[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 817
113

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 980
7 076
113
Pedig eddig is sok kötelező oltás volt, mégse hupákoltunk ellene. Persze értem és taktikailag jól teszik, amit tesznek, benyomultak az oltásellenes üres térbe szavazatokat gyűjtögetni.
de azokat nem mentették fel a hátralévő kötelező tesztek alól egy járvány kitörése elején. Ne mossuk össze a kettőt, mert nem ugyanaz. Nem kísérleti fázisban lévő vakcinával bökik meg gyermeked a gyermekbénulás ellen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
de azokat nem mentették fel a hátralévő kötelező tesztek alól egy járvány kitörése elején. Ne mossuk össze a kettőt, mert nem ugyanaz. Nem kísérleti fázisban lévő vakcinával bökik meg gyermeked a gyermekbénulás ellen.
Mivel ez új vírus, ne várjunk el lehetetlen tapasztalatokat az oltástól.
Mivel a járvány soha nem látott mértékben nullázta le korlátozások nélkül mind Kínában, mind Olaszországban az egészségügyet muszáj volt lépni.

Viszont radikális korlátozások nélkül nem hozott kellő eredményt lásd első hullám Nyugaton, USA-ban. Ez annyira lelőtte a gazdaságot, hogy szükséges volt alternatív intézkedés. Oltás.

Azért Kína brutál szigorral átmenetileg oltás nélkül is megfogta ősszel, télen. De ők más liga, mind a politikai rendszer, mind ebből következően az emberek fegyelme terén. Ráadásul a gazdaságuk annyira húz, annyi fölös pénzük van, hogy ők ezt bevállalhatják.

De vissza. Az oltás sokat segített, minimális kockázattal és mellékhatással. A tapasztalatok azt mutatták, a kórházi covid-fertőzések okozták a legtöbb halottat. Ez logikus, hisz ott a legtöbb legyengült immunrendszerű beteg. Ezért ott az oltás kötelező, ahogy más oltásnál is.

Ezt belátni egyszerű, persze még egyszerűbb nem tudomásul venni és vállalni a felelős viselkedést. Főleg amikor átmenetileg visszaszorult a Covid. Majd ha újra dögvész lesz, lehet keresni a hibát a maszkból tüdőbe mászó férgekbe, meg egyéb baromságba és nem szembenézni azzal, hogy hülye voltam. (ez nem neked, általánosságban szól.)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 817
113

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Na, ebből mi fog kisülni...?
---
"Különleges katonai feladatokra alakul itthon egy magánvállalkozás - tudta meg a Növekedés.hu. Külföldi katonai feladatokra, akár 600 fős kontingens kihelyezésére képes csapatot akar az alapító. A cég már toborozza a volt rendőröket, katonákat, büntetés végrehajtásban dolgozó személyeket. A fizetés jóval több a hazainál, de a veszély is. Mint a vállalkozás szakmai koordinátora, Bagjos Richárd elmondta, több éves előzménye van a most felgyorsuló projektnek."
 
T

Törölt tag 467

Guest
Na, ebből mi fog kisülni...?
---
"Különleges katonai feladatokra alakul itthon egy magánvállalkozás - tudta meg a Növekedés.hu. Külföldi katonai feladatokra, akár 600 fős kontingens kihelyezésére képes csapatot akar az alapító. A cég már toborozza a volt rendőröket, katonákat, büntetés végrehajtásban dolgozó személyeket. A fizetés jóval több a hazainál, de a veszély is. Mint a vállalkozás szakmai koordinátora, Bagjos Richárd elmondta, több éves előzménye van a most felgyorsuló projektnek."
"A cég működtetése nem az én dolgom, az Emirátusokban lesz bejegyezve, ..."
Nem bírom az ilyet. Magyar vezető, magyar alkalmazottak, aztán ha valaki megnézi, ki dolgozott ott, ja, egy emirátusi cég. Nem beszélve az adó vonatkozásokról.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 817
113
:D

"Vendéglátósok: -Semmilyen segítséget nem kaptunk (Pár perccel később: -A támogatást, ami a munkavállalók után jár, mi is igénybe vettük. De nem volt elég. ). -Nem maradt szabadságuk, azért nem jönnek a vendégek. -Emberhiányban szenvedünk (...), mindenki, aki tud, menekül külföldre, mert itthon nagyon rossz a megélhetés (pár perccel később: a szakács 500-600 ezret keres zsebbe + ellátás, szállás - ez valóban nagyon rossz megélhetésnek tűnik. Még pár perccel később: -Nagyon sok a pályaelhagyó, inkább választják a szabad hétvégéket). -Adórendszerünket megreformálni, és kevesebb járulékot fizetni! 57 százalék járulék! (Hát nem tudom, miről beszél ez az ember, de pont a Fidesz alatt csökkentek a járulékok soha nem látott alacsony szintre: jelenleg 17%-nál vannak a munkáltatói járulékok, az 57%-ot nem tudom, honnan szedte, talán egy 2007-es bérkalkulátorból? Még a munkavállalói részből is csak 33%-os a levonás mostanra, nem értem.)"

(...)

"Mindannyian tudjuk, de hátha valaki mégis túl fiatal, vagy feledékeny: bizony (mi legalábbis) még a színes 80-as években is csak vállalati beutalóval tudtunk eljutni a Balatonra, akkor is öttagú családokat 1-2 szobába bezsúfolva - hiszen a Zimmer Ferik már annak idején is inkább a fizetőképesebb NSZK-s vendégek diszkrecionális jövedelméhez próbáltak igazodni, a büfés pedig más árakon mérte a hamburgert a turistának márkáért, de előbb is szolgálta ki, mint minket vagy a DDR-est."

 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 377
7 863
113
Na, ebből mi fog kisülni...?
---
"Különleges katonai feladatokra alakul itthon egy magánvállalkozás - tudta meg a Növekedés.hu. Külföldi katonai feladatokra, akár 600 fős kontingens kihelyezésére képes csapatot akar az alapító. A cég már toborozza a volt rendőröket, katonákat, büntetés végrehajtásban dolgozó személyeket. A fizetés jóval több a hazainál, de a veszély is. Mint a vállalkozás szakmai koordinátora, Bagjos Richárd elmondta, több éves előzménye van a most felgyorsuló projektnek."
Több eshetőségre is gondolok.
-Afrika (Sudán, Tunézia valamint Száhel övezet)
-Közel kelet. Libanon Szíria "Kurdisztán"
-Készülődés nyugat európára.
-Balkán az más tészta. Orosz" Kína" befolyás miatt.
-Ukrajna az megint más tészta. Sztem az nem mi asztalunk.
Szerintem ez több lesz mint "egyszerű" cég. Valaminek meg fognak ágyazni, ami a mai biztonsági helyzeteket ismerve talán el is férne.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 817
113
:D

"Vendéglátósok: -Semmilyen segítséget nem kaptunk (Pár perccel később: -A támogatást, ami a munkavállalók után jár, mi is igénybe vettük. De nem volt elég. ). -Nem maradt szabadságuk, azért nem jönnek a vendégek. -Emberhiányban szenvedünk (...), mindenki, aki tud, menekül külföldre, mert itthon nagyon rossz a megélhetés (pár perccel később: a szakács 500-600 ezret keres zsebbe + ellátás, szállás - ez valóban nagyon rossz megélhetésnek tűnik. Még pár perccel később: -Nagyon sok a pályaelhagyó, inkább választják a szabad hétvégéket). -Adórendszerünket megreformálni, és kevesebb járulékot fizetni! 57 százalék járulék! (Hát nem tudom, miről beszél ez az ember, de pont a Fidesz alatt csökkentek a járulékok soha nem látott alacsony szintre: jelenleg 17%-nál vannak a munkáltatói járulékok, az 57%-ot nem tudom, honnan szedte, talán egy 2007-es bérkalkulátorból? Még a munkavállalói részből is csak 33%-os a levonás mostanra, nem értem.)"

(...)

"Mindannyian tudjuk, de hátha valaki mégis túl fiatal, vagy feledékeny: bizony (mi legalábbis) még a színes 80-as években is csak vállalati beutalóval tudtunk eljutni a Balatonra, akkor is öttagú családokat 1-2 szobába bezsúfolva - hiszen a Zimmer Ferik már annak idején is inkább a fizetőképesebb NSZK-s vendégek diszkrecionális jövedelméhez próbáltak igazodni, a büfés pedig más árakon mérte a hamburgert a turistának márkáért, de előbb is szolgálta ki, mint minket vagy a DDR-est."

Hogy el ne felejtsük! :)

A magyarok meg kintről nézték ...

Sajnos, a Veréb is madáros sztriptíz jelenetet sehol sem találtam meg, de aki látta, tudja mire gondolok! :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
Na, ebből mi fog kisülni...?
---
"Különleges katonai feladatokra alakul itthon egy magánvállalkozás - tudta meg a Növekedés.hu. Külföldi katonai feladatokra, akár 600 fős kontingens kihelyezésére képes csapatot akar az alapító. A cég már toborozza a volt rendőröket, katonákat, büntetés végrehajtásban dolgozó személyeket. A fizetés jóval több a hazainál, de a veszély is. Mint a vállalkozás szakmai koordinátora, Bagjos Richárd elmondta, több éves előzménye van a most felgyorsuló projektnek."
4e37d269800f5e57de0a8d78849d9ce42f4e4f69.jpeg
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
"A cég működtetése nem az én dolgom, az Emirátusokban lesz bejegyezve, ..."
Nem bírom az ilyet. Magyar vezető, magyar alkalmazottak, aztán ha valaki megnézi, ki dolgozott ott, ja, egy emirátusi cég. Nem beszélve az adó vonatkozásokról.
Meglátjuk mi lesz ebből. Duma az van. De ahogy okvastam van mire, van múltja.

Mindenesetre bármi is a szándék jobb az ilyet kiszervezni, de jól illik a trendekbe.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 817
113
Meglátjuk mi lesz ebből. Duma az van. De ahogy okvastam van mire, van múltja.

Mindenesetre bármi is a szándék jobb az ilyet kiszervezni, de jól illik a trendekbe.
Nem tudom. A facebook fejlécénél egy R6es kép van kint ...

Amúgy, nem tiltja ezt a jelenlegi magyar szabályozás? Mert azért van pár állam, ahol eddig is lehetett volna a zavarosban halászni.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
Na, ebből mi fog kisülni...?
---
"Különleges katonai feladatokra alakul itthon egy magánvállalkozás - tudta meg a Növekedés.hu. Külföldi katonai feladatokra, akár 600 fős kontingens kihelyezésére képes csapatot akar az alapító. A cég már toborozza a volt rendőröket, katonákat, büntetés végrehajtásban dolgozó személyeket. A fizetés jóval több a hazainál, de a veszély is. Mint a vállalkozás szakmai koordinátora, Bagjos Richárd elmondta, több éves előzménye van a most felgyorsuló projektnek."
Imperializmust! Most! :) Alapjába véve nagyon ideje volt, de halottam már ilyen módon felvázolt üzleti elképzelést és nem volt sikertörténet egyik sem. Reméljük ez más lesz, de nem értem mi szükség volt a cikkre, valószínűleg előremenekülés hogy ha kiderülnek a magyar vezetés és IH háttér akkor nem jöhetnek azok a címek hogy "Orbán titokban küldi a magyarokat a vágóhídra" vagy Diktatúráknak segít Orbán elnyomni az emberek szabadságát"
"A cég működtetése nem az én dolgom, az Emirátusokban lesz bejegyezve, ..."
Nem bírom az ilyet. Magyar vezető, magyar alkalmazottak, aztán ha valaki megnézi, ki dolgozott ott, ja, egy emirátusi cég. Nem beszélve az adó vonatkozásokról.
Európáról beszélünk, az értelmetlen túlszabályozás földrészéről, egyszerűen itt nem tudod hivatalosan kivitelezni a dolgot. Azok akiknek kell róla tudni hogy kik vannak ott, azok tudni fognak, ezt jelenleg nem lehet megcsinálni kormányzati és titkosszolgálati háttér nélkül Magyarországon, és nagyon máshol sem. Viszont ez nem az a terület ahol hülye magyar újságírók és politikusok beleugatására van szükség, elég lesz ha a annyit látunk a dolgokból hogy jó kapcsolatok alakulnak ki, magyar cégek kapnak koncessziókat a világban ahol megjelenik ez a cég. Néha túl kell vonatkoztatni azon hogy mi lesz az adóval vagy néhány szabály egyedi értelmezésével, ez nem Jóska Pista kiskocsmája, annál sokkal jelentősebb hogy lelkes nav ellenőrök belenyúljanak.

Remélem sikeres lesz. Logikus amúgy hogy hol szeretnék megkezdeni a működésüket, az közvetlen pénz és gyorsabb profit, de remélem idővel erősen jelen lesznek Afrikában, az ottani erőforrásokkal a szomszédaink elé kerülhetünk.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 965
82 817
113