A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 467

Guest
Az miért van, hogy mindig kiszámoljátok, hogy nekünk baromi kevés katonánk van, de bezzeg minden potenciális ellenfél viszont a 2. Ukrán front számosságának megfelelő haderő? Az miért nem tiszta, hogy nem csak nekünk van kevés katonánk?
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Az miért van, hogy mindig kiszámoljátok, hogy nekünk baromi kevés katonánk van, de bezzeg minden potenciális ellenfél viszont a 2. Ukrán front számosságának megfelelő haderő? Az miért nem tiszta, hogy nem csak nekünk van kevés katonánk?
Mert a valóság az, hogy a legtöbb potenciálisan fenyegető szomszédunk minimum három-négyszeres mennyiségi fölényben van.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
kell még 2 gyülekezési körletet (kör) rajzolni a Tisza-tó környékére, meg Hódmező környékére, és már meg is vagyunk! :rolleyes: :D :D :D
Csak annyit érzékeltetett, hogy milyen léptékű területen tud hadat viselni egy hadosztálynyi főerő és mekkora terület marad még, amire adott esetben valakiket küldeni kellene!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Őrzési feladatok ellátása is a tartalékosok feladata lenne. (a manőver erők őrzése)

jó de a többség megáll a magyar határoknál. én special a továbbmenetelen gondolkozok. nekem a védelem mindig azzal zárul hogy hogy tudnáánk területet elvenni a támadótól.

a másik gond hogy csak a találkozó harcot ismeritek. vagy legalábbis azon túl nem láttok.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Tudom én a találkozóharc a legegyszerübb és leg professzionálisabb... kivétel ha az ellen nem kíván találkozni vagy nem egésszen jó a felderítésünk vagy épp csapdába sétálunk és lerögzítenek minket ... bla bla bla tudom
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
jó de mivan ha megakaszztlyák az eggyik zaszlóalj harccsoportot? vagy 2őt? vagy csak simán megkerülést halyt végre az ellen? (jön az átkarolás a légüres térben) csak fel kell zárkózni valakinek hogy legalább megakassza az ellenséget a művelete végrehalytásába (csak megakasztás)ezzel biztosítva őrizve és birtokbavéve a területet. (nem ött de csak tartalékos erő áll erre rendelkezésre egy kibontakozott konfliktusba) segédcsapat.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
egy rajjal egy századot meg lehet akasztani. légüres teret meg nem szabad hagyni szabad mozgást az ellennek.(mert átkarolás vagy bekrítés veszélye forog fenn) mi van ha az ellen még nem akar találkozó harcot vívni mivel kényszeríted rá ha van mozgástere? mert nincs erő megakasztani se mert a harccsoportot nem szeded szét mert azzal a célt veszélyezteted a találkozóharc sikerét. vagy megpróóbálni üldözni és elszakadni asaját csapatoktól?
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
Az miért van, hogy mindig kiszámoljátok, hogy nekünk baromi kevés katonánk van, de bezzeg minden potenciális ellenfél viszont a 2. Ukrán front számosságának megfelelő haderő? Az miért nem tiszta, hogy nem csak nekünk van kevés katonánk?
Annyit max az ukránok tudnának bevetni.De 2-3x-os fölényt viszont a többi potenciális ellenfél is össze tud lapátolni (bár én nem igazán tartok konvencionális háborútol-de kategórikusan ki se tudom zárni.A Világegyetem lehet,hogy véges,de az emberi és politikusi hülyeség biztos,hogy határtalan)
Szerintem is kellene egy segéderő a regurális manővererők mellé-de nem manőverező harcot folytató hétvégi harcosokra.Ahoz azok túl gyengén képzettek lennének,szerintem.Már maga a zl harcrendben való manőverezés is kemény falat volna nekik,nemhogy közben harcolni is.....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Annyit max az ukránok tudnának bevetni.De 2-3x-os fölényt viszont a többi potenciális ellenfél is össze tud lapátolni (bár én nem igazán tartok konvencionális háborútol-de kategórikusan ki se tudom zárni.A Világegyetem lehet,hogy véges,de az emberi és politikusi hülyeség biztos,hogy határtalan)
Szerintem is kellene egy segéderő a regurális manővererők mellé-de nem manőverező harcot folytató hétvégi harcosokra.Ahoz azok túl gyengén képzettek lennének,szerintem.Már maga a zl harcrendben való manőverezés is kemény falat volna nekik,nemhogy közben harcolni is.....
nem is zászlóalj erőbe kellene alkalmazni őket. kisebb alegységek segédcsapati feladatokba. elég ha pukant párat lejelenti hol az ellen miközbe pucol a következő állásba. védelembe majdnem ugyan ez. koordinátát kell tudniuk meghatározni célokat elsütni a fegyvert meg qvagyorsan lelépni a helyszinről.
meg megszállásra biztosítás stb. és persze a nem harcoló feladatok
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 170
113
nem is zászlóalj erőbe kellene alkalmazni őket. kisebb alegységek segédcsapati feladatokba. elég ha pukant párat lejelenti hol az ellen miközbe pucol a következő állásba. védelembe majdnem ugyan ez. koordinátát kell tudniuk meghatározni célokat elsütni a fegyvert meg qvagyorsan lelépni a helyszinről.
meg megszállásra biztosítás stb. és persze a nem harcoló feladatok
Erre a területvédelmi milicia való,nem egy könnyű dd.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
ha már megakasztja az ellenséget és megtudja mondani a sajáát csapatoknak hol az ellen honnan hová tart és még koordinátát is tud mellé párosítani és le tud lépni már nagyon hasznos része lett a szervezetnek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 253
113
Erre a területvédelmi milicia való,nem egy könnyű dd.
ellenséges területen is? (szerintem inkább ömt esetlegesen saját tűztámogatással hogy a pucolás sikeresebb legyen meg a megakasztás) én nem tervezek annyival hogy találkozóharc a betolakodóval aztán csokolom megy minden tovább bizony bizony ellentámadás!!! majd támadás kifejtése.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány