[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 010
14 108
113
Igazából a büntetések valamily módon történő szigoritása az összes a társadalomnak hasznos tagja támogatását élvezi. én legalábbis nem hallottam még normális életvitelt élő ember szályából hogy nem kellene szigorítani a büntetések mértékén módján... igazából minden normális ember kevesli a büntetéseket főleg amik erőszakos büncselkmények okán szabnak ki.

a számüzetés a társadalomnak mindenképp hasznos dolog lenne. Hisz ki akar hozzátartozója gyilkosával találkozni akár nap mint nap vagy egyéb erőszakos bünözőkkel akik ellene vagy ismerőse ellen követtek el büncselekményeket.

A "Petya" (...a Szíjjártó) vehetne egy szigetet (nem-vega !!! ) cápákkal valahol Polinéziában ilyen "nyaraltatási" céllal.
...ügyes "Srác", ha kap megbízást, pillanatok alatt megcsinálja! ;)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
De itt nem volt nemzeti konszenzus volt egy határozat vagy dokumentum amit aláírtak a budapesti közgyűlés pártjainak képviselői.A Nemzeti Konszenzust mióta képviseli a budapesti közgyűlés?Nemzeti konszenzustól akkor lehetett volna beszélni,szerintem ha a Fidesz belemegy a népszavazásba és ott min 50 százalék és + egy szavazat támogatja a rendezést.
Hallottál már a képviseleti demokráciáról, amiben vagyunk?
A budapestiek által megválasztott képviselők szerinted mit képeznek le végső soron? Szerinted miért nem tartunk népszavazást mindenki megkérdezésével mindenről? Ehelyett miért kisszámú képviselőket delegálunk ilyen-olyan testületekbe?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
De itt nem volt nemzeti konszenzus volt egy határozat vagy dokumentum amit aláírtak a budapesti közgyűlés pártjainak képviselői.A Nemzeti Konszenzust mióta képviseli a budapesti közgyűlés?Nemzeti konszenzustól akkor lehetett volna beszélni,szerintem ha a Fidesz belemegy a népszavazásba és ott min 50 százalék és + egy szavazat támogatja a rendezést.
:)
Ne járasd le jobban magad.
Lezártam részemről.
Sajnálom, hogy ilyen értetlen vagy.
Tanulj!
Meg lapozz vissza az almanachokban és vedd sorba az eseményeket.
És gondolkozz el, ha egy delegált demokráciában 95%-os konszenzus van egy városi közgyűlésben, akkor az mit takar!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 922
22 503
113
csak nézd meg mi történt pl Brazíliával egy rakat cikket lehetne berakni ide,hogy mennyire megviselte a rendezés a brazil gazdaságot
Igen, megviselte. Egy céget és egy országot is lehet irányitani jól meg szarul...
itt van Japán ahol a koronavírus miatt óriási bukta lesz
Ez és ehhez hasonló kockázat benne van minden jövőbeni sporteseményben...
,megjegyzem egy jelenkori Nyári Olimpia az elszálló költségek miatt amúgy is bődületes pénzekbe kerül.
Ez biztos. Akkor sem vitatta senki.
 
W

Wilson

Guest
Tényleg ennyire fogyatékos vagy?
De Nem ELŐTTE voltunk már! S a pályázat beadása ELŐTT, ezt nem is követelte az ellenzék sem. Különben nem lett volna közgyűlési konszenzus a támogató szavazataikkal! Kronológia, időrend, memória, tudod!
..
Védelmezd csak az árulást, az árulókat tovább!
Ha nem fejezed be a személyeskedést azonnal teszlek ignorra,ha valaki nem tud intelligensen vitàzni a másikkal azzal én nem tudok mit kezdeni, és nem pazarolom rá az időmet,remélem elég világos voltam!!!!!!!

Mit nem lehet azon megérteni azon,hogy:

1. A Momentum nem írt alà semmilyen dokumentumot, tehát nem értem milyen alapon kérsz ez ügyben számon rajtunk bármit is.

2. A fővárosi közgyűlés mióta képviseli a magyar választópolgárok többségének az akaratát.

3. Az mióta árulás, hogy népszavazást kezdeményeznek egy olimpiai rendezésről ami iszonyatos pénzébe kerül az országnak és nagyon komoly pénzügyi kockázatokat rejt.Az én szememben az az árulás, hogy úgy vállal nagy pénzügyi kockázatot a mindenkori magyar kormány, hogy erről nem kérdezi meg a magyar választópolgárokat.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 074
113
Csak halkan...... HA megrendezzük az olimpiát és.... ne adj Isten, rosszul sült volna el, akkor sem lenne az ország rosszabb állapotban, mint a 2010-es váltáskor.
A népszavazást pedig - ismét kérem, ne fetisizáljuk. Népszavazást elveszíteni nem lehet, csak a kérdést rosszul feltenni. Tehát semmi köze a NÉPFELSÉGHEZ!!! Sima hatalomtechnika.
 
W

Wilson

Guest
Én is csak hasonlókat tudok neked írni báttya. Csak ismételgetni tudod ezt a pitiáner szöveget, hogy drága.
Vajon van olyan drága mint a haderőfejlesztés? Vajon van olyan drága mint a BMW, a Mercédesz, stb, mint a most idetelepülő gyárak, üzemek támogatása?
Ja hogy ezek mások?!
És miben mások?
Hmm?

Valami számok az olimpiáról? Menni az annyi? Mi, mibe kerülne?
Hmm?
Tanulmány? Mire hivatkozol? Hasad csapkodod?
Mivel minden rendező városnak az adott pillanatban lévő fejlettsége más és más, így ezeket nehéz összehasonlítani, vagy éppen hivatkozni rájuk, vagy legalábbis nem releváns.
Ezeket felfogod?
Szóval mi nem fér abba a zanza kis fejedbe abból, hogy az olimpiához kapcsolódó fejlesztések négyötöde egyébként is megvalósul?
Hmm?
Érted?
Nem érted?
Nem mi?
Szomorú.

Aztán ha teszem fel ha Bp szavazott volna, előtte az összes szavazókorúnak kellett volna pár hét, hónap közgazdaságtant tanulnia és vagy ezer oldal hatástanulmányt elolvasnia mielőtt szavaz? Csak hogy érdemben döntsön. Vagy csak úgy?
Vagy csak rugózni jó ezen a szavazásosdin?

Asszertív jogok listája. Úgy hívlak ahogy akarlak. ;)
Asszertív jogok listája. Jogod, hogy ne tetszen. ;)
.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 226
20 318
113
De itt nem volt nemzeti konszenzus volt egy határozat vagy dokumentum amit aláírtak a budapesti közgyűlés pártjainak képviselői.
2. A fővárosi közgyűlés mióta képviseli a magyar választópolgárok többségének az akaratát.
Ejnye, ejnye!
  • Amikor a pártok aláírnak egy papírt az nem egyetértés, nem konszenzus?
  • A pártok közgyűlési képviselői a pártállásponttal szemben írták alá a papírt? Nem! Akkor miről beszélsz?
Ez már fájdalmas.
 
W

Wilson

Guest
Én is csak hasonlókat tudok neked írni báttya. Csak ismételgetni tudod ezt a pitiáner szöveget, hogy drága.
Vajon van olyan drága mint a haderőfejlesztés? Vajon van olyan drága mint a BMW, a Mercédesz, stb, mint a most idetelepülő gyárak, üzemek támogatása?
Ja hogy ezek mások?!
És miben mások?
Hmm?

Valami számok az olimpiáról? Menni az annyi? Mi, mibe kerülne?
Hmm?
Tanulmány? Mire hivatkozol? Hasad csapkodod?
Mivel minden rendező városnak az adott pillanatban lévő fejlettsége más és más, így ezeket nehéz összehasonlítani, vagy éppen hivatkozni rájuk, vagy legalábbis nem releváns.
Ezeket felfogod?
Szóval mi nem fér abba a zanza kis fejedbe abból, hogy az olimpiához kapcsolódó fejlesztések négyötöde egyébként is megvalósul?
Hmm?
Érted?
Nem érted?
Nem mi?
Szomorú.

Aztán ha teszem fel ha Bp szavazott volna, előtte az összes szavazókorúnak kellett volna pár hét, hónap közgazdaságtant tanulnia és vagy ezer oldal hatástanulmányt elolvasnia mielőtt szavaz? Csak hogy érdemben döntsön. Vagy csak úgy?
Vagy csak rugózni jó ezen a szavazásosdin?

Asszertív jogok listája. Úgy hívlak ahogy akarlak. ;)
Asszertív jogok listája. Jogod, hogy ne tetszen. ;)
Mivel ignorálod a tényeket így sok mindent nem tudok veled kezdeni.


