A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Aztat mondta a Vezérőrnagy Úr, hogy helybe viszik a képzést a megyékbe. Majd meglásssuk.
Nem tudom, hogy oldják meg, de azon a véleményen vagyok -tudom, hogy ez örök vita tárgya, hogy több laktanya kellene, mert így megszólítani és megtartani az embereket elég nehéz.
De pl. Hódmezőre is elég nagy körből mennek.
ugy oldják meg mint a sötös képzést. kb ahol nincs állandó helyörség ott a Tartalékos rendszerre épitenek. De a tartalékosoknak minden megyébe lessz állandó helyörség (nem csak a toborzó irodán pár szoba) ahol szerződéses/ hivatásos állomány is jelen lessz. így dandárszolgálat után nem kell leszerelnie aki inkább élne születési helyhez közelebb családi okokból pl.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Aztat mondta a Vezérőrnagy Úr, hogy helybe viszik a képzést a megyékbe. Majd meglásssuk.
Nem tudom, hogy oldják meg, de azon a véleményen vagyok -tudom, hogy ez örök vita tárgya, hogy több laktanya kellene, mert így megszólítani és megtartani az embereket elég nehéz.
De pl. Hódmezőre is elég nagy körből mennek.


Szerintem Te kevered a tartlékosokkal.

Hivatàsos szerződéses katonàk a laktanyakhoz vannak kötve ( tisztelet a kivételnek)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 866
35 246
113
Értettem, hogy nem a cégre gondolsz. Felénk az keres jobban; de nem kétszeresét, aki valamihez ért. Egy egyetemista meg hát nem feltétlen az, aki növelni tudja a hozzá adott értéket a talicskatoláson túl. És ott is ugyan úgy a hidegben/melegben/esőben melózni kell. Nem mindenhol van sok munkalehetőség és ami meg van, azt se feltétlen fizetik túl.
Nyelvvizsgát nem az egyetem alatt kell letenni -szerintem. De valóban jó lenne egy plusz pontokat adni érte.
A tartalékos szolgálat önmagába plusz pont. (ennél sem lessz megvonás)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Szerintem Te kevered a tartlékosokkal.

Hivatàsos szerződéses katonàk a laktanyakhoz vannak kötve ( tisztelet a kivételnek)
Erről volt szó:
"Az önkéntes katonai szolgálat egy új fogalom a rendszerben, néhány napja bukkant fel. Mit takar pontosan a kifejezés?

Ez egy pilot project a tartalékos rendszer keretén belül. A cél az, hogy a fiatalabb, érettségizett korosztályból szólítsunk meg nagyjából négyszáz főt. A fő célcsoportot azok a fiatalok alkotják, akik idén felvételiztek, de nem érték el a bejutáshoz szükséges ponthatárt a felsőoktatási intézményekben. Ők egy hat hónapos, egybefüggő katonai szolgálatot teljesíthetnek önkéntes alapon, amelyből az első kettőt a lakhelyükhöz legközelebb alapkiképzéssel töltenek."
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 199
5 139
113
Erről volt szó:
"Az önkéntes katonai szolgálat egy új fogalom a rendszerben, néhány napja bukkant fel. Mit takar pontosan a kifejezés?

Ez egy pilot project a tartalékos rendszer keretén belül. A cél az, hogy a fiatalabb, érettségizett korosztályból szólítsunk meg nagyjából négyszáz főt. A fő célcsoportot azok a fiatalok alkotják, akik idén felvételiztek, de nem érték el a bejutáshoz szükséges ponthatárt a felsőoktatási intézményekben. Ők egy hat hónapos, egybefüggő katonai szolgálatot teljesíthetnek önkéntes alapon, amelyből az első kettőt a lakhelyükhöz legközelebb alapkiképzéssel töltenek."


Így van tartalèkosok.

A közepes dandarnak pedig hivatásos és szerződéses àllomàny kell.
Ezért vettem azokat a nagy beruházásokból amelyek a nagyobb laktanyák közelében lesznek. Ezek jelentős elszívó erőt fognak jelenteni valószínűleg.
Ezért írtam hogy nem lennék RR helyében.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 504
113
Azért nem biztos, hogy mind hülye attól, hogy nincs nyelvvizsgája.
Nem csak elinflálja a pár területen amúgy is eléggé kérdéses diploma értékét és a felsőoktatás általános szintjét tovább csökkenti és negatívan hat a lakosság általános idegennyelv ismeretére. Amúgy egy középfokú nyelvvizsgát az nem tud megcsinálni aki nem akar.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem csak elinflálja a pár területen amúgy is eléggé kérdéses diploma értékét és a felsőoktatás általános szintjét tovább csökkenti és negatívan hat a lakosság általános idegennyelv ismeretére. Amúgy egy középfokú nyelvvizsgát az nem tud megcsinálni aki nem akar.
Nem értek ezzel egyet, de szerintem erről ne nyissunk itt és most vitát, már amúgy is többször ki lett tárgyalva.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mondjuk szerintem nagyjából sehol sem fogják ezeket a frissdiplomásokat felvenni ha közben valahol magánúton nem pótolják a nyelvtudást. Ma már szerintem ez nagyon alap.
Soha nem kellett még egyszer sem szakmámból kifolyólag bármilyen idegen nyelven sem megnyikkannom, vagy bármilyen formában használnom. És ezzel van így elég sok ezer diplomás. Több haszna van a jogosítványomnak, az mégsem kötelező. Aki szeretne, akinek szüksége van rá, az diploma, meg kényszer nélkül is megtanulja, vagy tanulja meg.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 504
113
Soha nem kellett még egyszer sem szakmámból kifolyólag bármilyen idegen nyelven sem megnyikkannom, vagy bármilyen formában használnom. És ezzel van így elég sok ezer diplomás. Több haszna van a jogosítványomnak, az mégsem kötelező. Aki szeretne, akinek szüksége van rá, az diploma, meg kényszer nélkül is megtanulja, vagy tanulja meg.
Szerintem egy idegen nyelv ismerete azért erősen benne kéne legyen az alapműveltségben. De ez az én véleményem.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 944
123 504
113
Ha ezen múlik vállalom a műveletlenségemet.

Honvédség keretén belül milyen nyelvtanulási lehetőségek vannak? (Az egyetemet kivéve.)
Vannak folyamatosan nyelvtanfolyamok. Nagyon sokat dolgozunk nemzetközi környezetben ha nem tudsz angolul könnyen kurva nagy szarban lehetsz.
Alaptól egészen felsőfokig vannak STANAG de civil nyelvvizsgás tanfolyamok illetve szintentartó tanfolyamok is.
 
K

kamm

Guest
Soha nem kellett még egyszer sem szakmámból kifolyólag bármilyen idegen nyelven sem megnyikkannom, vagy bármilyen formában használnom. És ezzel van így elég sok ezer diplomás. Több haszna van a jogosítványomnak, az mégsem kötelező. Aki szeretne, akinek szüksége van rá, az diploma, meg kényszer nélkül is megtanulja, vagy tanulja meg.
Ez nem erről szól. Igazából a gyerekkori kétnyelvűség a hatalmas előny, teljesen másképp formálódik a logikai készségük, a gondolkodasuk, en nonstop magyarul beszelek a gyerekekhez ha nincs amerikai velünk. Felnőttkorban is keszsegeket meg gondolkodasmodot alakitja, no meg teljesen mas latokorrel, kulturaval stb ismerkedhetsz meg.