A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 476
34 425
113
Oké, nem tudom hogy álltok az angollal, de szerencsére megtaláltam magyarul is. Az itt is ismételgetett mítoszokról. 201. oldaltól.
ez nem erőszak vólt hanem prostitució. előmenetel igéretével. (tehát haszonszerzés céljából) az ales ezért is érdemelne büntit. hisz kurváját nyomná előrre a ranglétrán míg a rátermettek hoppn maradnak. ezzel a rendszer hatékonyságát rontja.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
kérlek, ezt ne akard bevállalni.
Az erőszakra kényszerítés nem csak fizikai lehet, de ezt te is tudod.
Kérlek linkeld azokat a törvényeket, ahol az áldozat kötelességévé teszik az ellenállást - nem vagyok otthon fejlődésben visszamaradt országok jogalkalmazásában.
Bár érvrendszered továbbgondolva, ha Rohypnolt dobok a nő poharába, és úgy erőszakolom meg, nem történt bűncselekmény, mert nem állt ellent..
,,,,,"Z. munkába állt, különös dolog történt - legalábbis azon birtokunkba került vallomások alapján, amit a nő később az ügyészségen, valamint egy, az ügyben indított belső eljárás során tett."Az irodája közepére húzta a fotelt, abba ültetett, majd miközben hozzám beszélt, többször körbejárt engem. Ekkor közölte velem, hogy szexuális kapcsolatot kíván létesíteni.Én ettől zavarba jöttem, azzal próbáltam elterelni a témát, hogy mást hoztam szóba. Nem fenyegetett, nem helyezett kilátásba semmit még ekkor, ha nem jön létre az általa akart szexuális kapcsolat" - olvasható abban a jegyzőkönyben, amely később Z. meghallgatásán készült. A nő vallomása szerint az alezredes nem állt le, az első eset után többször, újra szóba hozta a témát. Néha a saját, néha Z. irodájában voltak ekkor, de mindig kettesben."Ezen ismételt ajánlatainál már emlékeztetett arra, hogy személyi beszélgetés nélkül intézte el a beosztásba helyezésemet, illetve olyat is mondott, hogy tiszti beosztásba kerülhetek, ezt nem kötötte kifejezetten a szexuális együttléthez, bár ezt érzékeltette"- állítja Z.A nő vallomása szerint egy bizonyos pontnál az alezredes már ennél is tovább ment, “egy pontos időpontot szabott meg, hogy mikor kell szexelniük”. A pontos dátum 2020 január 6-a volt, és amikor ezt az alezredes közölte vele, akkor Z. szerint ismét érzékeltette: a nőnek hálásnak kell lennie, mert ő segített abban, hogy az ezredhez kerüljön. Az egyébként férjezett Z. nem utasította vissza az ezredes ultimátumszerű “ajánlatát”, utólag azt mondta, hogy azért, mert tanácstalannak érezte magát.Amikor eljött a nap, 2020 január 6-án dél körül az alezredes behívta őt az irodájába, akkor, amikor mindenki ebédelt. "Ő lépett be először, az irodaajtó kitámasztó ékjét kirúgta, majd - miután én is beléptem - az ajtót kulcsra zárta, azt az ajtóban hagyta. Miután az ajtót bezárta, elkezdett közeledni felém azonnal úgy, hogy az ajtót takarja. Miután odaért hozzám, lehúzta a nadrágom, egy, az irodában lévő fotel fölé kellett hajolnom, majd megtörtént a szexuális aktus köztünk. A szexuális közösülés mindössze pár percig tartott, miután befejeződött, úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna, arra törekedett, hogy úgy távozzak az irodájából, mintha ott sem lettem volna, ne lássa azt senki" - olvasható a nő vallomásában. Z. a szex közben megsérült, ezért nagyjából negyed óra múlva visszament az alezredeshez, aki emiatt egy, az ebédjéből éppen visszatérő őrvezetőt utasított arra: vigye őt haza, míg a nőnek azt mondta, majd érdeklődni fog az állapota felől."A fenti esetet követően úgy éreztem, nem tudok ebből a szituációból kitörni, úgy éreztem, ha feltárom, én jöttem volna ki rosszabbul a történtekből, ezért nem szóltam senkinek, csak a lányommal beszéltem erről, de már a felém tett ajánlatot is közöltem vele” - áll Z. vallomásában."
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 134
92 380
113
ez nem erőszak vólt hanem prostitució. előmenetel igéretével. (tehát haszonszerzés céljából) az ales ezért is érdemelne büntit. hisz kurváját nyomná előrre a ranglétrán míg a rátermettek hoppn maradnak. ezzel a rendszer hatékonyságát rontja.
Nah, azért ne essünk a ló túloldalára! Valszeg egy ideig jól érezték magukat, aztán szakítottak, csak csúnya vége lett. Sok ilyen van, de sztem hanyogolhatjuk már ezt a bulvártémát.