Akkor először ha nem tudsz személyeskedést nélkül vitázni akkor veled sem tudok mit kezdeni és ha még egyszer azt tapasztalom, hogy nem tartod tiszteletben a kérésemet akkor téged is "csaplak" ignorba, mert erre nem vesztegetem az időmet.

Milyen tanulmányt idézzek neked felsoroltam jó pár példát a világból, hogy mekkora pénzügyi bukta volt jó pár országnak az Olimpia megrendezése, szerintem az a baj, hogy te nem vagy tisztában a realitásokkal, ha azt hiszed hogy mi akárcsak Ausztrália gazdasági erejével is rendelkezünk akkor nem ezen a földön élsz.
 
  • Vicces
Reactions: kiskrumpli
W

Wilson

Guest
:)
Ne járasd le jobban magad.
Lezártam részemről.
Sajnálom, hogy ilyen értetlen vagy.
Tanulj!
Meg lapozz vissza az almanachokban és vedd sorba az eseményeket.
És gondolkozz el, ha egy delegált demokráciában 95%-os konszenzus van egy városi közgyűlésben, akkor az mit takar!
Hát abban biztos lehetsz, hogy egy fővárosi közgyűlésben kialakított konszenzus nem egy egész ország választópolgáraira érvényes konszenzust jelenti.Már csak azért sem mert egy olimpiai rendezés költségeit az egész ország választópolgárai fizetik.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 543
8 871
113
Mivel ignorálod a tényeket így sok mindent nem tudok veled kezdeni.


Akkor először ha nem tudsz személyeskedést nélkül vitázni akkor veled sem tudok mit kezdeni és ha még egyszer azt tapasztalom, hogy nem tartod tiszteletben a kérésemet akkor téged is "csaplak" ignorba, mert erre nem vesztegetem az időmet.

Milyen tanulmányt idézzek neked felsoroltam jó pár példát a világból, hogy mekkora pénzügyi bukta volt jó pár országnak az Olimpia megrendezése, szerintem az a baj, hogy te nem vagy tisztában a realitásokkal, ha azt hiszed hogy mi akárcsak Ausztrália gazdasági erejével is rendelkezünk akkor nem ezen a földön élsz.
Akkor te az utolsó csavarig tudod a különbséget Rió, Athén és Budapest között?
Szóval akkor te pontosan tudod, hogy ott mik voltak, vagy épp nem voltak VS Budapesten mik vannak, vagy éppen nincsenek, amit meg kell, vagy éppen nem kell megépíteni?

Hmm?
Tudod?
Nem tudod?
Szóval akkor te dollár centere tudod, hogy Rióba és Athénban mennyi volt egy köbméter beton, mennyibe került az üzemanyag, mennyi volt a bére egy kőművesnek, mennyibe került egy négyzetméter díszburkolat, mennyi a biztiboyok órabére, mennyiért főznek az olimpiai faluban?
Hmm?
Tudod?
Nem tudod?

Akkor milyen pék fasza tényekről hadolválsz amit figyelmen kívül hagyok?
Hmm?
Keresem, kutatom az általad írt számokat. Sehol semmi.
Hmm?
Ez hogy lehet?

Mert amire borzasztó módon rákkattant az egód, na annak elméleten kívül semmi tényleges alapja nincs, mert ahogy írtam, nincs releváns összehasonlítási alapja annak amiről csacsogsz, hogy itt ennyire meg annyira bukta lenne te... fospisztoly.

Ignorálj!
Szerinted érdekel?

Kíváncsi lennék hogyan is állt volna a szátok ha ez országos döntés kérdése. Szerintem tüntetnétek ellene. :-/
 
W

Wilson

Guest
Intelligensen vitázni azzal lehet, aki intelligens. Aki alapvető tényeket, időrendet, eseményeket kizár a valóságából, mert az nem egyezik a politikai nézeteivel, azt pedig csak szembesíteni lehet önmagával.
Igen? Tudod ebben az az érdekes,hogy egyrészt szerintem kettőnk közül te ignorálod a tényeket,másrészt az én véleményem szerint az intelligencia ott kezdődik,hogy az érveimet úgy fogalmazom meg a másik számára, hogy azt stílusosan,a másik személyét tiszteletben tartva személyeskedéstől mentesen teszem meg.És ennek alapvetően azért van jelentősége szerintem, mert ha nem tisztelem a másikat és személyeskedek akkor azt bizonyítom, hogy nem vagyok kíváncsi a mondanivalójára és nem értelmes konstruktív vitát akarok vele folytatni.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse
W

Wilson

Guest
Igen, megviselte. Egy céget és egy országot is lehet irányitani jól meg szarul...

