[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 549
113
kinek mi a véleménye arról hogy többszörös visszaeső bünözők vagy akinél a visszaesés esélye magas egy többezer éves hagyomány szerint számüzetésben részesüljenek (bizonyos időre vagy örökre) ? Lenne ennek vajon visszatartó erelye ? Vagy hozzá járúlna e bizonyos elemek számüzetése a maradók közbiztonságának növeléséhez? (Nem politikai száműzésről lenne szó)
Aztan kinek kellenenek a mi bunozoink?
 
W

Wilson

Guest
Akkor a szivárványos elvbarátaid miért csak Budapesten gyűjtötték az aláírásokat és miért nem lehetett vidékiként aláírni nem budapesti lakcímmel? :)
Kezdesz túlságosan belegabalyodni! Egyszer a budapestiek véleménye számít csak, máskor meg mindenki másé is? Hát, hogy van ez? :p
Állj le!, mert lejáratod magadat és a pártodat is. (Persze, ez utóbbit már nehéz lenne jobban.)
Miért álljak le? És mivel is kavarodtam be? Ha nem vetted volna észre én mindvégig egy országos népszavazásról beszéltem.Hol beszéltem én másról?Ha lett volna esze a kormánynak akkor nem futamodik meg és kezdeményez egy országos népszavazást a kérdésről és az én véleményem szerint simán behúzza a szavazást.
 
W

Wilson

Guest
Ejnye, ejnye!
  • Amikor a pártok aláírnak egy papírt az nem egyetértés, nem konszenzus?
  • A pártok közgyűlési képviselői a pártállásponttal szemben írták alá a papírt? Nem! Akkor miről beszélsz?
Ez már fájdalmas.
Arról beszélek, hogy egy olimpiai rendezés költségeinek finanszírozásában,az ország összes adózó állampolgára részt vesz, az hogy a fővárosi közgyűlésben szereplő pártok konszenzusra jutnak nem tükrözi egy mosonmagyaróvári választó akaratát, egy ilyen kérdésben.És mivel a pártok a választók akaratát képviselik,honnan tudják, hogy a választók akarnak-e Olimpiát rendezni anélkül, hogy megkérdeznék őket?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 086
10 254
113
dolgoztatni az összes elitéltet kéne. hogy legalább a tartásuk költségeit kitermeljék. ameik nem lenne hajlandó annak kiszámlázni a napokat X ezer ft al amit vagy kifizet vagy leülí...

mindenesetre az elitéltek büntetését szigorítani kell hogy ne akarjanak visszakerülni és hogy ne "képzettebben" bunözés terén szabaduljanak mint bementek.
A társadalomnak elég nagy kárt és feszültséget okoz az tobbi évtizedek gyenge büntetéspolitikálya. (szerencsére már milliókat nem kapnak szabadulásukkor)

A szombathelyi ppp börtönben kétágyas, padlófűtésű, wc-zuhanyzós, TV-s "cellák" vannak, ala cart étjezéssel.
25.000 ,- Ft/nap/fő fenntartási ktg.
Az FHT 25.800/hó.
Ki van megbüntetve???
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Vilzon vilzon, a Momentum végig budapesti népszavazást akart, és már akkor tudni lehetett, hogy jelentős késést okozna a lebonyolítás.
Van az a vicc a medvével meg a vadásszal, ismered? :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
T

Törölt tag 4082

Guest
Azt az adott kormány dönti el, simán figyelmen kívül hagyhatja, de dönthet úgyis,hogy figyelembe veszi.De mivel a NOB-nál a társadalmi támogatottság egy kiemelten fontos szempont így az a logikus, hogy ezt figyelembe veszi. Egy 10 milliós ország a büdös életbe nem fogja megkapni egy nyári olimpia rendezését a gazdaságilag sokkal erősebb nagyobb népességű országokkal szemben ha nincs minimum 50 százalékos támogatottsága a rendezésnek a társadalomban.
Ez nem ilyen egyszerű. A 24est talán nem, de a 28ast biztos megkaptuk volna.
Egyszerűen a sport infra megvolt, vagy építés alatt volt
A nagy rivális Párizs lebőgött a foci ebvel, a vizes vb viszont tökéletesen sikerült.
Egyedüli nob alapítótagként és sportnagyhatalomként Bp még sose rendezett olimpiát.
Szóval de, Bp nyert. Valószínűleg már a 24est is megkapta volna.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 832
113
Hát abban biztos lehetsz, hogy egy fővárosi közgyűlésben kialakított konszenzus nem egy egész ország választópolgáraira érvényes konszenzust jelenti.Már csak azért sem mert egy olimpiai rendezés költségeit az egész ország választópolgárai fizetik.
Sajnos én meg a buziparàdé biztosítási költségeihez vagyok kénytelen hozzájárulni/fizetni, mégsem teszem ezt szóvá, pedig a lakosság egy két százaléka támogatja csak. Vagy népszavazást kellene-e tartani vajon arról, hogy közpénz keljen-e rá biztosítani? Biztos érdekes lenne az eredmény.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 589
16 194
113
Olimpia kapcsán valamiért a bevétel oldalt nem emlegetik. Bp infrastruktúrája ezt előre vetítette (létesítmények készen v azóta megépültek), biztonsági kiadások is lényegesen alacsonyabbak lettek volna (Rio, London). Magam részéről rettenetesen sajnálom sportolóinkat, h azok -akik az EB szereplésnek és érmeinknek most tapsikolnak- fúrták meg az itthoni éremszerzés lehetőségét, akik az országot nem szeretik, hanem gazdasági szektornak tekintik. Sajnálom Kassai Lajost, aki végre bemutatkozó sportként a lovasíjászatot megismertethette volna. Mennyivel jobb felzabálni a jelent (és a jövőt) megint, parizerszeletenként, mint alkotni.
 
W

Wilson

Guest
Ez nem ilyen egyszerű. A 24est talán nem, de a 28ast biztos megkaptuk volna.
Egyszerűen a sport infra megvolt, vagy építés alatt volt
A nagy rivális Párizs lebőgött a foci ebvel, a vizes vb viszont tökéletesen sikerült.
Egyedüli nob alapítótagként és sportnagyhatalomként Bp még sose rendezett olimpiát.
Szóval de, Bp nyert. Valószínűleg már a 24est is megkapta volna.
Ha követted az eseményeket akkor a NOB többször finoman jelezte,hogy kétségei vannak a magyar társadalom támogatottsága tekintetében és ezt az alapján mondta mert a NOB is csinált közvéleménykutatásokat.Sajnos az olimpia rendezésének odaítélése kőkemény üzlet szerintem egy Magyarország nagyságú országnak ahhoz,hogy elnyerjen rendezést minden téren topon kell lennie,

Megmondom máig nem értem miért vonult vissza a rendezéstől a kormány, mert ha meglovagolta volna a Momentum kezdeményezését és kiír róla egy országos népszavazást szerintem simán megnyerte volna.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha követted az eseményeket akkor a NOB többször finoman jelezte,hogy kétségei vannak a magyar társadalom támogatottsága tekintetében és ezt az alapján mondta mert a NOB is csinált közvéleménykutatásokat.Sajnos az olimpia rendezésének odaítélése kőkemény üzlet szerintem egy Magyarország nagyságú országnak ahhoz,hogy elnyerjen rendezést minden téren topon kell lennie,

Megmondom máig nem értem miért vonult vissza a rendezéstől a kormány, mert ha meglovagolta volna a Momentum kezdeményezését és kiír róla egy országos népszavazást szerintem simán megnyerte volna.

Nem ismerek még a kőkemény fideszesek között sem egyetlen olyan embert aki támogatta volna (magamat is beleértve).
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 831
113
És ez vajon hogy a brébe tud megjelenni ebben az elnyomó diktatúrában?
Hmm... érdekes.
Most belegondoltam hogy nézett volna ki egy ilyen történet mondjuk 2001-ben, amikor pl a Nap-kelte ezzel kelt és feküdt volna, az összes tévé, összes rádió, összes napilap és hetilap és havilap is (na jó minuszolom a Magyar Nemzetet és a Heti választ) ezt szajkózta volna, és minden fórumon megszakértette volna a mindenhova kirobbanthatatlan módon bebetonozott mszp-szdsz (főleg szdsz) "különítmény".
Hmm... érdekes.
Qrva nagy diktatúra van ma.
Aha, persze.
...
Minden nap minden órájában meg kell nekik mondani, ők a vádlók ők bizonyítanak.
Ami van az picsafüst nem bizonyíték.

A hiszti meg az elvárásosdi a menstruálás előtti idegbajos nők ismérve.
Habár ahogy elnézem őket... :oops::confused::cool::D

"legalább az igazságügyi miniszternek le kell mondania."
itt pitiznek lógó orral, hogy lécci lécci!

Nímandok
 
Status
Not open for further replies.