A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 177
5 018
113
Hát a létszámmal lesznek gondok:

Debrecenbe a BMW gyár több mint 1000 fő
Fehérvár mellett az akkugyàr 2500 fő
Lenovo gyár Gyàl több mint 1000 fő
Győr Audi bővítés
Tatabànya új akkumulátor alapanyag gyár
Lynx gyàr
Kaposvár harcjàrműgyàr
Várpalotai lőszer és robbanóanyaggyàr
Stb

Vajon honnan fognak fegyelmezett munkaerőt toborozni?

Nem lennék RR helyében amikor a közepes dandàrt fel kell töltenie....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
OK, hogy tartósabb pénzkereseti lehetőség, de ez inkább csak nevetséges próbálkozás. A "Mekiben" rugalmas időbeosztással civil környezetben jobban keresve, elköteleződés nélkül lehet az inaktív évet - esetleg nyelvtanulással - tölteni.
Talán mert "Meki" sincs minden sarkon.
Nem mindenhol vannak jól fizető munkahelyek. Vagy pl. jobb elmenni a makói gumigyárba kicsivel többért mint a minimálbér; két műszakba?
Vannak különböző ösztöndíjak: https://www.iranyasereg.hu/page/osztondij

Kb annyi lesz az érdeklődés mint SÖTT-ös ökörségre, a várt 4000 ember helyett mondjuk 700.... Ennyi pénzért inkább elmennek a fiatalok dolgozni valamit arra az 1 évre amíg újra tudnak jelentkezni. Szóval nagy jövőt nem jósolok ennek a kezdeméneyzésnek...
"Ez egy pilot project a tartalékos rendszer keretén belül. A cél az, hogy a fiatalabb, érettségizett korosztályból szólítsunk meg nagyjából négyszáz főt." Talán ezt a 400 főt össze tudják szedni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Hát a létszámmal lesznek gondok:

Debrecenbe a BMW gyár több mint 1000 fő
Fehérvár mellett az akkugyàr 2500 fő
Lenovo gyár Gyàl több mint 1000 fő
Győr Audi bővítés
Tatabànya új akkumulátor alapanyag gyár
Lynx gyàr
Kaposvár harcjàrműgyàr
Várpalotai lőszer és robbanóanyaggyàr
Stb

Vajon honnan fognak fegyelmezett munkaerőt toborozni?

Nem lennék RR helyében amikor a közepes dandàrt fel kell töltenie....
Nyírség, Nógrád, Békés, Csongrád ... Ha feltűnt, akkor azok a gyárak, amiket felsoroltál és valóban termelnek is már; azok egy eléggé behatárolható területen vannak.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 508
46 474
113
Talán mert "Meki" sincs minden sarkon.
Nem mindenhol vannak jól fizető munkahelyek. Vagy pl. jobb elmenni a makói gumigyárba kicsivel többért mint a minimálbér; két műszakba?
Vannak különböző ösztöndíjak: https://www.iranyasereg.hu/page/osztondij
"Meki"-t azért írtam idézőjelbe, mert nem a márka a fontos. De nem csak ilyen jellegű vendéglátási lehetőségek vannak. Ha az építőiparba elmegy segédmunkázni, akkor is 2x-esét megkeresi a honvédségi fizunak.
Ha viszont különben is felvételire készül (és az előző évben nem sikerült a bejutás), akkor sokkal nagyobb hívószó az, hogy mondjuk kap 5-8-10 pontot az addigi pontjaihoz, meg mondjuk közben megcsinál egy középfokú nyelvvizsgát. Ezzel egyrészt szintén plusz pontokat szerez, másrészt nem a 4.-5.-6. éve végén azon fog fityegni a diplomája, hogy megvan-e a nyelvvizsgája. A 6 hónapos szolgálat mellett nem fog tudni nyelvet tanulni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 544
113
Ezzel egyrészt szintén plusz pontokat szerez, másrészt nem a 4.-5.-6. éve végén azon fog fityegni a diplomája, hogy megvan-e a nyelvvizsgája. A 6 hónapos szolgálat mellett nem fog tudni nyelvet tanulni.
Hát most amúgy is minden hülyének ingyen diplomát osztogatnak nyelvvizsga nélkül....
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Mert a laktanyák nem ? :D
Aztat mondta a Vezérőrnagy Úr, hogy helybe viszik a képzést a megyékbe. Majd meglásssuk.
Nem tudom, hogy oldják meg, de azon a véleményen vagyok -tudom, hogy ez örök vita tárgya, hogy több laktanya kellene, mert így megszólítani és megtartani az embereket elég nehéz.
De pl. Hódmezőre is elég nagy körből mennek.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 377
120 544
113
Aztat mondta a Vezérőrnagy Úr, hogy helybe viszik a képzést a megyékbe. Majd meglásssuk.
Nem tudom, hogy oldják meg, de azon a véleményen vagyok -tudom, hogy ez örök vita tárgya, hogy több laktanya kellene, mert így megszólítani és megtartani az embereket elég nehéz.
De pl. Hódmezőre is elég nagy körből mennek.
Mindenhova elég nagy körből mennek, de sajnos ez csak a fluktuációt segíti elő..
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
"Meki"-t azért írtam idézőjelbe, mert nem a márka a fontos. De nem csak ilyen jellegű vendéglátási lehetőségek vannak. Ha az építőiparba elmegy segédmunkázni, akkor is 2x-esét megkeresi a honvédségi fizunak.
Ha viszont különben is felvételire készül (és az előző évben nem sikerült a bejutás), akkor sokkal nagyobb hívószó az, hogy mondjuk kap 5-8-10 pontot az addigi pontjaihoz, meg mondjuk közben megcsinál egy középfokú nyelvvizsgát. Ezzel egyrészt szintén plusz pontokat szerez, másrészt nem a 4.-5.-6. éve végén azon fog fityegni a diplomája, hogy megvan-e a nyelvvizsgája. A 6 hónapos szolgálat mellett nem fog tudni nyelvet tanulni.
Értettem, hogy nem a cégre gondolsz. Felénk az keres jobban; de nem kétszeresét, aki valamihez ért. Egy egyetemista meg hát nem feltétlen az, aki növelni tudja a hozzá adott értéket a talicskatoláson túl. És ott is ugyan úgy a hidegben/melegben/esőben melózni kell. Nem mindenhol van sok munkalehetőség és ami meg van, azt se feltétlen fizetik túl.
Nyelvvizsgát nem az egyetem alatt kell letenni -szerintem. De valóban jó lenne egy plusz pontokat adni érte.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 828
113
Aztat mondta a Vezérőrnagy Úr, hogy helybe viszik a képzést a megyékbe. Majd meglásssuk.
Nem tudom, hogy oldják meg, de azon a véleményen vagyok -tudom, hogy ez örök vita tárgya, hogy több laktanya kellene, mert így megszólítani és megtartani az embereket elég nehéz.
De pl. Hódmezőre is elég nagy körből mennek.
ugy oldják meg mint a sötös képzést. kb ahol nincs állandó helyörség ott a Tartalékos rendszerre épitenek. De a tartalékosoknak minden megyébe lessz állandó helyörség (nem csak a toborzó irodán pár szoba) ahol szerződéses/ hivatásos állomány is jelen lessz. így dandárszolgálat után nem kell leszerelnie aki inkább élne születési helyhez közelebb családi okokból pl.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 177
5 018
113
Aztat mondta a Vezérőrnagy Úr, hogy helybe viszik a képzést a megyékbe. Majd meglásssuk.
Nem tudom, hogy oldják meg, de azon a véleményen vagyok -tudom, hogy ez örök vita tárgya, hogy több laktanya kellene, mert így megszólítani és megtartani az embereket elég nehéz.
De pl. Hódmezőre is elég nagy körből mennek.


Szerintem Te kevered a tartlékosokkal.

Hivatàsos szerződéses katonàk a laktanyakhoz vannak kötve ( tisztelet a kivételnek)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 828
113
Értettem, hogy nem a cégre gondolsz. Felénk az keres jobban; de nem kétszeresét, aki valamihez ért. Egy egyetemista meg hát nem feltétlen az, aki növelni tudja a hozzá adott értéket a talicskatoláson túl. És ott is ugyan úgy a hidegben/melegben/esőben melózni kell. Nem mindenhol van sok munkalehetőség és ami meg van, azt se feltétlen fizetik túl.
Nyelvvizsgát nem az egyetem alatt kell letenni -szerintem. De valóban jó lenne egy plusz pontokat adni érte.
A tartalékos szolgálat önmagába plusz pont. (ennél sem lessz megvonás)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Szerintem Te kevered a tartlékosokkal.

Hivatàsos szerződéses katonàk a laktanyakhoz vannak kötve ( tisztelet a kivételnek)
Erről volt szó:
"Az önkéntes katonai szolgálat egy új fogalom a rendszerben, néhány napja bukkant fel. Mit takar pontosan a kifejezés?

Ez egy pilot project a tartalékos rendszer keretén belül. A cél az, hogy a fiatalabb, érettségizett korosztályból szólítsunk meg nagyjából négyszáz főt. A fő célcsoportot azok a fiatalok alkotják, akik idén felvételiztek, de nem érték el a bejutáshoz szükséges ponthatárt a felsőoktatási intézményekben. Ők egy hat hónapos, egybefüggő katonai szolgálatot teljesíthetnek önkéntes alapon, amelyből az első kettőt a lakhelyükhöz legközelebb alapkiképzéssel töltenek."