Ez és ehhez hasonló kockázat benne van minden jövőbeni sporteseményben...

Ez biztos. Akkor sem vitatta senki.
Na ez egy konstruktív vita:) ezért kell szerintem (amit te itt megfogalmaztál) tartani pl egy népszavazást és a népszavazás előtt a lehetőségekhez képest korrektül tájékoztatni a lakosságot az előnyökről és a kockázatokról.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Hát abban biztos lehetsz, hogy egy fővárosi közgyűlésben kialakított konszenzus nem egy egész ország választópolgáraira érvényes konszenzust jelenti.Már csak azért sem mert egy olimpiai rendezés költségeit az egész ország választópolgárai fizetik.
Akkor a szivárványos elvbarátaid miért csak Budapesten gyűjtötték az aláírásokat és miért nem lehetett vidékiként aláírni nem budapesti lakcímmel? :)
Kezdesz túlságosan belegabalyodni! Egyszer a budapestiek véleménye számít csak, máskor meg mindenki másé is? Hát, hogy van ez? :p
Állj le!, mert lejáratod magadat és a pártodat is. (Persze, ez utóbbit már nehéz lenne jobban.)
 
W

Wilson

Guest
Akkor te az utolsó csavarig tudod a különbséget Rió, Athén és Budapest között?
Szóval akkor te pontosan tudod, hogy ott mik voltak, vagy épp nem voltak VS Budapesten mik vannak, vagy éppen nincsenek, amit meg kell, vagy éppen nem kell megépíteni?

Hmm?
Tudod?
Nem tudod?
Szóval akkor te dollár centere tudod, hogy Rióba és Athénban mennyi volt egy köbméter beton, mennyibe került az üzemanyag, mennyi volt a bére egy kőművesnek, mennyibe került egy négyzetméter díszburkolat, mennyi a biztiboyok órabére, mennyiért főznek az olimpiai faluban?
Hmm?
Tudod?
Nem tudod?

Akkor milyen pék fasza tényekről hadolválsz amit figyelmen kívül hagyok?
Hmm?
Keresem, kutatom az általad írt számokat. Sehol semmi.
Hmm?
Ez hogy lehet?

Mert amire borzasztó módon rákkattant az egód, na annak elméleten kívül semmi tényleges alapja nincs, mert ahogy írtam, nincs releváns összehasonlítási alapja annak amiről csacsogsz, hogy itt ennyire meg annyira bukta lenne te... fospisztoly.

Ignorálj!
Szerinted érdekel?

Kíváncsi lennék hogyan is állt volna a szátok ha ez országos döntés kérdése. Szerintem tüntetnétek ellene. :-/
Akkor csak neked itt egy link a brazil olimpiáról:

http://www.globoport.hu/183466/teljes-penzugyi-csod-a-rioi-olimpia/

Tisztázzunk néhány dolgot a pénzügyi kockázat kifejezés nem a pénzügyi bukást jelenti, ha eddig nem jött volna le neked egy szóval sem mondtam, hogy ha Olimpiát rendezünk abba biztos,hogy pénzügyileg belebukunk, hanem azt mondtam, hogy mivel jó néhány ország példája azt mutatja,hogy komoly pénzügyi kockázatot rejt egy olimpia megrendezése, és egy Magyarországhoz hasonló gazdasági erejű ország esetében az erről szóló döntést szerintem meg kell előznie egy népszavazásnak,amely előtt a lehetőségekhez mérten korrektül tájékoztatni kell a választókat a rendezés előnyeiről és az esetleges kockázatokról.És egy ilyen népszavazást követően ha meg van a minimum 50 százalékos támogatottság az aktuális kormány nyugodt szívvel adhatja be a pályázatunkat.

"Kíváncsi lennék hogyan is állt volna a szátok ha ez országos döntés kérdése. Szerintem tüntetnétek ellene. :-/"

Más nevében nem beszélhetek, de elárulom neked valamit, ha lett volna népszavazás én a rendezésre szavaztam volna.De mivel a kormány visszavonta a pályázatot nem tudtam szavazni a magyar rendezésű olimpia mellett.

"Ignorálj!
Szerinted érdekel?"

Ha ignorállak azt magam miatt teszem és nem azért , hogy az téged érdekeljen,de úgy érzem korrektnek még így ismeretlenül is, hogy szólok róla, hogy feleslegesen ne költsége a billentyűzetet.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse