger) hegyivadász, a többit tudod.
Igen - meg1x: nekik tobb lesz mindenbol es egy szinttel magasabban, nalunk egyelore a minimalis nehez-kozep-rapid reaction felallas varhato es csak dandarokbol. En hosszabb tavon minimum egy-egy tovabbi nehez es kozepest szeretnek latni plusz onallo tuzerosztalyokat mellejuk (osszesen 2 nehez dd, 2 kozepes, mind tuzerseggel es a rapid dd.)
Nem lesz más szinten, egyszerűen több lesz (és ezért a Heer nem egy hadosztályból/hadtestből fog állni, mint a Honvédség szárazföldi ereje), de ehhez fejleszteniük kell rendesen.
Álmaimban 9 dd-os + 1 KRD felépítés lebeg előttem, de az ma a teljes nonszensz az 50.000 + 20-25.000 = 75.000 fős Honvédséggel.
Ami talán még elmehet, az a 3 nehéz + 2 közepes + 1 KRD, de akkor már 40-45.000 ember kellene a seregbe.
Én egyelőre elégedett lennék, ha az 1 pc + 1 nehéz + 1 közepes struktúrát kiépítenénk '35-ig (szerintem ez lesz, a KRD bevonása harmadik dandárként óriási vetítés a NATO felé), meg addig száguldana a GDP (bár erre nem látok sok esélyt). A különlegeseket egyébként közvetlenül a HVK alá rendelném - de ehhez vannak nálam sokkal jobban értők.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 584
79 774
113
Fm (Fernmelde) híradó; Art (Artillerie) tüzér; FschJg (Fallschirmjäger) ejtőernyős; Jg (Jäger) lövész (eredetileg vadász)
GbJg (Gebirgjäger) hegyivadász, a többit tudod.

Nem lesz más szinten, egyszerűen több lesz (és ezért a Heer nem egy hadosztályból/hadtestből fog állni, mint a Honvédség szárazföldi ereje), de ehhez fejleszteniük kell rendesen.
Álmaimban 9 dd-os + 1 KRD felépítés lebeg előttem, de az ma a teljes nonszensz az 50.000 + 20-25.000 = 75.000 fős Honvédséggel.
Ami talán még elmehet, az a 3 nehéz + 2 közepes + 1 KRD, de akkor már 40-45.000 ember kellene a seregbe.
Én egyelőre elégedett lennék, ha az 1 pc + 1 nehéz + 1 közepes struktúrát kiépítenénk '35-ig (szerintem ez lesz, a KRD bevonása harmadik dandárként óriási vetítés a NATO felé), meg addig száguldana a GDP (bár erre nem látok sok esélyt). A különlegeseket egyébként közvetlenül a HVK alá rendelném - de ehhez vannak nálam sokkal jobban értők.
Mindent tudtam amit nem kérdeztem. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az lenne az ideális, ha meglenne a teljes értékű hadosztály két nehézdandárból és egy közepes dandárból +tüzérdandár, meg lenne egy teljesen tartalékos honvédhadosztályunk három könnyűdandárral kezdetben. Ezzel egyelőre nem is az anyagiak, hanem a szükséges emberállomány biztosítása a probléma, különösen a tartalékosoknál.
 
  • Vicces
Reactions: Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Az lenne az ideális, ha meglenne a teljes értékű hadosztály két nehézdandárból és egy közepes dandárból +tüzérdandár, meg lenne egy teljesen tartalékos honvédhadosztályunk három könnyűdandárral kezdetben. Ezzel egyelőre nem is az anyagiak, hanem a szükséges emberállomány biztosítása a probléma, különösen a tartalékosoknál.
Hol élsz?
 
  • Tetszik
Reactions: TéDé

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nem igy értem.
Nincs pénz 3+3 dd-ra.Tartalékos könnyű dd az egyébként is mi lenne?Hadrendje?Felszerelése?Szerepe a harcrendben?Hogyan lenne felállitva,kiképezve?
Dehogynincs. A három könnyűdandár igényel hozzávetőleg 1500db páncélozott 4x4-et. Ez filléres költség, lényegében a könnyűhadosztályban a dandár és hadosztálytüzérség drágább, mint a gépesítés. Helye és szerepe a hadrendben pedig ugyanaz, mint minden szomszédunknál a haderő hasonló részeinek. A nincsnél pontosan annyival több a gépesített könnyűgyalogság, amennyi van belőle. Egyelőre az is álmodozás, hogy meglegyen egy második nehézdandár, miközben pusztán anyagi szempontból a könnyűdandár tizedannyi költség, mint egy nehéz! Pár százezer dolláros tétel egy korszerű 4x4-es jármű, amiből kettőre van szüksége egy rajnak, míg korszerű IFV a tízmillió fölötti! Egyetlen gépesített nehézraj árából kijön húsz könnyűraj! Nem az lenne a gondunk, hogy kiállítsuk egy tartalékos könnyűhadosztály járműállományát és fegyverzetét, hanem az emberanyag biztosítása hozzá! Az ÖTT-ben látott figurákból nem lesz gépesített lövész!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Dehogynincs. A három könnyűdandár igényel hozzávetőleg 1500db páncélozott 4x4-et. Ez filléres költség, lényegében a könnyűhadosztályban a dandár és hadosztálytüzérség drágább, mint a gépesítés. Helye és szerepe a hadrendben pedig ugyanaz, mint minden szomszédunknál a haderő hasonló részeinek. A nincsnél pontosan annyival több a gépesített könnyűgyalogság, amennyi van belőle. Egyelőre az is álmodozás, hogy meglegyen egy második nehézdandár, miközben pusztán anyagi szempontból a könnyűdandár tizedannyi költség, mint egy nehéz! Pár százezer dolláros tétel egy korszerű 4x4-es jármű, amiből kettőre van szüksége egy rajnak, míg korszerű IFV a tízmillió fölötti! Egyetlen gépesített nehézraj árából kijön húsz könnyűraj! Nem az lenne a gondunk, hogy kiállítsuk egy tartalékos könnyűhadosztály járműállományát és fegyverzetét, hanem az emberanyag biztosítása hozzá! Az ÖTT-ben látott figurákból nem lesz gépesített lövész!
Spec én sorköteles alapon egy svájci mintájú területvédelmi miliciát csinálnék-de hétvégi harcosokbol tartalékos könnyű dd-rt golyófogónak nem.Gépesitett gerillaharchoz sok,páncélos manőverharchoz meg kevés-semmi keresnivalójuk a reguláris manővererők hadrendjében.Csak akadoznának,miközben elhullanának
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 711
76 733
113
A Magyar Honvédség legfontosabb feladata jelenleg a 2017-ben elindult honvédelmi- és haderőfejlesztési program – mondta el Benkő Tibor honvédelmi miniszter egy mai sajtóeseményen.

Az eredetileg Zrínyi 2026 néven indult program már túlmutat az eredetileg meghatározott időponton és egy hosszú távú projektté vált, ennek az oka, hogy nagyon gyorsan változnak a biztonsági körülmények, kihívások és ezekre dinamikusan kell reagálnia a hazai védelmi képességeknek.

Benkő Tibor megerősítette: visszatérhetnek a magyar katonák Afganisztánba.

Vannak olyan megyék, ahol nincs állandó alakulat, de több ezer ember visel egyenruhát; első körben itt lesz majd létesítve új alakulat, illetve a hadiipari klaszterek körül – tette hozzá.

A fluktuáció a tiszteknél 5% alatti, az altiszteknél egyszámjegyű, a legénységnél kétszámjegyű.