Maradjunk a haderőfejlesztésnél!!
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 476
34 425
113
valami hasonló jó lenne a btr ekre
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 751
46 941
113
kérlek, ezt ne akard bevállalni.
Az erőszakra kényszerítés nem csak fizikai lehet, de ezt te is tudod.
Kérlek linkeld azokat a törvényeket, ahol az áldozat kötelességévé teszik az ellenállást - nem vagyok otthon fejlődésben visszamaradt országok jogalkalmazásában.
Bár érvrendszered továbbgondolva, ha Rohypnolt dobok a nő poharába, és úgy erőszakolom meg, nem történt bűncselekmény, mert nem állt ellent..
BTK. 197. §
De igen, ha valakit elkábítasz (védekezésre képtelenné teszel), akkor az már alapból erőszak.
Ammire te próbálsz utalni a szexuális kényszerítés, de mivel nem ismerjük a teljes sztorit, így ne akarj már pálcát törni egy ügybe amit csak egy cikkben lehozott infók alapján kapiskálsz.
Én viszont sokkal aggasztóbbnak tartom, hogy te fejből tolod, hogy mivel lehet nőket elkábítani. o_O
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
BTK. 197. §
De igen, ha valakit elkábítasz (védekezésre képtelenné teszel), akkor az már alapból erőszak.
Ammire te próbálsz utalni a szexuális kényszerítés, de mivel nem ismerjük a teljes sztorit, így ne akarj már pálcát törni egy ügybe amit csak egy cikkben lehozott infók alapján kapiskálsz.
Én viszont sokkal aggasztóbbnak tartom, hogy te fejből tolod, hogy mivel lehet nőket elkábítani. o_O
most nem leszek egy napig, addigraq előkeresem a jogi részét. Utóirat: ezer cikket találsz a randidrogokról, szóval nem kell hozzá M. ügynöknek lenni.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 236
67 081
113
,,,,,"Z. munkába állt, különös dolog történt - legalábbis azon birtokunkba került vallomások alapján, amit a nő később az ügyészségen, valamint egy, az ügyben indított belső eljárás során tett."Az irodája közepére húzta a fotelt, abba ültetett, majd miközben hozzám beszélt, többször körbejárt engem. Ekkor közölte velem, hogy szexuális kapcsolatot kíván létesíteni.Én ettől zavarba jöttem, azzal próbáltam elterelni a témát, hogy mást hoztam szóba. Nem fenyegetett, nem helyezett kilátásba semmit még ekkor, ha nem jön létre az általa akart szexuális kapcsolat" - olvasható abban a jegyzőkönyben, amely később Z. meghallgatásán készült. A nő vallomása szerint az alezredes nem állt le, az első eset után többször, újra szóba hozta a témát. Néha a saját, néha Z. irodájában voltak ekkor, de mindig kettesben."Ezen ismételt ajánlatainál már emlékeztetett arra, hogy személyi beszélgetés nélkül intézte el a beosztásba helyezésemet, illetve olyat is mondott, hogy tiszti beosztásba kerülhetek, ezt nem kötötte kifejezetten a szexuális együttléthez, bár ezt érzékeltette"- állítja Z.A nő vallomása szerint egy bizonyos pontnál az alezredes már ennél is tovább ment, “egy pontos időpontot szabott meg, hogy mikor kell szexelniük”. A pontos dátum 2020 január 6-a volt, és amikor ezt az alezredes közölte vele, akkor Z. szerint ismét érzékeltette: a nőnek hálásnak kell lennie, mert ő segített abban, hogy az ezredhez kerüljön. Az egyébként férjezett Z. nem utasította vissza az ezredes ultimátumszerű “ajánlatát”, utólag azt mondta, hogy azért, mert tanácstalannak érezte magát.Amikor eljött a nap, 2020 január 6-án dél körül az alezredes behívta őt az irodájába, akkor, amikor mindenki ebédelt. "Ő lépett be először, az irodaajtó kitámasztó ékjét kirúgta, majd - miután én is beléptem - az ajtót kulcsra zárta, azt az ajtóban hagyta. Miután az ajtót bezárta, elkezdett közeledni felém azonnal úgy, hogy az ajtót takarja. Miután odaért hozzám, lehúzta a nadrágom, egy, az irodában lévő fotel fölé kellett hajolnom, majd megtörtént a szexuális aktus köztünk. A szexuális közösülés mindössze pár percig tartott, miután befejeződött, úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna, arra törekedett, hogy úgy távozzak az irodájából, mintha ott sem lettem volna, ne lássa azt senki" - olvasható a nő vallomásában. Z. a szex közben megsérült, ezért nagyjából negyed óra múlva visszament az alezredeshez, aki emiatt egy, az ebédjéből éppen visszatérő őrvezetőt utasított arra: vigye őt haza, míg a nőnek azt mondta, majd érdeklődni fog az állapota felől."A fenti esetet követően úgy éreztem, nem tudok ebből a szituációból kitörni, úgy éreztem, ha feltárom, én jöttem volna ki rosszabbul a történtekből, ezért nem szóltam senkinek, csak a lányommal beszéltem erről, de már a felém tett ajánlatot is közöltem vele” - áll Z. vallomásában."
Szóval ő ott se vót. Annyira tanácstalan volt, hogy még a férjének sem mesélt róla, hogy mit akarnak tőle a munkahelyén. A lányával biztos könnyeden meg tudták volna oldani ezt a gondot, sikerült is. Nem állt ellen az ajánlatokkor, nem fejezte ki a helytelenítését, nem jelentette. Önként besétált a megadott időben az adott helyre, nem szólt senkinek, nem védekezett, nem próbálta elkerülni sem. Hagyta, hogy letolják a ruhát, megtolják és nem állt elen egy percig sem. Ismét nem védekezett, és nem is jelentette senkinek sem. Aztán ismét a helytelenítés nélkül menetrendszerűen végigcsinált mindent amit az ales akart, feltűnésmentesen távozott, nem látleteztette a sérülését amiről említést tesz, nem jelezte az őrvezetőnek akivel kettesben maradt, hiszen ezek a magyar férfiak imádnak nemi erőszakolni és ha erőszak lett volna azzal biztosan egyetértett volna az őrvezető(?), majd ezt még megismételte többször és áldozat? :D "én jöttem volna ki rosszabbul". Mi a fasz? Szóval ha ezzel baja lett volna és ennyi ponton és még otthon is a férjével megosztva fel lehetett volna lépni, az egyetlen akivel megosztotta, az a lánya(gondolom nem ebben a hangvételben sutyorogtak), aki szintén nem tett semmit. Mivel jött volna ki rosszabbul? Mi lett volna az a rossz? Elveszti a munkahelyét, ahol elmondása szerint erőszakolják? Vagy csak lebukik apu előtt és félt ettől, mert félrekúrt? Komolyan, az eszem megáll. :D
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 751
46 941
113
,,,,,"Z. munkába állt, különös dolog történt - legalábbis azon birtokunkba került vallomások alapján, amit a nő később az ügyészségen, valamint egy, az ügyben indított belső eljárás során tett."Az irodája közepére húzta a fotelt, abba ültetett, majd miközben hozzám beszélt, többször körbejárt engem. Ekkor közölte velem, hogy szexuális kapcsolatot kíván létesíteni.Én ettől zavarba jöttem, azzal próbáltam elterelni a témát, hogy mást hoztam szóba. Nem fenyegetett, nem helyezett kilátásba semmit még ekkor, ha nem jön létre az általa akart szexuális kapcsolat" - olvasható abban a jegyzőkönyben, amely később Z. meghallgatásán készült. A nő vallomása szerint az alezredes nem állt le, az első eset után többször, újra szóba hozta a témát. Néha a saját, néha Z. irodájában voltak ekkor, de mindig kettesben."Ezen ismételt ajánlatainál már emlékeztetett arra, hogy személyi beszélgetés nélkül intézte el a beosztásba helyezésemet, illetve olyat is mondott, hogy tiszti beosztásba kerülhetek, ezt nem kötötte kifejezetten a szexuális együttléthez, bár ezt érzékeltette"- állítja Z.A nő vallomása szerint egy bizonyos pontnál az alezredes már ennél is tovább ment, “egy pontos időpontot szabott meg, hogy mikor kell szexelniük”. A pontos dátum 2020 január 6-a volt, és amikor ezt az alezredes közölte vele, akkor Z. szerint ismét érzékeltette: a nőnek hálásnak kell lennie, mert ő segített abban, hogy az ezredhez kerüljön. Az egyébként férjezett Z. nem utasította vissza az ezredes ultimátumszerű “ajánlatát”, utólag azt mondta, hogy azért, mert tanácstalannak érezte magát.Amikor eljött a nap, 2020 január 6-án dél körül az alezredes behívta őt az irodájába, akkor, amikor mindenki ebédelt. "Ő lépett be először, az irodaajtó kitámasztó ékjét kirúgta, majd - miután én is beléptem - az ajtót kulcsra zárta, azt az ajtóban hagyta. Miután az ajtót bezárta, elkezdett közeledni felém azonnal úgy, hogy az ajtót takarja. Miután odaért hozzám, lehúzta a nadrágom, egy, az irodában lévő fotel fölé kellett hajolnom, majd megtörtént a szexuális aktus köztünk. A szexuális közösülés mindössze pár percig tartott, miután befejeződött, úgy viselkedett, mintha mi sem történt volna, arra törekedett, hogy úgy távozzak az irodájából, mintha ott sem lettem volna, ne lássa azt senki" - olvasható a nő vallomásában. Z. a szex közben megsérült, ezért nagyjából negyed óra múlva visszament az alezredeshez, aki emiatt egy, az ebédjéből éppen visszatérő őrvezetőt utasított arra: vigye őt haza, míg a nőnek azt mondta, majd érdeklődni fog az állapota felől."A fenti esetet követően úgy éreztem, nem tudok ebből a szituációból kitörni, úgy éreztem, ha feltárom, én jöttem volna ki rosszabbul a történtekből, ezért nem szóltam senkinek, csak a lányommal beszéltem erről, de már a felém tett ajánlatot is közöltem vele” - áll Z. vallomásában."
Sikerült pont azokat a részleteket beidézni, ami kimondottan a nőre nézve kellemetlen. Ha ez tényleg a vallomásából idézett szöveg, akkor teljesen jogosan
vonták vissza az eljárást a pali ellen. Ettől még kirúghatják az alezredest, de csak valami fegyelmivel, és nem büntetőügy kapcsán.

Ez volt a témában az utolsó megnyilvánulásom. Beszéljünk inkább a fociról! :confused:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 489
27 899
113
Hát pont nem olyan ember, de mindegy..
Ez írták róla a kinevezése körül, feljebb valahol megvan még a link biztosan, hogy ez a lényegi különbség közte és elődje között. Egy ilyen döntés ezt igazolja is, mert nem az a lényeg az ügyben, hogy valami szeretői bosszú e a feljelentés, vagy hatalmi visszaélés történt, hanem az, hogy az az alezredes tényleg olyat csinált a szexuális kapcsolat puszta tényével, ami miatt búcsúzni kellene tőle. Nem kellene ezt tiltani a legszigorúbban és a résztvevőket leszerelni (mindig, mindkettőt) a szervezet integritása védelmében? Olyan szintű személyes kapcsolatot teremt két egyébként hierarchikusan érintkező ember között, ami magát a hierarchiát rombolja!
 
  • Tetszik
Reactions: Shadow

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 544
121 402
113
Ez írták róla a kinevezése körül, feljebb valahol megvan még a link biztosan, hogy ez a lényegi különbség közte és elődje között. Egy ilyen döntés ezt igazolja is, mert nem az a lényeg az ügyben, hogy valami szeretői bosszú e a feljelentés, vagy hatalmi visszaélés történt, hanem az, hogy az az alezredes tényleg olyat csinált a szexuális kapcsolat puszta tényével, ami miatt búcsúzni kellene tőle. Nem kellene ezt tiltani a legszigorúbban és a résztvevőket leszerelni (mindig, mindkettőt) a szervezet integritása védelmében? Olyan szintű személyes kapcsolatot teremt két egyébként hierarchikusan érintkező ember között, ami magát a hierarchiát rombolja!
A szolgálati szabályzat szerint közvetlen beosztottal nem lehet ilyen kapcsolat. Amúgy a méltatlanságit szüntette meg a fegyelmi eljárás tart és ha bebizonyosodik akkor mehet méltatlanra. (de a beosztásából biztosan távozik ettől függetlenül a botrány miatt)
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 134
92 380
113
Ez írták róla a kinevezése körül, feljebb valahol megvan még a link biztosan, hogy ez a lényegi különbség közte és elődje között. Egy ilyen döntés ezt igazolja is, mert nem az a lényeg az ügyben, hogy valami szeretői bosszú e a feljelentés, vagy hatalmi visszaélés történt, hanem az, hogy az az alezredes tényleg olyat csinált a szexuális kapcsolat puszta tényével, ami miatt búcsúzni kellene tőle. Nem kellene ezt tiltani a legszigorúbban és a résztvevőket leszerelni (mindig, mindkettőt) a szervezet integritása védelmében? Olyan szintű személyes kapcsolatot teremt két egyébként hierarchikusan érintkező ember között, ami magát a hierarchiát rombolja!
Ez tiltott a seregben?? Ha igen, akkor olyan szabály, ami nem állja ki a való élet próbáját. Nem tudom, ki, hol dolgozik, de sztem 100 ilyen kapcsolatot ismer. Sőt, sokan ha magukba néznek lehet furcsa dolog jön szembe. Nekem kicsit álszenteskedésnek tűnik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 489
27 899
113
Ez tiltott a seregben?? Ha igen, akkor olyan szabály, ami nem állja ki a való élet próbáját. Nem tudom, ki, hol dolgozik, de sztem 100 ilyen kapcsolatot ismer. Sőt, sokan ha magukba néznek lehet furcsa dolog jön szembe. Nekem kicsit álszenteskedésnek tűnik.
A civil szektorral ellentétben a seregben van ezzel egy kis probléma. Itt szigorúan hierarchikus viszony van az emberek között, ami a rendszer hatékonyságának az alapja. Már az is pusztító módon le tudja rontani a hatékonyságot, ha a harcoló csapatoknál egy nő van a rajban, a hozzá való hozzáállás a harcban tönkreteheti a rajt, alkalmatlanná arra, hogy megfelelően megvívják a harcot (például a harcfeladat végrehajtása helyett a nőt fogják védeni), ezért nem is ajánlott nőket keverni a hadseregbe harcoló szinten, de onnan könnyű távol tartani őket egyszerű fizikai és pszichikai követelményekkel. De a támogató erőknél is fontos a hatékony feladatvégrehajtás, vagy éppen az információbiztonság, mert Szittya jól mutat rá arra, hogy egy ribanc az ales mellett mekkora probléma!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 775
74 927
113
Ma lett volna az angoloknál a Global MilSatCom 2021 konferencia, de a vírushelyzet miatt novemberre tették át. Lett volna egy magyar előadás is:

Lieutenant Colonel Attila Horvath
Branch Head, Satelllite Operations Branch, Hungarian Defence Forces Modernization Institute

Hungarian Defence Forces SATCOM Modernisation
The need for tactical SATCOM
Selection of L-TAC, exercise Jackal Cave experience
Integration into H145M and H225M helicopters
Integration into land combat vehicles
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Megint haragudni fog rám sok ember, hogy sokat írok és nem mondok semmit, de azért pár dolgot nem árt észben tartani a metoo esetek kapcsán!

Fontos tény, hogy a nők teljesen másként reagálnak a szexre nem csak "piszológiailag", de teljesen más biológiai folyamatok is zajlanak le bennük. És ez nem könnyíti meg a helyzetet, ha egy nem kétnemű lénynek át kell látnia az egész helyzetet.
Részletekbe nem belemenve egy átlag nő könnyen elvihető olyan pontig, ahol nem szereti a helyzetet, de egy hang nélkül csinálja és hosszú ideig. Egész extrém példák is felsorolhatóak.

Másfelől a történetben tényleg több minden nem kerek. A nő maga vall arról, hogy amikor a férfinek nem sikerült elterelnie a kollegina figyelmét és észrevétlenül kisurrannia, akkor az a féltékenység erős jeleit produkálta az arckifejezésén. Maga a nő is arról számol be, hogy erősen érdeklődött ez után a felettes többi nője után. Oké, hogy ezt beállítom úgy, hogy csak nyomozok a későbbi feljelentés miatt, de ekkor még szóba sem kerül semmi feljelentés. (A későbbi, múlt év decemberi esetben meg saját maga tagadja, hogy akkor akarta/tervezte volna.)

A nő az után határozta el a feljelentést, ha jól értelmezem, miután a decemberi incidens után megszűnt felé a bizalom és már nem dugták. Most azért van az eljárás, mert korábban dugta, vagy azért, mert már pár hónapja nem dugja? (Értem én, hogy a másik, ismeretlen bátorsága a feljelentéshez neki is erőt és elszántságot adott, hogy kiálljon magáért, hogy megmondja kerek-perec, hogy itt a vége, meg utána panasszal is éljen, de nem könnyíti meg a helyzetet, hogy amennyire én értem, a kapcsolat lezárása után kezdődött csak a mindenhová feljelentem.)

Az alezredes és RR meg további kérdéseket vet fel, ami miatt fogalmazzunk úgy, hogy erősen hiányos az egyik fél álláspontját bemutató cikk. Tudom, hogy rajtam kívül mindenki más minden infóval rendelkezik a helyzet megítéléséhez, de nem tudunk arról, hogy a feljelentés/feljelentések megindulása után az érintettnek szóltak-e, hogy ezt be lehet fejezni... Ami ellentmondana a cikknek. Hiszen ez esetben nem a nő határozott kiállása, hanem a férfi vetett volna véget a kapcsolatnak.

És témától egy teljesen idegen személyes élményemet szeretném itt megosztani veletek.

Egyrészt dolgoztam már olyan cégnél, ahol az igazgatónak az élettársán kívül ott dolgozott a volt barátnője... és annak jelenlegi pasija is. És mielőtt valaki azt hiszi, hogy a maszek bármit megengedhet, amíg fizetni tudja az alkalmazottakat, ez közpénzből ment. Sok helyen sok mindent meg lehet engedni magunknak. De a Honvédségnek -ahogy korábban már többen kifejtették- nem válik előnyére, ha egy fontos poszton valaki háremet tart a munkahelyén.

Amúgy vannak szakmák Magyarországon, ahol az első feljelentés, csak a gyanú árnyéka elkaszál egy pasit egy életre a pályától. És ez hatékony segítség, hogy ne is kísértse a férfi sorstársunk a Sorsot. És ezek szerint a haderőhöz képest sokkal szigorúbb hallgatólagos eljárásokat kell betartani, ha valaki jót akar magának. Néhány szakmában soha nem engedi meg egy férfi, hogy egyedül tartózkodjon egy nővel. Ha van ott egy harmadik személy, akkor le van fedezve.
A civil szektorral ellentétben a seregben van ezzel egy kis probléma. Itt szigorúan hierarchikus viszony van az emberek között, ami a rendszer hatékonyságának az alapja. Már az is pusztító módon le tudja rontani a hatékonyságot, ha a harcoló csapatoknál egy nő van a rajban, a hozzá való hozzáállás a harcban tönkreteheti a rajt, alkalmatlanná arra, hogy megfelelően megvívják a harcot (például a harcfeladat végrehajtása helyett a nőt fogják védeni), ezért nem is ajánlott nőket keverni a hadseregbe harcoló szinten, de onnan könnyű távol tartani őket egyszerű fizikai és pszichikai követelményekkel. De a támogató erőknél is fontos a hatékony feladatvégrehajtás, vagy éppen az információbiztonság, mert Szittya jól mutat rá arra, hogy egy ribanc az ales mellett mekkora probléma!

Ment tőlem is a LIKE. Valóban nincs értelme csak a felettesedre ezt a szabályt alkalmazni, mert ha két újonc csinálja, akkor is garantált, hogy az egyik előre fog lépni, méghozzá nem is feltétlenül 20 év múlva.
Másfelől a katona élet nem könnyíti meg azt, hogy párt találj magadnak. Így sok szakmához hasonlóan erős a kényszer, hogy cégen belül keress valakit. És igen... Hosszúra vinne a nők megjelenése a hadseregnél témakör. A férfi genetikailag arra van kitalálva, hogy védelmezze a nőt. A nő meg... arra, hogy biztassa és jutalmazza ezt a magatartást.
De ha ebbe bele megyünk, akkor meg végleg nem a vasak beszerzéséről fogunk beszélni, hanem egy -női- atomcsapás elpusztítja a fórumot.
 

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 323
4 506
113
Ez tiltott a seregben?? Ha igen, akkor olyan szabály, ami nem állja ki a való élet próbáját. Nem tudom, ki, hol dolgozik, de sztem 100 ilyen kapcsolatot ismer. Sőt, sokan ha magukba néznek lehet furcsa dolog jön szembe. Nekem kicsit álszenteskedésnek tűnik.

Nem tudom te hol dolgozol, de nálunk sem támogatott a beosztott és vezető között a viszony. Köteles vagy jelenteni, ha viszony alakul ki és áthelyezik vagy a vezetőt vagy a beosztottat. Az éves értékelés a vezető végzi, és ez alapján kapod a fizetésed, szóval minden szinten kizáró ok vezető és beosztott között bármilyen szexuális/romantikus kapcsolat. Nincs ebben semmi álszent... teljesen beteges lenne vezetőként szexuális kapcsolatokat kezdeményeznem beosztottaimmal , majd negyedéves, féléves elbeszélgetéseken objektíven értékelni a teljesítményüket. Ezt egyetlen normális cég sem támogathatja... de elképzelhetőnek tartom, hogy vannak aberrált emberek akik nem képesek egy percig sem a farkukat a gatyában tartani és ráhajt a saját csapatában lévő lányokra. Nálunk ezért elbocsájtás jár... Ezt mondjuk nem értettem meg soha, ott egy cég több ezer dolgozóval, de a barom a saját 10-20-30 beosztottjának csapja a szelet. Szerintem nagyon ciki.